Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Wat was jullie allereerste loc? door hervé
Vandaag om 22:53:51
Nieuwe ruimte voor baan na ca. 30 jaar door Frank 123
Vandaag om 22:53:48
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Wim Vink
Vandaag om 22:46:30
Artikelen over de CIWL in Spoorwegjournaal door grossraumwagen
Vandaag om 22:38:55
BNLS-Module: "Rvbr-Btk, Ringvaartbrug Haarlemmermeer nabij Buitenkaag" NS H0 door MOVisser
Vandaag om 22:20:45
Fleischmann Anna ombouw. door Wim Vink
Vandaag om 22:09:30
Bahnstrecke 5867 door Wim Vink
Vandaag om 22:07:45
Lokpilot 4 defect door spock
Vandaag om 21:57:09
NS 9500 scratch build uit Fleischmann BR94 door Rob Ellerman
Vandaag om 21:49:08
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Cegielski
Vandaag om 21:17:19
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost. door FritsT
Vandaag om 21:02:57
Tentoonstelling: Liefs uit Roosendaal door Rsd1000
Vandaag om 20:33:08
Da's Daz 2 door Huup
Vandaag om 20:15:23
Vijfhuis (v.h. Frotterdam) door Ferdinand Bogman
Vandaag om 19:57:09
24e smalspoormodelbouwdagen 30 en 31 augustus 2025 bij Stoomtrein Katwijk Leiden door MOVisser
Vandaag om 19:28:31
Module vliegveld Jan van Mourik door Modellbahnwagen
Vandaag om 18:56:12
Antislipband vervangen van Fleischmann 4065 door Albert de Heer
Vandaag om 18:47:08
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door Flevodienst 1976
Vandaag om 18:30:14
Yamorc:loconet goes loco door Dirk
Vandaag om 18:24:44
Dordrechtse Dwarsliggerwagens door marco
Vandaag om 18:06:22
Nederlandse trams in HO tijdperk 3 door Bart van der Meer
Vandaag om 17:17:10
lampjes in huizen willekeurig schakelen door Ronald Schreuder
Vandaag om 17:13:17
US diorama in H0 door puntenglijder
Vandaag om 16:33:32
Aanbrengen van (kleine) nummerplaten en dergelijke door FransW
Vandaag om 16:19:29
Aanbrengen nummerschildjes, maar met welke lijm? door FransW
Vandaag om 16:17:23
Vitrinekast door Hasenwald
Vandaag om 14:34:01
Verwijderen van het nummer op Roco 1631 – tips gezocht door Ben
Vandaag om 13:15:07
Mooi weer om buiten te spelen door Eric B
Vandaag om 13:02:12
Sounddecoder in Roco BR101 door bellejt
Vandaag om 12:29:42
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door Eric B
Vandaag om 11:37:31
  

Auteur Topic: Cottage Railways  (gelezen 15309 keer)

Afgelopen

  • Offline Offline
  • Berichten: 1387
Re: Cottage Railways
« Reactie #30 Gepost op: 27 December 2016, 10:26:50 »


Dankzij het zachte weer de laatste dagen weer flink opgeschoten, het station Baden-Baden is grotendeels klaar, er moeten alleen nog wat meer reizigers op de perrons komen. Nu tijd om de onder geraamtes te gaan maken waarop de bergmodules moeten komen.

Afgelopen

  • Offline Offline
  • Berichten: 1387
Re: Cottage Railways
« Reactie #31 Gepost op: 04 January 2017, 17:35:50 »
Vandaag is het onderstel voor de bergmodules gereed gekomen. 



In de tunnel gaat de Viessmann bovenleiding over in oude Märklin bovenleiding, die is wat steviger en ook in het verder gelegen station is Märklin aanwezig dus dat komt goed uit.



Ga nu beginnen aan het aankleden van dit deel van de baan, bergen, trambaantje, tandradpendel etc. Heb er veel zin in.

Afgelopen

  • Offline Offline
  • Berichten: 1387
Re: Cottage Railways
« Reactie #32 Gepost op: 11 January 2017, 16:57:06 »
Weer een stukje verder, maar bovenleiding aanbrengen is een precies werkje en dat schiet dus niet echt op.


