Welkom,
Gast
. Alsjeblieft
inloggen
of
registreren
.
1 uur
1 dag
1 week
1 maand
blijvend
Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte
Forum
Zoeken
Encyclopedie
Help
Kalender
Inloggen
Registreren
Doel:
€250.00
Donaties:
€0.00
Per saldo:
€-250.00
Steun ons nu!
Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025
Vacature:
secretaris bestuur
Algemeen
Plaatje uploaden
Vraag en aanbod
Fotowedstrijd
Modelspoorwinkels
Youtube kanaal
Modelspoorkaart
De stichting
De stichting en team
Contact
Financieel
Algemene voorwaarden
Commerciële accounts
Forumregels
Disclaimer
F.A.Q.
Recente berichten
BeneluxSpoor.net forum - Recente berichten
Abonneer op Webslice
Nieuwe baan, nu nog zonder naam...
door
Paulus1201
Vandaag
om 23:28:46
Weegbrug grootbedrijf en model
door
Wim Vink
Vandaag
om 23:23:18
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw
door
Wim Vink
Vandaag
om 23:20:53
Fleischmann 734124
door
joespoor
Vandaag
om 23:19:17
WORKSHOP Scenery by MTD (Edegem - België)
door
Frans Peeters
Vandaag
om 23:15:05
De schakelstations van Sleutelspoor gebouwd
door
Casmir
Vandaag
om 23:05:45
Bovenleiding portaal H0 ontwerp.
door
weslyr
Vandaag
om 23:04:11
Baanplan naar oud plan Fleischmann 4306
door
eitreb
Vandaag
om 22:55:22
RIVAROSSI set R0005 - Twee Italiaanse stoomlocomotieven.
door
sncf231e
Vandaag
om 22:33:37
Raccordement Hamerveld NL, tp. IV-V, HO
door
R1954
Vandaag
om 22:27:45
PB Models, ICR-rijtuigen
door
Quinzeedied
Vandaag
om 22:25:34
Opdracht fotowedstrijd februari, maart 2026 "Mens en trein in model"
door
Bob R.
Vandaag
om 22:24:12
NS-Kameel in Spoor-0 (en misschien in Spoor-1)
door
FritsT
Vandaag
om 21:58:41
Het oude station Blaak in H0 1970 - 1993
door
Jeroen95
Vandaag
om 21:54:37
Piko G1206 antislipbandjes wisselen
door
Jeroen Trainz
Vandaag
om 21:30:58
Revier Rheinbrenner (H0)
door
gdh
Vandaag
om 21:29:32
Rondje door Lissabon met Lijn 28
door
MiHe
Vandaag
om 21:22:51
19 Toen
door
GerardvV
Vandaag
om 21:21:52
Vraagje over servo aansluiting
door
meino
Vandaag
om 21:21:34
Trainomatic Lokommander II voorlamp blijft branden
door
Hobojohn
Vandaag
om 21:08:27
Speedbuild; "Switch'n Play" -> Minimalist Approach
door
Ronald Halma
Vandaag
om 21:02:15
Materieel verzameling van Michiel(NDS)
door
spoorijzer
Vandaag
om 20:59:53
servo aansturing
door
Henk G
Vandaag
om 20:47:09
Contact met de NVBS
door
FritsT
Vandaag
om 20:33:30
Gezocht: PDF van CV-blad voor de Roco 72842 (Railion BR204)
door
VAM65
Vandaag
om 20:16:33
Spoorwegmuseum in zwaar weer
door
Huibert
Vandaag
om 19:32:41
Modelbouwshow Goes 21 en 22 februari 2026
door
Kees-Jan
Vandaag
om 18:48:27
Interesse stamtafel/club Amersfoort?
door
Keska
Vandaag
om 18:48:02
Analoog overstap naar digitaal
door
guy1846
Vandaag
om 18:38:09
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)...
door
Ben
Vandaag
om 18:10:53
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Overige spoorzaken
|
Grootspoor
|
Treinen op "havenspoorlijn" Dordrecht
« vorige
volgende »
Print
Pagina's: [
1
]
Omlaag
Auteur
Topic: Treinen op "havenspoorlijn" Dordrecht (gelezen 5160 keer)
KNed
Offline
Berichten: 3422
Treinen op "havenspoorlijn" Dordrecht
«
Gepost op:
29 September 2006, 22:22:27 »
Ik kom regelmatig voor een klant in Dordrecht en rij dan vanaf de A16 langs de rivier richting het centrum (en de andere kant op als ik terug ga
)
Nu loopt langs die weg vanaf de spoorbrug (waar een rangeertereintje is) een spoorlijn richting het havengebied van Dordrecht. Aan de rails te zien wordt het spoor regelmatig gebruikt. Ik zit elke keer te hopen dat ik een mooie goederentrein langs zie komen maar ik zie nooit wat. Weet iemand of het spoor vaak gebruikt wordt?
