Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door hervé
Vandaag om 23:01:18
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door Hans Reints
Vandaag om 22:56:41
Brandstofportaal in Spoor 0 (B. Semblat) door sncf231e
Vandaag om 22:32:34
La Fabrique des petits réseaux (1:87) door hervé
Vandaag om 22:30:43
Raadplaatje door grossraumwagen
Vandaag om 22:30:34
Big Scale Trains - NS 1200 in Spoor G (1:27) door Sebastiaan Pot -- Big Scale Trains
Vandaag om 22:22:48
Ketelwagens, welke hebben jullie? door Pauldg
Vandaag om 22:08:01
Materieel verzameling van Michiel(NDS) door neudalhausenstadbahn
Vandaag om 22:06:03
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's door GerardvV
Vandaag om 21:52:03
Gewoon wat busfoto's door hervé
Vandaag om 21:35:28
uitbouw / hokje op veel oudere stations, waar diende dat voor? door Klaas Zondervan
Vandaag om 21:33:58
De Projecten van RetroJack door RetroJack
Vandaag om 21:19:52
Leubachtalbahn door Krokodil68
Vandaag om 20:20:25
Big Scale Trains - NS SLT in H0 door Sebastiaan Pot -- Big Scale Trains
Vandaag om 20:04:27
NS-1000 in spoor-1 door Edwin2121992
Vandaag om 19:54:11
Tandwielen of wielstellen met tandwiel voor Rocky Rail NS 6400 / 6500 door Remco vM
Vandaag om 19:52:58
Arlbergbahn.. ? door Benelux795
Vandaag om 19:24:53
Roco 290 digtaliseren door Herb73
Vandaag om 19:12:19
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door einte
Vandaag om 19:11:57
Modelspoorbaan van Einte door 741230
Vandaag om 19:00:11
Motor geluid door Johnwater
Vandaag om 17:35:12
4 oktober modelspoorbeurs Houten door Ronald69
Vandaag om 17:09:48
Randstadrail viaduct Prins Bernhardlaan door Chris Westerduin
Vandaag om 16:20:55
Roco 2400, h0 door spoorzeven
Vandaag om 16:17:27
1 t/m 6 oktober 6 daagse stoomreis door Duitsland Deutsches Dampflokomotivmuseum door Seinhuis
Vandaag om 16:11:33
Alweer is de Weller soldeerbout defect door Peter Kleton
Vandaag om 15:57:22
Minibaan Visserskaai H0 door Sikko
Vandaag om 15:38:23
De IJmuider spoorlijn - korte geschiedenis en plaatjes door Vislijn
Vandaag om 15:31:50
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 14:42:38
MB-module: "Charleroi Route de Mons" door martijn v m
Vandaag om 13:03:59
  

Auteur Topic: Smalspoor H0e Digitaal.?  (gelezen 2610 keer)

bask185

  • Offline Offline
  • Berichten: 5061
Re: Smalspoor H0e Digitaal.?
« Reactie #15 Gepost op: 01 November 2022, 16:52:13 »
volgens mij is het zo, als een lok prima analoog  rijdt zonder 'hikken', (ofwel de stroomafname is goed) zal hij digitaal niet opeens slechter gaan rijden. Normaliter krijg je beter rijgedrag vanwege de ingebouwde lastenregeling en cruisecontrol.

Als de stroom afname gewoon goed is, is een powerpack niet noodzakelijk. Desalniettemin, is een powerpackje wel een nice to have.

Mvg,

Bas

Train-Science.com
Train-Science github
It ain't rocket science ;-)

Ap-Albert

  • Offline Offline
  • Berichten: 33
Re: Smalspoor H0e Digitaal.?
« Reactie #16 Gepost op: 01 November 2022, 18:36:39 »
Hallo.

@Ronald Halma Ik had het even op gezocht op Google en begin het te snappen....
Een Powerpack of Stay Alive lijkt mij dan altijd beter ongeacht de schaal waar je mee rijdt je hebt dus altijd stroom al is het maar een paar seconden de rijeigenschappen gaan er op vooruit denk ik...
Ik gaat het zeker zelf niet doen als het nodig is laat ik het doen lijkt me inderdaad verstandiger aangezien ik daar nog niks vanaf weet... :D

Mvg... Albert...
« Laatst bewerkt op: 01 November 2022, 18:39:43 door Ap-Albert »

Ap-Albert

  • Offline Offline
  • Berichten: 33
Re: Smalspoor H0e Digitaal.?
« Reactie #17 Gepost op: 01 November 2022, 18:38:36 »
Als de stroom afname gewoon goed is, is een powerpack niet noodzakelijk. Desalniettemin, is een powerpackje wel een nice to have.

Mvg,

Bas

Lijkt mij ook dat het een verbetering in het rijgedrag gaat geven....

