Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Veevervoer ss/ ns door klusser
Vandaag om 23:05:41
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Robert vh Prutsert
Vandaag om 22:58:17
Alweer is de Weller soldeerbout defect door Peter Kleton
Vandaag om 22:54:27
6 en 7 september terug naar toen door Overet
Vandaag om 22:47:06
Minder wissels door Thom
Vandaag om 22:27:50
Stalen D 4 deurs spoor 0 door arnout
Vandaag om 21:52:54
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door Schachbrett
Vandaag om 21:48:22
Am Ende der Strecke, modulebaan op 1 M2 door Frank 123
Vandaag om 21:46:50
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door cor_b
Vandaag om 21:10:00
Digitale kraan Roco 46801 door VAM65
Vandaag om 20:23:33
Modelspoorbaan van Einte door einte
Vandaag om 19:55:37
LIMA IRM Cardanassen door Silvolde
Vandaag om 19:52:10
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door Hans Reints
Vandaag om 19:34:23
Kato 2026 door Gino
Vandaag om 19:16:07
Microstepper motoren voor armseinpalen door bask185
Vandaag om 19:14:38
Welke winkel voert deze merken? door spoorzeven
Vandaag om 18:54:08
Module vliegveld Jan van Mourik door MOVisser
Vandaag om 18:50:20
Swalbenburg, N modulebaan door NS264
Vandaag om 18:32:56
Vraag over aandrijving / tandwielen Roco Blokkendoos (oud) door Ferdinand Bogman
Vandaag om 18:11:57
Treinsamenstelling vooroorlogse D treinen door janw
Vandaag om 18:11:31
Alt-Wutachtalbahn 2025 door Wim Vink
Vandaag om 17:31:45
PB Models, ICR-rijtuigen door Ben
Vandaag om 17:10:11
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door sncf231e
Vandaag om 16:02:59
Bouw van tijdperk 1 HSM en SS rijtuigen door MathynK
Vandaag om 15:58:04
Fleischmania Nostalgia door spoorijzer
Vandaag om 14:38:09
Albert's fantasie in schaal 0e door spoorijzer
Vandaag om 14:11:16
Waar is dit? door Eric v C
Vandaag om 12:18:17
La Fabrique des petits réseaux (1:87) door spoorijzer
Vandaag om 11:51:21
Een Rotterdams gebouw door Gerco van Beelen
Vandaag om 11:43:23
Raadplaatje door grossraumwagen
Vandaag om 10:57:52
  

Auteur Topic: Werking Trix Express wissel, 2 seinen, onderbr. rails 1 handschakelaar. Analoog  (gelezen 1326 keer)

HermanHerman

  • Nieuwe gebruiker
  • Offline Offline
  • Berichten: 5
 Beste lezer, ik heb een stukje nostalgie klaar=kartonnen rails. Nu heb ik in coronatijd veel geleerd, maar dit krijg ik niet spits.
Probleem is: het heeft maanden gewerkt maar ineens werkt het wissel niet meer, lampje van wissel brandt en wordt ook fletser bij handel overhalen. Armseinen verspringen gewoon dus dat werkt nog. Ik heb alle aansluitingen gecheckt en zelfs extra draden getrokken voor een andere schakelaar zonder de seinen. Nee dus. Er is niets doorgebrand naar mijn idee.

Wat kan ik nog uitproberen, behalve wissel te vervangen? Ik wil aan de slag met een relais maar is dat de oplossing?

Groet Herman

VvKan

  • Gast
Zo te horen (zien) trekt het spoeltje wel stroom, als je de wissel wil bedienen. Dus ik ga er maar even van uit, dat de electrische aansluitingen allemaal in orde zijn en er ook een voldoende hoge spanning op de spoeltjes komt te staan.

Voor zover ik weet zat er ook geen eind-afschakeling in die oude wissels, dus daar hoeven we dan ook geen (contact) probleem in te vermoeden.

Blijft over mechanisch vastzitten.
Deze wissels hebben volgens mij een schuifje, gekoppeld aan de kern die in de spoeltjes zit, en in dat schuifje zit een sleuf voor de vergrendeling in de eindstanden.  Anders zou de wissel door trillingen weer terug kunnen schieten in een soort middenstand. Daar vermoed ik mechanische problemen.
Probeer (voorzichtig) dit schuifje eens wat heen en weer te schuiven, door het uitstekende knopje heen en weer te bewegen. Voel je geen of nauwelijks weerstand, dan zou het goed moeten zijn. Dat kun je dan ook nog doen door tegelijkertijd spanning toe te voeren:  voel je sterkere weerstand en wil de wissel om ?

Ik denk, gezien het weer in gebruik nemen van oude spullen, dat je misschien ergens wat olie hebt gebruikt.  Dat zou ook een reden kunnen zijn van "vastplakken", denk maar aan 2 glasplaten met water er tussen, of zou voor plakkende vervuiling kunnen zorgen.  Remedie: schoonmaken en grafiet gebruiken.

Kortom:  eerst voorzichtig testen door handbeweging en daarna samen met electrische bediening.  Werkt dat, dan schoonmaken.
Mocht het onverhoopt allemaal niet in orde zijn/komen, dan zou het toch nog aan de spoeltjes kunnen liggen.

dh3201

  • Offline Offline
  • Berichten: 2517
Maak eens een foto van het wissel met het kapje eraf.

Zijn de verbindingen tussen de kern (die door de spoeltjes heen en weer geschoven wordt) en de stangetjes en de wisseltong allemaal nog op elkaar aangesloten?
Kind 1: Kijk een goederentrein!
Kind 2: Nee joh, dat noem je een betere trein