Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Märklin 2025 door puntenglijder
Vandaag om 22:36:49
Seinschakelaar door Klaas Zondervan
Vandaag om 22:36:01
Modelspoorbaan van Einte door raymond erdtsieck
Vandaag om 21:59:18
NS 3502 van zwart naar groen door orientexpress
Vandaag om 21:42:40
De IJmuider spoorlijn - korte geschiedenis en plaatjes door Huup
Vandaag om 21:29:08
Modules van Kees Gorter (vervolg) door ca.gorter
Vandaag om 20:54:25
4 oktober modelspoorbeurs Houten door nighttrain1
Vandaag om 20:48:04
Bouwbeschrijving mat' 36 ElD-4 van MK-Modelbouwstudio's door Rob Bennis
Vandaag om 20:00:41
Piko NS 5/600 Hippel 2025 door Huup
Vandaag om 19:48:51
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's door Bob R.
Vandaag om 19:32:14
Pfarrerwinkel bahn door Wim Vink
Vandaag om 19:31:23
"Litter Bin" voor Brits spoor en Britse modelspoorprojecten door Simplex
Vandaag om 18:57:06
uitbouw / hokje op veel oudere stations, waar diende dat voor? door grossraumwagen
Vandaag om 18:53:24
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 18:03:41
Led verlichting knippert door Menno
Vandaag om 18:02:59
't Boemeltje door Huup
Vandaag om 17:54:34
Onlangs gespot - gefotografeerd, de links door Jeroen Water
Vandaag om 17:19:04
Via D naar een ABC rijtuig NS serie 7301-7308 door klusser
Vandaag om 17:18:57
Toon hier je (model)TRAM foto's. door eemstede
Vandaag om 15:29:57
Roco wagon openen door Henk Veenstra
Vandaag om 15:16:43
Materieel verzameling van Michiel(NDS) door neudalhausenstadbahn
Vandaag om 15:03:16
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door Hans Reints
Vandaag om 14:02:51
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door Thai-Bundesbahn
Vandaag om 13:52:36
Raadplaatje door chrvdv37402
Vandaag om 13:43:17
De wijntrein door spoorijzer
Vandaag om 13:39:01
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Wim Vink
Vandaag om 10:02:08
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Falkenberg
Vandaag om 09:44:21
Stichting 3rail 20 jaar jubileumwagen! door Sascha [St. 3rail]
Vandaag om 09:06:48
De Hasseberg (spoor nul op 9mm) door spoorijzer
Vandaag om 07:54:42
Die Sauerlandbahn - Tijdperk III door Ronald Halma
02 October 2025, 23:43:55
  

Auteur Topic: Die schöne Marklin P8  (gelezen 3362 keer)

VincentKloeg

  • Offline Offline
  • Berichten: 99
  • Pacific 01 1053
    • Modelbaan Kloefeld
Die schöne Marklin P8
« Gepost op: 12 September 2006, 20:42:51 »
Hallo iedereen,

In 2003 lanceerde Marklin onder catalogus nummer 37030 de nieuwe variant van Marklin's bekende P8. Ik heb al een hele rij prachtige foto's gezien van deze lok.
Nu ben ik heel diep van binnen 'heel blij, want morgen verwacht ik deze machine via de post, op de kop getikt op Marktplaats.nl.
Nu staat er in de beschrijving van Marklin dat de lok hoogvermogen heeft (5 polige motor) met hoogvermogen decoder én een vliegwiel.
Nu is dat vliegwiel helemaal nieuw voor me en ben erg benieuwd in welk opzicht zo'n vliegwiel het rijgedrag verbeterd ten opzichte van een hoogvermogen motor zonder vliegwiel?

Alvast bedankt  :) !

Vincent
De stoomsfeer beleefd haar gloriedagen in de modelbouw op het nostalgische Bahnbetriebwerk Kloefeld!

