Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Alweer is de Weller soldeerbout defect door René 4312
Vandaag om 22:07:55
Stalen D 4 deurs spoor 0 door arnout
Vandaag om 21:52:54
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door Schachbrett
Vandaag om 21:48:22
Am Ende der Strecke, modulebaan op 1 M2 door Frank 123
Vandaag om 21:46:50
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door cor_b
Vandaag om 21:10:00
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Frank103
Vandaag om 20:53:13
Veevervoer ss/ ns door klusser
Vandaag om 20:39:42
Digitale kraan Roco 46801 door VAM65
Vandaag om 20:23:33
Modelspoorbaan van Einte door einte
Vandaag om 19:55:37
LIMA IRM Cardanassen door Silvolde
Vandaag om 19:52:10
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door Hans Reints
Vandaag om 19:34:23
Kato 2026 door Gino
Vandaag om 19:16:07
Microstepper motoren voor armseinpalen door bask185
Vandaag om 19:14:38
Welke winkel voert deze merken? door spoorzeven
Vandaag om 18:54:08
Module vliegveld Jan van Mourik door MOVisser
Vandaag om 18:50:20
Swalbenburg, N modulebaan door NS264
Vandaag om 18:32:56
Vraag over aandrijving / tandwielen Roco Blokkendoos (oud) door Ferdinand Bogman
Vandaag om 18:11:57
Treinsamenstelling vooroorlogse D treinen door janw
Vandaag om 18:11:31
Alt-Wutachtalbahn 2025 door Wim Vink
Vandaag om 17:31:45
PB Models, ICR-rijtuigen door Ben
Vandaag om 17:10:11
Minder wissels door Huup
Vandaag om 16:22:30
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door sncf231e
Vandaag om 16:02:59
Bouw van tijdperk 1 HSM en SS rijtuigen door MathynK
Vandaag om 15:58:04
Fleischmania Nostalgia door spoorijzer
Vandaag om 14:38:09
Albert's fantasie in schaal 0e door spoorijzer
Vandaag om 14:11:16
Waar is dit? door Eric v C
Vandaag om 12:18:17
La Fabrique des petits réseaux (1:87) door spoorijzer
Vandaag om 11:51:21
Een Rotterdams gebouw door Gerco van Beelen
Vandaag om 11:43:23
Raadplaatje door grossraumwagen
Vandaag om 10:57:52
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 10:57:23
  

Auteur Topic: Ombouw 0N30 Bachmann Davenport met een Backwoods kitje  (gelezen 10798 keer)

Ronald Halma

  • Organisator US Convention Nederland
  • Offline Offline
  • Berichten: 18028
  • Modelrailroading is fun!
    • Team USA Metusa Junction
Ombouw 0N30 Bachmann Davenport met een Backwoods kitje
« Gepost op: 16 December 2008, 21:18:57 »
Hoi luitjes,

Ik had zoals al gemeld in het draadje van Harlan Wade een 2-tal 0N30 Bachmann Davenport's gescoord op EvilBay. Eentje daarvan wil ik zelf gaan ombouwen, en wel naar een open-cab model. Deze heeft dan geen dichte cabine meer, maar alleen een los dak.

Starten doe ik dit draadje apart van Harlan Wade, de baan bouw. Dit om het geheel duidelijker te houden.
Oke, daar gaan we!

De kit; deze arriveerde vanmiddag uit Engeland. Snelle verzending en uiterst vriendelijke man, de eigenaar van Backwoods Miniatures. Het kitje zit netjes verpakt in een stevig doosje met een mooie afbeelding er op hoe het worden moet:



De inhoud. 2 beschrijvingen voor de dichte en open versie. De grote etsplaat is voor een standaard closed-cab ombouw, de kleine zit er extra bij en bevat de delen om de open versie te bouwen. Tevens wat gietdelen zoals uitlaat, zandboxen, benzinetank, etc. Ook wat kleinmateriaal en echt hout voor het dak:





Voor de ombouw dient de beschrijving voor de dichte versie aangehouden te worden, en als de open cab aan de beurt is kan er omgeschakeld worden op de andere beschrijving. Overigens beide zeer duidelijk omschreven en met foto's. Wel in het Engels, maar dat lees ik persoonlijk erg gemakkelijk.

