Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Ronald doet de Fork Challenge! door MaraNCS
Vandaag om 20:49:54
Waldbrunn an der Veluwe. Romantiek in H0 (2R) door Ronald69
Vandaag om 20:47:26
Raadplaatje door Cc72000
Vandaag om 20:10:38
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Frank 123
Vandaag om 19:54:30
US diorama in H0 door jan47
Vandaag om 19:45:53
Dat overkomt mij niet. door prutser
Vandaag om 19:33:19
Piko 1136 van AC naar DC door Remco vM
Vandaag om 18:59:26
Mooi weer om buiten te spelen door sncf231e
Vandaag om 18:16:48
Chinese prut kabel door BrightonBelle
Vandaag om 17:48:10
Aachenau West door Wim Vink
Vandaag om 17:47:51
BMB 00-Modulebaan, BMB-Rijdagen en BMB-Deelname aan Beurzen & Evenementen door BrightonBelle
Vandaag om 17:30:54
LED / Lampjes (Viessmann) seinpalen aansturen. Vraagje aan electronica experts door bask185
Vandaag om 16:11:41
BMB-Module: “Corfe Castle Station” door Ferdinand Bogman
Vandaag om 15:43:38
BR-18.6 Schaal-0. door Benelux795
Vandaag om 15:43:00
Welke kleur is Roco oud bruin? door Bahn-AG
Vandaag om 15:17:45
Seuthe gaat stoppen door Rob Ellerman
Vandaag om 14:09:28
Station Roodeschool door Torikoos
Vandaag om 13:59:41
RhB 1:87, terug naar 25 jaar geleden door Jan Bennink
Vandaag om 13:42:30
Lokpilot 4 defect door bellejt
Vandaag om 13:27:01
Swalbenburg, N modulebaan door NS264
Vandaag om 13:02:57
Overstap naar HTM door Ronald Halma
Vandaag om 12:43:13
Wie heeft er ervaring met een baan in een inpandige garage in een app. gebouw? door Karben
Vandaag om 12:32:15
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Stefan88
Vandaag om 12:23:25
lampjes in huizen willekeurig schakelen door Bert55
Vandaag om 12:17:17
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door thevandijks
Vandaag om 12:13:11
"Spoor op Vleugels" in H0 door Pinkelpa
Vandaag om 11:40:32
Microstepper motoren voor armseinpalen door Albert de Heer
Vandaag om 11:33:22
DCC-decoder geïntegreerd in sein(voet) door schipcas
Vandaag om 10:21:06
Wèhnich - Eén onbeduidend baantje op 1200 bij 1200mm door Laenderbahn27
Vandaag om 09:55:11
Op zoek naar een club gespecialiseert in Britse modellen door MOVisser
Vandaag om 08:55:27
  

Auteur Topic: OV-chip, wat vinden we ervan?  (gelezen 156423 keer)

