Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Raadplaatje door mdjr78
Vandaag om 23:07:01
Länderbahn en Reichsbahn locomotieven. door puntenglijder
Vandaag om 22:59:31
Da's Daz 2 door hervé
Vandaag om 22:56:07
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Besselspoor
Vandaag om 22:55:28
De projecten van Ruben (NL H0) door Martijn193
Vandaag om 22:50:20
Piko NS 5/600 Hippel 2025 door Huup
Vandaag om 22:49:48
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Ronald69
Vandaag om 22:40:43
BNLS modulebaan: Werkspoor-Kathedraal 3.5 door NS264
Vandaag om 22:23:04
Inzet T2s van de NS door Rick
Vandaag om 22:22:01
Am Ende der Strecke, modulebaan op 1 M2 door Jelmer
Vandaag om 22:14:00
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door emmenaar
Vandaag om 22:08:26
Roco 2400, h0 door Huup
Vandaag om 22:08:15
Project seaside Germany door Sikko
Vandaag om 21:29:36
Overstap naar HTM door Miniature Holland
Vandaag om 21:22:00
Spoorwegmuseum krimpt collectie in door Stootjuk
Vandaag om 21:15:02
Toon hier je (model)TRAM foto's. door GerardvV
Vandaag om 21:12:40
Op Zuid (NL H0) door Tom Z.
Vandaag om 21:06:38
Kato ETA 515 door mamory
Vandaag om 20:58:15
Terschellinger Spoor door Scratchbuilt
Vandaag om 20:52:09
C12c rijtuig door maartenvdb
Vandaag om 19:58:14
Welke decoder is dit? door 008200
Vandaag om 19:47:47
Bouw NTM Stationsgebouw Lemmer door Ruben90
Vandaag om 19:10:04
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door defender
Vandaag om 18:22:28
Een leuke vrachtwagen door defender
Vandaag om 18:20:53
Omgeving Frankfurt am Main door Hasenwald
Vandaag om 17:36:19
BNLS-Module: "Rvbr-Btk, Ringvaartbrug Haarlemmermeer nabij Buitenkaag" NS H0 door defender
Vandaag om 17:27:51
Leubachtalbahn door Krokodil68
Vandaag om 16:59:26
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost. door Frits C
Vandaag om 16:36:08
De fabriek - Spoor 0 door g-j
Vandaag om 16:13:49
Tram reageert niet door R1954
Vandaag om 15:00:31
  

Auteur Topic: Startset z21 gekocht en best wat vragen...  (gelezen 10686 keer)

wpinkhof

  • Offline Offline
  • Berichten: 435
    • Asse-Bad / Assche-les-Bains
Re: Startset z21 gekocht en best wat vragen...
« Reactie #15 Gepost op: 26 February 2019, 20:16:42 »
Goed, ik ben overtuigd dat de Geoline misschien wat te "speelgoedachtig is". Hanskarel zit waarschijnlijk het dichtst bij wat mijn plan is; z21, bedienen van de baan met een mobiele app, later misschien met een centrale.

Stel: ik ga nu bvb voor Roco Line zonder bedding. Ik ga een module met een zevental wissels maken waarop ik alles vast ga monteren. En voorzie servo's en een of meer decoders van Digikeijs. Welke wisselaandrijvingen moet ik dan voorzien voor mijn Roco Line wissels: handbediende of elektrische? Ik neem aan handbediende, omdat je die servo's gaat verbinden via een metalen stukje met de handbediening die de wissel omzet?

Ik weet dat mijn vragen waarschijnlijk nogal dom lijken, maar ik wil meteen goed beginnen...

Groetjes,

Wouter

Overet

  • Offline Offline
  • Berichten: 876
Re: Startset z21 gekocht en best wat vragen...
« Reactie #16 Gepost op: 26 February 2019, 20:21:13 »
Indien je de wissels met servo's wilt aansturen koop je zo kaal mogelijke wissels.

