Welkom,
Gast
. Alsjeblieft
inloggen
of
registreren
.
1 uur
1 dag
1 week
1 maand
blijvend
Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte
Forum
Zoeken
Encyclopedie
Help
Kalender
Inloggen
Registreren
Doel:
€250.00
Donaties:
€88.00
Per saldo:
€-162.00
Steun ons nu!
Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025
Vacature:
secretaris bestuur
Algemeen
Plaatje uploaden
Vraag en aanbod
Fotowedstrijd
Modelspoorwinkels
Youtube kanaal
Modelspoorkaart
De stichting
De stichting en team
Contact
Financieel
Algemene voorwaarden
Commerciële accounts
Forumregels
Disclaimer
F.A.Q.
Recente berichten
BeneluxSpoor.net forum - Recente berichten
Abonneer op Webslice
Arduino loconet-interfaces
door
NTeering
Vandaag
om 14:09:37
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen
door
BartvD
Vandaag
om 14:07:51
schok bij vertrek
door
saskia
Vandaag
om 14:03:13
Lima
door
W.Broere
Vandaag
om 13:58:51
"Litter Bin" voor Brits spoor en Britse modelspoorprojecten
door
Merlin674
Vandaag
om 13:54:13
Mijn geweatherde modellen
door
Zandmannetje390
Vandaag
om 13:52:47
Spuitmondjes
door
Bahn-AG
Vandaag
om 13:51:34
Wie heeft er ervaring met een baan in een inpandige garage in een app. gebouw?
door
BartvD
Vandaag
om 13:43:49
Aachenau West
door
Ronald69
Vandaag
om 13:31:26
Yamorc booster
door
Montanbahn
Vandaag
om 13:23:59
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's
door
KNed
Vandaag
om 13:06:17
C en K rails samen
door
Blausee-Mitholz
Vandaag
om 12:54:53
Toon hier je (model)TRAM foto's.
door
Keska
Vandaag
om 12:49:58
lampjes in huizen willekeurig schakelen
door
Ronald Schreuder
Vandaag
om 11:54:04
Raadplaatje
door
Rick
Vandaag
om 10:57:11
LS Models CIWL LX slaapwagens
door
Rob Ellerman
Vandaag
om 09:52:25
Een NS 5500 knutselen
door
vpeters1984
Vandaag
om 07:05:49
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)...
door
Remco vM
24 July 2025, 23:40:43
Gezocht: foto's NS Ks/Us (nu Klmos)
door
5166
24 July 2025, 23:34:30
Seuthe gaat stoppen
door
hmmglaser
24 July 2025, 22:52:28
Br 38 Piko Superen.
door
wob
24 July 2025, 21:31:24
Station Roodeschool
door
Torikoos
24 July 2025, 21:26:02
Keerlusmodule klappert nog......
door
Ronald Halma
24 July 2025, 21:11:24
Microstepper motoren voor armseinpalen
door
AP3737
24 July 2025, 20:53:33
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw
door
Wim Vink
24 July 2025, 19:26:19
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor
door
Twinkie
24 July 2025, 19:20:52
Länderbahn en Reichsbahn locomotieven.
door
puntenglijder
24 July 2025, 18:43:03
De bouw van mijn modelbaan in Thailand
door
Thai-Bundesbahn
24 July 2025, 18:37:20
Ervaringen met veilingsites enzo (Marktplaats, Ebay, Catawiki, etc).
door
bellejt
24 July 2025, 18:13:55
ÖBB smalspoor in het Waldviertel.
door
aad52
24 July 2025, 17:22:16
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Materieel
|
Materieelbespreking
|
Modellbahn Union Shimmns (spoor N)
« vorige
volgende »
Print
Pagina's: [
1
]
Omlaag
Auteur
Topic: Modellbahn Union Shimmns (spoor N) (gelezen 2240 keer)
Robert_N-Nm
Offline
Berichten: 1394
Fan van Zwitsers Spoor N(m)
Modellbahn Union Shimmns (spoor N)
«
Gepost op:
20 May 2009, 17:35:36 »
Hoi,
Een kort (wat heet kort) verhaaltje ala een materieelverslag over de Modellbahnunion (MBU) huifwagens van het type Shimmns. Veel leesplezier.
