Doel:€250.00
Donaties:€0.00

Per saldo:€-250.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Drijfwerk bouten losmaken door Ferdinand Bogman
Vandaag om 19:07:42
BNLS-Module: "Rvbr-Btk, Ringvaartbrug Haarlemmermeer nabij Buitenkaag" NS H0 door nighttrain1
Vandaag om 18:52:36
Blokkendoos Materieel in getrokken uitvoering door TonM
Vandaag om 18:43:55
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door puntenglijder
Vandaag om 18:38:05
Mooi weer om buiten te spelen door puntenglijder
Vandaag om 18:36:09
Speedbuild; "Switch'n Play" door Peter J K
Vandaag om 18:15:25
Raadplaatje door Whis
Vandaag om 17:50:01
Baan in Los Angeles door AndrevdG
Vandaag om 17:41:39
Benelux I4-rijtuigen, door Heris of LS Models door Biesje
Vandaag om 17:27:15
Sankt Georgen. door william_2
Vandaag om 17:21:03
Piko NS 1000 door prutser
Vandaag om 17:12:18
Camp 3 door Ronald Halma
Vandaag om 17:04:34
Nieuwe MTB wisselaandrijvingen DP4 en DP10 door Ronald Halma
Vandaag om 17:01:39
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Wim Vink
Vandaag om 16:52:46
Gekleurde ketelringen bij duitse stomers door Stefan88
Vandaag om 16:49:24
US diorama in H0 door puntenglijder
Vandaag om 16:22:56
Länderbahn en Reichsbahn locomotieven. door puntenglijder
Vandaag om 16:18:56
BrauWelt, fantasiebaan in H0 door basjuh1981
Vandaag om 16:01:56
PIKO 4.1 XP Smartdecoder icm ESU automatische koppelingen. door Sikko
Vandaag om 15:57:12
Bauarbeiten im gange door 741230
Vandaag om 15:47:31
Die Sauerlandbahn - Tijdperk III door basjuh1981
Vandaag om 15:15:07
Mijnbouw Indonesië door MOVisser
Vandaag om 15:06:56
De bouw van station Laarbeek H0 door Brouwersbaan
Vandaag om 14:54:05
Elanowo, een Pools smalspoor baantje in H0e door 741230
Vandaag om 13:44:17
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 13:38:21
railprofiel door roco
Vandaag om 13:24:55
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door Sporlijn Úje
Vandaag om 13:18:45
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door basjuh1981
Vandaag om 13:09:15
NS-1000 in spoor-1 door FritsT
Vandaag om 12:12:52
Post II Baarn van Magica-Miniatura door Huib
Vandaag om 11:50:45
  

Auteur Topic: MFX Boosters ESU,met CS-Reloaded.  (gelezen 1308 keer)

