Welkom,
Gast
. Alsjeblieft
inloggen
of
registreren
.
1 uur
1 dag
1 week
1 maand
blijvend
Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte
Forum
Zoeken
Encyclopedie
Help
Kalender
Inloggen
Registreren
Doel:
€250.00
Donaties:
€88.00
Per saldo:
€-162.00
Steun ons nu!
Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025
Vacature:
secretaris bestuur
Algemeen
Plaatje uploaden
Vraag en aanbod
Fotowedstrijd
Modelspoorwinkels
Youtube kanaal
Modelspoorkaart
De stichting
De stichting en team
Contact
Financieel
Algemene voorwaarden
Commerciële accounts
Forumregels
Disclaimer
F.A.Q.
Recente berichten
BeneluxSpoor.net forum - Recente berichten
Abonneer op Webslice
Minstens 5 jaar geen treinverkeer Groningen-Leer [D]
door
Eric B
Vandaag
om 10:11:11
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen
door
bollen neus
Vandaag
om 10:05:48
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots
door
defender
Vandaag
om 10:02:04
Mijn-bouw Indonesie
door
Piet Groot
Vandaag
om 10:00:37
BNLS modulebaan: Werkspoor-Kathedraal 3.0
door
MOVisser
Vandaag
om 09:54:12
BNLS-Module: "Rvbr-Btk, Ringvaartbrug Haarlemmermeer nabij Buitenkaag" NS H0
door
MOVisser
Vandaag
om 09:10:43
Modelspoorbaan van Einte
door
MOVisser
Vandaag
om 09:06:27
Am Ende der Strecke, modulebaan op 1 M2
door
Jelmer
Vandaag
om 08:29:11
44 Roco vs 44 Brawa
door
FransW
Vandaag
om 07:59:36
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)...
door
spoorijzer
Vandaag
om 07:50:56
Swalbenburg, N modulebaan
door
NS264
07 September 2025, 23:27:50
Wie heeft er ervaring met een baan in een inpandige garage in een app. gebouw?
door
Peter Kleton
07 September 2025, 22:46:42
Raadplaatje
door
grossraumwagen
07 September 2025, 22:16:21
Mooi weer om buiten te spelen
door
sncf231e
07 September 2025, 22:00:18
Ontwikkelingen bij de Selfkantbahn (1.000mm)
door
frederik19630
07 September 2025, 21:59:16
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor
door
Schachbrett
07 September 2025, 21:33:04
Au bord de la Cèze
door
Syb030
07 September 2025, 21:14:32
Modules van Kees Gorter (vervolg)
door
NS264
07 September 2025, 21:12:54
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw
door
Vroeger
07 September 2025, 19:48:58
Wèhnich - Eén onbeduidend baantje op 1200 bij 1200mm
door
einte
07 September 2025, 19:38:57
Toon hier je (model)TRAM foto's.
door
Hans Reints
07 September 2025, 19:26:41
13 en 14 september Pairi Daiza Steam Railway 10 jaar
door
GD
07 September 2025, 18:14:51
Veevervoer ss/ ns
door
Rob Ellerman
07 September 2025, 17:19:13
Toon hier je pas gereed gekomen (model-)spoorbouwsels ...
door
Rob Ellerman
07 September 2025, 17:17:46
De modeltreinen van Spoorijzer
door
Mispoes
07 September 2025, 17:15:34
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's
door
Huup
07 September 2025, 16:42:14
Vraag Lima DDM 149868 handleiding
door
henk
07 September 2025, 16:26:56
Welke winkel voert deze merken?
door
Wim1969
07 September 2025, 15:51:58
Minder wissels
door
Eric B
07 September 2025, 09:41:54
Plaatdikte van een rangeerbaan
door
ruudns
07 September 2025, 08:23:41
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Wat zijn we aan het bouwen?