Menno

  • Offline Offline
  • Berichten: 3449
    • Mijn van-alles website
Re: Gestopt met sporen!
« Reactie #255 Gepost op: 08 July 2014, 23:33:59 »
Thom, het verbaast me niet meer, maar vaak worden er adviezen gegeven door personen die zeggen er alles van te weten maar waarbij de praktijk blijkbaar vergeten wordt:
Dit is bijvoorbeeld leuk:
Vroeger moest je ook naar de winkel om die te kopen, hetzelfde nu om je OVC bv op te laden, maar dat is alleen nodig als die anoniem is, een persoonlijke laadt je thuis achter de PC op...
Ook op zondagochtend als de sigarenboer dicht is  ;)
Maar je hebt er niets aan als je echt rood staat: geen bus, tram of metro kom je binnen. De trein kan je onder de 10 euro helemaal vergeten. Je moet een bus met ophaalkastje opzoeken, maar die gaat niet speciaal voor je stilstaan natuurlijk. (ja, of naar die sigarenboer, maar dan moet je een dag wachten)
Nee, dan ergens in Amerika (ik vermoed de Washington Metropolitan Area) waar per internet opwaarderen ook geen extra handelingen oplevert: alles wat je per internet opwaardeert is 24 uur later bij elk onderliggend systeem bekend. Waar je dan ook incheckt, je kaart wordt direct volledig opgewaardeerd met alles wat je gekozen hebt per internet (of telefoon!)
Tram/Metro moest je eerst zelf op een zonekaart gaan uitzoeken hoeveel strippen je moest afstempelen, en stempelde je verkeerd had je pech...  ;)Dat wordt nu vanzelf berekend en getoond als je uitcheckt, en als je nu uitstapt bij de eerste halte na de zonegrens betaal je ook niet meer de hele zone voor niks...  ;)
Ja, of je zei gewoon tegen de bestuurder van de tram waar je moest zijn... Het is ook allemaal zo overdreven, dat 'gedoe' met die strippenkaart.
Je mag met haltes nog maar hopen dat dat goed gaat: ik kan je zo enkele plaatsen in Nederland aanwijzen waar door vervoerders stelselmatig extra geld 'verdiend' wordt omdat het systeem gewoon rammelt.
Verder zie je bij uitchecken nu direct wat je reis gekost heeft, bij de strippen kaart moest je eerst aantal af te stempelen strippen weten, en dan bv 4/45ste van de prijs van de strippenkaart gaan uitrekenen, ook niet bepaald handig...
Met het verschil dat 1 strip een vaste prijs had. Zoek voor de gein eens op hoeveel verschillende tariefgebieden we sinds die kaart hebben: je schrikt je het lamlazarus.
- Je kan een anonieme kaart kopen in de kaartautomaat, kost je 7,50 voor de kaart maar die kun je direct opwaarderen en ook direct mee reizen.
Ja ook zoiets. Waarom wordt een kaart die mij door de strot geduwd wordt zo duur gemaakt? Tuurlijk, het gros van de reizigers heeft er niet tegen geprotesteerd, dus is het ze gelukt. Maar in wezen is het wel heel vreemd dat een kaart die verplicht gesteld wordt, zo duur is én zo kort geldig is.
- Zoals je nu gedaan hebt een kaart op naam, duurt inderdaad langer voor je hem hebt, maar je dan wel automatisch opwaarderen en thuis je reisgeschiedenis opzoeken en uitprinten voor eventueel declareren. Heb je dat niet nodig, heeft het ook niet zoveel nut een persoonlijke kaart aan te schaffen...
Ik noem maar wat hoor, maar stel - het is maar een idee hoor - dat je graag op een maandabonnement reist maar je dat niet hoeft (of kan) declareren. Dan heb je mooi pech, en moet je toch een persoonlijke kaart kopen. Dat zo'n persoonlijke kaart 'niet zoveel nut heeft' als je geen reisgeschiedenis wil hebben, is kul.
Waarom moet je daar trouwens zo lang op wachten? Waarom kan ik die kaart niet overal en nergens gewoon kopen?: Omdat er niet over nagedacht is.
Als je strippenkaart vol was moest je ook een nieuwe halen en dat kon op zondag ook niet als de sigarenhandel dicht was.
Met het verschil dat je op je strippenkaart altijd kon zien hoeveel je nog over had...
Als je toch een persoonlijke kaart gekocht hebt kun je nu gewoon thuis je saldo opwaarderen en kun je daarna gewoon inchecken zonder verdere moeite...  ;)
Nee, dat kan je dus niet... zie boven.
Inchecken is véle malen sneller dan stempelen door de chauffeur, en als je een abonnement had en de chauffeur het goed wilde bekijken moest je daar ook op wachten.
Eveneens bij een overstap, daar wilde de chauffeur ook zien of jou overstap wel terecht was abonnementen kon je eerst laten zien.
Tenzij je in EBS-land woont, zoals ik: werkelijk de allerslechtste lezers zijn daar in gebruik. Daar maakt het geen verschil tussen stempelen en chippen.
*Blieb* en de chauffeur een fijne dag wensen, that's all... ;)
En je ogen openhouden en je kop erbij houden: hoe vaak mij al niet geld afhandig gemaakt is omdat het systeem wéér met z'n locatie ergens anders was dan het geldigheidsgebied van m'n abonnement, is niet meer te tellen. Je moet constant op blijven letten, enorm irritant.
Je moet inderdaad wat meer saldo erop hebben vanwege de borg, dat is terecht opgemerkt, of ik het zo'n nadeel vind weet ik niet want ik snap de keuze daarvoor wel...
Ik snap de keuze ook, immers, anders zou heel Nederland vrolijk grijs gaan rijden. Het is ook hier weer een kwestie dat er niet over nagedacht is. Er is een dom systeem bedacht over de rug van de reiziger.
En wat is nou de moeite voor het in en uitchecken, je komt ten alle tijden langs een paal, poortje of lezer...
Misschien dat er op een flink aantal stations veel te weinig paaltjes staan? Ik vind het nogal apart dat ik voor een systeem waar ik eerst 1 handeling voor hoefde te verrichten, een systeem terugkrijg waar ik 4 handelingen voor moet verrichten en waarvoor de middelen om die handelingen te verrichten ook nog eens ontoereikend aanwezig zijn. Op Purmerend is het in de spits al een jaar of wat dringen geblazen rond de 3 schamele paaltjes die er staan. Ik wil niet weten wat voor opstoppingen er straks gaan ontstaan.