Eerst moet het model uit elkaar gehaald worden. Daarvoor kunnen de koppelingen verwijderd worden en de kap kan er dan zo af gehaald worden. Daarna eerst maar eens de DCC decoder verwijderd:





Daarna moet het huis van de motorkap gehaald worden. Dit is vrij simpel en kan er zo afgeschoven worden. Ook is te zien dat de plastic uitlaat al verdwenen is alsmede de greepstangen aan de voorzijde:



Zoals op voorgaande foto te zien is steekt er een stuk wand uit boven de motorkap. Dit moet er af en gelijk lopen met de ronding van de motorkap. Ook moet aan beide zijkanten het randje weggehaald worden die het huis op de plek hield. Dit alles weggesneden en gevijld tot het glad was:

De ene kant:



En de andere:



En dan ziet het geheel er alvast zo uit. Niet geheel scherp, maar het was al wat donkerder en ik moest het plaatje met 1 hand schieten:



Tot zover. Ik wilde de kap nog ontdoen van de verf, maar ik kwam er te laat achter dat de fles 95% alcohol leeg was.... (nee, niet gedronken ;D). Morgen eerst nieuwe halen, en dan gaan we verder met de montage van de eerste delen.

Tot dan!

Grtz,  8) Ronald 8)





« Laatst bewerkt op: 16 December 2008, 21:22:27 door Ronald Halma. Reden: Toegevoegd: voor de ombouw... + spelfoutjes »
Greetz, Ronald

Mijn US Convention Aalten

Mijn modules!:

Micromodule

HSB

  • Offline Offline
  • Berichten: 271
Re: Ombouw 0N30 Bachmann Davenport met een Backwoods kitje
« Reactie #1 Gepost op: 16 December 2008, 23:37:08 »
Dag Ronald.

Ik ga dit met belangstelling volgen. Heb je enig idee hoe krap de bogen kunnen zijn voor dit locje?

Herman
Herman is op 3 april 2010 overleden.

Ronald Halma

  • Organisator US Convention Nederland
  • Offline Offline
  • Berichten: 18028
  • Modelrailroading is fun!
    • Team USA Metusa Junction
Re: Ombouw 0N30 Bachmann Davenport met een Backwoods kitje
« Reactie #2 Gepost op: 17 December 2008, 08:32:41 »
Hoi Herman,

De radstand is vrij kort, 36cm radius zal geen probleem zijn. Heb ik eigenlijk nog niet goed uitgeprobeerd. Ga ik nog wel doen.

Grtz,  8) Ronald 8)
Greetz, Ronald

Mijn US Convention Aalten

Mijn modules!:

Micromodule

Ronald Halma

  • Organisator US Convention Nederland
  • Offline Offline
  • Berichten: 18028
  • Modelrailroading is fun!
    • Team USA Metusa Junction
Re: Ombouw 0N30 Bachmann Davenport met een Backwoods kitje
« Reactie #3 Gepost op: 17 December 2008, 16:34:33 »
Update!

Vanmiddag een flesje 96% alcohol gekocht en het kapje er in gepleurd. Wel de "bedieningskant" vrijgehouden, dus met de gril naar beneden in de beker gezet":





Net om vijf voor drie het kapje er uit gehaald, geborsteld met een oude tandenborstel en gecontroleerd:



Ongeveer 50% van de verf is inmiddels er af, dus heb ik het kapje weer teruggeplaatst in de vloeistof. Vanavond nog maar eens kijken!

Voor de duidelijkheid: Het is gedenatureerde alcohol 96%, gewoon verkrijgbaar bij de DA drogist. Dit schijnt uit eigen ervaring prima te werken bij de Amerikaanse modellen.

Grtz,  8) Ronald 8)
Greetz, Ronald

Mijn US Convention Aalten

Mijn modules!:

Micromodule

JaJo

  • Offline Offline
  • Berichten: 11147
  • Spoor-0 & Spoor-1
    • Modeltreinbaan.nl
Re: Ombouw 0N30 Bachmann Davenport met een Backwoods kitje
« Reactie #4 Gepost op: 17 December 2008, 17:12:59 »
Waarom moet al die verf eraf? Je kan hem nu toch gronden en aflakken/spuiten?

Groet Jaap
Groet Jaap
Duits/NL, Spoor-0 en Spoor-1.Tijdperk II en III.
http://www.modeltreinbaan.nl

Ronald Halma

  • Organisator US Convention Nederland
  • Offline Offline
  • Berichten: 18028
  • Modelrailroading is fun!
    • Team USA Metusa Junction
Re: Ombouw 0N30 Bachmann Davenport met een Backwoods kitje
« Reactie #5 Gepost op: 17 December 2008, 17:55:19 »
Jaap, je weet nooit wat er aan verf op zit... misschien gaat het reageren met wat ik er overheen spuit. Ik lees teveel ellende op diverse fora over lakken en/of spuiten.
En uiteraard is het standaard basismateriaal toch het mooiste om op verder te werken, ook voor evt verlijming van de verschillende onderdelen?

