Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

La vie...Sud-Est; zolderbaan met thema zuidoost Frankrijk door Benelux795
Vandaag om 13:09:56
Stalen D 4 deurs spoor 0 door Pauldg
Vandaag om 13:09:45
Het bouwen van een Philotrain 2400 kit door Edsko Hekman
Vandaag om 13:09:35
yd6016ln blijft in demo modus door Dirk
Vandaag om 13:07:40
ik mis al een poos door jerrytrein
Vandaag om 13:07:03
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door klusser
Vandaag om 12:57:44
Veevervoer ss/ ns door klusser
Vandaag om 12:50:15
Piko 2025 door Huup
Vandaag om 12:42:21
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door Hans Reints
Vandaag om 12:40:05
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots door Wim Vink
Vandaag om 12:19:01
Bahnstrecke 5867 door Wim Vink
Vandaag om 12:16:58
Pendel module Viessmann 5214 door R1954
Vandaag om 11:58:27
Arnold N 2543 rookgenerator door Gabriël Bergsma
Vandaag om 11:40:37
Tips voor een natuurgetrouwe modelbaan door Loki
Vandaag om 11:28:56
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Wim Vink
Vandaag om 11:12:26
Raadplaatje door eemstede
Vandaag om 11:07:26
De IJmuider spoorlijn - korte geschiedenis en plaatjes door Vislijn
Vandaag om 11:03:14
Werking Piko goldcap i.c.m. met niet-Piko decoder door Ben
Vandaag om 10:08:51
Zaterdag 25 oktober Modelspoorbeurs Lisse door ca.gorter
Vandaag om 09:55:20
Afscheidsrit ICR rijtuigen 27 september 2025 door Rob Ellerman
Vandaag om 09:48:02
Open Verkoop Dag MSV M&A door Noud48
Vandaag om 09:41:44
Vijfhuis (v.h. Frotterdam) door Blausee-Mitholz
Vandaag om 09:34:48
Aandrijving metro gezocht door Pauldg
Vandaag om 09:20:28
Modeltreinenbeurzen door ca.gorter
Vandaag om 08:51:58
Van 2D afbeelding naar 3D model door Hans1963
21 October 2025, 22:25:44
Big Scale Trains - NS SLT in H0 door Sebastiaan Pot -- Big Scale Trains
21 October 2025, 21:58:43
Bruggen-IG - brug over de Poldervaart Schiedam/Kethel door Forever Rocofan
21 October 2025, 21:50:20
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost. door FritsT
21 October 2025, 21:43:51
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door Eric v C
21 October 2025, 21:04:46
Project seaside Germany door Ronald Halma
21 October 2025, 20:51:01
  

Auteur Topic: Eenvoudige soundmodules voor alleen een toeter  (gelezen 5196 keer)

Biesje

  • Offline Offline
  • Berichten: 2285
    • Biesje.nl
Eenvoudige soundmodules voor alleen een toeter
« Gepost op: 07 January 2015, 18:41:45 »
Dag allen,

Naar aanleiding van mijn aanschaf van de 1201 set van Roco vroeg ik me af of er geen eenvoudige modules waren die alleen een toeter hadden of zo. Net zoals in de eerste Trix en Märklin 1200en.

Hoewel het geluid naar mijn mening wel degelijk een extra dimensie toevoegt aan het rijden bij diesel en stoom vind ik het bij een elektrische lok niet heel erg veel toevoegen. Als ik 2 meter van een modeltrein af sta dan is dit op schaal 150/200 meter en hoeft het van mij niet zo hard. Dan hoor ik alleen nog een soort stofzuiger. Geknars en gepiep van de wielen op de rails bij wisselstraten en bogen is dan wel weer gaaf maar kan naar mijn idee beter in de baan zelf gemaakt worden, net als stationsomroepen en conducteursfluitjes.

Verder heb ik liever een ESU decoder omdat ik een programmer heb. Dit is veel makkelijker programmeren dan de Zimo. Ik vind mijn 1219 met ESU iets stiller en soepeler rijden dan de Zimo en het functiemappen met de programmer is veel handiger. Maar als ik er een ESU in prik heb ik geen toeter meer. Ook heeft ESU alleen nog maar een plux 16 loksound en dan mis ik dus weer de rangeerseinen en zo. Zou wel mooi wezen om een ESU van hetzelfde geluid te kunnen voorzien. Maar hoe kan je het geluid van de Zimo af peuteren?

Nu dus de vraag: zijn de soort modules die Trix/Märklin in de 1200en stopte los te krijgen? De module in de 1211 van mijn Trix klinkt nergens naar. De blauwe Trix klinkt een heel stuk beter, wellicht geen echte NS 1200 typhoon maar vergeleken met de Roco niet slecht. Ik kon ze niet vinden met google maar wellicht weet ik de juiste trefwoorden niet. En de volgende vraag is: hoe lastig is het om dit soort modules met een acceptabel geluid te programmeren? Er zijn van die verjaardagskaarten waar je zelf een boodschap in kan spreken, dat moet toch ook aangepast kunnen worden naar iets voor een modeltrein?

