Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Open huis VAMES Modelspoorclub Apeldoorn door hmmglaser
Vandaag om 23:22:18
Artikelen over de CIWL in Spoorwegjournaal door sncf231e
Vandaag om 23:18:36
Mooi weer om buiten te spelen door sncf231e
Vandaag om 23:09:44
Edelweisz in model door Rob Ellerman
Vandaag om 22:47:01
Raadplaatje door V200-G2000
Vandaag om 22:42:34
Fleischmann Anna ombouw. door Wim Vink
Vandaag om 22:31:41
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Wim Vink
Vandaag om 22:28:23
Trix BR94 ontspoort door frederik19630
Vandaag om 22:26:08
Vaste baan door GertW
Vandaag om 22:24:00
Tams app door Reinout van Rees
Vandaag om 22:20:53
Open huis VAMES Modelspoorclub Apeldoorn door GertW
Vandaag om 22:09:16
booster vraag door maartenvdb
Vandaag om 22:06:57
Station Roodeschool door Casmir
Vandaag om 21:59:14
Aanpassen baanplan bestaande baan door Bjor
Vandaag om 20:39:43
Modules van Kees Gorter (vervolg) door ca.gorter
Vandaag om 20:33:46
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door Schachbrett
Vandaag om 20:29:37
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's door Pommie
Vandaag om 20:11:11
M.s.v. De Percee bouwt aan nieuwe clubbaan door J. Moors
Vandaag om 19:31:47
US diorama in H0 door wob
Vandaag om 19:19:29
ByPass Junction, een Amerikaanse modelbaan in N door RobVille
Vandaag om 19:14:08
Module vliegveld Jan van Mourik door MOVisser
Vandaag om 16:52:03
DDAR op basis van een Artitec DDM door Daan de leeuw
Vandaag om 16:28:45
Br 38 Piko Superen. door puntenglijder
Vandaag om 16:24:01
De bouw van 'Ommelanden' (H0) door Jan Pieter
Vandaag om 16:16:18
"Litter Bin" voor Brits spoor en Britse modelspoorprojecten door Merlin674
Vandaag om 15:57:00
Sfeer op je modelbaan door hervé
Vandaag om 15:40:47
EL11 NSB sound file door bellejt
Vandaag om 15:19:30
BR-18.6 Schaal-0. door FritsT
Vandaag om 13:47:21
Swalbenburg, N modulebaan door NS264
Vandaag om 13:46:57
Vijfhuis (v.h. Frotterdam) door Ben
Vandaag om 11:49:58
  

Auteur Topic: Piko icm ESU lokpilot 5 Basic  (gelezen 2816 keer)

bellejt

  • Offline Offline
  • Berichten: 2281
Re: Piko icm ESU lokpilot 5 Basic
« Reactie #15 Gepost op: 29 November 2023, 17:24:27 »
omdat ik alles esu heb :) en de vraagstelling gaat toch in met een esu decoder of ben ik helemaal blind geworden :  Nu heb ik een lokpilot 5 basic in een Piko BR 189

Dus geven we wat info voor mensen die ook problemen hebben met de nieuwe v5 versie.De nieuwere zouden het probleem niet hebben maar dat kan ik pas binnen enkele weken beamen als ik ze binnen heb.
« Laatst bewerkt op: 29 November 2023, 17:26:12 door bellejt »
Greetings,salutations,groetjes,

MadhouseNL

  • Offline Offline
  • Berichten: 71
Re: Piko icm ESU lokpilot 5 Basic
« Reactie #16 Gepost op: 30 November 2023, 19:49:33 »
omdat ik alles esu heb :) en de vraagstelling gaat toch in met een esu decoder of ben ik helemaal blind geworden :  Nu heb ik een lokpilot 5 basic in een Piko BR 189

Dus geven we wat info voor mensen die ook problemen hebben met de nieuwe v5 versie.De nieuwere zouden het probleem niet hebben maar dat kan ik pas binnen enkele weken beamen als ik ze binnen heb.

Kun je het laten weten hoe dat is afgelopen?

Ik heb vandaag een gloednieuwe BR182 gehad en daar ook de 5 basic ingehad . Jammer genoeg hetzelfde probleem heb nu maar een  Uhlenbrock 74320 besteld aangezien ik niet in een hagel nieuwe lok wil gaan rommelen

MadhouseNL

  • Offline Offline
  • Berichten: 71
Re: Piko icm ESU lokpilot 5 Basic
« Reactie #17 Gepost op: 30 November 2023, 19:51:23 »
Een nette decoder voor deze Piko lok is de 74320: https://www.modeltreinexpress.nl/webshop2/article/1932981/Uhlenbrock%2074320

Gr, Ben.

