Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Fleischmann Anna ombouw. door Erwin 054
Vandaag om 12:30:03
Länderbahn en Reichsbahn locomotieven. door Thai-Bundesbahn
Vandaag om 12:28:55
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Montanbahn
Vandaag om 12:24:04
Modeltreinwinkels in Berlijn. door Montanbahn
Vandaag om 12:12:43
De Zwolsche baan (Emplacement station Zwolle medio jaren 50) door Eric v C
Vandaag om 12:07:42
booster vraag door Montanbahn
Vandaag om 12:02:50
Göhrener Viaduct, een begin, Project 13 door MaraNCS
Vandaag om 12:01:27
De IJmuider spoorlijn - korte geschiedenis en plaatjes door spoorzeven
Vandaag om 11:47:55
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost. door FritsT
Vandaag om 11:47:01
US diorama in H0 door Bertje B
Vandaag om 11:40:47
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door Bertje B
Vandaag om 11:39:28
LOC nummer wijzigen op een E-loc door Ferdinand Bogman
Vandaag om 11:25:04
Vraag omtrent schakelen rangeersporen (analoog) door spoorijzer
Vandaag om 11:19:17
Zolderbaan 2025 door Ronald Halma
Vandaag om 10:57:51
Fleischmann Profi rails aan Roco Line rails zonder bedding koppelen door Ferdinand Bogman
Vandaag om 10:52:54
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 10:48:38
reserve onderdeel gezocht voor Minitrix 12593 BR132 door joespoor
Vandaag om 10:44:44
Raadplaatje door grossraumwagen
Vandaag om 10:29:35
Da's Daz 2 door Huup
Vandaag om 10:18:07
Lima Plan E ral kleuren vraag door ronaldvd2000
Vandaag om 10:10:06
Artitec vierdeurs stalen D door sneek
Vandaag om 10:03:38
Swalbenburg, N modulebaan door NS264
Vandaag om 09:58:02
BMB-Module: “Corfe Castle Station” door MOVisser
Vandaag om 09:26:58
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots door spoorijzer
Vandaag om 08:07:57
BR-18.6 Schaal-0. door Benelux795
Vandaag om 07:23:10
Nederlandse plattelandssfeer op een zolderkamer door Huup
Vandaag om 07:09:48
Kranenberg, een exercitie in code 70 door Ronald Halma
12 August 2025, 22:59:17
Ombouw Hornby LMS Class 2P 4-4-0 naar NS 2100 door Erwin 054
12 August 2025, 22:54:18
Toon hier je (model)TRAM foto's. door MarcoK1999
12 August 2025, 21:13:19
PB Models, ICR-rijtuigen door WesleyMunnik
12 August 2025, 20:50:30
  

Auteur Topic: NMJ Di3 sound  (gelezen 768 keer)

bollen neus

  • Offline Offline
  • Berichten: 4565
NMJ Di3 sound
« Gepost op: 24 November 2023, 11:52:35 »
Even een vraag aan mannen die er verstand van hebben. Bezit hier verschillende NMJ schaal O modellen met sound. Eén model heeft alle sound verloren, heb deze op de progameerder van ESU geplaatst en daar kwam dus reeds op dat er geen support voor deze decoder bestaat. Is er iemand die hiervoor een oplossing weet te vinden.
Eerst had ik gedacht even een andere met nog sound uit te lezen en dan dit in de soundloze te plaatsen maar helaas dat gaat dus niet.
Alvast dank voor het meedenken.
Let op ik ben hoegenaamd geen PC freak die veel weet over programs en CV.
Eric
Groeten vanuit de atelier van de bolle neuzen en Nohabs,Eric.

Lolke Bijlsma

  • Offline Offline
  • Berichten: 871
  • Noorwegen jaren tachtig en negentig in HO (DCC)
    • Dombas in model.
Re: NMJ Di3 sound
« Reactie #1 Gepost op: 28 November 2023, 23:30:13 »
NMJ gebruikt standaard ESU decoders maar ze hebben hun eigen sound die ze in eigen beheer in de decoders laden en dan verkopen.

Wat bedoel je met geen support voor deze decoder? De decoder moet een gewone standaard decoder zien. Bij ESU is het altijd belangrijk dat je de laatste versie van de programmer software gebruikt. Dan krijg je ook de laatste firmware.

Als je de decoder probeert uit te lezen, wat krijg je dan? In de programmer in de linker tabs, selecteer "read/write CVs" en dan "decoder information". Dan kan je de decoder uitlezen en krijg je wat basis informatie van de decoder. Dat ziet er uit als:



Laat dat eens zien en dan kunnen we verder kijken. Waarschijnlijk moet de decoder opnieuw geladen worden. Helaas is de oorspronkelijk NMJ sound file niet beschikbaar maar ESU heeft wel een NOHAB file die ook wel goed te gebruiken is.