Ik weet dat bovenstaande voorbeelden niet allemaal puur op NS slaan, maar toch...

RhB-Mikey

  • Lokifahrer Mikey
  • Offline Offline
  • Berichten: 712
  • Rhätische Bahn fan
    • Flickr
Re: Gestopt met sporen!
« Reactie #256 Gepost op: 09 July 2014, 00:11:40 »
Lid van Vereniging Spoorgroep Zwitserland, Regio Zuidwest

klik hier voor mijn filmpjes

Bouwt aan Bahnhof Langwies

koekepeers

  • Offline Offline
  • Berichten: 73
  • 00-H0 IR-NS
Re: Gestopt met sporen!
« Reactie #257 Gepost op: 09 July 2014, 05:27:34 »
Moderator: bijdrage verwijderd.
Je mag niet zomaar alles hier plaatsen door het te kopiëren.
Let op auteursrechten a.u.b.

Gr, Bert
« Laatst bewerkt op: 09 July 2014, 11:57:07 door Bert van Gelder. Reden: zie tekst »
Vriendelijke groeten,

Marc

henk

  • Offline Offline
  • Berichten: 22509
Re: Gestopt met sporen!
« Reactie #258 Gepost op: 09 July 2014, 07:20:25 »
En op pagina's 8 en 9 een mooie analyse van plussen en minnen. Eén conclusie is dat de kaart te veel van de vervoerders is geworden en dat klantvriendelijkheid te weinig prioriteit heeft gehad.

Ja, of je zei gewoon tegen de bestuurder van de tram waar je moest zijn... Het is ook allemaal zo overdreven, dat 'gedoe' met die strippenkaart.

En dan maar hopen dat de trambestuurder het wist. Ik herinner me een onderzoekje van De Consumentenbond of een dergelijke club, waaruit bleek dat buschauffeurs en trambestuurders het opvallend vaak niet goed hadden en in ieder geval never nooit toegaven dat ze het niet precies wisten en dus maar wat deden.  ;D
En ik weet ook heel zeker dat de introductie van de strippenkaart destijds tot eindeloos gekreun en gesteun leidde dat we goed zouden herkennen (maar dan zonder internet).  :)
Het is heel Nederlands om iets heel Nederlands te vinden.

Bob R.

  • ***
  • Team Beurzen en PR
  • Offline Offline
  • Berichten: 8239
  • Lid MSG Haarlemmermeer
    • www.spoorwegfoto.nl; heeeel veel fotos van treinen! (beter bekend als station Juinen)
Re: Gestopt met sporen!
« Reactie #259 Gepost op: 09 July 2014, 13:18:38 »
Voor wie niet snapt waarom het zo vervelend is dat je geen gewoon treinkaartje meer kan kopen hier een uitleg waar ik er achter kwam dat het veel erger is dan ik dacht, vooral de 35 minuten regel!
Vr. groeten,
Bob

tothebeach

  • Michel
  • Offline Offline
  • Berichten: 8856
  • low-budget modelbouwer
    • Rangeerbanen
Re: Gestopt met sporen!
« Reactie #260 Gepost op: 09 July 2014, 13:38:37 »
Hoe zit het als je naar Leer gaat met Arriva? Staan er op Leer ook OVchippaaltjes? Want ik neem aan dat je in Groningen wel in moet checken.