Heb deze nu besteld inderdaad

MadhouseNL

  • Offline Offline
  • Berichten: 71
Re: Piko icm ESU lokpilot 5 Basic
« Reactie #18 Gepost op: 02 December 2023, 15:29:16 »
Ondertussen heb ik een BR 182 van Piko binnengehad en ben daar eigenlijk mee verder gegaan , deze reageert exact hetzelfde op de lokpilot. ,dus horten en stoten . Nu heb ik de uhlenbrock ook geprobeerd, met deze decoder trekken beide locs een stuk beter op echter lijkt het bij wat hogere snelheden toch weer fout te gaan de locs gaan dan ineens langzamer rijden en lijken ook ontzettend traag op de locmaus of de z21 app te reageren. Ik heb zelfs nu de piko hobby decoder geprobeerd (wat na uitlezen gewoon een uhlenbrock bleek te zijn , SUPRISE SUPRISE ! )maar zelfs deze vertoont hetzelfde gedrag , eigenlijk belachelijk als je erbij nadenkt! Morgen ga ik er toch ondanks dat het een gloednieuwe Lok is de C condensatoren eruit halen , zijn er nog bepaalde condensatoren die toch beter kunnen blijven zitten? Ik wil naast digitaal de mogelijkheid blijven houden om ook analoog te kunnen blijven rijden
« Laatst bewerkt op: 02 December 2023, 15:31:13 door MadhouseNL »

Marcel112

  • Lid EMV
  • Offline Offline
  • Berichten: 1647
    • Project "Spoor op Vleugels"
Re: Piko icm ESU lokpilot 5 Basic
« Reactie #19 Gepost op: 02 December 2023, 22:06:40 »
Ook met een decoder in een lok valt er gewoon analoog te rijden.

De decoder heeft echter wel een wat hogere minimale spanning nodig om tot leven te komen te gaan rijden dan een puur analoge lok.
Alle foto's van Spoor op Vleugels EMV Foto album
Alle filmpjes van de vereniging op Youtube

Fritsprt

  • Offline Offline
  • Berichten: 2615
Re: Piko icm ESU lokpilot 5 Basic
« Reactie #20 Gepost op: 02 December 2023, 23:33:12 »
De condensatoren hebben niets met analoog of digitaal te maken. Al zou je alle condensatoren er uit slopen dan rijdt de loc met een dummystekker gewoon analoog. Alleen veroorzaakt de motor hoogfrequent radiostoring en dat is wettelijk niet toegestaan dus alle fabrikanten plaatsen een netwerk van condensatoren en veelal smoorspoelen  om deze radiostoring te onderdrukken. Alleen Piko is een beetje doorgeslagen en heeft bij nieuwere locs een condensator C4 over de decoderuitgang gezet waardoor de lastregeling in de war raakt en de loc schoksgewijs gaat rijden bij lage snelheden. Dus als er in jouw 182 een C4 op de print zit kan je  die verwijderen.  De rest kan je in eerste instantie gewoon laten zitten. Overigens helpt een foto van het printje om je verder te helpen
Groet Frits

Biesje

  • Offline Offline
  • Berichten: 2269
    • Biesje.nl
Re: Piko icm ESU lokpilot 5 Basic
« Reactie #21 Gepost op: 03 December 2023, 00:06:16 »
De meeste fabrikanten zetten alleen een condenzator over de 2 motor polen en dan een smoorspoel in een draad of beide draden van de motor aansluiting. Piko zet overal een condensator tussen/aan/op/onder (meerdere "kooiwoorden" van toepassing). Goed zichtbaar bij de oudere Piko hobby loks zoals de BR 189 en Hondekoppen.

Er zijn al diverse topics geweest hierover. Vroeger had je natuurlijk de ouderwetsche AM en FM radio die gevoelig was voor deze storingen (en andere dingen zoals babyfoons en zo). Om de voorkomen dat je de arbeidsvitaminen van de buren verknoeit moest het speelgoed aan deze eisen voldoen. Ik heb geen idee of het motor geknetter nu de WiFi verstoord en of deze wet erg strikt word gecontroleerd. Verder was de discussie dat een eventuele digitale decoder de functie van onstoor filter over zou nemen omdat daar al condensatoren in zitten.

Mvg,

Robert

henk

  • Offline Offline
  • Berichten: 22525
Re: Piko icm ESU lokpilot 5 Basic
« Reactie #22 Gepost op: 03 December 2023, 06:56:54 »
De verplichting voor fabrikanten om ontstoormaatregelen te nemen, zal nog best bestaan. Zal ook wel een internationale afspraak zijn. Nu was 50 jaar geleden een condensator en een enkele smoorsspoel en tegenwoordig een condensator en een spoel in beide motorleidingen kennelijk genoeg om aan de verplichtingen te voldoen. Oude Märklinlocs met veldspoelmotor hadden een extra condensator, maar nog steeds geen vier. Zou iemand Piko weleens hebben gevraagd waarom al die condensatoren.  ???