|
Materieel
|
verbouwen Roco56028 K-rongenwagen
« vorige
volgende »
Print
Pagina's: [
1
]
Omlaag
Auteur
Topic: verbouwen Roco56028 K-rongenwagen (gelezen 2134 keer)
Hans Reints
हार्दिक शुभ कामनाएँ مع أطيب التحيات
Offline
Berichten: 12480
verbouwen Roco56028 K-rongenwagen
«
Gepost op:
01 March 2014, 19:12:05 »
Goederenvervoer per spoor biedt voor elk type lading mogelijkheden naar vele bestemmingen Goederenwagens zijn de ladingdragers binnen het railgoederenvervoer. Voor vrijwel iedere soort goederen is er een geschikt type wagen beschikbaar. Naast containers worden de meest uiteenlopende producten per spoor vervoerd. Een groot aandeel bestaat uit chemische producten, afval, kolen, erts, hout en staal. Maar ook minder voor de hand liggende producten, zoals graan, auto’s, landbouwmachines, papier en geconditioneerde goederen worden per spoor vervoerd. Voor elk van deze ladingen is een specifiek uitgeruste wagen beschikbaar. Ik wilde enkele van mijn wagens conform de realiteit beladen, maar kwam er al snel achter dat bij rongen- en lage bakwagens dit niet zo eenvoudig is. Zo zijn bij haast alle modellen de kop en zij-boorden vast meegegoten en is de wagenbodem meestal te dik uitgevoerd. Om enkele projecten waar ik mee bezig ben goed realistisch te laten overkomen, moesten enkele wagens dan ook verbouwd worden. De Roco rongenwagen 56028 is een leuke wagen, maar heeft te weinig bakdiepte. Daarom gaat het mes/zaag erin.
De Roco rongenwagen 56028 in een nog ongeschonden staat. Alleen de koppelingen zijn hier uit de schacht genomen. In de bak is afgetekend waar de sneden moeten komen
Vooraan de niet bewerkte wagen. Duidelijk is te zien dat de bodem van deze wagen een stuk hoger ligt dan die van de ,in ruwbouw, daar achter geplaatste wagen. De vaten, Drums van 200 liter, laten dat duidelijk zien.
Door aan de onderzijde van de wagen de vier kunststofpennen naar binnen te drukken komt de bak met het contragewicht vrij. Het contragewicht kunnen we helaas niet meer gebruiken en leggen dit terzijde. Nu de wagen open ligt hebben we gelijk de mogelijkheid om de bovenkant van het chassis vlak te maken. Let voor al op de verdikking midden op de wagen. Hier heeft de gietboom gezeten en dat is dus duidelijk te zien. Ik gebruik hiervoor een scherp hobby-breekmesje en het bekende Roco hobbyzaagje.
Maak met een scherp hobbymes, of een Roco zaagje, voorzichtig een incisie langs de lange zijde van de wagen bak. Probeer niet in een keer door het materiaal te gaan, maar doe dat in stapjes en steeds om en om met de andere kant van de bak. Zoals in het volgende plaatje weergegeven. Kijk goed uit voor de kunststof pennetjes! Deze breken zo af, en we hebben ze nog hart nodig!!
Steeds maar herhalen en niet te veel druk op het mes zetten!
Let er goed op dat de balk met de pennetjes blijft staan. Dit is nl. onze bevestiging aan het chassis
Na het zagen ziet het onderstel, bodem en zijwanden er zo uit. Met een borstel, vijl en schuurpapier worden de zaag- en snij randen nog netjes na bewerkt. Duidelijk zijn de kopbalken te zien waar de pennen aanzitten die de boel op hun plaats houden.
Na het zagen en snijden kan naar behoefte het chassis zwart gespoten worden. Moderne wagen blijven bruin.
