Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Project seaside Germany door Ronald Halma
Vandaag om 23:26:48
Het bouwen van een Philotrain 2400 kit door Huup
Vandaag om 23:22:53
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Robert vh Prutsert
Vandaag om 23:13:34
Märklin 2025 door Edwin2121992
Vandaag om 23:11:41
Schroefkoppeling voor H0. door Edwin2121992
Vandaag om 23:09:16
Modelspoor Vereniging Nijkerk MVN Nijkerk door Train Charter Services
Vandaag om 23:03:33
Modeltreinenbeurzen door Ronald Halma
Vandaag om 22:53:56
MODELSPOOR by MTD - 2025 - 18 & 19 oktober 2025 in Edegem (B) door Ronald Halma
Vandaag om 22:52:31
Bouwbeschrijving mat' 36 ElD-4 van MK-Modelbouwstudio's door Pauldg
Vandaag om 22:24:31
Materieel verzameling van Michiel(NDS) door T.Spat
Vandaag om 22:19:35
Verwisselen koppelingen Hamo 1205 door Ferdinand Bogman
Vandaag om 22:14:42
West-Brabantse modelspoordagen door HenkN
Vandaag om 21:25:38
Werking Piko goldcap i.c.m. met niet-Piko decoder door De eerste Ivo
Vandaag om 21:21:20
Am Ende der Strecke, modulebaan op 1 M2 door Frank 123
Vandaag om 21:16:39
NL cameo layout (0,26m2) door Joran
Vandaag om 20:38:07
Cherteau, fictieve Waals industriedorp door NS264
Vandaag om 20:36:29
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots door defender
Vandaag om 20:23:16
Diorama Oelde Mittelweg Hp door neudalhausenstadbahn
Vandaag om 20:23:03
Mijn eerste baan, Hexental in ho. 380x 120cm door wob
Vandaag om 19:43:39
BMB-Module: “Corfe Castle Station” door Hans van de Burgt
Vandaag om 19:22:16
Aachenau West door wob
Vandaag om 19:17:34
Rheinburg, TP V/VI door gdh
Vandaag om 19:07:07
Zaterdag, 1 november 2025 | 7e Ruilbeurs MSV Post B door Kees-Jan
Vandaag om 18:46:48
Pendel module Viessmann 5214 door Te 2/2
Vandaag om 17:57:31
PB Models, ICR-rijtuigen door Huup
Vandaag om 17:55:12
Het einde van de RhB- Chiavenna Stazione Merci door AP3737
Vandaag om 17:51:57
Ermehuizen, dienstregelingsjaar 1973/1974 door gtw6016
Vandaag om 17:25:44
Bruggen-IG - brug over de Poldervaart Schiedam/Kethel door Forever Rocofan
Vandaag om 17:22:45
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 16:41:37
MSC HetSpoor-ClubTentoonstelling~Niklaas-Niklaas~6+7dec.'25 door hervé
Vandaag om 15:55:00
  

Auteur Topic: Veranderen van besturingsoftware  (gelezen 1001 keer)

Knootje

  • Offline Offline
  • Berichten: 37
Veranderen van besturingsoftware
« Gepost op: 17 November 2021, 17:41:24 »
Traincontroller gaat de deur uit, kom er niet uit ondanks de hulp van Rudy.
Ben nu op zoek naar een goed alternatief, werk met dr5000, dr4088 en dr4018.
Mijn baan is simpel, twee loks(DCC) 7 wissels met 6 blokken.
Iemand een suggestie, weet wel dat smaken verschillen maar ik probeer het toch.
Trouwens TC Brons gaat in de verkoop.

Kees

Hasenwald

  • Offline Offline
  • Berichten: 947
    • Mijn andere hobby: een vijver webshop
Re: Veranderen van besturingsoftware
« Reactie #1 Gepost op: 17 November 2021, 18:14:37 »
Probeer eens 1 maand iTrain. Een proeflicentie is gratis en op dit moment, wat mij betreft, de meest logische keuze om te proberen.
Groet, Enrico

Hasenwald  |  Epoche III-IV-V  | H0 Roco-Line 2.1  |  BMD16N-SD  |  Digikeijs 4018  |  IB II  |  Power 4  |  KeerPlus3  |  iTrain Plus

VvKan

  • Gast
Re: Veranderen van besturingsoftware
« Reactie #2 Gepost op: 17 November 2021, 18:20:09 »
Naar mijn bescheiden mening op afstand zal het overstappen je niet helpen.  Als het met Traincontroller niet lukt ben ik bang dat het met andere programma's mogelijk ook niet lukt.  iTrain lijkt me op zichzelf een goede keus, maar misschien is het aan te raden een cursusdag te volgen.   