Wellicht is dit een interessant item voor Digikeijs om te maken? Een klein printplaatje waar een chipje op zit met geluid, een versterkertje en aansluitingen waar je een blauwe draad, railspanning, en een (of meerdere voor meer geluiden) functie draad van je decoder aan kan solderen en een luidsprekertje. Technisch is dit natuurlijk allemaal mogelijk. Maar de vraag is of er genoeg markt voor is om het te ontwikkelen en verkopen voor een aantrekkelijke prijs.

Enniewee, dit was gewoon een brainstorm, wellicht zijn er meerderen geïnteresseerd en zoniet dan ga ik zelf wel 'toet' roepen :)

Mvg,

Robert
« Laatst bewerkt op: 08 January 2015, 11:54:52 door Bert van Gelder. Reden: Titel, taalfoutje »

RN232

  • Offline Offline
  • Berichten: 41
Re: Eenvoudige sound modules voor alleen een toeter
« Reactie #1 Gepost op: 07 January 2015, 19:30:30 »
Esu heeft tegenwoordig ook een Loksound met plux 22 aansluiting, onder nr. 56497
Als het je toch alleen om de toeter te doen is, is dit de makkelijkste oplossing denk ik.
Mvrgr, Gijs

Biesje

  • Offline Offline
  • Berichten: 2285
    • Biesje.nl
Re: Eenvoudige sound modules voor alleen een toeter
« Reactie #2 Gepost op: 07 January 2015, 20:27:59 »
Dag Gijs, dank je voor je antwoord.

Paar dagen geleden op de ESU sitye gekeken bij Loksound 4 maar zag geen Plux22, alleen 16. maar je hebt gelijk: als ik op het artikelmummer zoek dan vind ik ook een Plux22 versie. alleen heeft deze geen 9 functieuitgangen net als de Plux22 normale ESU LoPi 4 lijkt het (ik kan op de ESU site niet de exacte specificaties vinden) :( Dan heeft het ook weinig nut om een Plux22 te kiezen boven een Plux16.

Verder was het nu juist de bedoeling om eenvoudig ende niet al te duur een toeter toe te voegen. 100 euro's is inderdaad eenvoudig uitgegeven maar tikt wel aan. Het budget is beperkt na de aanschaf van de 1219 en de set met de 1201 en wat nog verder in bestelling staat :)

Mvg,

Robert

RN232

  • Offline Offline
  • Berichten: 41
Re: Eenvoudige sound modules voor alleen een toeter
« Reactie #3 Gepost op: 07 January 2015, 20:49:49 »
Hoi Robert,

Ai, dat had ik niet gezien, ik ging er inderdaad vanuit dat de Loksound dezelfde functieuitgangen zou hebben als de plux 22 lokpilot.
En inderdaad zijn ze ook zeker niet de meest voordelige oplossing...

Wat misschien nog een mogelijkheid is (al zul je daarvoor wel wat moeten gaan solderen denk ik): de plux 22 lokpilot ondersteunt wel SUSI; wellicht is er op de een of andere manier zo'n eenvoudige Uhlenbrock geluidsmodule aan vast te knopen?
Die zijn relatief goedkoop en op deze manier behoud je toch de flexibele en eenvoudige functiemapping van de lokpilot middels de lokprogrammer.
Mvrgr, Gijs

rjr

  • Offline Offline
  • Berichten: 2063
Re: Eenvoudige sound modules voor alleen een toeter
« Reactie #4 Gepost op: 07 January 2015, 20:58:10 »
Ze moeten er wel zijn. Heb een Lenz H0 lok, stoomlok, maar die heeft alleen een bel en fluit geluid. Verder niets.
Ben die echter als losse decoder nooit tegengekomen. En heb de lok nooit losgehaald om te kijken welke decoder aansluiting er in zit.

Groet,
Roelco

Biesje

  • Offline Offline
  • Berichten: 2285
    • Biesje.nl
Re: Eenvoudige sound modules voor alleen een toeter
« Reactie #5 Gepost op: 07 January 2015, 21:43:31 »
Heb hier nog een ESU LoPi 4 met plux22 liggen maar zie geen susi interface, maar dat bedoelde je waarschijnlijk met solderen? De juiste pennetjes vinden en daar de susi module op aansluiten. dat is zeker een mogelijkheid! moet ik alleen nog uitvogelen hoe ik de geluiden van de 1200 op een susi fliepje krijg. Ken het systeem niet.

bedankt voor de suggesties :)

Remunj

  • Offline Offline
  • Berichten: 8087
Re: Eenvoudige sound modules voor alleen een toeter
« Reactie #6 Gepost op: 08 January 2015, 08:37:39 »
SUSI zit op de plux 22 connector. Pin 3 en 4.
Gr.
Eric

Rockerbox2

  • Offline Offline
  • Berichten: 967
  • Als 'tie rijd zie je d'r nix van.
Re: Eenvoudige sound modules voor alleen een toeter
« Reactie #7 Gepost op: 08 January 2015, 09:55:39 »
Hoi

Wat dacht je van een Tams LD-G 33 Plus deze heeft 2 fluiten en een bel in z'n geluidsarsenaal, verder plux 22 aansluiting  (y)
Ik kocht mijnTams in MTC 21 uitvoering, voor 28 euro in Houten.




