Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Wat spoor 1 brouwsels door Kees-Jan
Vandaag om 22:55:55
De bouw van “Bahnstrecke Lahr” door Peter.v.L
Vandaag om 22:50:57
NS 8100 in 0 door FritsT
Vandaag om 22:47:52
Lodewickshaven door Ronald Halma
Vandaag om 22:44:16
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Wim Vink
Vandaag om 22:29:59
Stalen D 4 deurs spoor 0 door Pauldg
Vandaag om 22:23:04
"Litter Bin" voor Brits spoor en Britse modelspoorprojecten door Tanks+Treinen
Vandaag om 22:18:40
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's door Charles_
Vandaag om 22:07:51
Aachenau West door wob
Vandaag om 22:01:39
Ucci en IB1 met Itrain door Mark
Vandaag om 21:52:41
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost. door peterha
Vandaag om 21:46:31
Bahnstrecke 5867 door Frank 123
Vandaag om 21:46:11
Marklin My world, motor heeft kuren door Hans.F
Vandaag om 21:40:10
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door grossraumwagen
Vandaag om 21:39:50
Piko NS 5/600 Hippel 2025 door De eerste Ivo
Vandaag om 21:39:15
Oud model gangbaar maken door Bahn-AG
Vandaag om 21:36:25
Piko Eas-z gebracht als Eaos door grossraumwagen
Vandaag om 21:06:11
Eindstation Daarhuizen door Sikko
Vandaag om 20:58:00
Project X...... door Ivo tB
Vandaag om 19:57:23
Lenz Standard+ V2 doet gek door Albert de Heer
Vandaag om 19:56:20
0n30 diorama: Sedona Verde River Canyon door Hans1963
Vandaag om 19:10:02
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 19:05:46
Digikeijs DR4024 gedeeltelijk defect? door BertOK
Vandaag om 18:53:53
Seinen programeren met de Pro-Link naar de 10837 dec. door Bert_Apd
Vandaag om 17:50:40
De Projecten van RetroJack door RetroJack
Vandaag om 17:43:48
Vervangen wissels flm profi door Luc2000
Vandaag om 17:28:12
De IJmuider spoorlijn - korte geschiedenis en plaatjes door spoorzeven
Vandaag om 17:24:31
Zoek DIGIRAILS DR 5020 Booster Schema door Gerard
Vandaag om 17:12:17
Line-up foto's van modellen door R1954
Vandaag om 16:54:51
Nieuw huis, nieuwe baan door aad52
Vandaag om 16:50:26
  

Auteur Topic: Motorschade Roco Hippel (Oudste model?)  (gelezen 1667 keer)

Wadloper87

  • Offline Offline
  • Berichten: 54
Motorschade Roco Hippel (Oudste model?)
« Gepost op: 09 August 2020, 12:22:19 »
Dag Allen!

Ik ben voor een vriend aan het kijken of ik zijn oude modeltreintjes wat kan opknappen en digitaliseren. Nu kwam ik echter tot de schokkende ontdekking dat hij, of iemand anders, in het verleden enkele schroefjes heeft omgewisseld. Het gevolg hier van is dat minimaal 1 spoel van de motor is gebroken doordat de desbetreffende schroef te lang is om op die plek te monteren, en tegen het koperdraad aanschuurt.

Helaas lijkt deze motor nogal moeilijk te vinden. Spoelen opnieuw wikkelen is zonder de juiste apparatuur ook niet te doen.

Nu zoek ik dus jullie advies en/of onderdelen  ;D

Op wat ontbrekende plastic onderdeeltjes is het model verder in redelijk goede staat en rijdt het ook nog, hoewel het wel duidelijk is dat 1 spoel z'n werk niet doet, want hij stokt wel vrij makkelijk en heeft dan een duwtje nodig.
Youtube: Eemsland H0. na 20 jaar weer bezig met de hobby.

Floris Dilz

  • Nervensäge.
  • Offline Offline
  • Berichten: 9890
    • belse roestkraam
Re: Motorschade Roco Hippel (Oudste model?)
« Reactie #1 Gepost op: 09 August 2020, 12:27:42 »
Als de loc t met een duwtje weer doet en je niet de motor zelf een duw moet geven denk ik eigenlijk dat de motor nog gewoon goed is. De roco hippel heeft nogal sketchy stroomafname (U-vormig draadje bovenop de voorste 4 wielen, waar snel een wigje van vuil tussen ophoopt en dan tilt ie dat draadje van t wiel, dus geen stroomafname meer) , dus zeker als je m niet helemaal uit elkaar gehad hebt en alle onderdelen helemaal uitgebaggerd is t vrij normaal dat ie af en toe stilvalt.

meino

  • Offline Offline
  • Berichten: 2374
Re: Motorschade Roco Hippel (Oudste model?)
« Reactie #2 Gepost op: 09 August 2020, 12:41:57 »
Kun je een foto laten zien van de motor?

Groet Meino

Wadloper87

  • Offline Offline
  • Berichten: 54
Re: Motorschade Roco Hippel (Oudste model?)
« Reactie #3 Gepost op: 11 August 2020, 18:37:26 »
Als de loc t met een duwtje weer doet en je niet de motor zelf een duw moet geven denk ik eigenlijk dat de motor nog gewoon goed is. De roco hippel heeft nogal sketchy stroomafname (U-vormig draadje bovenop de voorste 4 wielen, waar snel een wigje van vuil tussen ophoopt en dan tilt ie dat draadje van t wiel, dus geen stroomafname meer) , dus zeker als je m niet helemaal uit elkaar gehad hebt en alle onderdelen helemaal uitgebaggerd is t vrij normaal dat ie af en toe stilvalt.

ik heb een eerste poging gedaan met wat contactspray. Het locje loopt wel weer, maar niet steady, d.w.z., hij stokt op een regelmatig interval. Dus mijn vermoeden is wel gebroken spoel als voornaamste boosdoener.

Ik ga binnenkort (volgende week) het loopwerk even nakijken, ik dacht met een beetje st. marcs in gedestilleerd water om alle oude olie en gunk er af te krijgen. Als dat niks verbetert dan ga ik misschien nog met een wat rigoreuzere ontvetter aan de slag.
Youtube: Eemsland H0. na 20 jaar weer bezig met de hobby.

Floris Dilz

  • Nervensäge.
  • Offline Offline
  • Berichten: 9890
    • belse roestkraam
Re: Motorschade Roco Hippel (Oudste model?)
« Reactie #4 Gepost op: 11 August 2020, 18:52:59 »
valt t interval samen met een bepaalde positie van de wielen? Die oude hippels hebben nogal de neiging hun eigen frame uit te slijten waardoor de assen wat los gaan zitten en daardoor werkt de aandrijving via de koppelstangen niet soepel meer, die krijgt dan wat zware punten. Valt wel op omdat de wielen altijd in dezelfde positie stil blijven staan. Een andere oorzaak kan zijn dat een van de wielen verdraaid is op de as.
een motortje waarvan een spoel kapot is, das een ander verhaal, dat zal regelmatig niet starten (gaat pas draaien als je t motortje met de hand een stukje verder draait tot er een spoel die nog heel is stroom krijgt) en gewoon geen kracht hebben.
Ik krijg uit je verhaal over stokken met regelmatige interval dus t idee dat de motor goed is maar je gewoon een locje met versleten onderstel hebt.