Zeg maar als ik verkeerd denk of redeneer ;D ;)

Grtz,  8) Ronald 8)
Greetz, Ronald

Mijn US Convention Aalten

Mijn modules!:

Micromodule

Ronald Halma

  • Organisator US Convention Nederland
  • Offline Offline
  • Berichten: 18028
  • Modelrailroading is fun!
    • Team USA Metusa Junction
Re: Ombouw 0N30 Bachmann Davenport met een Backwoods kitje
« Reactie #6 Gepost op: 18 December 2008, 22:17:52 »
Hallo,

Daar gaan we weer. Gisteravond het meeste gedaan echter had ik geen tijd meer om het hier te plaatsen. Komt het.

Begonnen met de 1e etsdelen van de grote plaat. Eerst links de 3 ventilatieroosters aangebracht. Alles wordt gelijmd met gel superlijm:



Daarna de belhouder gevouwen en gelijmd. Deze komt ipv een rooster, dus rechts krijgt dus maar 2 roosters:





Daarna de voetplaat van de cabine. Deze heeft een extra houder voor de koppeling om deze goed op de plaats te houden. Goed over nagedacht:



Daarna op het onderstel gelijmd:



De kit heeft tevens 2 nieuwe "drijfstangen" zoals die bij diesels wel voorkomen. Eerst de oude verwijderd:



De nieuwe drijfstang gemonteerd (zijn veel fijner en dunner als de originele van Bachmann), samen met de nieuwe zijbekleding. De kleppen komen er nog op, even mee wachten nog:



Nu wordt het tijd voor het luchtfilter en de uitlaat. Hier gebruik ik een normaal boortje voor wat ik met de hand draai. Dit gaat in kunststof behoorlijk snel. Tevens verbrand en/of smelt het dan niet en krijg je een mooi gaatje:



En beide gemonteerd:



Hierna zijn de dragers van het dak aan de beurt. Het zijn er 6 en worden volgens beschrijving en de aanduiding op de voetplaat geplaatst. Hiervoor dient er voorgeboord te worden met een 1 mm boor. Dit doe ik uit de hand met een speciaal houdertje. Wel tijdrovend, maar hierdoor breekt de boor niet zo snel.
Hier 2 dragers geplaatst met een zgn "bracket" er bij. Dit is een imitatie van de montageplaat plus de bouten:



En de "bracket" in detail. Hier is mooi te zien hoe klein die is. Ook moesten de gaten in het midden nog iets geruimd worden, dit ook met de 1 mm boor uit de hand gedaan:



Daarna de achterste dragers voorzien van een dwarsbalk. Deze is al voorgeboord, dus montage is een makkie! De hoogte is bepaald door de beschrijving en is 23 mm. Hiervoor maak ik een malletje van papier die precies die maat bevat. Even er bij houden en vastlijmen. Zo klopt de maat altijd:



Tussen de dragers aan voor- en achterkant zitten nog dwarsbalken. Ook die zijn voorgeboord. Hier is de maat 58 mm tussen balk en voetplaat, ook hiervoor weer een mal gemaakt:



Als laatste klus gisteravond de ronde dragers gemonteerd die het hout voor het dak straks moeten dragen. Deze gemonteerd volgens beschrijving:



Zo, dat heeft toch een 2 a 2,5 uur gekost. Ondanks dat het een vrij gemakkelijk kitje is blijft het tijdrovend om de delen mooi schoon en vrij van ongerechtigheden te monteren.

Vanavond de overstekende delen afgeslepen, en nu staat het locje er zo bij:



De eerlijkheid gebied te zeggen dat het een leuk ding wordt, toch?
Geniet van de plaatjes zoals ik doe, en komende dagen gaat het verder!

Grtz,  8) Ronald 8)


« Laatst bewerkt op: 18 December 2008, 22:20:05 door Ronald Halma. Reden: Laatste zin toegevoegd »
Greetz, Ronald

Mijn US Convention Aalten

Mijn modules!:

Micromodule

Erwin Schuurman

  • Offline Offline
  • Berichten: 641
  • Jaah Mevrouw....Scheurgras..
    • www.friesemodelbaanclub.nl
Re: Ombouw 0N30 Bachmann Davenport met een Backwoods kitje
« Reactie #7 Gepost op: 18 December 2008, 22:33:25 »
Aaaaaaah....wat een sjattug locje Ronald  :D Komt er ook sound in?

Gr,

Erwin
"Samenwerking betekent voor mij dat iedereen hetzelfde wil als ik!"