Peter Zwart

  • Peter Zwart
  • Offline Offline
  • Berichten: 14
  • Peter bij de Pressnitztalbahn,July 2011
MFX Boosters ESU,met CS-Reloaded.
« Gepost op: 16 October 2009, 22:15:43 »
Beste allemaal, Onlangs heb ik mijn CS ge-upgrade,bij ESU,en is dus nu een Ecos centrale. Ik heb twee MFX boosters gekocht,van ESU welteverstaan. Nu wil het geval, dat mijn CS de boosters totaal niet "ziet ". We hebben kabels gewisselt,onderling met de andere booster.Aansluitingen "tig" keer nagekeken.En die boosterkabels,hebben een verschillend nokje ,dus kunnen ze ook maar op een (1) manier aangesloten worden. Maar zelfs bij het seperaat aansluiten,dus niet op CS, ook helemaal niks. Direct bij het aanzetten,gaat de led 1 maal kort, en dan lang knipperen.In de handleiding staat dat de centrale wel het goede stroomniveau heeft,maar geen contact maakt met de centrale. Ja, ...dat begrijp ik ook. Als hulp,oplossing,staat, dat er dan naar de kabels gekeken moet worden, steviger aandrukken,nou,verder kan hij niet,en vast is vast,aan is aan,...niet ? Dacht ik ook. Heb op het forum van ESU dit probleem geschreven, diverse tips gekregen,van dierse Duitse mensen,waaronder 1 telefoontje zelfs. Maar, resultaat nog steeds 0, (nul) .Zelfs ESU reageerde,en zei dat het zelfs zo kan zijn,dat die "CAN" bussen niet goed kunnen zijn.
Ik ben er helemaal klaar mee,en heb de hele handel naar Huider in Heerhugowaard,mijn winkel waar ik klant ben, gebracht.
Ernst heeft, heel vriendelijk  ,keurig netjes, alles,2 boosters,met voedingen, CS erbij,in een doos,verpakt, en verzonden naar ESU toe. Dus ja, trieste zaak.....Ik ben er namelijk een beetje moe van. Moedeloos ook. Had beter postzegels kunnen gaan verzamelen. Maar eigenlijk wil ik vragen : " Kent iemand dit, heeft iemand dit ook meegemaakt ?? "Of ben ik de enigste ??
Ben ik erg benieuwd naar.  Als kanttekening nog , ik heb een Marklin terminal, zo'n verdeelkastje, daar heb ik de booster aangekoppelt,dan de "main ",naar de "CAN" bus van het CS.Niks..... Boosters "direct " aan CS aangsloten, en idem dito. Niks dus.  Nogmaals ,ik vindt dit een ernstig probleem, zo kan ik geen spoorbaan bouwen. Ik heb een baan van ruim 5 bij 5. met 4 gaten door de muur.Kan amper proefrijden. Zit dan nu als alternatief ,met een Control Unit,met trafo. Op de voorzolder een bureau met PC, en CS eraan, daarvandaan wordt de baan bestuurt.Zit op de remote control van ESU te wachten. Maar als je voor 500 euro boosters koopt,ik maak een mooie plank, schroef keurig de boosters erop,maak een label met de sectienamen. Klikt het CS aan, boosters knipperen, CS ziet geen boosters . Ja,...ik ben er klaar mee.
 Goed , ik hou op.Dank voor Uw aandacht en tijd.
P.Zwart

Ben

  • Offline Offline
  • Berichten: 7155
Re:MFX Boosters ESU,met CS-Reloaded.
« Reactie #1 Gepost op: 16 October 2009, 23:01:46 »
De kortsluitdetectie instellen in het booster config menu? Las dat ergens op een ander forum.

Ik zeg maar wat. ;)

http://forum.3rail.nl/index.php?topic=17046.msg299567#msg299567

Gr, Ben.

Peter Zwart

  • Peter Zwart
  • Offline Offline
  • Berichten: 14
  • Peter bij de Pressnitztalbahn,July 2011
Re:MFX Boosters ESU,met CS-Reloaded.
« Reactie #2 Gepost op: 17 October 2009, 07:50:00 »
Hallo Ben,

Ik heb het gelezen, die link die je me stuurde .Maar dat is wat anders.Die hebben het over de "oude "Marklin boosters.  Nogmaals,mijn boostes,MFX ,van ESU , knipperen alleen maar.Kort 2 maal,en en 1 maal lang. Geen boostermelding bij het CS,staat er in handleiding.
Kijk,het hele spul is al naar ESU toe , wilde gewoon dit op het forum vertellen. ESU zoekt het maar uit....
Zijn er nu meerdere mensen die dit kennen ,dan zou ik dat graag willen weten. Vorige week was ik in  de winkel,en ik zie een man met twee dezelfe boosters de winkel uitlopen. Nou, ik hou me hart vast,voor die man; zei ik tegen Ernst Huider.
Maar hij heeft een originele Ecos centrale ;zei Ernst tegen me. Jij een omgebouwd CS. En daar zal 't 'm wel inzitten." ; zo zei hij dus. Maar hij zou me waarschuwen ,als die man was terug gekomen,met knipperende boosters. Maar ik heb niks gehoort. Dus het zal daadwerkelijk het CS zijn, die het probleem maakt. Ook ESU zei me dat op hun forum.

Gr. Peter
« Laatst bewerkt op: 17 October 2009, 13:11:03 door Peter Zwart »
P.Zwart