Sven

  • Offline Offline
  • Berichten: 8354
  • Eton Wick, UK
    • Ga naar de Tramfabriek
Re: Smalspoor H0e Digitaal.?
« Reactie #18 Gepost op: 02 November 2022, 10:58:24 »
Maar je zegt dat de locjes in H0e best licht zijn dus lijkt mij dan dat met het plaatsen van een decoder het geheel zwaarder wordt waardoor er beter contact is met de rails waardoor je toch betere stroomafname heb of zie ik dat verkeerd.?
LOL (bij gebrek aan passend emoji) Een decoder weegt nog niet eens 1 gram. Mijn weegschaal blijft op 0 staan als ik er eentje op leg.

volgens mij is het zo, als een lok prima analoog  rijdt zonder 'hikken', (ofwel de stroomafname is goed) zal hij digitaal niet opeens slechter gaan rijden. Normaliter krijg je beter rijgedrag vanwege de ingebouwde lastenregeling en cruisecontrol.
Jij rijdt H0, dus je meeste locomotieven zijn doorgaans zwaar genoeg (150-250 gram) en hebben meer stroomafnamepunten, waardoor jij onverwacht stilstaan niet veel ervaart. De rijeigenschappen worden inderdaad beter met een decoder, maar met kleine locs neemt het stilstaan dramatisch toe. Ik kan je garanderen elke bezitter van een digitale Köf in N spoor zonder back up power dit kan bevestigen. Ik kan een klein locomotiefje met Zimo decoder en de stayalive STAC01 zo langzaam laten rijden dat je alleen zien dat ie rijdt als je de koppelstang blijft observeren. ;D Maar kleine N en H0e locs zijn veel lichter en hebben vaak maar twee of drie stroomafneempunten. Nadat ik veel irritatie had met stilstaande treinen in digitaal, ook op brandschone rails, maar in analoog met dezelfde locs prima rijervaringen heb ik het eens bij Train-O-Matic nagevraagd waarom dit is, want ik had dezelfde gedachte als jij: digitaal zou het minstens net zo goed moeten rijden als analoog. Van Train-O-Matic komt de uitleg vandaan dat analoog de motor genoeg inertia geeft om over minuscule stroomonderbrekingen door te rijden, maar digitaal wil de decoder complete controle hebben en de motor direct tot stilstand brengt.

Nadeel in N en H0e is dat er zeer weinig ruimte over is. En je wilt ook geen metaal weghalen. Het kleinste en beste wat mij bekend is momenteel is eerder genoemde Zimo oplossing. Hieronder zie je een Minitrains H0e aandrijving met Zimo MS500 geluidsdecoder (midden tegen motor), STACO1 stayalive (rechts, met supercaps) en speaker (links). Zonder die stayalive rijdt het poep en staat het elke 10 cm stil en het geluid dood. De aandrijving is 37 mm lang en het hele model weegt slechts 40 gram.


Backer & Rueb stoomtrams in 1:87 op www.tramfabriek.nl.
Volg mijn bouwactiviteiten op Facebook.

bask185

  • Offline Offline
  • Berichten: 5061
Re: Smalspoor H0e Digitaal.?
« Reactie #19 Gepost op: 02 November 2022, 11:36:18 »
Citaat
Jij rijdt H0, dus je meeste locomotieven zijn doorgaans zwaar genoeg (150-250 gram)
Guilty... het liefst met mijn zware metalen class 37 met minstens 4 stroomafnemende assen  ;D

Ik wist niet dat bij stroomuitval de decoder actief tegenwerkt  :-\. Nu je het zo zegt, vond ik al wel dat treinen tamelijk abrubt stoppen bij spanningsuitval. Dit klinkt erg onpraktisch, maar het zal wel een veiligheids dingetje zijn voor een goede noodstop werking. Zijn we n.b. gezegend met een noodstopfunctie in DCC, gebruiken onze centrales dat niet en zetten ze de spanning af bij gevaar  ::).

Ik weet nog dat op de HTS er een groepje was die een model lift hadden gemaakt die regeneratief werkte.

Als je die lift kooi met de hand omlaag duwde terwijl die uit stond, genereerde het circuit genoeg 'sap' om de besturing aan de praat te krijgen. Het scherm gaf de juiste vloer weer aan en de 'piep' deed het weer ;D ;D

Hadden onze decoders dat maar. In plaats van power caps, kan je de geringe inertia gebruiken om... net even over dat vuile stukje spoor te rijden (in theorie) in plaats van bewust tegen te werken  ;D

Bedankt voor de wijze les, Sven.

Mvg,

Bas
Train-Science.com
Train-Science github
It ain't rocket science ;-)

Ap-Albert

  • Offline Offline
  • Berichten: 33
Re: Smalspoor H0e Digitaal.?
« Reactie #20 Gepost op: 02 November 2022, 14:05:14 »
LOL (bij gebrek aan passend emoji) Een decoder weegt nog niet eens 1 gram. Mijn weegschaal blijft op 0 staan als ik er eentje op leg.

Ik had het gelijk op google opgezocht hoe het zat want ik wist hier niks van...
In ieder geval heb ik weer wat geleerd en zal er zeker aan denken als ik digitaal ga...

Mvg... Albert...