MvG
Robert
Intro/Geschiedenis:
De Telescoophuifwagens van het type Shimmns 708 dienen voor het transport von Staalcoils. Die wagen zijn door heel europa aan te treffen en zijn in principe ook geschikt voor het Engelse spoorwegnet. Het verladen van de coils gebeurd na het openen van de zijdelings verschuifbare huifdelen. De wagens zijn in de jaren '70 van de vorige eeuw ontwikkeld en in meedere bouwseries geleverd en tot op heden nog steeds in dienst. De Duitse wagens werden in de bekende roestbruine kleurstelling geleverd maar zijn met de oprichting van DB Cargo langzaam maar zeker rood aan het worden. Diverse andere maatschappijen hebben de wagens ook een eigen kleurtje meegegeven. De NS heeft ook van deze wagens gehad in een donkerblauwe kleurstelling en in het mint-kleurtje (huurwagens) van de SBB om maar eens wat te noemen.
Het model:
De staalwagens van MBU (Modellbahnunion) zijn de eerste wagens van deze firma (waarachter een samenwerking tussen Japanmodelrailways (D) en Dapol (UK) zit).
Zo plemp op het spoor doen de wagens het goed. De kleuren zijn goed gevangen in het model, al hoewel ze wel schreeuwen om een flinke wheatherbeurt aangezien ze zo schoon alleen waren na een schilderbeurt of bij aflevering.
Het model is behoorlijk gedetaileerd met de aangezette, gele, huifsluiters en de rangeergrepen op de kopse kanten. De huif is ook goed gevangen en de beschriftingsvlakken zijn opgezette delen. Aan de kopse kanten is ook een (imitatie) van de koppelhaak te vinden (waarover zo meer).
De beschrifting van het model is redelijk te noemen. Het model is voorzien van de nodige beschrifting, maar de kwaliteit blijft wel wat achter ten opzichte van de bekende fabrikanten zoals MTX en FLM. Zo zijn de logo's bij zowel de rode als de bruine variant niet helemaal optimaal getroffen. Het DB-keks is wat plomp en dik, en het DB Cargo logo maakt een ietwat grote en uitgerekte indruk. De leesbaarheid is redelijk te noemen.
Technische uitrusting:
De grootste van de drie huifen is te openen met de hand. Een leuke gimmick voor een N model waardoor het mogelijk wordt om een leuke beladingsscene na te bootsen op de modelbaan. Het enige probleem hierbij is wel dat de benodigde details binnenin ontbreken en je dus zelf aan de slag zal moeten.
De koppelingen zijn een verhaal apart. Ok, de uitrusting bij levering is standaard Europees te noemen. Dus een mooie standaard haakkoppeling in een NEM-steekschacht. Bij de wagens worden echter nog twee andere koppelsystemen geleverd. Allereerst een vervangende haak. Deze haak is niet geschikt voor ontkoppelrailsen (en dus rangeren) maar is behoorlijk stabiel waardoor ze vooral geschikt zijn voor "ganz-zugen". Er zitten er 4 in het zakje met toebehoren.
Het andere koppelsysteem is van een hele andere orde. De imitatie koppelhaken zijn namelijk eigenlijk functioneel. Bij de toebehoren zit namelijk een tweetal "schroefkoppelings"-bruggen die tussen de haakjes kunnen worden gehangen van opeenvolgende wagens. Hiervoor moet de gewone koppeling verwijderd worden. Icm deze imitatie schroefkoppelingen kunnen ook remslangen geplaatst worden. Iets voor de meer "fine scale"gerichte mede-N-spoorders onderons.
De wielen zijn ook bijzonder. Hierbij zijn RP25 wielen toegepast. Dus geen pizza's te snijden met deze wieltjes. De roleigenschappen zijn erg goed. De wagens rijden soepeltje en nemen peco-wissels en MTX-wissels (15-graden) zonder problemen.