De bovenleiding op mijn modelspoorbaan is niet functioneel, dus in de tunnel is die niet nodig, wel een kleine opvang gemaakt voor als het nodig mocht zijn hier achteruit te rijden, in de rij-richting is de opvang wat langer en vloeiender gemaakt.  ::)  De pantografen krijgen nog een voorziening dat ze niet helemaal naar boven staan, in bochten blijven die dus net onder de rij-draad om storingen en schades te voorkomen, op de rechte stukken (die zijn iets lager gemonteerd) veren de pantografen dan wel op en neer.


Het onderstel voor de bergmodules is klaar en dicht, aan de voorzijde (achter de hulp-trein) komt een toegangsluik en ook via de achterzijde kan ik evt. ontspoorde treinen nog vastpakken, natuurlijk ervoor zorgen dat alle plekken bereikbaar blijven.  :laugh:

Afgelopen

  • Offline Offline
  • Berichten: 1387
Re: Cottage Railways
« Reactie #33 Gepost op: 23 January 2017, 15:06:04 »
Omdat ik het Centraal Station ga aansluiten (verlichting, seinen etc) moet het onder de tafel leeg gemaakt. Dat is een goede aanleiding om alles weer eens door te nemen en te sorteren en wat je dan allemaal terug vindt, voorlopig dus even geen aankopen doen maar eerst gebruiken wat ik al heb.   :angel: :laugh: (y)


Nadat ik alles heb aangesloten kunnen deze zaken gesorteerd weer terug onder de tafel, minus wat ik heb weggegooid.

JaJo

  • Offline Offline
  • Berichten: 11147
  • Spoor-0 & Spoor-1
    • Modeltreinbaan.nl
Re: Cottage Railways
« Reactie #34 Gepost op: 23 January 2017, 15:17:34 »
Daar kunnen leuke dingen uit tevoorschijn komen.

Groet Jaap
Groet Jaap
Duits/NL, Spoor-0 en Spoor-1.Tijdperk II en III.
http://www.modeltreinbaan.nl

Afgelopen

  • Offline Offline
  • Berichten: 1387
Re: Cottage Railways
« Reactie #35 Gepost op: 06 February 2017, 12:06:33 »


Na het opruimen en gereed maken van de onderstellen nu tijd om verder te gaan aan de berg-module. De achterkant wordt afgewerkt met een plaat multiplex, de rails moet nog worden besneeuwd en diverse andere zaken worden gerepareerd en verbeterd. Wel een leuke klus, zeker nu ik er goed bij kan.

Afgelopen

  • Offline Offline
  • Berichten: 1387
Re: Cottage Railways
« Reactie #36 Gepost op: 07 February 2017, 17:30:02 »
Vandaag mijn bovenleiding eens aangepakt, was eigenlijk wel tevreden maar bij intensief gebruik en met hogere snelheden zijn er toch panto's die de draad soms kwijt zijn met alle gevolgen van dien.  >:(  De bovenleiding had ik beperkt met draadjes (enorm gepriegel) en vond ik eigenlijk niet fraai staan. Nu ervoor gezorgd dat op de hele baan de bovenleiding op exact dezelfde hoogte zit, met een zelf gemaakt malletje is dat geen probleem. :angel:   Daarna tussen de panto's en de bovenleiding een stukje karton van 1,5 mm gedaan en de panto's met "Loctite" gefixeerd, na droging het kartonnetje ertussen uit en klaar. Werkt prima, de panto's raken nu net niet de bovenleiding, maar dat zie je bijna niet en nu ook geen ontsporingen en kapotte bovenleidingen meer.   (y)

Afgelopen

  • Offline Offline
  • Berichten: 1387
Re: Cottage Railways
« Reactie #37 Gepost op: 24 February 2017, 16:48:39 »

Van sommige delen van de modelbaan vond ik het zonde om die weg te doen, dus deze bewaard en nu aan het opknappen en aanpassen aan hun nieuwe plek.
Dit is de ski-piste, compleet met Brawa kabelbaan en aankleding. Met de slijptol losgemaakt van de rest van de berg en nu ...


... voorzien van zijkanten, spoor uitgerust met een pendel automaat, verlichting verbeterd en uiteraard ervoor zorgen dat ik via het mangat overal bij kan als het mis gaat.


Een piepschuim rand gemaakt voor het eenvoudig aanplanten van bomen, nu moet de ruimte tussen de oude berg en de zijkanten worden ingevuld en de berg verder aangekleed, dan kan deze zijn plekje krijgen op de nieuwe baan.