Groet,
Michel

Bob R.

  • ***
  • Team Beurzen en PR
  • Offline Offline
  • Berichten: 8239
  • Lid MSG Haarlemmermeer
    • www.spoorwegfoto.nl; heeeel veel fotos van treinen! (beter bekend als station Juinen)
Re: Gestopt met sporen!
« Reactie #261 Gepost op: 09 July 2014, 14:26:17 »
Ik zou voor internationaal reizen een kaartje via internet kopen.

Als ik al die procedures leest om incidenteel 1ste klas te kunnen reizen, denk ik dat het snel over is met de klasse verdeling....straks zijn er nog alleen wat hogere ambtenaren die daar gebruik van maken (dat is nu ook al het geval doordeweeks).
« Laatst bewerkt op: 09 July 2014, 15:25:56 door Bob R.. Reden: taalfoutje »
Vr. groeten,
Bob

Menno

  • Offline Offline
  • Berichten: 3449
    • Mijn van-alles website
Re: Gestopt met sporen!
« Reactie #262 Gepost op: 09 July 2014, 15:58:51 »
Voor wie niet snapt waarom het zo vervelend is dat je geen gewoon treinkaartje meer kan kopen hier een uitleg waar ik er achter kwam dat het veel erger is dan ik dacht, vooral de 35 minuten regel!
Om te bescheuren van het lachen! Rover moet niet zeuren! Die hebben jarenlang die chipkaart op z'n beloop gelaten en er nooit harde woorden over gesproken. Zo makkelijk, om dan nu zo'n foldertje uit te geven.

@ Henk: tuurlijk, het zal ook verkeerd gegaan zijn. Maar zeker sinds 9292 goed begon te lopen en internet beschikbaar kwam, is dat echt wel verleden tijd. Daarnaast was de strippenkaart ook echt een oplossing voor een probleem: zowel mijn grootmoeder, m'n vader en m'n moeder vonden dat ding geweldig, omdat ze eindelijk af waren van de enorme wachtrijen bij de stad- en streekbussen, die er allemaal hun eigen systeem op nahielden.

Dit in tegenstelling tot de chipkaart, die niet echt een probleem opgelost heeft, behalve dat van de vervoerders.

elt-178.516

  • Offline Offline
  • Berichten: 341
Re: Gestopt met sporen!
« Reactie #263 Gepost op: 09 July 2014, 16:12:43 »
Toen ik jong was en wanner het een mooie zomerse dag was, gingen ik en mijn vrienden gewoon naar de bushalte, kochten bij de chauffeur een of twee strippenkaarten voor iedereen samen en stapten uit bij het zwembad.

Begrijp ik goed dat dit tegenwoordig niet meer kan? Dat de jeugd tegenwoordig elk afzonderlijk vooraf al een opgeladen OV chipkaart klaar moet hebben liggen (met een beperkte geldigheidsduur) voor als het een keer mooi weer is?

Lediggang is maar schijngenot. Arbeid regeert over leven en aanwas

RobbertJan

  • Offline Offline
  • Berichten: 3528
  • Mcn NSR Groningen.
Re: Gestopt met sporen!
« Reactie #264 Gepost op: 09 July 2014, 16:13:15 »
@ Tothebeach

Je kan zowel in Weener als in Leer uitchecken, danwel bij de paal(tjes) of de automaat.
Echter kan ik aanraden om een dagretour of enkeltje te kopen bij de Arriva Store, dit is
voordeliger dan reizen met de OV chip.

Gr.

