Doel:€250.00
Donaties:€0.00

Per saldo:€-250.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door RetroJack
Vandaag om 20:16:49
Repareren van gebarsten tandwielen door Maartenw
Vandaag om 20:07:34
Topeka USA Een H0 rangeerterrein in PLASTIC??? door Frits C
Vandaag om 19:55:44
Piko steuerwagen SBB digitaliseren met functiedecoder door RodyNL
Vandaag om 19:54:52
"Southern Pacific's Coos Bay Branchline in H0", een nieuwe thuisbaan. door Peter J K
Vandaag om 19:53:29
BMB-Module: “Corfe Castle Station” door Hans van de Burgt
Vandaag om 19:37:58
Frans loodsje et cetera door Noordernet
Vandaag om 19:32:58
Retrobahn goes to the States: Bergamot Creek door Ronald Halma
Vandaag om 18:56:03
bufferbalken BR 141 Fleischmann H0 door ArjanB
Vandaag om 18:39:58
Trek/Duw spitstreinen op Dieselbaanvakken met een 1200, energiewagen en Plan-E door Jeronimos
Vandaag om 18:39:24
Les Billards du Vivarais door Frank 123
Vandaag om 18:20:20
L vorm 260-200-120-140 H0 Baanplan door Peter J K
Vandaag om 17:59:02
Once upon a time... door roadster36
Vandaag om 17:48:03
Een leuke vrachtwagen door roadster36
Vandaag om 17:34:55
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Martijnstein
Vandaag om 17:17:03
Pfarrerwinkel bahn door Wim Vink
Vandaag om 16:51:15
PB models: koplopers (voorbespreking) door Silvolde
Vandaag om 16:49:53
Rondom Charlois door hervé
Vandaag om 16:47:21
BNLS-Werkspoor - HIAB hijskraan t.b.v. Sik door MOVisser
Vandaag om 16:47:06
Roco NS 1211 blauw door Ben
Vandaag om 16:41:25
Aachenau West door wob
Vandaag om 16:26:15
Raadplaatje door eemstede
Vandaag om 15:29:54
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 15:12:58
Tram groefrail door skiptram
Vandaag om 14:40:33
Locomotieven doen niets meer bij gebruik van led-trafo door Blausee-Mitholz
Vandaag om 13:49:46
Olaerts M4 rijtuigen door Reinout van Rees
Vandaag om 12:24:52
MoBaBro.de door Marco1044
Vandaag om 12:06:42
NS-Kameel in Spoor-0 (en misschien in Spoor-1) door FritsT
Vandaag om 11:04:50
US diorama in H0 door Ronald Halma
Vandaag om 09:57:19
Spotten op station Lage Zwaluwe door R1954
Vandaag om 08:44:56
  

Auteur Topic: hulp nodig met starten  (gelezen 1228 keer)

mitchellbrink81

  • Nieuwe gebruiker
  • Offline Offline
  • Berichten: 3
hulp nodig met starten
« Gepost op: 26 November 2012, 10:42:29 »
hallo,

ik ben nieuw op het forum en ik ben nu 15 jaar wil al een hele lange tijd beginnen met de hobby ik zou graag het oude spoor van mijn vader gebruiken maar is dit nog te gebruiken of verouderd wat voor treinen kunnen hierop hier wat informatie over de rails:

ik denk het lima rails is met ook wat van roco een fleischmann trafo en 1 van lima
de treinen rijden niet meer dus wil ik eigenlijk andere kopen ik geef niet zoveel om de treinen ik vind het erg leuk om een mooie scenery te maken

nu zijn mijn vragen hoeveel ruimte heb ik nodig (schaal HO)
en is deze rails nog te gebruiken zoja welk merk trein rijdt hierop

mvg mitchell brinkman

rjr

  • Offline Offline
  • Berichten: 2117
Re:hulp nodig met starten
« Reactie #1 Gepost op: 26 November 2012, 10:54:17 »
Als dat lima/roco/fleischmann rails is zou dat in principe geen probleem zijn en nog gewoon te gebruiken zijn. Of het moet hele oude zijn?

Hier zou je ook nieuwe treinen op kunnen laten rijden. Als je nieuwe rails koopt moet je alleen wel even kijken wat het profiel precies is. met name de hoogte van de rails is de laatste tijd wat veranderd. En jij hebt waarschijnlijk dan nog de oudere 2.5mm hoogte. Maar ook hiervan is er nog wel wat te krijgen, en er zijn overgangs mogelijkheden.

Wat treinen betreft, als die lange tijd hebben stil gestaan zullen die waarschijnlijk wel een onderhouds-beurt mogen hebben, maar zouden het nog best kunnen doen. En zowel voor rails als treinen geld dat je het eerst zult moeten schoonmaken voor je weer goed contact hebt.

Wat ruimte betreft, hangt er vanaf wat je wilt. Voor H0 met een werkelijkheidsgetrouw station en bogen heb je veel ruimte nodig. Is het enkele het bekende rondje om de kerk is een stuk minder nodig. Hoe meer ruimte hoe meer je kunt natuurlijk, maar kijk ook eens hier:
http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,48164.0.html
Waar ze het hebben over minimale ruimtes voor een H0 baan, met wat voorbeelden en linkjes.


Welk merk treinen rijd er op. Als je rails inderdaad de genoemde merken is dan gaat het om het 2-rail systeem. Daar rijden zo ongeveer alle merken op met uitzondering van marklin. De meeste andere merken leveren tegenwoordig voor zowel het 2 rail als het 3 rail systeem, Marklin doet het voor zover mij bekend alleen voor 3-rail Hun 2 rail programma gaat onder de naam Trix.

Weet niet waar je woont, maar kijk anders eens of er een modelspoorvereniging in de buurt is, en een kleine modelspoor beurs. Dan kun je daar eens kijken en overleggen. Eventueel je materiaal mee nemen en daar even na laten kijken. In veel gevallen zullen ze best bereid zijn je te helpen.

Groet,
Roelco


mitchellbrink81

  • Nieuwe gebruiker
  • Offline Offline
  • Berichten: 3
Re:hulp nodig met starten
« Reactie #2 Gepost op: 26 November 2012, 11:06:57 »
allereerst bedankt voor het snelle antwoord er zitten nu lima treinen bij hier heb ik met mijn opa al naar gekeken maar deze missen heel veel onderdelen zoals zelfs de spoel dus dat gaat niet echt wat worden ik zou het op mijn bureau kunnen maken deze is 200 bij 100 cm en kan ik nog uitbreiden naar ik gok 300 bij 150 cm de rails is inderdaad 2.5 mm hoog ik woon in capelle aan den ijssel naast rotterdam dus ik moet vast wel iets in de buurt vinden om wat te vragen

Tomasso

  • Offline Offline
  • Berichten: 6057
Re:hulp nodig met starten
« Reactie #3 Gepost op: 26 November 2012, 11:15:50 »
Hey Mitchell, van harte welkom hier! Van je verhaal word ik een beetje zenuwachtig zonder punten of komma's ;D Hoe dan ook, veel plezier hier op het forum!

Grtz.

Tom.


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Spoor 0 adept

mitchellbrink81

  • Nieuwe gebruiker
  • Offline Offline
  • Berichten: 3
Re:hulp nodig met starten
« Reactie #4 Gepost op: 26 November 2012, 11:20:33 »
ja sorry,Ik zal er opletten ik ben meestal korte zinnetjes gewend met chatten :-X. Vandaar het aan elkaar door ratelen. maar zal er zeker op letten.