Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Lobomotion69
Vandaag om 03:23:30
PB models: koplopers (voorbespreking) door M@rk
Vandaag om 01:35:21
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door Frank103
Vandaag om 00:36:13
pantograaf vastzetten door joespoor
22 August 2025, 23:58:35
BMB-Module: “Corfe Castle Station” door Hans van de Burgt
22 August 2025, 23:38:37
Stalen rijtuigen van NS door KNed
22 August 2025, 23:20:55
Fleischmann Anna ombouw. door Erwin 054
22 August 2025, 23:04:52
US diorama in H0 door Wim Vink
22 August 2025, 23:04:19
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Ronald Halma
22 August 2025, 22:45:48
Brezelbahn in H0, Duitsland tp III. door MichielB
22 August 2025, 22:33:12
Aachenau West door MichielB
22 August 2025, 22:26:36
De Passage, een minimalistisch tentoonstellingsbaantje (H0) door Klaas Zondervan
22 August 2025, 22:21:10
Am Ende der Strecke, modulebaan op 1 M2 door Schachbrett
22 August 2025, 22:11:33
Ervaringen met bezorgdiensten (PostNL, DHL, etc) door Bor de Wolf
22 August 2025, 22:04:32
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost. door FritsT
22 August 2025, 21:46:33
23 augustus modelspoorbeurs Houten door Te 2/2
22 August 2025, 21:26:21
De projecten van Ruben (NL H0) door Huup
22 August 2025, 21:17:57
Da's Daz 2 door Huup
22 August 2025, 21:13:36
MiWuLa door Miniature Holland
22 August 2025, 21:05:42
Die Sauerlandbahn - Tijdperk III door basjuh1981
22 August 2025, 20:33:23
Bouw van de DE-5 uit een bouwset van FRIE door Rob Ellerman
22 August 2025, 20:29:56
H0 U-vormig Pendel-rangeer baantje - door Ronald Halma
22 August 2025, 19:41:10
Reactiveren van de 0N30 Mumby Lumber baan (ex-JD) by Ronald door Ronald Halma
22 August 2025, 19:39:26
Magneet koppelingen voor Bemo door Rob Ellerman
22 August 2025, 19:39:09
RhB H0m, Albulisch door Boertje
22 August 2025, 19:06:07
Br 38 Piko Superen. door puntenglijder
22 August 2025, 17:21:08
Bahnbetriebswerk "Altendorf" door Ronald69
22 August 2025, 16:42:47
De Projecten van RetroJack door RetroJack
22 August 2025, 16:29:51
Swalbenburg, N modulebaan door Bjor
22 August 2025, 16:08:56
maatvoering AKI door MOVisser
22 August 2025, 15:46:52
  

Auteur Topic: BNLS-Werkspoor - Sprinter 3tje opnieuw naar vlaflip kleuren, project en vragen  (gelezen 3343 keer)

Brs

  • Offline Offline
  • Berichten: 315
    • Mat'89
Gisteren van een mede BNLS'er een setje overgekocht om van een Sprinter 3-tje (Fleischmann 4470 + Spoorcuriosa tussenrijtuig) naar vlaflip kleuren te spuiten. Nu waren sommige dingen niet helemaal goed gegaan en wil ik het dus even helemaal opnieuw proberen. Het grootste deel was echter al geverfd met KleiNSpoor verf en dat moet er dus eerst af.

Aangezien de KleiNSpoor verf, enamel verf is heb ik al een beetje gegoogled en het lijkt erop dat ovenreiniger de beste manier is om deze verf eraf te krijgen. Echter heb ik op een andere site gelezen dat het goed fout kan gaan met sommige modellen dus het leek me verstandig om het toch maar even hier na te vragen. Ik ben met name bang voor het Spoorcuriosa rijtuig, kan ik deze ook veilig met de ovenreiniger behandelen of gaat dat geheid fout?

Daarnaast ben ik ook nog niet een heel erg ervaren spuiter dus vraag me af of ik er wel goed aan doe om de KleiNSpoor enamel verf te gebruiken of dat ik niet beter acrylverf kan gebruiken waar ik wel ervaring mee heb. Mijn vraag is dan, welke kleuren (liefst Revell of Humbrol) ik dan nodig heb?

Ik heb verder al gezocht naar bouwdraadjes hier maar de enige redelijk gedetailleerde is nog niet afgemaakt, dus denk dat ik maar flink wat foto's ga schieten van dit project.

Brs

  • Offline Offline
  • Berichten: 315
    • Mat'89
Re: BNLS-Werkspoor - Sprinter 3tje opnieuw naar vlaflip kleuren, project en vragen
« Reactie #1 Gepost op: 14 January 2012, 22:41:10 »
Vandaag begonnen met de Sprinter van z'n verf te ontdoen, dit heb ik gedaan met Revell Airbrush Clean. Dit is goed gelukt, helaas was ik iets te enthousiast met een te harde borstel waardoor ik kleine krasjes in het plastic heb gemaakt. Gelukkig heeft de primer dit redelijk op weten te vullen. In plaats van KleiNSpoor verf ga ik aan de slag met Revell Email Color. Hieronder de eerste foto's:

Voor het verf verwijderen, werk was op zich erg netjes gedaan alleen wat uitschieters en grove rafels:


Kopbak in de Airbrush Clean


De reeds van verf ontdane tussenbak-wanden


Die Email-verf stinkt wel zeg, ben om 17.00 maar gestopt met verven aangezien ik dit in m'n slaapkamer doe. Ook gaat die grondverf er bij mij behoorlijk snel doorheen. Ik doe twee lagen op elke bak en heb nu zo'n 17 mL gebruikt, en dan heb ik het interieur nog niet eens voorzien... is dat normaal?

rene w.