Groeten,
Lolke

Biesje

  • Offline Offline
  • Berichten: 2269
    • Biesje.nl
Re: NMJ Di3 sound
« Reactie #2 Gepost op: 28 November 2023, 23:53:00 »
Hoi,

Kan ook zijn als de betreffende decoder die nu raar doet een oudere Loksound 2 of 1 is dat de software zegt dat deze niet wordt ondersteund door de nieuwe software, dan kan je de oudere lokprogrammer software gebruiken. Deze ondersteunt de LokSound 1 en 2 , alsook de LokPilot 1 en 2.

Of de decoder is kaduuk en om begrijpelijke redenen ondersteunt de software geen kapotte decoders :( .

Toevallig vandaag voor een klant 3 LokSound 5 decoders geladen met NOHAB Bolle Neus geluid van de ESU website. daar stond bij de informatie dat deze gemaakt was voor/door NMJ (sound project 96452 https://projects.esu.eu/projectoverviews/search?cat=8&type=all&q=nohab. Maar dit is uiteraard voor de verse LokSound 5 decoders en kan je niet zomaar in een oudere proppen zonder gefrut. Je moet een project hebben wat voor jouw versie is geschreven.

Mvg,

Robert

Lolke Bijlsma

  • Offline Offline
  • Berichten: 871
  • Noorwegen jaren tachtig en negentig in HO (DCC)
    • Dombas in model.
Re: NMJ Di3 sound
« Reactie #3 Gepost op: 29 November 2023, 01:03:43 »
De NMJ schaal O Di3 modellen zijn nog niet zo oud en hebben een Loksound v4 of een 5 decoder.

bollen neus

  • Offline Offline
  • Berichten: 4565
Re: NMJ Di3 sound
« Reactie #4 Gepost op: 29 November 2023, 12:37:39 »
Deze zit er dus in

Dus een sound van de L catergorie gaat er steeds in van ESU, dus even geprobeerd

Ongeveer een half uurtje bijladen.
Maar een di3 sound is volledig anders dan de sound die je op de ESU side vind hoor, deze zijn van een MY, TMY , V170 en een MAV M61 versies van locomotieven.
Misschien dat er nog een mogelijkheid is om de originele er op te zetten, zat te denken een andere Di3 verise erop zetten en uitlezen en dan in de lege plaatsen, zou dit gaan denken jullie?
Alvast dank om mee te denken
Eric
Groeten vanuit de atelier van de bolle neuzen en Nohabs,Eric.

Lolke Bijlsma

  • Offline Offline
  • Berichten: 871
  • Noorwegen jaren tachtig en negentig in HO (DCC)
    • Dombas in model.
Re: NMJ Di3 sound
« Reactie #5 Gepost op: 29 November 2023, 15:38:48 »
Je kan niet de sound van een decoder uitlezen en dan kopieren in een andere decoder. De enige manier is via een sound file.

De decoder is a Loksound V4 L, dat beperkt de mogelijkheden want de soundfile die Robert aangaf is alleen voor de Loksound 5 familie.

Voor de Loksound V4 modellen gebruik ik zelf een soundfile die ik zelf heb gemaakt met als basis de Amerikaanse 16-567C, 16-645C of 16-567BC files. In werkelijkheid klonk niet elke lok hetzelfde. Ook waren er diverse uitlaat verschillen. Bijvoorbeeld de later Deens MY loc's hadden een richelvormige uitlaat op het dak en dat gaf een heel ander geluid. De eerste 5 NOHABs (MY 1101-1104 en Di3.602) hadden vrijwel geen demping en dat gaf een heel rauw geluid, zeker in vergelijking met de latere modellen.
De upgrade met 645 onderdelen, wat vrijwel standaard is gebeurd met de meeste 567C motoren gaf het ook een wat ander geluid.

Ik kan je mijn Loksound V4 files wel opsturen en kijk maar of je dat wat vindt.

Groeten,
Lolke

bollen neus

  • Offline Offline
  • Berichten: 4565
Re: NMJ Di3 sound
« Reactie #6 Gepost op: 29 November 2023, 17:59:08 »
Dag Lolke,
Hier draait geen enkele locomotief hetzelfde en denk dat het in de werkelijkheid ook wel zo is. Kan me levend voorstellen (als mechanieker) dat er ergens een scheurtje in één van de uitlaten zitten dan krijg je zowieso geknetter als geluid van deze Nohab. En dan te zeggen dat ik toen ik 8 jaar was de AFB horen rijden heb in Brussel richting Bouillon maar verder nog geen enkele Nohab in het echt heb gezien . komt dat tegen in den donkeren
Eric
Groeten vanuit de atelier van de bolle neuzen en Nohabs,Eric.