Welkom,
Gast
. Alsjeblieft
inloggen
of
registreren
.
1 uur
1 dag
1 week
1 maand
blijvend
Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte
Forum
Zoeken
Encyclopedie
Help
Kalender
Inloggen
Registreren
Doel:
€250.00
Donaties:
€88.00
Per saldo:
€-162.00
Steun ons nu!
Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025
Vacature:
secretaris bestuur
Algemeen
Plaatje uploaden
Vraag en aanbod
Fotowedstrijd
Modelspoorwinkels
Youtube kanaal
Modelspoorkaart
De stichting
De stichting en team
Contact
Financieel
Algemene voorwaarden
Commerciële accounts
Forumregels
Disclaimer
F.A.Q.
Recente berichten
BeneluxSpoor.net forum - Recente berichten
Abonneer op Webslice
De IJmuider spoorlijn - korte geschiedenis en plaatjes
door
R1954
Vandaag
om 19:28:00
BNLS-Module: "Rvbr-Btk, Ringvaartbrug Haarlemmermeer nabij Buitenkaag" NS H0
door
nighttrain1
Vandaag
om 19:27:27
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)...
door
gdh
Vandaag
om 19:00:07
Fleischmann Anna ombouw.
door
gdh
Vandaag
om 18:53:23
Ik ben aan het opruimen.
door
Keska
Vandaag
om 18:49:58
Haperende/Gevoelige Sik: wat te doen?
door
BartvD
Vandaag
om 18:34:01
Show je werkplek
door
Silvolde
Vandaag
om 18:33:37
Göhrener Viaduct
door
MaraNCS
Vandaag
om 18:14:49
Holcim Betonmixers 1:87 Modelauto,s
door
bellejt
Vandaag
om 17:47:06
Micromotot analoog 12v dc gebruiken
door
Silvolde
Vandaag
om 17:43:22
"moderne" kolenbakken en kolenwagens in Nederland.
door
ES44C4
Vandaag
om 17:29:38
Houten 23 Augustus 2025
door
Arjan6511
Vandaag
om 16:37:54
Schets Weistra regeling met arduino UNO
door
keesg
Vandaag
om 16:23:16
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost.
door
FritsT
Vandaag
om 15:53:20
Nieuwe ruimte voor baan na ca. 30 jaar
door
ruudns
Vandaag
om 15:35:42
Piko 1136 van AC naar DC
door
Martijn193
Vandaag
om 14:31:18
Toon hier je (model)treinfoto's
door
R1954
Vandaag
om 12:34:22
wat is het merk van deze bochtwissel
door
henk
Vandaag
om 12:27:16
BMB-Module: “Corfe Castle Station”
door
Hans van de Burgt
Vandaag
om 12:25:51
Centraal Zwitserland: Trein, tram, kabelbaan en gondels.
door
Peter Kleton
Vandaag
om 12:05:33
"Spoor op Vleugels" in H0
door
Pinkelpa
Vandaag
om 11:58:00
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw
door
Wim Vink
Vandaag
om 11:52:42
Spoorhumor
door
Biessendorf
Vandaag
om 11:49:19
N-Wagen; Brawa, ESU of Piko
door
grossraumwagen
Vandaag
om 11:40:41
BMB 00-Modulebaan, BMB-Rijdagen en BMB-Deelname aan Beurzen & Evenementen
door
Biessendorf
Vandaag
om 11:39:29
De bouw van mijn modelbaan in Thailand
door
puntenglijder
Vandaag
om 10:52:52
Liliput schlafwagen set epoche 2 h0
door
Stefan88
Vandaag
om 10:40:45
Mitropa slaaprijtuigen epoche 2
door
Huup
Vandaag
om 10:04:44
Ervaringen met veilingsites enzo (Marktplaats, Ebay, Catawiki, etc).
door
Martijn1974
Vandaag
om 09:15:46
mitropa rijtuig
door
Tomasso
Vandaag
om 08:06:17
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Wat zijn we aan het bouwen?
|
Banen of diorama's
|
De bouw van mijn baan
« vorige
volgende »
Print
Pagina's:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Vorige
-
Volgende
-
1
...
5
6
[
7
]
8
9
...