René

  • Smalloot in de volle breedte
  • Offline Offline
  • Berichten: 2515
  • Team Mitropa
Re: Ombouw 0N30 Bachmann Davenport met een Backwoods kitje
« Reactie #8 Gepost op: 18 December 2008, 23:09:35 »
Die ombouwkitjes zijn leuke dingen om de locjes een net even ander uiterlijk te geven.
Ook nog eens leuk om te doen.
Dat gaat er wel fraai uitzien

René Wolf, bekijkt het breed en spoort smal
www.rwfoto.nl

Ronald Halma

  • Organisator US Convention Nederland
  • Offline Offline
  • Berichten: 18028
  • Modelrailroading is fun!
    • Team USA Metusa Junction
Re: Ombouw 0N30 Bachmann Davenport met een Backwoods kitje
« Reactie #9 Gepost op: 19 December 2008, 21:00:22 »
Mini-update:

Even een pasproef gedaan met het hout voor het dak. Ik vind dat er amper genoeg bijzit, maar uiteindelijk bij een wat "losse" montage geeft dat wel weer het gewenste effect!:



Let wel; uiteinden van de dragers moeten nog getrimd worden.

Nu nog effe film kijken en vroeg m'n nest in, 05.00 uur morgenvroeg is het weer dag!

Grtz,  8) Ronald 8)
Greetz, Ronald

Mijn US Convention Aalten

Mijn modules!:

Micromodule

Ronald Halma

  • Organisator US Convention Nederland
  • Offline Offline
  • Berichten: 18028
  • Modelrailroading is fun!
    • Team USA Metusa Junction
Re: Ombouw 0N30 Bachmann Davenport met een Backwoods kitje
« Reactie #10 Gepost op: 19 December 2008, 22:27:02 »
Citaat
Komt er ook sound in?

Zeker Erwin. Even kijken of er een standaard ESU in kan. Ruimte voor de speaker is er genoeg achter de radiator, en als de print weg is + de houder daarvan die nog op de motor gedrukt zit moet er ruimte genoeg zijn voor de decoder.

Grtz,  8) Ronald 8)
Greetz, Ronald

Mijn US Convention Aalten

Mijn modules!:

Micromodule

MB6400

  • Offline Offline
  • Berichten: 750
Re: Ombouw 0N30 Bachmann Davenport met een Backwoods kitje
« Reactie #11 Gepost op: 01 January 2009, 22:43:43 »
Hoi Ronald,

ben benieuwd hoe en welke decoder met geluid je gaat inbouwen. Ik ben zelf ook bezig met een Davenport met de dichte conversie set van Backwoods.
Ik had een kleine Lenz decoder gekocht omdat ik er vanuit ging dat een geluids decoder er niet in zou passen  ::)
Kortom ik houd je draadje in de gaten.

Groeten en succes,
Marc

Ronald Halma

  • Organisator US Convention Nederland
  • Offline Offline
  • Berichten: 18028
  • Modelrailroading is fun!
    • Team USA Metusa Junction
Re: Ombouw 0N30 Bachmann Davenport met een Backwoods kitje
« Reactie #12 Gepost op: 01 January 2009, 22:52:51 »
Hoi Marc,

Citaat
Ik had een kleine Lenz decoder gekocht omdat ik er vanuit ging dat een geluids decoder er niet in zou passen

Dacht ik ook, maar er blijkt toch verassend veel ruimte in te zitten. Ik denk dat er een standaard Esu Loksound in kan.

Citaat
Kortom ik houd je draadje in de gaten.

Graag! ;D ;)
Greetz, Ronald

Mijn US Convention Aalten

Mijn modules!:

Micromodule

JaJo

  • Offline Offline
  • Berichten: 11147
  • Spoor-0 & Spoor-1
    • Modeltreinbaan.nl
Re: Ombouw 0N30 Bachmann Davenport met een Backwoods kitje
« Reactie #13 Gepost op: 02 January 2009, 09:14:32 »
Heerlijk om dit geknutsel te aanschouwen Ronald.

Groet Jaap
Groet Jaap
Duits/NL, Spoor-0 en Spoor-1.Tijdperk II en III.
http://www.modeltreinbaan.nl

HSB

  • Offline Offline
  • Berichten: 271
Re: Ombouw 0N30 Bachmann Davenport met een Backwoods kitje
« Reactie #14 Gepost op: 05 January 2009, 22:54:36 »
Dag Ronald,

Ik ben benieuwd naar je vorderingen.

Inmiddels heb ik zelf zo'n locje voor een redelijke prijs via MP kunnen bemachtigen ;D. Die krijgt t.z.t. ook een Backwoods metamorfose. Ben ook aan het kijken naar mogelijkheden om hem in te zetten. Ik zoek een ander thema dan logging. Heb je wellicht tips voor sites of literatuur?

Groet, Herman
Herman is op 3 april 2010 overleden.