De laatste tijd plaats ik trouwens decoders van TrainOmatic in Piko locs en dat levert bij de 2000 en 1100 zowaar in één keer zeer soepele rijeigenschappen op. Geen idee waarom.

Wat betreft een decoder en ontstoring. Een oude modelspoorbaan kon een geweldige bron van storing zijn. Het motortje produceerde stoorsignalen en de rails was een uitstekende antenne om die signalen de omgeving in te slingeren. Vandaar ook een condensator in aansluitrails. Een decoder verbreekt de directe verbinding tussen motor en rails. Dus geen antenne meer is de theorie.
In ieder geval is de condensator in de aansluitrail bij digitaal weg. En er rijden heel wat naar digitaal verbouwde locs rond, waarbij alle condensators en spoeltjes zijn verwijderd, zonder dat het problemen oplevert. Er zijn zelfs modellen die af fabriek de ontstoorcompenenten op de dummyplug hebben zitten. Dan verdwijnen die bij digitalisering sowieso. Kennelijk mag en kan dat.
« Laatst bewerkt op: 03 December 2023, 08:42:06 door henk »
Het is heel Nederlands om iets heel Nederlands te vinden.

MadhouseNL

  • Offline Offline
  • Berichten: 71
Re: Piko icm ESU lokpilot 5 Basic
« Reactie #23 Gepost op: 03 December 2023, 12:26:50 »
Bedankt allemaal voor de tips en info . Het is me allemaal een stuk duidelijker geworden !

Jos B.

  • NS 1607 Vlissingen
  • Offline Offline
  • Berichten: 6441
  • Zal 't gaan, ja!
    • Tramlijn Maastricht-Vaals
Re: Piko icm ESU lokpilot 5 Basic
« Reactie #24 Gepost op: 03 December 2023, 13:15:50 »
Henk, dat komt ook omdat fabrikanten in de loop der jaren ander motoren zijn gaan gebruiken.
Bijvoorbeeld de oude 3-polige klokankers van Lima, die stoorden als een gek.


Jos.
De Langste Modelreizigerstrein van Europa is een feit

En was 1680 cm Lang
(Rotterdam, 2009)

Jos B.

  • NS 1607 Vlissingen
  • Offline Offline
  • Berichten: 6441
  • Zal 't gaan, ja!
    • Tramlijn Maastricht-Vaals
Re: Piko icm ESU lokpilot 5 Basic
« Reactie #25 Gepost op: 03 December 2023, 13:18:11 »
De meeste fabrikanten zetten alleen een condenzator over de 2 motor polen en dan een smoorspoel in een draad of beide draden van de motor aansluiting. Piko zet overal een condensator tussen/aan/op/onder (meerdere "kooiwoorden" van toepassing). Goed zichtbaar bij de oudere Piko hobby loks zoals de BR 189 en Hondekoppen.

Er zijn al diverse topics geweest hierover. Vroeger had je natuurlijk de ouderwetsche AM en FM radio die gevoelig was voor deze storingen (en andere dingen zoals babyfoons en zo). Om de voorkomen dat je de arbeidsvitaminen van de buren verknoeit moest het speelgoed aan deze eisen voldoen. Ik heb geen idee of het motor geknetter nu de WiFi verstoord en of deze wet erg strikt word gecontroleerd. Verder was de discussie dat een eventuele digitale decoder de functie van onstoor filter over zou nemen omdat daar al condensatoren in zitten.

Mvg,

Robert

Daarom dus dat vooral ESU standaard wat problemen heeft in Piko modellen.
Maar als je de decoder goed inregelt is dat voorbij.
Uhlenbrock kende dat probleem bij Piko niet.


Jos.
De Langste Modelreizigerstrein van Europa is een feit

En was 1680 cm Lang
(Rotterdam, 2009)

Ben

  • Offline Offline
  • Berichten: 6722
Re: Piko icm ESU lokpilot 5 Basic
« Reactie #26 Gepost op: 03 December 2023, 13:32:03 »
Ik ga niet mee in alle verhalen. Zowel Esu als ook Uhlenbrock of Zimo of welke merk dan ook kent CV's om het rijgedrag af te regelen. Het is me allemaal te kort door de bocht door te zeggen dat decoders "slecht" zijn, iets wat je met name rond Esu regelmatig leest.

Ook Uhlenbrock geeft in haar gebruiksaanwijzing aan condensatoren die aan locomotief massa te liggen te verwijderen, zie punt 3. Frtits schreef dat eerder.

Anleitung zum Ändern der Reglerparameter P, I, D:
Bevor Sie die Reglerparameter verändern, vergewissern Sie sich, dass
1. Das Getriebe leichtgängig ist
2. Der Kollektor des Motors nicht verschmiert ist
3. Keine Kondensatoren vom Motor zum Chassis (Masse) vorhanden sind