  • Offline Offline
  • Berichten: 1298
Re: BNLS-Werkspoor - Sprinter 3tje opnieuw naar vlaflip kleuren, project en vragen
« Reactie #2 Gepost op: 14 January 2012, 23:49:29 »
Goed ventileren hoor die kamer want die lucht die van die verf afkomt
is niet goed voor je  :-\

Brs

  • Offline Offline
  • Berichten: 315
    • Mat'89
Re: BNLS-Werkspoor - Sprinter 3tje opnieuw naar vlaflip kleuren, project en vragen
« Reactie #3 Gepost op: 15 January 2012, 18:37:47 »
Tjonge wat gaat er veel tijd in zitten, dat m'n airbrush steeds goed verstopt raakt door die email verf wil daar ook wel goed aan bijdragen ;) Nu 2 halve dagen bezig geweest en alle 3 de bakken zijn nu voorzien van 2 lagen grondverf en 2 lagen wit.

Hiermee begonnen:


En hier zojuist bij gestopt:


Ben niet heel erg tevreden met het resultaat. Een paar lelijke zakkers... Wel op een gedeelte waar toch nog een ander kleurtje overheen moet dus ik denk dat ik dat maar een beetje op ga schuren.

Zit nu een beetje hoe ik het beste de hoogte van de gele streep op de tussenbak kan afplakken. Bij de kopbakken moet deze net onder het licht, de blauwe streep onder de deuren. Bij de tussenbak  heb ik niet echt een referentiepunt, hoe kan ik dit dan het beste aanpakken?

Menno

  • Offline Offline
  • Berichten: 3452
    • Mijn van-alles website
Re: BNLS-Werkspoor - Sprinter 3tje opnieuw naar vlaflip kleuren, project en vragen
« Reactie #4 Gepost op: 15 January 2012, 19:38:59 »
Even airbrushtechnisch: volgens mij raadt kleinspoor Sikkens M600 of iets dergelijks aan als verdunner, en daar worden door meerderen geloof ik goede resultaten mee behaald. Waar heb jij mee verdund? (of gebruik je toch maar een andere verf?)

Je zal in ieder geval moeten zorgen voor een afzuiging, of een gasmasker op moeten zetten en genoegen moeten nemen met een kamer die naar verf en oplosmiddelen en verdunner stinkt, want goed is het allerminst.

Zelf spuit ik nooit 2 lagen grondverf, al zal ik wel eerlijk bekennen dat ik altijd met een spuitbus grondverf van Motip werk en nog niet gegrond heb met de airbrush: sommigen op het forum schrijven dat grondverf eigenlijk helemaal overbodig is tegenwoordig, omdat de verf zelf stukken beter is dan vroeger.

Zakkers ontstaan door te veel verf op 1 plek, dus eigenlijk een combinatie van de spuitafstand en teveel verf, dus even oefenen is misschien niet zo'n slecht idee.

Eigenlijk de beste tip (maar waar het eigenlijk al te laat voor is): als dit je eerste ombouwert of volledige airbrush-beurt is: begin met iets simpelers. Mijn allereerste ombouw betrof een Hondekop 4'tje van Lima, dat ik met de welbekende Mastica ombouwsetjes omgebouwd heb. Achteraf gezien heb ik daar enige spijt van, omdat ik het nu veel beter kan en als ik toen een airbrush had gehad, ik die ook zeker gebruikt zou hebben.

Brs

  • Offline Offline
  • Berichten: 315
    • Mat'89
Re: BNLS-Werkspoor - Sprinter 3tje opnieuw naar vlaflip kleuren, project en vragen
« Reactie #5 Gepost op: 15 January 2012, 20:16:21 »
Ik ben overgestapt van KleiNSpoor naar Revell Email Basic, en verdun nu met Revell Color Mix met verhouding 1:1.
Heb inderdaad tijdens het spuiten altijd m'n raam open, gasmasker en ik stop vroeg ;) dus tegen de tijd dat ik ga slapen is de lucht wel weg.

De twee lagen grondverf heb ik gedaan omdat ik van iemand anders heb gehoord dat de kleur van het plastic van de Citypendel heen komt, dus uit voorzorg maar meteen twee lagen gespoten toen ik zag dat na 1 laag nog behoorlijk veel van de "oorspronkelijke" kleur te zien was.

Ik had al geoefend met de Aqua Color-reeks van Revell, dat verdeeld zich naar mijn idee beter.
Op zich leek me dit wel een simpel klusje om mee te beginnen, het zijn in feite maar 6 stappen om het frame te verven (grondverf, wit, afplakken, geel, afplakken, blauw). Toch is de techniek inderdaad iets waar ik even wat langer stil had kunnen blijven staan.

Nu de verf gedroogd is valt het trouwens heel erg mee. Maar bedankt voor de tips Menno!