Van dunne modelbouwlatjes die in de in de scheepsmodelbouw gebruikt worden, snijden we planken die de nieuwe bodem van de wagen gaan vormen. Neem ook een paar latjes die een afwijkende kleur hebben t.o.v. van de rest van het gebruikte hout. Deze kleur nuance breekt de eentonigheid van de bodem. De breedte maat van de latjes wordt genomen tussen de zijschotten van de wagen.
Als alternatief voor de latjes kan ook fineerhout genomen worden. Dit fineer laat zich heel wat moeilijker bewerken dan de modelbouw latjes, maar geeft een beter en realistischer beeld
De opmaat gesneden planken van fineerhout klaar om gemonteerd te worden.
Als extra verfraaiing worden aan de binnenzijde van de zij en kop borden de plaats aangegeven waar de schotten scharnieren tegen de steunen leunen.
Met een pincet worden de planken, die de bodem van de wagen gaan vormen, proefondervindelijk op het chassis gelegd. Als alles past, dan een rupsje witte houtlijm op het chassis aanbrengen en daar de planken, zoals op de foto te zien is, voorgoed in fixeren.
Als de lijm uitgehard is moet de wagen een verweerd en gebruikt uiterlijk krijgen wat uiterlijk de realiteit ten goede komt. De planken op de bodem zijn in de praktijk meer mishandeld dan het opstaandewerk van de wagen. Houdt hier wel rekening mee
Voor het verweren van de planken op de bodem is een beroep gedaan op de inhoud van het potje terpentine waarin de kwasten en penselen worden schoongemaakt. Deze substantie heeft een onbestemde kleur en doet het uitstekend op het dunne hout. Oost-Indische inkt met alcohol doet het ook wonderbaarlijk goed op nieuw hout. Na droging zie je direct dat de wagen aanmerkelijk aan diepte heeft gewonnen.
Alle modellen, en foto’s; Sobat Kras
«
Laatst bewerkt op: 02 March 2014, 15:47:25 door Sobat Kras
»
Gelogd
Dit forum is net een lopend buffet, je neemt wat je lekker vindt en wat je niet lust laat je liggen.
Gert van Opbroek
Offline
Berichten: 95
Re: Vloer rongenwagen verlagen
«
Reactie #1 Gepost op:
01 March 2014, 22:11:15 »
Mooi resultaat Sobat
Jij bouwt leuke dingen, volg jouw draadjes altijd.
Met vriendelijke groet,
Gert van Opbroek
Gelogd
Met vriendelijke groet,
Gert
Hans Reints
हार्दिक शुभ कामनाएँ مع أطيب التحيات
Offline
Berichten: 12480
Re: Vloer rongenwagen verlagen
«
Reactie #2 Gepost op:
01 March 2014, 22:42:57 »
Hoi Gert, ja er komt tzt nog meer
Gelogd
Dit forum is net een lopend buffet, je neemt wat je lekker vindt en wat je niet lust laat je liggen.
ruudns
Offline
Berichten: 6349
***
Re: Vloer rongenwagen verlagen
«
Reactie #3 Gepost op:
01 March 2014, 22:50:38 »
altijd weer leuk om je verbouwingen te volgen
.
Gelogd
Ho, NS periode III tot V. Artitec, Roco, Hamo, FM, Piko, Rivarossi en Liliput.
Verwerken van NS H0 modellen in de NSinmodel treinenlijst (
https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=67158.0
).
Hans Reints
हार्दिक शुभ कामनाएँ مع أطيب التحيات
Offline
Berichten: 12480
Re: verbouwen Roco56028 K-rongenwagen
«
Reactie #4 Gepost op:
02 March 2014, 16:06:15 »
Ik heb de titel van het draadje aangepast
Gelogd
Dit forum is net een lopend buffet, je neemt wat je lekker vindt en wat je niet lust laat je liggen.
Print
Pagina's: [
1
]
Omhoog
« vorige
volgende »
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Wat zijn we aan het bouwen?
|
Materieel
|
verbouwen Roco56028 K-rongenwagen