Tom
Plannen voor baan tijdperk III naar DB-voorbeeld. Roco Multi-maus/Maus2/MausR3, Z21, Mardec, Koploper of Rocrail?

Ronaldk

  • Offline Offline
  • Berichten: 8821
    • Bouw Endstation der Linie: Bahnhof Poggendam
Re: Startset z21 gekocht en best wat vragen...
« Reactie #17 Gepost op: 26 February 2019, 20:30:59 »
Hoi,

De geoline zonder bedding hebben een gaatje in de stelbalk. Daar kan je je servo steldraad door prikken, zie foto wissel Daar zie je hem tussen de rails zitten. De onderzijde. Dan kan je hem zo bedienen. Geen handbediening erop gehad.

Groet Ronald.
Zijn we aan het bouwen? Ja! We zijn aan het bouwen: Ronald’s nieuwe project: Endstation der Linie: Bahnhof Poggendam!

wpinkhof

  • Offline Offline
  • Berichten: 435
    • Asse-Bad / Assche-les-Bains
Re: Startset z21 gekocht en best wat vragen...
« Reactie #18 Gepost op: 26 February 2019, 23:43:03 »
OK, ik begin wat duidelijkheid te krijgen. Ik neem er als voorbeeld een oude wissel bij die ik hier heb liggen:



Het rode pijltje wijst naar een gaatje. Als ik daarin dat metalen dingetje heb steken dat met de servo verbonden is, dan gaat mijn wissel mooi mechanisch om.

By the way: kan je het groene gedeelte hier demonteren door het schroefje los te draaien en iets er uit te klikken?

Ronaldk

  • Offline Offline
  • Berichten: 8821
    • Bouw Endstation der Linie: Bahnhof Poggendam
Re: Startset z21 gekocht en best wat vragen...
« Reactie #19 Gepost op: 27 February 2019, 07:17:45 »
Inderdaad in dat gaatje bij de rode pijl kan de steldraad gedaan worden. Het demonteren zal inderdaad door het losschroeven en loshalen van de handmatige bediening.

Groet Ronald.
Zijn we aan het bouwen? Ja! We zijn aan het bouwen: Ronald’s nieuwe project: Endstation der Linie: Bahnhof Poggendam!

henk

  • Offline Offline
  • Berichten: 22582
Re: Startset z21 gekocht en best wat vragen...
« Reactie #20 Gepost op: 27 February 2019, 07:19:04 »
Dat is een wissel uit het oude Roco 2,5 mm railsysteem zo te zien. Dat gaatje kan je gebruiken. Roco had toen al spoelenaandrijvingen die onder de baan werden gemonteerd in het assortiment. Vandaar dat gaatje.

Als je dat schroefje losdraait, komt het stelmechanisme los als ik me goed herinner. Roco had ook nog vervangende spoelenaandrijvingen voor naast het wissel in het assortiment. In ieder geval kan je de restanten wegsnijden.

Maar wat zijn nu je overwegingen voor de keuze van een railsysteem? Prijs, realisme, gemak? Wat wil je bereiken? Een baan die niet van echt is te onderscheiden of vooral lekker met treintjes rijden? Geoline is wel lekker makkelijk.
Het is heel Nederlands om iets heel Nederlands te vinden.

Remunj

  • Offline Offline
  • Berichten: 8086
Re: Startset z21 gekocht en best wat vragen...
« Reactie #21 Gepost op: 27 February 2019, 11:36:39 »
Hanskarel zit waarschijnlijk het dichtst bij wat mijn plan is; z21, bedienen van de baan met een mobiele app, later misschien met een centrale.
Niet misschien later. Gelijk. De z21 IS je centrale. Zonder z21 zal je mobiele app niets doen  :angel: ;D

Je bedoelt waarschijnlijk later met een computer met b.v. Koploper iTrain, Rocrail etc.

En wil je servo's gaan gebruiken dan is het het slimst om een railsysteem te kiezen zonder bedding.
Maakt het omzetten via de stelbalk veel simpeler.