14
Omlaag
Auteur
Topic: De bouw van mijn baan (gelezen 38091 keer)
Dennis H0
Offline
Berichten: 711
Re: De bouw van mijn baan
«
Reactie #90 Gepost op:
24 January 2009, 16:25:16 »
Hee patrick,
De muurzijde heb ik al compleet afgedekt, aan de voorzijde wil ik nog een soort vangrail maken ja... ik ben nog even aan het kijken wat ik daar precies wil.
ook wil ik iets voor de klimspiralen hebben om als soort van vangrail te gebruiken... ik heb alleen nog geen idee wat... iemand een suggestie ?
MVG
Dennis
Gelogd
Patrick Pontier
Offline
Berichten: 1204
Maak van de scherf in je hart geen dolk in je mond
Re: De bouw van mijn baan
«
Reactie #91 Gepost op:
24 January 2009, 16:35:01 »
Voor de spiraal zou je stroken knutselkarton van een mm dik kunnen gebruiken. Felxibel genoeg om met de bocht mee te bevestigen met punaises oid.
Aan de voorzijde mdf 4mm tot een cm of 5 hoog? Ruimte genoeg lijkt me.
Groeten,
Patrick
Gelogd
Dave van der Locht
Offline
Berichten: 1064
Re: De bouw van mijn baan
«
Reactie #92 Gepost op:
24 January 2009, 16:54:13 »
Voor bescherming van de 'gevaren-punten' waar een trein naar beneden kan donderen heb ik onlangs wat transparant 1,5mm dik kunststof bemachtigd. Uiterst flexibel, en als je een bedrijf in de buurt weet te vinden wat hier in handelt of veel gebruik van maakt, heb je een grote kans dat je dit voor nop kunt krijgen (rest-strookjes).
Groetjes,
Dave
Gelogd
Beter een gat in een trein, dan een trein in je gat.
Dennis H0
Offline
Berichten: 711
Re: De bouw van mijn baan
«
Reactie #93 Gepost op:
27 January 2009, 22:53:47 »
ik zal eens op zoek gaan naar wat flexibel kunststof.
Vandaag ook even de dapol getest en ik ben er blij mee, deze jongen haalt aardig wat van de baan af dus daar gaan we veel plezier van hebben.
was vandaag ook even bij MTE met mijn piko hondekop, deze zoemde nogal als ik het licht aanzette en het licht lekte aan alle kant.
Chris was het slachtoffer die hem even moest nakijken.... na 3 andere hondekoppen die ook licht lekte bleef toch dat gezoem zodra we het spulletje aanzette.... als laatste oplossing de lokpilot eruit en de kheundecoder erin... ding rijd nu als een zonnetje...waren we ongeveer een uur verder
Gelijk maar ff een partijtje rails meegenomen die ik had besteld... die troep stond in de weg begreep ik
ik kom nog 6 bochtwissels tekort maar dat geeft ff niet... ben wel straatarm nu door deze aankoop... maar goed ik had de kans dus die heb ik genomen.
ik heb wel wat geknusteld aan de constructie maar ik zal daar in een later stadium fotos van plaatsen
MVG
Dennis
Gelogd
Dennis H0
Offline
Berichten: 711
Re: De bouw van mijn baan
«
Reactie #94 Gepost op:
29 January 2009, 17:22:36 »
Nog even een kleine update... het gewijzijgde baanplan
Wat ik wil is alle delen compleet isoleren... dus mijn wisselstraten.... mijn paradebanen en al mijn stationsporen.
Ook wil ik mijn wisselstraten gaan detecteren, ik hou bezetmelders over dus waarom niet.
In samenwerking met Remco heb ik ook het stationsdeel aangepast en daar hebben we nu 2 eilandsporen.... als ik geluk heb komen deze bij Gerco vandaan.
Er komt ook een boogbrug in die op de een of andere manier open moet... daar ben ik nog niet uit hoe dat te doen... met dank aan Remco voor de brug.
De lichtblauwe delen zijn voor mij eigenlijk een stukje scenery dus ik ben van plan om het lichtblauwe deel aan de linkerzijde tot progameerspoor te bombaderen.
Alles is ook al in koploper getekend dus daar hou ik me eigen ook mee bezig
Ik ben alleen nog aan het stoeien met de seinposities (deze zullen ergens rond de zomer worden aangeschaft.
