Doel:€250.00
Donaties:€0.00

Per saldo:€-250.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

REE Modèles 2022, nieuws van de fabrikant. door CC72067
Vandaag om 19:04:19
Modelbouwshow Goes 21 en 22 februari 2026 door Reinier Z.
Vandaag om 19:03:33
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door MichielB
Vandaag om 18:51:41
Aachenau West door MichielB
Vandaag om 18:50:49
On30 diorama: Sedona Red Rock Canyon, AZ door Frans Peeters
Vandaag om 18:20:53
Bauarbeiten im gange door 741230
Vandaag om 18:03:15
Minitrix wisselspoeltjes, mijn persoonlijke hel. door Huib
Vandaag om 17:57:56
De IJmuider spoorlijn - korte geschiedenis en plaatjes door IJmc
Vandaag om 17:57:13
Houten Plus zaterdag 21 februari 2026 door 741230
Vandaag om 17:48:34
Fabrieksplaten NS E-lok 1600 en 1700 door Mcn1986
Vandaag om 17:29:23
Trein Eindhoven Brussel? door BrightonBelle
Vandaag om 17:20:55
decoder problemen met piko Vectron door maartenvdb
Vandaag om 17:07:13
Onlangs gespot - gefotografeerd, de links door Jeroen Water
Vandaag om 16:37:27
Ontraxs 2026 door Remunj
Vandaag om 16:08:21
NS-Kameel in Spoor-0 (en misschien in Spoor-1) door FritsT
Vandaag om 15:54:21
Raadplaatje door grossraumwagen
Vandaag om 15:50:57
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door emmenaar
Vandaag om 15:50:54
Wat spoor 1 brouwsels door Kees-Jan
Vandaag om 14:59:05
PB Models, ICR-rijtuigen door Ben
Vandaag om 14:36:37
Bitry Bascule in 0e, een nieuw baantje op Micromodules door Lucien
Vandaag om 14:27:21
Vraag over deze decoder. door Remunj
Vandaag om 13:35:31
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 13:30:40
US diorama in H0 door Ronald Halma
Vandaag om 13:13:41
Multimaus Zwart door Ronald Halma
Vandaag om 13:08:05
Vraagje over digitaliseren Hamo Motorpost door henk
Vandaag om 12:59:29
Bouw van tijdperk 1 HSM en Staatsspoor rijtuigen door MathynK
Vandaag om 12:24:16
Waterstofbuffel? door Jeronimos
Vandaag om 12:11:41
Lima IRM gaat niet lekker door de bocht door 008200
Vandaag om 10:49:59
3d printen van ns daglichtseinen door weslyr
Vandaag om 10:24:25
NS-1000 in spoor-1 door FritsT
Vandaag om 10:08:26
  

Auteur Topic: Trein Eindhoven Brussel?  (gelezen 1388 keer)

BrightonBelle

  • Offline Offline
  • Berichten: 1416
  • Southern....de oude dan
Re: Trein Eindhoven Brussel?
« Reactie #30 Gepost op: 19 February 2026, 18:35:05 »
Snelheid op het traject Eindhoven - Breda.   Allesomvattend, dus capaciteit (meer sporen zoals Eindhoven - Boxtel), maximale snelheden, géén spoorwegovergangen, rijdend materieel (bijv. ICE of Thalys, denk aan Düsseldorf - Brussel over Eindhoven)  en daarvoor ingerichte stations. En alles wat je er verder nog bij nodig hebt zoals locale verbindingen van industrieterrein naar station(s).

En vooral:  vooruitdenkers, geen remmers.
Jeetje , wat een Brabant fans hier! Maar met de geboren en getogen Aartsen zijn jullie in goed gezelschap hoor!
Vooruitdenkend: De EC rerouted vanaf Eindhoven is verreweg het simpelst, maar is idd geen HSL en mits de Belgen dus nog wrakke traxxen kunnen bijleasen.
Maar wel beetje met de voeten op de grond blijven hè, als Brussel midi - Düsseldorf nu in 2:17 kan via Luik is dat via Eindhoven echt wensdenken.
En dan heb ik het nog niet over het Bels lijntje; heb er vorige zomer nog gefietst, als je dat weer moet aanleggen, was ook enkelspoor trouwens. En dat maakt me echt geen remmer hoor!





Grtz Gerard


« Laatst bewerkt op: 19 February 2026, 19:00:11 door BrightonBelle »

maartenvdb

  • Offline Offline
  • Berichten: 710
Re: Trein Eindhoven Brussel?
« Reactie #31 Gepost op: 19 February 2026, 18:49:02 »
Als er vervoer van de havens naar D moet, dat ze het dan via die duitse havens maar doen.

Vind ik ook.  We sluiten Rotterdam gewoon.   Amsterdam en Ijmuiden trouwens ook. En ter compensatie gaan we tol heffen voor Belgen en Duitsers.

maartenvdb

  • Offline Offline
  • Berichten: 710
Re: Trein Eindhoven Brussel?
« Reactie #32 Gepost op: 19 February 2026, 18:58:10 »
Wat betreft de IJzeren Rijn, dat spoor ligt er al sinds mensenheugenis en ook hier weer is het een politieke kwestie. Dat spoor loopt voor een klein stukje over Nederlands grondgebied maar wij hebben daar geen profijt van. En dat zal ongetwijfeld de echte reden zijn voor Nederland om de heropening ervan tegen te houden. Dat het door een stukje natuur loopt wordt als argument gebruikt om ertegen te zijn. Maar die natuur was er al tijdens de aanleg, dus om dat als argument te gaan aanvoeren...