Zsjoske

  • Offline Offline
  • Berichten: 160
  • n spoorder
Re: Veranderen van besturingsoftware
« Reactie #3 Gepost op: 17 November 2021, 18:39:21 »
@Kees

Hiero nog zo iemand, voel er niets voor om een min. 100 pagina  lange gebruiksaanwijzing door te nemen heb daar geen zin meer in. Waar zijn de tijden gebleven dat er een simpel draaiknopje op je stereo zat waar je de balance/bas/ trebble en weet ik veel nog kon inregelen, tegenwoordig gaat dat allemaal via veel menu’s op je afstand bediening en je ben een uur verder.

Het zelfde is met het  automatisch laten rijden van je treintjes, of je nu dit of dat programma gebruikt  ik vind ze allemaal niet gemakkelijk. Zelf heb ik modules en die moeten regelmatig uit elkaar ben ja ook een dagje ouder. Was het zat om telkens de modules weer te verbinden met stekkertje en hoe meer draadje hoe meer stekkertjes. Ook het af en aanmelden van loks was niet mijn favo bezigheid. Heb nog iets geprobeerd met Railcom echter de elektronica welke ik gebruik was daar niet geschikt voor.

Heb dan ook gekozen het hele automatische gebeuren de deur uit te doen ( veel, veel minder draadjes ) en rij semi automatisch. De app van de z21 geeft mij de mogelijkheid om rijwegen te programmeren ( dat gaat heel makkelijk ) en via een ABC systeem van Lenz laat ik de treinen voor de wissel langzaam stoppen.

Tja moet dan in het schaduwstation een wisseltje omzetten om de volgende trein op te roepen maar dat vind ik persoonlijk geen bezwaar.

Misschien heb ik iets wakker bij je gemaakt,
Gr. Jos
Mvg. Jos
Spoor N - z21 met tab bediening geweldig !

Knootje

  • Offline Offline
  • Berichten: 37
Re: Veranderen van besturingsoftware
« Reactie #4 Gepost op: 17 November 2021, 18:51:27 »
De opzet van mijn baantje is zo dat er 1 of 2 treinstellen onregelmatig rond rijden, terwijl ik me bezig hou met de scenery .
Dit kreeg ik niet voor elkaar in TC Brons, ga het nu met itrain proberen.
Bedankt voor de input.

Kees

Chiel

  • Offline Offline
  • Berichten: 1118
Re: Veranderen van besturingsoftware
« Reactie #5 Gepost op: 17 November 2021, 18:54:23 »
@Kees

Hiero nog zo iemand, voel er niets voor om een min. 100 pagina  lange gebruiksaanwijzing door te nemen heb daar geen zin meer in.

Bekijk op Youtube de videos van Jeroen Balkema eens. Heeft een hele serie iTrain instructie videos gemaakt.
Scheelt een hoop leeswerk, is leuk om te kijken en maakt de basis meteen duidelijk.

Gr. Chiel

peterha

  • Offline Offline
  • Berichten: 1210
Re: Veranderen van besturingsoftware
« Reactie #6 Gepost op: 17 November 2021, 19:05:01 »
Elk besturingsprogramma (of dat nu TrainController of iTrain of RocRail of Koploper of WinDigipet of wat dan ook, is) zul je correct moeten inrichten.
Daar zul je je eerst goed op moeten inlezen en de een is (wat) makkelijker dan de ander, maar als je aan alle voorwaarden hebt voldaan (lees: het programma goed ingericht) dan kun je met elk programma de treinen geheel zelfstandig (of zo je wilt: onregelmatig) laten rond rijden.

Ikzelf ben begonnen met Koploper, heb Traincontroller geprobeerd, ben eveneens met RocRail aan de gang gegaan maar ben toch overgestapt naar iTrain.
Ook dit programma heeft een leercurve maar grafisch gezien ziet het er goed uit en het kan op dit moment ook ontzettend veel. Ik ga niet meer overstappen.
Neem eens een proeflicentie, bekijk inderdaad die video's en ga 'ns aan de slag. Kom je er niet uit dan biedt het iTrain forum meer dan voldoende kennis en expertise.
Met vriendelijke groet,
Peter

VvKan

  • Gast
Re: Veranderen van besturingsoftware
« Reactie #7 Gepost op: 17 November 2021, 19:38:03 »
Of ga de mogelijkheden met ABC bekijken.  Ben ik zelf groot gebruiker en voorstander van, ik heb geen computer en programma aan de baan hangen.  En let wel:  ik heb een relatief grote baan.  Er rijden soms zo'n 40 à 60 treinen tegelijk, zonder er naar om hoeven te kijken.  Kan ik lekker zelf met mijn gekozen railbusje rond banjeren over de baan, handgestuurd. Of lekker rangeren. Of ergens bewust op ingrijpen, handgestuurd.  Verstoort niets, behalve misschien een dienstregeling, maar die heb ik niet.