Doel:€250.00
Donaties:€0.00

Per saldo:€-250.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Mijn LEGO modellen. door Charles_
Vandaag om 13:45:12
US diorama in H0 door Wim Vink
Vandaag om 13:45:00
sound piko NS2000 door Coen Burki
Vandaag om 13:34:13
Piko NS 5/600 Hippel 2025 door Spoor010
Vandaag om 13:28:18
Houten Plus zaterdag 21 februari 2026 door Albert de Heer
Vandaag om 13:27:49
NS2900-serie / Staatsmijnen SM 150-serie (H0) door Floris Dilz
Vandaag om 13:27:27
Roco h0, NS 1200 door borotof
Vandaag om 13:27:04
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Besselspoor
Vandaag om 12:22:27
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Wim Vink
Vandaag om 12:00:08
Scandinavië-IG: Skandinavisk bangården. Voor op Scandinavië gerichte spoorzaken door Loki
Vandaag om 12:00:03
Modelbaan in schaal TT omgeving Veluwe te bezoeken? door MOVisser
Vandaag om 11:52:35
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door Jelmer
Vandaag om 11:17:32
Nieuw Boek :Het sein staat op rood. door Peter Kleton
Vandaag om 11:06:58
Analoog overstap naar digitaal door spoorijzer
Vandaag om 10:53:55
ESU Powerpack (mini) geeft kortsluiting op LokSound 5 door bellejt
Vandaag om 10:12:34
Z21 newGen door Niels64
Vandaag om 10:04:57
Etoile du Nord vooroorlogs, welke rijtuigen heb ik nodig? door sncf231e
Vandaag om 10:03:54
Baanplan naar oud plan Fleischmann 4306 door Montanbahn
Vandaag om 09:42:16
Bahnstrecke 5867 door Jelmer
Vandaag om 09:38:21
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 09:00:23
Onlangs gespot - gefotografeerd, de links door Jeroen Water
Vandaag om 08:50:25
Die Sauerlandbahn - Tijdperk III door Thai-Bundesbahn
Vandaag om 08:47:38
Dienstregeling IC+ door Jos B.
Vandaag om 08:11:41
Camp 3 door spoorijzer
Vandaag om 07:58:13
Raadplaatje door Gerrit H
Vandaag om 07:53:50
On30 diorama: Sedona Red Rock Canyon, AZ door Frank 123
Vandaag om 07:06:46
Elanowo, een Pools smalspoor baantje in H0e door Ronald Halma
Vandaag om 01:45:30
Speedbuild; "Switch'n Play" door Ronald Halma
Vandaag om 00:21:32
PB Models, ICR-rijtuigen door Jos B.
08 February 2026, 23:48:37
Benelux I4-rijtuigen, door Heris of LS Models door Biesje
08 February 2026, 23:02:49
  

Auteur Topic: TV 20:30uur NPO NED 1: De Grote Kleine TreinenCompetitie  (gelezen 1630 keer)

Ronaldk

  • Offline Offline
  • Berichten: 8868
    • Bouw Endstation der Linie: Bahnhof Poggendam
TV 20:30uur NPO NED 1: De Grote Kleine TreinenCompetitie
« Gepost op: 01 October 2021, 11:11:34 »
Op TV voor de komende 6 weken vanaf 13 oktober: De Grote Kleine TreinenCompetitie. Met André van Duin en 6 teams die het tegen elkaar opnemen.

Trailer: Youtube: Omroep MAX - De Grote Kleine TreinenCompetitie.

Zijn we aan het bouwen? Ja! We zijn aan het bouwen: Ronald’s nieuwe project: Endstation der Linie: Bahnhof Poggendam!

Ronaldk

  • Offline Offline
  • Berichten: 8868
    • Bouw Endstation der Linie: Bahnhof Poggendam
Re: TV 20:30uur NPO NED 1: De Grote Kleine TreinenCompetitie
« Reactie #1 Gepost op: 04 October 2021, 08:51:49 »
Bron: De Grote Kleine Treinencompetitie - de teams

Citaat
e zijn allemaal creatief, vindingrijk en uiterst handig. Maar de grootste overeenkomst die de zes teams die meedoen aan De Grote Kleine Treinencompetitie hebben, is een enorme fascinatie en liefde voor treinen en de modelspoorhobby. In zes afleveringen strijden team wit, roze, geel, oranje, blauw en groen onder leiding van hun teamcaptain tegen elkaar om de mooiste en meest creatieve modelspoorbaan te realiseren. Het MAX-programma wordt gepresenteerd door André van Duin en is vanaf woensdag 13 oktober om 20.30 uur te zien op NPO 1. De eerste beelden zijn vanaf nu te zien in de trailer van De Grote Kleine Treinencompetitie!