Aan de andere kant van de rivier in Zwijndrecht loopt ook een spoorlijn vlak langs een weg met bedrijven aan het water, weet iemand daar ook iets van?
Ik heb de het spoor in Google Earth gevolgd en het loopt best ver door.
Vandaag stond het rangeerterrein bij de brug flink vol met werktreinen...
Koen
Gelogd
H0: Periode: 1980-heden, vooral NL, 3-rail digitaal
Beheerder van:
NL in Model
|
modelspooradressen
|
Marklin dipswitch[/u
prutser
Offline
Berichten: 6842
Spaar ze allemaal.
Re: Treinen op "havenspoorlijn" Dordrecht
«
Reactie #1 Gepost op:
29 September 2006, 22:49:42 »
Enkele keren per jaar moet ik op het dak van de tweede en derde zwarte kantoorflat in Zwijndrecht zijn. (Staan 3 van deze gebouwen naast het spoor aan het water)
Hier heb ik dan een mooi uitzicht op de sporen over de brug naar Dordrecht, en een enkele keer heb ik gezien dat er een wagon werd afgeleverd bij het chemische bedrijf in Zwijndrecht aan het water.(ik kan nu niet meer op de naam komen).
De wagon werd binnen gebracht door een opening in de ommuring aan het begin vlak bij de 2 vlak achter elkaar rijdende witte vrachtwagens (op google earth).
groet Stephan
Gelogd
Adieu
marcel
Offline
Berichten: 700
Re: Treinen op "havenspoorlijn" Dordrecht
«
Reactie #2 Gepost op:
29 September 2006, 22:55:32 »
Hey,
Aan de stamlijn die jij beschrijft ligt onder andere een spoor aannemer.
Ik geloof volker & stevin.
Ook liggen er nog wat overslag bedrijven aan de lijn.
Laatst heeft in rail magazine een heel stuk over deze lijn gestaan.
Ik meen dat daarin stond dat er elke dag een aanvoer en afvoertrein over de lijn rijd.
verbeter me maar als ik ernaast zit.
mvg, marcel
Gelogd
Mvg, Marcel
Erin P. van Beveren
Offline
Berichten: 48
Re: Treinen op "havenspoorlijn" Dordrecht
«
Reactie #3 Gepost op:
30 September 2006, 07:23:10 »
Vroeger had je in Dordt de houtbereiding van NS waar ze de bielzen maakten. Tevens waren er tank wagens met overslag in schepen ?, maar dit is er dacht ik niet meer.
In Zwijndrecht had je van Leuwen buizen, met uiteraard stalen buizen vervoer.
Wat er nu allemaal nog is dat weet ik 12,3 niet, maar je noemde Volker Stevin al. Die zit daar ergens.
Maar een Dordtenaar kan beter antwoord geven, ik ben al sinds 1988 weg uit Dordt. (en ja ik mis het best wel)
Erwin
Gelogd
1:87 NL en B modelbaan en USA vitrine. Beroep wagenmeester bij CSX transportation, en zelfstandig fotograaf. (USA)
stig
Offline
Berichten: 10080
Re: Treinen op "havenspoorlijn" Dordrecht
«
Reactie #4 Gepost op:
30 September 2006, 10:59:28 »
Goed, hier is een Dordtenaar dan. Deze aansluiting wordt nog zeer regelmatig voor kleinschalig gebruik gebruikt (hmmm, dat klinkt niet) ondermeer voor Volkerrail maar ook tankwagens zijn vaak te zien die naar het achterste gebied gaan, daar hebben we wat van die opslagtanks. Dordrecht is een zeehaven namelijk. Ook kunnen regelamatig gesloten wagens gespot worden. Helaas ben ik niet zo goed op de hoogte dat ik precies kan vertellen wat ze ermee doen, maar ik zie ze vaak op het tussen terrein als het ware. De creosoteerinstallatie is inderdaad weg en daar op dat terrein gebeurt wat overslag op kleine schaal, ik heb er echter geen goederenwagens meer gezien. Ik zou zeggen kijk eens op
http://www.sporenplan.nl/html_nl/sporenplan/ns/ns_normaal/ddrzee.html
en met google maps of earth kom je een heel eind. Rij er eens langs en spendeer wat euro's aan de Dordtsche economie zou ik zeggen. NBM zit er ook, dus je ziet wel eens wat bouwtreinen, Volkerrail stuurt wel eens zo'n kraan op pad, erg leuk om te zien, helaas heb ik nooit mijn toestel bij me... Verders wordt al het transport met een 64/6500 gedaan.