Verpakking:
De wagens worden geleverd in een vrij forse verpakking met een plastic inleg waarin de wagens ingeklemd zitten. Om deze verpakking zit en kartonnen MBU-omslag met de nodige gegevens van de fabrikant.
Overige:
De wagens zijn in een serie van 300 stuks per nummervariant geproduceerd. Tot op heden zijn er twee kleurvarianten met elk vijf nummervarianten, een DB en DB Cargo variant. De bruine DB wagens zijn inmiddels uitverkocht en er volgen nu twee nieuwe nummervarianten. Ook een SBB-versie is inmiddels voor dit jaar aangekondigd.
Verder is men druk doende om ook een NS-variant op poten te zetten.
Conclusie:
Leuke wagens. Ze vallen alleen wel in een hoger prijssegment. Ik vind het extra betaalde bedrag niet zo'n bezwaar maar ik kan me zeer goed voorstellen dat de ROCO-wagens ook aantrekkelijk zijn daar deze ca €10,- tot €15,- goedkoper uitvallen.
Gegevens:
Merk: Modellbahn Union
Type: Shimmns 708 (bruin) en Shimmns-u 708 (rood)
Schaal: 1:160, spoor N
Tijdperk: IV resp. V
Catalogusnrs: MU 30000-A t/m G (bruine wagens), geteste variant is MU 30000-C en MU 30001-A t/m E (DB Cargo wagens), alle vijf getest.
Frame: kunststof
Opbouw: kunststof
LoB: 73 mm
H: 28 mm
B: 17 mm
Gewicht: 10 gram
Min. Radius: geschikt voor R1
Koppeling: standaard N-spoorkoppeling, NEM 355 adapter aanwezig.
Prijs: adviesprijs €29,90
Bronnen:
http://www.modellbahnunion.com
Gelogd
Fan van Zwitsers spoor N(m)
Jeroni
BAM!
Offline
Berichten: 2132
Créateur du corridor
Re:Modellbahn Union Shimmns (spoor N)
«
Reactie #1 Gepost op:
20 May 2009, 19:35:06 »
Leuk Roberto! De wagens zien er goed uit! Maar 30 EUR voor zo'n dingetje vind ik inderdaad ook fors aan de prijs. Die van Roco zijn niet verschrikkelijk veel minder mooi, maar wel een stuk goedkoper! (22 EUR voor 2, als je goed zoekt).
Maar in ieder geval weer leuke modellen voor op de N-baan.
J
Gelogd
Gerard110
Offline
Berichten: 194
Re:Modellbahn Union Shimmns (spoor N)
«
Reactie #2 Gepost op:
23 May 2009, 12:08:16 »
het is een mooie vorm model, maar ik vind de beschrifting niet goed gelukt als ik zo op de foto's af ga.
Gelogd
piksov
Offline
Berichten: 859
OpenDCC fan
Re:Modellbahn Union Shimmns (spoor N)
«
Reactie #3 Gepost op:
23 May 2009, 13:19:36 »
Zijn dit die wagens waarbij een grote schroef zichtbaar wordt als je de Huif open doet?
Met die schroef zitten de draaistellen vast geloof ik ....
Gelogd
OpenDCC fan
Robert_N-Nm
Offline
Berichten: 1394
Fan van Zwitsers Spoor N(m)
Re:Modellbahn Union Shimmns (spoor N)
«
Reactie #4 Gepost op:
23 May 2009, 13:40:49 »
@Guus/Piksov
Nou ja groot. Ik noem de schroef niet groot, maar wel storend als je een open huif hebt staan. Ik ga die schroef nog even aantippen met RAL 3020/verkehrsrot in een later stadium. Voor nu vind ik het wel ff best.
@Gerard
De logo's zijn inderdaad minder geslaagd. De verdere beschrifting is redelijk goed. Al moet ik zeggen dat minitrix en fleischmann betere beschriftingen afleveren in z'n algemeenheid.
Robert
Gelogd
Fan van Zwitsers spoor N(m)
Print
Pagina's: [
1
]
Omhoog
« vorige
volgende »
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Materieel
|
Materieelbespreking
|
Modellbahn Union Shimmns (spoor N)