Robbert Jan.
The R & J Colliery Ltd. Brits 1:76
Cranmore Road. Brits 1:43,5

henk

  • Offline Offline
  • Berichten: 22509
Re: Gestopt met sporen!
« Reactie #265 Gepost op: 09 July 2014, 16:16:08 »
Geen enkele verbetering Menno?  ??? Het is toch wel één kaart voor al het ov. Dat was voorheen alleen voor ov-kaarthouders weggelegd.
En wat mij betreft wordt gelijk het mes gezet in al die achterlijke kortingsregelingen. Meereiskorting, wat is dat ook voor onzin?

Kijk Menno, de belangen van de vervoerders hadden wel wat minder bepalend mogen zijn. Ik bekijk het niet alleen met een roze bril. Maar ik zie ook veel zure types die eigenlijk alleen maar de negatieve kanten wensen te benadrukken. Ik heb al een paar jaar een kaart waarbij ik bij iedere ov-vervoerder incheck en uitcheck zonder veel gedoe. En vandaag heb ik even bij een automaat staan kijken en mensen halen daar toch echt gewoon een kaartje uit. Het is alleen niet meer van papier.
Het is heel Nederlands om iets heel Nederlands te vinden.

tothebeach

  • Michel
  • Offline Offline
  • Berichten: 8856
  • low-budget modelbouwer
    • Rangeerbanen
Re: Gestopt met sporen!
« Reactie #266 Gepost op: 09 July 2014, 16:25:27 »
@ Robbert Jan: Nu kom ik daar nauwelijks in de buurt, dus ik zal niet snel gebruik maken van die mogelijkheid. Maar de nieuwsgierigheid is nu bevredigd :D  Grappig dat daar de papieren variant goedkoper is. Dank je voor de info.

Groet,
Michel

henk

  • Offline Offline
  • Berichten: 22509
Re: Gestopt met sporen!
« Reactie #267 Gepost op: 09 July 2014, 16:33:09 »
Toen ik jong was en wanner het een mooie zomerse dag was, gingen ik en mijn vrienden gewoon naar de bushalte, kochten bij de chauffeur een of twee strippenkaarten voor iedereen samen en stapten uit bij het zwembad.

Begrijp ik goed dat dit tegenwoordig niet meer kan? Dat de jeugd tegenwoordig elk afzonderlijk vooraf al een opgeladen OV chipkaart klaar moet hebben liggen (met een beperkte geldigheidsduur) voor als het een keer mooi weer is?

Mijn dochtertje heeft in ieder geval zo'n kaart, net als de meeste kinderen in de klas. Een tijdje geleden opeens gedoe over het feit dat klassen niet meer als groep konden afrekenen, weten we nog? Zou een enorm probleem zijn. Je moet eens opletten bij zo'n klasje. Die kinderen zijn sneller met hun kaarten dan een schooljuf voor de hele club vroeger kon stempelen.
Het is heel Nederlands om iets heel Nederlands te vinden.

martijn v m

  • Offline Offline
  • Berichten: 4531
  • Heerwijk in H0
    • vames
Re: Gestopt met sporen!
« Reactie #268 Gepost op: 09 July 2014, 16:46:09 »
kan ik voorstellen ja

die groeien er mee op.
scheelt een hoop

Mijn broertje heeft syndrome van down en is ook erg klein en moet je eigenlijk net als een peuter heel goed in de gaten houden of hij er niet zelf op uitgaat.
bij de metro in amsterdam  waren we hem dus bijna kwijt omdat je door zon *** poortje moet.
en toen was het niet eens druk.

als de poortjes op amsterdam CS sluiten is het dus over en uit om samen met de trein te gaan omdat het gewoon gevaarlijk word.
ik vind hem absoluut niet 123 terug in z'n massa mensen en hij is nergens bang voor.

Groeten Martijn
Bouwt aan H0 modeltrambaan Heerwijk

henk

  • Offline Offline
  • Berichten: 22509
Re: Gestopt met sporen!
« Reactie #269 Gepost op: 09 July 2014, 17:00:08 »
Daar hebben ze aparte poortjes voor.
Het is heel Nederlands om iets heel Nederlands te vinden.