Problemen met het foto programma, daar zal ik straks naar kijken zodat er weer grotere foto's geplaatst kunnen worden.
« Laatst bewerkt op: 24 February 2017, 16:50:21 door Cottage Railways. Reden: Iets vergeten. »

Afgelopen

  • Offline Offline
  • Berichten: 1387
Re: Cottage Railways
« Reactie #38 Gepost op: 26 February 2017, 15:09:09 »

De ruimte tussen het oude en nieuwe deel is opgevuld met piepschuim en vilt dat hard wordt als je er een dunne laag gips op smeert.


Ook de skipiste zelf is aangepakt met verse sneeuw en een iets veiligere afdaling, hoewel ik denk dat deze wel onder de categorie rood hoort. Aan het dalstation met restaurant moet nog het één en ander gebeuren...


... en dat geld ook voor het treinstationnetje, de afwerking komt in de volgende fase. Meer passagiers en ook meer verkeer op de weg. Ook moet er hier nog een sneeuwbui passeren.

Afgelopen

  • Offline Offline
  • Berichten: 1387
Re: Cottage Railways
« Reactie #39 Gepost op: 27 February 2017, 14:47:47 »
Vandaag weer verder met de wintersport module.


De ruimte is opgevuld en er kan begonnen worden met het "purren".


Dat schiet altijd lekker op en met deze sneldrogende versie kan ik na 3 uurtjes alles al netjes op maat snijden en ....


.... van een kleurtje voorzien. Ik gebruik hiervoor spuitbussen "Camouflage" van de Praxis en het hoeft niet netjes want er komt nog strooisel overheen en een dun laagje sneeuw.


Het begint er al op te lijken, nu alles even goed laten drogen en dan kan het morgen gaan sneeuwen.

Afgelopen

  • Offline Offline
  • Berichten: 1387
Re: Cottage Railways
« Reactie #40 Gepost op: 02 March 2017, 11:55:33 »

Vandaag is de skipiste gereed gekomen, de stoomtrein rijdt en de kabelbaan draait en het is al lekker druk op de piste.


Maar niet iedereen is even handig op de lange latten.


Kinderen hebben een sneeuwpop gemaakt ...


... maar ik ga snel naar huis, want eigenlijk houd ik helemaal niet van wintersport, sneeuw en kou.

Afgelopen

  • Offline Offline
  • Berichten: 1387
Re: Cottage Railways
« Reactie #41 Gepost op: 05 March 2017, 15:19:23 »


De skipiste staat op zijn plaats en de voorzijde is afgewerkt met een losse rand, daar staan ook de straatlantaarns op en een weiland met koeien. De voorzijde gaat de verbinding maken met de lager gelegen "tram-module" en krijgt nog een oprit en rotswanden.

Afgelopen

  • Offline Offline
  • Berichten: 1387
Re: Cottage Railways
« Reactie #42 Gepost op: 12 March 2017, 19:43:49 »
Wat kleine storingen die veroorzaakt worden op de oude plekken waar ik de bedrading nog niet zo netjes had aangelegd. Tijd dus om onder de tafel te duiken en de bedrading ook op de oude delen te verbeteren. Bij Conrad multi stekker verbindingen besteld zodat de modules met de toekomstige verhuizing makkelijk van elkaar af kunnen.

Afgelopen

  • Offline Offline
  • Berichten: 1387
Re: Cottage Railways
« Reactie #43 Gepost op: 24 March 2017, 23:01:45 »
Wegens verhuizing is alles weer eens helemaal veranderd. De baan wordt weer in delen afgebroken en omdat de oppervlakte wel groter wordt maar smaller en langer moet ook de baan aangepast worden. De meeste modules kunnen hergebruikt worden en ik zal nieuwe tussen stukken moeten maken, dat betekend dat ik alle bedrading gewoon kan weghalen omdat ook dat in zijn geheel moet worden aangepast. Wel een uitdaging om de baan aan te passen naar nieuwe maten en vormen.

Afgelopen

  • Offline Offline
  • Berichten: 1387
Re: Cottage Railways
« Reactie #44 Gepost op: 07 April 2017, 16:04:13 »
Groot deel nu in dozen, de rails schoon gemaakt en al het rijdende spul netjes in vloeipapier in weer andere dozen gestopt. Blijft een hele hoop werk, gewoon doorgaan.  (y)