Gelogd
Als je de lat op de grond legt, is veel een verademing... (Grunberg VK 20-05-2011)
Simon Stenneberg
Offline
Berichten: 1773
Dieselpower rules!
Re: Treinen op "havenspoorlijn" Dordrecht
«
Reactie #5 Gepost op:
30 September 2006, 11:00:06 »
Hier een andere Dordtenaar; er zijn aardig wat goederenlijntjes in de Drechtsteden. Een opsomming:
Om zuidelijk te beginnen takt er vanaf de enkelsporige "Merwede-Lingelijn" van Dordrecht naar Geldermalsen na station Stadspolders een lijn ("Dordrecht Industrie") af naar chemiebedrijf DuPont die echter steeds minder (ketel)wagens krijgt volgens mij. Bediening is 's-morgens vroeg. Het spoor loopt na DuPont wel door langs de gevangenis tot onder de verkeersbrug naar Papendrecht maar is niet meer berijdbaar.
Dan de genoemde Zeehavenlijn. Klanten zijn o.a. Van der Wees (buizenvervoer), Gebotex (voddenvervoer), BAM Rail (af en toe), Standic (vroeger Vopak, veel ketelwagens) en aan het einde de werkplaats van Volker Rail. Gebotex en Standic zijn regelmatige klanten van Railion.
Er is ook veel "incidenteel" vervoer naar het Zeehavenbedrijf waarvoor gebruik gemaakt wordt van de sporen op het vroegere houtbereidingsbedrijf.
Volker Rail kent ook veel vervoer maar kan de tractie tegenwoordig zelf af.
Railion bedient Dordrecht Zeehaven bijna dagelijks zo tussen twee en vier uur.
Hier een foto die ik afgelopen woensdag nog maakte bij Standic:
Van Zwijndrecht weet ik niet veel, Van Leeuwen Buizen zit daar aan het eind en ontvangt geloof ik ook nog het één en ander.
Gelogd
Diesel- en smalspoorliefhebber. Modelbaan: Grensstation Broeksittard-Tüddern met Selfkantbahn (H0m) en ZLSM (H0):
https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=90136.msg3222058526#msg3222058526
DJMusic
Gast
Re: Treinen op "havenspoorlijn" Dordrecht
«
Reactie #6 Gepost op:
30 September 2006, 11:35:46 »
Op
www.sporenplan.nl
is ook een fotoreportage over de sporen in Zwijndrecht. Er staat ook dat die buizenhandel het spoor nog gebruikt.
Gelogd
Michael
Offline
Berichten: 352
Re: Treinen op "havenspoorlijn" Dordrecht
«
Reactie #7 Gepost op:
30 September 2006, 17:04:45 »
Zwijndrecht wordt in theorie 3x per week bediend (aankomst 12.50, vertrek 13.57). Maar volgens mij kan het makkelijk een tijdje stil zijn. Volgens mij gaat hierbij alleen om buizenvervoer naar die buizentoko daar. Dordrecht Zeehaven (dat lijntje dat via het emplacementje bij de brug verder gaat) wordt dagelijks (weekdagen) bediend, tussen 13.30 en 15.50. Trein gaat dan in principe geduwd richting Zeehaven. Verder zit daar inderdaad ook VolkerRail aan het einde van de stamlijn, die er ook regelmatig met werkmeuk gebruik van maakt. En dan is er aan de noordzijde van Dordrecht ook nog een lijntje naar de DuPont, aftakking van de lijn naar Geldermalsen nabij Dordrecht Stadspolders. Om 6.15 worden daar wagens gebacht en rond 18.30 worden er weer wagens opgehaald. Voor meer informatie over goederenvervoer is er natuurlijk ook
www.rolandrail.net
Gelogd
KNed
Offline
Berichten: 3422
Re: Treinen op "havenspoorlijn" Dordrecht
«
Reactie #8 Gepost op:
30 September 2006, 22:22:17 »
Interessant, dank voor de reacties!
Ik rij daar meestal aan het begin van de ochtend/middag als ik naar die klant ga. Eigenlijk nooit tussen 13:30 en 16:00
Vandaar dat ik er nooit wat zie.
Ik vind die "kleine" lijntjes altijd interessant. Zeker als ze zo vlak langs de openbare weg liggen.
Koen
Gelogd
H0: Periode: 1980-heden, vooral NL, 3-rail digitaal
Beheerder van:
NL in Model
|
modelspooradressen
|
Marklin dipswitch[/u
Print
Pagina's: [
1
]
Omhoog
« vorige
volgende »
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Overige spoorzaken
|
Grootspoor
|
Treinen op "havenspoorlijn" Dordrecht