Elke aflevering moet er aan de hand van een thema binnen enkele dagen een compleet nieuwe wereld gecreëerd worden. De tijdsdruk, het samenwerken en het in elkaar schuiven van de verschillende onderdelen van de modelspoorbaan maken het elke aflevering weer spannend. Juryleden Diane Meyboom en Evan Daes kijken vooral naar creativiteit, bouwkwaliteit en techniek. Welk verhaal vertelt de modelbaan en durft het team met originele en vindingrijke materialen en technieken te komen? Werkt alles op de baan en blijft de trein ook daadwerkelijk rijden? Het winnende team verdient naast De Gouden Locomotief een plek op een grote modeltreinenexpositie in Nederland én mag enkele weken een modelbaan tentoonstellen op het station van Utrecht Centraal.

Aflevering 1 – woensdag 13 oktober om 20.30 uur op NPO 1
In de eerste aflevering staat het thema ‘film’ centraal. Een thema waarbij de teams een modelbaan moeten bouwen die refereert aan of geïnspireerd is op een bepaalde film waar treinen een rol in spelen. Het is aan de teams om deze opdracht op hun eigen creatieve en spectaculaire manier uit te werken. De films Unstoppable, Back to the Future 3 en Harry Potter worden omgetoverd tot modelspoorbaan. Op de derde en laatste bouwdag maakt de bevlogen filmregisseur Tim Oliehoek zijn opwachting als gastjurylid. Met zijn expertise op filmgebied gaat hij de modelbanen mede beoordelen op scenario, special effects en of de rol van de trein goed is verwerkt in het complete verhaal.

Aflevering 2 – woensdag 20 oktober om 20.30 uur op NPO 1
De teams gaan aan de slag met het thema ‘Historische Gebeurtenis.’ Zo bootsen ze onder meer de val van de Berlijnse Muur na op hun modelbaan, duiken ze in het Parijs van 1895 en beelden ze de opening van ’s werelds eerste kerncentrale in 1954 uit. Aan oud-nieuwslezeres Marga van Praag de eer om als gastjurylid de uiteenlopende banen te beoordelen.

Aflevering 3 - woensdag 27 oktober om 20.30 uur op NPO 1
De eerste selectierondes zijn geweest en de vier overgebleven teams ontmoeten elkaar in de derde aflevering, met als thema ‘Moeder Aarde’. De teams laten in hun baan de kracht en pracht van de natuur zien, zoals een Hawaiiaanse vulkaan die op uitbarsten staat. Een ander team toont wat de uitputting van de aarde voor gevolgen heeft met een zinkgat. Of wat te denken van een modelbaan met een werkende meteorietinslag of een allesverwoestende lawine? Meteoroloog Amara Onwuka weet alles van de natuur en is gastjurylid in deze aflevering.

Aflevering 4 - woensdag 3 november om 20.30 uur op NPO 1
De drie overgebleven teams krijgen de opdracht om een baan te maken in het thema ‘Hollandse Glorie’. De teams pakken dat allemaal op hun eigen manier aan. Zo zien we een Hollandse ontbijttafel voorbij komen en de Tilburgse kermis. Een prachtig polderlandschap mag natuurlijk niet ontbreken. Acteur, journalist en treinfanaat Paul Haenen is gastjurylid en mag deze banen samen met de vakjury beoordelen. Welk team weet het meeste indruk te maken op de jury en mag door naar de halve finale?

Zijn we aan het bouwen? Ja! We zijn aan het bouwen: Ronald’s nieuwe project: Endstation der Linie: Bahnhof Poggendam!

Seinhuis

  • Offline Offline
  • Berichten: 730
Re: TV 20:30uur NPO NED 1: De Grote Kleine TreinenCompetitie
« Reactie #2 Gepost op: 13 October 2021, 15:03:55 »
Het is mogelijk om, samen met andere hobby genoten, bij modeltrein centrum 's-Hertogenbosch naar deze afleveringen te kijken. Aanmelden is verplicht.
https://www.facebook.com/330087097086019/posts/4410158065745548/

Reinout van Rees

  • Team forummoderators
  • Offline Offline
  • Berichten: 7837
  • Forummoderator
    • Persoonlijke website + weblog
Re: TV 20:30uur NPO NED 1: De Grote Kleine TreinenCompetitie
« Reactie #3 Gepost op: 13 October 2021, 18:16:53 »
Dit is het kalender-item; kletsen erover kan beter in het hoofddraadje hierover.

(Daarom dit draadje op slot, dan blijft alles netjes op één plekkie)

Reinout-als-moderator
Bouw v/d EifelBurgenBahn (h0, zijlijn in de Eifel)
Eifelgeschiedenis (verhalen en video's over de Eifelburgenbahn)