Ride On

Rino

Tjalling

  • Offline Offline
  • Berichten: 3489
    • modulebaan.nl
Re: Eenvoudige sound modules voor alleen een toeter
« Reactie #8 Gepost op: 08 January 2015, 10:03:27 »
Hoi Rino,

Dat is een hele interessante decoder! Behalve dat ingebouwde geluid, wil deze decoder ook functies uitvoeren op basis van een extra schakelingang. Dat biedt hele leuke mogelijkheden  (y)

Bedankt voor de tip!

Groet,
Tjalling
modulebaan.nl

zuylen

  • Offline Offline
  • Berichten: 4512
Re: Eenvoudige soundmodules voor alleen een toeter
« Reactie #9 Gepost op: 08 January 2015, 14:37:47 »
Dat vind ik wel een mooi prijsje voor een "geluids"decoder met beperkte mogelijkheden. Zit er gelijk ook een luidsprekertje bij?

Echter had Tran ook al een voordelig geprijsde sounddecoder voor n-locs en kleine HO locs. Ik heb er zelf al een aantal succesvol ingebouwd. Bij mij was het ding afgeprijsd naar 40 euri's (SL75). Normaal zijn ze 60 euro (SL76) bij Picommit. Deze decoder speelt alle geluiden af. Alleen zijn de geluiden beperkt tot ongeveer 5 a 6 sounds maar hij doet wel het motorgeluid en remgeluid. Er werd ook een luidsprekert bij geleverd.

This maar naar welke voorkeur je uit gaat. ;)
« Laatst bewerkt op: 08 January 2015, 18:30:48 door zuylen »
zuylen is helaas in januari 2025 overleden

Biesje

  • Offline Offline
  • Berichten: 2285
    • Biesje.nl
Re: Eenvoudige soundmodules voor alleen een toeter
« Reactie #10 Gepost op: 15 January 2015, 01:21:48 »
Ik vond dit:

http://www.talkingproducts.com/promotional-products/sound-chips-promotional/sound-chips.html

Dit is dus ongeveer wat ik bedoelde, maar mag van mij nog kleiner en met minder capaciteit maar met 2 apart te schakelen geluiden. Drukknopjes vervangen door iets wat op een functieuitgang kan en hoppa :)

Dit soort modules kunnen ook gebruikt worden voor andere effecten langs de baan. In theorie kan je een betere geluidskwaliteit krijgen door ipv 2 minuten capaciteit 30 seconden capaciteit te maken waardoor je dus in hogere kwaliteit op kan slaan.

Dat susi gebeuren spreekt me ook wel aan maar hoe programmeer je hier je eigen geluid in?

Bedankt voor het meedenken :)

Mvg,

Robert

zuylen

  • Offline Offline
  • Berichten: 4512
Re: Eenvoudige soundmodules voor alleen een toeter
« Reactie #11 Gepost op: 15 January 2015, 09:23:26 »
Ook handig. Kan altijd wel van dit soort snuisterijen gebruiken. Conrad heeft in het verleden weleens van die geluidjes verkocht die je in een papieren kaart kon bouwen. Daarbij kon je het geluid uiteraard eerst opnemen.
« Laatst bewerkt op: 15 January 2015, 10:44:33 door zuylen »
zuylen is helaas in januari 2025 overleden

Dirk J

  • Offline Offline
  • Berichten: 1455
Re: Eenvoudige soundmodules voor alleen een toeter
« Reactie #12 Gepost op: 15 January 2015, 09:53:14 »
Die staan ook op de site waar Robert dat andere ding op vond, kijk maar: http://www.talkingproducts.com/recordable-sound-chips.html. Kosten: 6 pond.

ATB

  • Offline Offline
  • Berichten: 1588
  • Modelrailroading is fun
Re: Eenvoudige soundmodules voor alleen een toeter
« Reactie #13 Gepost op: 15 January 2015, 10:24:03 »
Die staan ook op de site waar Robert dat andere ding op vond, kijk maar: http://www.talkingproducts.com/recordable-sound-chips.html. Kosten: 6 pond.

exclusief BTW
Ted is op 25 augustus 2023 overleden

zuylen

  • Offline Offline
  • Berichten: 4512
Re: Eenvoudige soundmodules voor alleen een toeter
« Reactie #14 Gepost op: 15 January 2015, 10:46:41 »
Yep, dat was precies wat Conrad ook verkocht.
zuylen is helaas in januari 2025 overleden