Dat is wat wij er van maken, omdat dat ons (lees:  Nederland)  goed uitkomt.  Maar het is niet de bedoeling geweest om dit oude "natuurspoor" weer tot leven te wekken.  Ja, misschien heel vroeger.

Een bekende en veel betere variant is ten noorden van Roermond een doorsteek te maken (nieuwe brug) richting de Duitse A52 en parallel naar het oosten.

henk

  • Offline Offline
  • Berichten: 22871
Re: Trein Eindhoven Brussel?
« Reactie #33 Gepost op: 19 February 2026, 19:17:56 »
Maar ook op die variant zit Duitsland niet te wachten.

Uiteraard heeft Duitsland belang bij de havens van Antwerpen en Rotterdam Tegelijk heeft Duitsland een lange geschiedenis van het frustreren van behoorlijk spoorverbindingen met die havens ten gunste van Bremen en Hamburg. Zie ook het geklier rond het derde spoor in aansluiting op de Betuweroute wat dan misschien over een jaar of tien gereed is, of niet.

Anyway, de eenvoudige weg voor Eindhoven is een verbeterede route over Breda. Dat wordt dan lang geen hsl, maar dat is het stuk tussen Antwerpen en Brussel ook al niet.
« Laatst bewerkt op: 19 February 2026, 19:29:03 door henk »
Het is heel Nederlands om iets heel Nederlands te vinden.

W. Thomas

  • Offline Offline
  • Berichten: 1258
  • 145 025 met de ambrogio KLV door Köln süd
    • flickr foto's van treinen
Re: Trein Eindhoven Brussel?
« Reactie #34 Gepost op: 19 February 2026, 19:32:01 »
Nee, er ligt geen verbindingsboog. Je kunt enkel vanuit MG de bundel/perron van Neuss inrijden.
Alternatief is om in MG kop te maken en dan terug via Rheydt ri Keulen gaan...maar kopmaken in MG wordt niet meer gedaan, wegens oa te korte sporen.

Als de spoorlijn tussen aachen en Keulen dicht is worden de goederen treinen via Viersen en Krefeld omgeleid en vanuit daar weer naar Neuss.
Keine Minsch dä es perfek'

Voor al mijn treinen foto's http://www.flickr.com/photos/37440353@N08/
en mijn modelbaan in aanbouw
http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,37661.0.html

Modellbahnwagen

  • Offline Offline
  • Berichten: 3408
Re: Trein Eindhoven Brussel?
« Reactie #35 Gepost op: 19 February 2026, 20:46:40 »
Nee, er ligt geen verbindingsboog. Je kunt enkel vanuit MG de bundel/perron van Neuss inrijden.
Alternatief is om in MG kop te maken en dan terug via Rheydt ri Keulen gaan...maar kopmaken in MG wordt niet meer gedaan, wegens oa te korte sporen.

Klopt ja zag ik op Google maps. Wat ik als aftakking zag richting MG aan de lijn Köln - Neuss Hbf, blijkt in werkelijkheid naar.....Neuss Hbf te lopen om zo ook op de westelijke zijde van het Hbf te kunnen komen en aansluiting te hebben op het Rbf zonder over de perronsporen te moeten. Mooi sporenplan daar.
Groeten,
Richard

Hlv53

  • Offline Offline
  • Berichten: 604
Re: Trein Eindhoven Brussel?
« Reactie #36 Gepost op: 19 February 2026, 21:09:45 »
Misschien dat daar ooit zoiets heeft gelegen, zou zomaar kunnen. Het zijn net die 2 missende verbindingsbogen (Rheydt en Neuss) die er voor zorgen dat er zoveel files en uitval van treinen zijn in dat deel van het land. Kan tot wel 2 uur schelen in alle richtingen voor goederentreinen.
Hopelijk komt het er ooit van, maar we dwalen af van het oorspronkelijke thema.
Mvg Bas

BrightonBelle

  • Offline Offline
  • Berichten: 1416
  • Southern....de oude dan
Re: Trein Eindhoven Brussel?
« Reactie #37 Gepost op: Vandaag om 17:20:55 »
Een vervolgje, ik vrees alleen opnieuw achter de betaalmuur  ::)

https://www.ad.nl/eindhoven/brussel-dusseldorf-aken-over-een-jaar-of-tien-ligt-station-eindhoven-opeens-middenin-europa~ad68271e/

De ronkende kop versterkt opnieuw de gedachte in mijn oorspronkelijke post; Hier probeert vooral een Brabantse politicus stijlvol afscheid te nemen:

Brussel, Düsseldorf., Aken...Over een jaar of tien ligt station Eindhoven opeens middenin Europa

Maar goed, zo ziet Maarten het ook begrijp ik
En in dit artikel wordt gespecificeerd dat het toch over het lijntje Weert - Hamont blijkt te gaan:

https://www.ed.nl/eindhoven/dit-vergeten-spoorlijntje-kan-de-oplossing-zijn-voor-snelle-treinverbinding-tussen-eindhoven-en-brussel~a36dde6b/

Grtz Gerard