Gebruik je bv Fleischmann Profi gleis dan wordt het wat ingewikkelder. Maar niet onmogelijk. Mag je raden hoe ik aan die wijsheid kom  ;D
Gr.
Eric

wpinkhof

  • Offline Offline
  • Berichten: 435
    • Asse-Bad / Assche-les-Bains
Re: Startset z21 gekocht en best wat vragen...
« Reactie #22 Gepost op: 02 March 2019, 18:26:29 »
Kogel door de kerk. Niet geschoten is altijd mis, dus naar de lokale treinboer om sporen geweest. Piko A type gekozen : kale wissels en betaalbaar. Voldoende om testplank op te zetten: een rechter en een linkerwissel, twee tegenbochten en wat lengte. Morgen eens nader bekijken en zien welke servo's kunnen.

Ik heb dus een z21start (opgelet, kleine letter z en toevoegsel start), en daar wil ik dus een wisseldecoder en wat servo's aan hangen. Na het unlocken van van de z21start. Omzetten wissels met Multimaus en met de app op de smartphone/tablet. Ik dacht aan een DR 4024 (de set met ook vier servootjes meteen bij), want dat is me aanbevolen door mijn oom. Heeft iemand echter een goede beschrijving van de stapsgewijze bouw van zo'n servobediening (met het verenstalen draadje enz...)?

Beste groeten,
Wouter

Remunj

  • Offline Offline
  • Berichten: 8086
Re: Startset z21 gekocht en best wat vragen...
« Reactie #23 Gepost op: 03 March 2019, 11:22:52 »
Heeft iemand echter een goede beschrijving van de stapsgewijze bouw van zo'n servobediening (met het verenstalen draadje enz...)?
Ik zou zeggen begin je eens in te lezen in de encyclopedie. Daar vindt je al het e.e.a. over servo's en hoe in te bouwen en in te stellen.
Gr.
Eric

wpinkhof

  • Offline Offline
  • Berichten: 435
    • Asse-Bad / Assche-les-Bains
Re: Startset z21 gekocht en best wat vragen...
« Reactie #24 Gepost op: 03 March 2019, 14:50:17 »
Mooie link naar encyclopedie, maar is voor mij nog niet concreet genoeg. Ik zal verder zoeken op het internet.

Vandaag al wat gespeeld met wissels (manueel dan) en de z21. Fijn. Unlock code besteld voor de z21.

thevandijks

  • Online Online
  • Berichten: 283
Re: Startset z21 gekocht en best wat vragen...
« Reactie #25 Gepost op: 03 March 2019, 16:13:31 »
Er staan veel Youtube filmpjes over dit onderwerp, geweldig voor de geen gebruiksaanwijzing lezers...

Groet Hans
 

wpinkhof

  • Offline Offline
  • Berichten: 435
    • Asse-Bad / Assche-les-Bains
Re: Startset z21 gekocht en best wat vragen...
« Reactie #26 Gepost op: 03 March 2019, 16:58:54 »
Lol. Een beeld zegt meer dan 10.000 woorden. En ook het aloude gezegde in o.a. mijn vakgebied als iets niet meteen lukt (IT) : RTFM. Read The F***king Manual.

Overet

  • Offline Offline
  • Berichten: 876
Re: Startset z21 gekocht en best wat vragen...
« Reactie #27 Gepost op: 04 March 2019, 22:04:42 »
Het is in dit draadje dacht ik al een keer genoemd, maar het kan geen kwaad eens te kijken naar het Arcomora systeem van Nico Teering en dan met name naar de Mardec. Daarmee stuur je van alles en nog wat aan met een Arduino als basis. Een kind kan de was doen en qua kosten voor zover mij bekend niet te verslaan.

Tom
Plannen voor baan tijdperk III naar DB-voorbeeld. Roco Multi-maus/Maus2/MausR3, Z21, Mardec, Koploper of Rocrail?