Zoals je kan zien heb ik bij de stationsdelen op 3 sporen 2 melders extra zitten... die melders zijn eigenlijk een apart blok voor en na het stationsblok... ik heb dit gedaan voor de seinen en om een beetje te weten waar de treinen kunnen stoppen.
Het bovenste spoor is een doorrijspoor en daar heb ik dus 2 melders totaal op zitten
Ergens volgende maand zal ik me gaan storten op het stationsdeel en op de 2e klimspiraal daarna gaan we het frame voor de paradebaan plaatsen.
Vragen of opmerkingen zijn welkom.
MVG
Dennis
Gelogd
Remco.
Offline
Berichten: 6325
Re: De bouw van mijn baan
«
Reactie #95 Gepost op:
29 January 2009, 17:28:52 »
Graag gedaan! Veel plezier met de brug
Gr. Remco.
Gelogd
Dennis H0
Offline
Berichten: 711
Re: De bouw van mijn baan
«
Reactie #96 Gepost op:
31 January 2009, 18:45:10 »
zojuist mijzelf ook begeven op het fijne soldeerwerk, ik het bet lichtsetje voor mijn 2300 ingebouwd rn ik mag niet klagen... het is in ieder geval gelukt.
Vorige week was ik op bezoek bij Amerpoort en heb stiekem een klein rood ledje meegekregen... deze heb ik netjes in mijn oude 1100 geplaatst.
Het ziet er goed uit... mag misschien wat feller maar dat zien we wel een andere keer... in ieder geval bedankt Remco
O en even voor de goede orde (had ik Chris beloofd) Ik ben met mijn domme kop vrijdag naar MTE geweest met mijn Trix koploper... het ding deed gewoon niks meer, ik snapte er niks van. Ik kom binnen Chris neemt hem mee zet hem op de baan en tot mijn verbazing deed hij het weer.
Wat blijkt.... ik klikte de koppelingen wel vast alleen de koppeling aan de motorbak was iets omhoog getild waardoor ik de pennen er steeds onder schroof
Dat was niet echt een slimme actie van me... maar hij doet het tenminste weer... bedankt Chris
Voor de rest heb ik maar voor de 2e keer een digirailplaatje voor een 2400 gemold en daar werd ik niet echt vrolijk van.
MVG
Dennis
Gelogd
Remco.
Offline
Berichten: 6325
Re: De bouw van mijn baan
«
Reactie #97 Gepost op:
31 January 2009, 18:47:27 »
Geen dank en goeie zaak die 2300 ziet er goed uit
Gr. Remco.
Gelogd
Mo
Offline
Berichten: 146
H0 Nederland in aanbouw...
Re: De bouw van mijn baan
«
Reactie #98 Gepost op:
01 February 2009, 16:47:22 »
Citaat van: Dennis H0 op 27 January 2009, 22:53:47
(...) ben wel straatarm nu door deze aankoop (...)
Vind je dat gek na zo'n berg rails gekocht te hebben! Maar zo kan je wel weer lekker doorbouwen natuurlijk.
Ben erg benieuwd hoe het er uit ziet als alles op z'n plek ligt. Dit wordt zeker een erg mooie baan als ik het baanplan zie en de manier waarop gewerkt wordt! Volg dit draadje ook al enige tijd om eventueel tips en inspiratie op te doen. Succes met de verdere bouw!
Maurice
PS - De verlichting van de treinen is top!
Gelogd
Dennis H0
Offline
Berichten: 711
Re: De bouw van mijn baan
«
Reactie #99 Gepost op:
01 February 2009, 19:11:49 »
dank je wel Mo... ik lees jou topic ook en het tempo waarmee je bouwt zal ik nooit evenaren, daarnaast ziet het er top uit.
Maar goed ik ben wel blij dat ik de rails binnen heb, uiteraard om ik wat kleine dingen tekort maar alles op zijn tijd.
De grootste uitgave in electronica zal het seinenverhaal gaan worden maar dat stel ik nog wel een paar maanden uit.
Ondertussen ben ik ook met de ruwbouw bezig rechtsonderaan... aangezien ik nog nooit een baan heb gebouwd doe ik vrij lang over een klein stukje maar dan zit het wel naar mijn zin.