Floris Dilz

  • Nervensäge.
  • Offline Offline
  • Berichten: 9890
    • belse roestkraam
Re: Die schöne Marklin P8
« Reactie #1 Gepost op: 12 September 2006, 20:53:39 »
je weet wat een vliegwiel is toch? Dan weet je ook wel zo'n beetje wat het doet: de loc rijdt een stukje uit als je de stroom eraf gooit (meestal niet veel, maar vaak wel genoeg om vieze stukjes op de rails wat makkelijker te nemen en zo) en rijdt net wat constanter.
grtz
Floris

VincentKloeg

  • Offline Offline
  • Berichten: 99
  • Pacific 01 1053
    • Modelbaan Kloefeld
Re: Die schöne Marklin P8
« Reactie #2 Gepost op: 12 September 2006, 20:58:11 »
Zou ik het lichtelijk mogen vergelijken met de rijeigenschappen van m'n Marklin 39103, een lok met sinus aandrijving?
De stoomsfeer beleefd haar gloriedagen in de modelbouw op het nostalgische Bahnbetriebwerk Kloefeld!

FCA

  • Offline Offline
  • Berichten: 51
Re: Die schöne Marklin P8
« Reactie #3 Gepost op: 12 September 2006, 22:06:14 »
Alhoewel ik zelf geen Marklin rij en dus niet uit eigen ervaring spreek denk ik niet dat je de rijeigenschappen van een hoogvermogens motor en een C sinus motor zomaar kan vergelijken. Kijk maar eens ophttp://www.marklin.nl/nieuws/sinus.html .

Als je dat verhaal zo lees dan zou je zeggen dat de C sinus motor een beter toerenregeling heeft bij lage toerentallen. Anders gezegd, een lokomotief met een  C sinus motor zou beter moeten kunnen kruipen en een lage aanzetsnelheid moeten hebben.

Of je dit in de praktijk merkt, dat zou ik je niet kunnen zeggen.

Het voordeel van de hoogvermogensmotor met vliegwiel heeft Floris al gezegd.
 

mvgr,

Pieter


stig

  • Offline Offline
  • Berichten: 10080
Re: Die schöne Marklin P8
« Reactie #4 Gepost op: 12 September 2006, 22:09:55 »
Een vliegwiel slaat kinetische energie op, dus bewegings energie. Die komt vrij als de motor stopt het aan te drijven en neemt even de functie van de motor over. In normaal bedrijf zou je er weinig van moeten merken. Beter is het om geen vliegwiel te hebben, hoef je het ook niet aan te drijven, kost toch energie. In niet normaal bedrijf, dus wanneer er onderbrekingen zijn in de stroomtoevoer (vuile rail), neemt het vliegwiel de functie van de motor over totdat deze weer van stroom wordt voorzien. Dat overnemen is echter van beperkte mate omdat die opgeslagen energie verbruikt wordt, zie het als een batterij. In de praktijk komt het erop neer dat je als het ware onderbrekingen in de aandrijving "overbrugt". Wat voor soort motor eraan hangt doet er niet toe. Overigens kun je hetzelfde effect ook met een dikke condensator bereiken.

Kortom, als je super schone rails hebt, heeft het gebruik van een vliegwiel geen voordelen. Het rijgedrag hangt dan af van de gebruikte motor en aandrijving (direct of cardan)
Als je de lat op de grond legt, is veel een verademing... (Grunberg VK 20-05-2011)

Bello

  • Offline Offline
  • Berichten: 788
  • Trains are Toys, Toys are trains
    • Leovardia
Re: Die schöne Marklin P8
« Reactie #5 Gepost op: 12 September 2006, 23:00:55 »
Kortom, als je super schone rails hebt, heeft het gebruik van een vliegwiel geen voordelen. Het rijgedrag hangt dan af van de gebruikte motor en aandrijving (direct of cardan)

Dit is niet helemaal waar omdat een vliegwiel er altijd vanwege de mechanische kracht voor zorgt dat de loc gelijkmatiger optrekt en afremt.


Bert

stig

  • Offline Offline
  • Berichten: 10080
Re: Die schöne Marklin P8
« Reactie #6 Gepost op: 12 September 2006, 23:09:31 »
Dat is alleen als je abrupt de spanning erop gooit, of wegneemt. Ik kan een loc zonder vliegwiel ook heel gelijkmatig laten wegrijden of afremmen. Kwestie van de juiste motor (getordeerd 5-polig anker) kiezen en met beleid de trafo openzetten.
Als je de lat op de grond legt, is veel een verademing... (Grunberg VK 20-05-2011)