Een dezer dagen zal ik ook mijn ringleiding voor het schaduwstation compleet vervangen... ik wil hem op een andere positie terug laten komen (verder weg bij de rails) omdat het onderste deel van mijn schaduwstation soms wel eens last heeft van spookmeldingen in KL... het bovenste station heeft nergens last van.
Maar goed we knutselen rustig verder en hopen dat het naar het zin gaat worden.
MVG
Dennis
Gelogd
nscargo2008
Offline
Berichten: 954
veiligheidsfunctionaris-LWB Heijmans B.V./Prorail
Re: De bouw van mijn baan
«
Reactie #100 Gepost op:
01 February 2009, 19:30:22 »
ziet er allemaal topie uit
en je bent nog heel wat van plan
succes met het bouwen , ik zal je draadje volgen
groeten stefan
Gelogd
Dennis H0
Offline
Berichten: 711
Re: De bouw van mijn baan
«
Reactie #101 Gepost op:
01 February 2009, 19:35:02 »
Hee Stefan... dank je wel... alles is nieuw wat ik doe mar we leren elke dag.
Soms denk ik wel eens iets van "waar ben ik aan begonnen" maar als ik op de zolder zit en ik ben gewoon een beetje aanhet knutselen dan is dat toch wel een lekker plekke aan het worden.
Ik zou alleen erg blij zijn als er van het ene naar het andere schaduwstation gereden kan worden.... als het meezit zal dat ergens dit jaar zijn
MVG
Dennis
Gelogd
nscargo2008
Offline
Berichten: 954
veiligheidsfunctionaris-LWB Heijmans B.V./Prorail
Re: De bouw van mijn baan
«
Reactie #102 Gepost op:
05 February 2009, 14:26:03 »
ha da heb ik ook, ik ben aan het bouwen passen meten ,maar sloop ook weer iedere keer alles
weet nie wa ik wil, maar komt wel goed
eigenlijk komt het door wat ik hier iedere keer zie , het een mooier dan het ander , en daar gebruik ik dann weer dingen van in combinatie van wat ik zelf in gedachte heb , maarja je weet het he , komt geen einde aan het ontwikkelen
ik zal snel eens starten met een topic , ik geef dan wel een seintje , ik ben trouwens ook een herbeginner, en de laatste keer da ik iets had was nog toen ik thuis woonde , dus ruim 30 jaar geleden
ik zal wel even een foto bij zetten van waar ik op dit moment mee bezig ben
zo is het nu, ik moet er uiterraard nog wel een hoop aan doen,maar het begin is er
en nu nog even een sfeerplaatje
dit was ie voor ff, anders is er straks niks meer voor in de topic
maar ga vooral door , ik volg met grote belangstelling
groetjes stefan
«
Laatst bewerkt op: 05 February 2009, 14:59:31 door nscargo2008
»
Gelogd
Dennis H0
Offline
Berichten: 711
Re: De bouw van mijn baan
«
Reactie #103 Gepost op:
06 February 2009, 09:09:07 »
Hee Stefan,
Daar staat een mooie lengte aan baan, heb je ook iets van een baanplan ?
zelf ben ik aan de rechterkant van mijn baanplan heeeeeeeel hard aan het nadenken hoe ik alles netjes op zijn plek krijg... zodra daar meer schot in is meld ik me wel weer
Gelogd
nscargo2008
Offline
Berichten: 954
veiligheidsfunctionaris-LWB Heijmans B.V./Prorail
Re: De bouw van mijn baan
«
Reactie #104 Gepost op:
06 February 2009, 12:34:39 »
hey dennis
ik heb niet echt een baanplan , ik bouw eigenlijk zoals het het een beetje uitkomt
misschien niet slim ,maar ik probeer het toch eigenlijk heb ik een programma nodig ,
ik heb de laatste drie jaar zoveel spul gekocht en daar wil ik nu gewoon wat mee doen
daarom wil ik ook aan een topic beginnen , maar als ik zie hoe de mannen hier bouwen , dan ben ik nog echt een groentje
word vervolgd
groeten stefan
Gelogd
Print
Pagina's:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Vorige
-
Volgende
-
1
...
5
6
[
7
]
8
9
...
14
Omhoog
« vorige
volgende »
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Wat zijn we aan het bouwen?
|
Banen of diorama's
|
De bouw van mijn baan