Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Dordrechtse Dwarsliggerwagens door j.ossebaar
Vandaag om 17:00:14
Prestige Models : ervaringen door willyTEE
Vandaag om 16:58:06
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Wies
Vandaag om 16:56:48
Artikelen over de CIWL in Spoorwegjournaal door Rob Ellerman
Vandaag om 16:22:52
Lokpilot 4 defect door spock
Vandaag om 16:12:46
Vreemd probleem door Klaas Zondervan
Vandaag om 16:12:43
Ombouw Hornby LMS Class 2P 4-4-0 naar NS 2100 door vpeters1984
Vandaag om 16:08:38
Nieuwe ruimte voor baan na ca. 30 jaar door ruudns
Vandaag om 16:05:18
lampjes in huizen willekeurig schakelen door Ronald Schreuder
Vandaag om 16:00:15
Roco 1100 verwijderen koppeling nem schacht door Dick55
Vandaag om 15:44:02
Vijfhuis (v.h. Frotterdam) door Ronald Halma
Vandaag om 14:40:16
24e smalspoormodelbouwdagen 30 en 31 augustus 2025 bij Stoomtrein Katwijk Leiden door Ronald Halma
Vandaag om 14:39:19
Schwarzburg-Neuffen-Bahn door Ronald Halma
Vandaag om 14:38:13
Fleischmann Profi rails aan Roco Line rails zonder bedding koppelen door Ferdinand Bogman
Vandaag om 14:37:17
Camp 3 door Ronald Halma
Vandaag om 14:35:52
Aachenau West door wob
Vandaag om 14:30:54
De Hasseberg (spoor nul op 9mm) door Scratchbuilt
Vandaag om 14:27:09
Da's Daz 2 door Huup
Vandaag om 14:07:16
Hengelo in 1981-1982, maar dan anders: Kassenberg in N door 1200blauw
Vandaag om 13:51:41
BNLS-Module: "Rvbr-Btk, Ringvaartbrug Haarlemmermeer nabij Buitenkaag" NS H0 door nighttrain1
Vandaag om 13:39:42
De IJmuider spoorlijn - korte geschiedenis en plaatjes door Vislijn
Vandaag om 13:22:20
DE II van DKM opnieuw bedraden. door paazhaas
Vandaag om 13:04:47
Bahnstrecke 5867 door RobVille
Vandaag om 12:43:51
Heroplage Artitec Plan W? door André82
Vandaag om 12:33:36
Wat was jullie allereerste loc? door bellejt
Vandaag om 12:33:26
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost. door FritsT
Vandaag om 12:26:30
USA-sampler met Amtrak, april/mei 2008 door jerdenberg
Vandaag om 12:13:23
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots door defender
Vandaag om 11:46:15
Verschillen in S88N terugmelder Rosoft m.b.t. door Montanbahn
Vandaag om 11:24:38
Kreisbahn nach Bad Bimmelberg (0,42m2) door spoorijzer
Vandaag om 11:16:04
  

Auteur Topic: Opendag 6 november MBV de Wissel te Oss  (gelezen 903 keer)

mbvdewissel

  • Offline Offline
  • Berichten: 30
Opendag 6 november MBV de Wissel te Oss
« Gepost op: 15 September 2016, 09:10:02 »
OPEN DAG bij Modelbouwvereniging DE WISSEL
Op zondag 6 november van 10:00 tot 17:00 uur


Modelbouwvereniging DE WISSEL organiseert weer haar jaarlijkse OPEN DAG, dit jaar op zondag 6 november. De deur is open van 10:00 tot 17:00 uur. Tijdens onze OPEN DAG willen we u laten zien wat we het afgelopen jaar hebben gedaan. Sommige activiteiten zijn duidelijk zichtbaar, de andere wat minder.

Zo hebben we flinke vorderingen gemaakt met het landschap op de berg, is het stationsgebouw voor het Duitse station bijna af en een bedrijfshal voor het Nederlandse station gereed om geplaatst te worden.
We hebben een begin gemaakt om de treinen in de toekomst digitaal met DCC te gaan sturen. Wellicht een mooie gelegenheid om ons daarbij te helpen en zo samen kennis op te doen van deze techniek. De inzet van deze digitale treinen beperkt zich nu nog tot de sporen wat later het Duitse station moet worden. We willen namelijk eerst het gedrag van deze techniek uittesten en uitzoeken welke decoder het beste bij onze treinen past.
Ook andere techniek stroomt binnen bij de vereniging. We hebben inmiddels al diverse onderdelen met de nieuwe techniek 3d-printen op onze baan ingezet en ook al wat ervaring met laser-graveren en -snijden opgedaan. We hebben het idee om machine(s) voor deze technieken voor vereniging te kopen.

Het emplacement van het Nederlandse station zijn we opnieuw aan het bouwen, het wordt voor servicedoeleinden een uitneembare bak. Daardoor zijn we in staat om de ruimte achter het station te bereiken als daar iets gebouwd moet worden of als daar een auto is gestrand. Het plein voor het station is weer wat verder gevorderd.

Het landschap willen we met LEDs gaan uitlichten, de eerste ervaringen hebben we al opgedaan boven het landschap van het bergstation. Nu nog als eenvoudige verlichting, maar later willen we daarmee het dagritme gaan nadoen. Van de ochtend- naar het middaglicht om vervolgens via de avondschemering in de nacht terecht te komen. Maar ook een ‘bewolkte’ lucht, waaruit op z’n tijd een hevig onweer ontstaat. Ook voor dit plan zijn we op zoek naar mensen die hier verstand van hebben en ons hierbij kunnen helpen.
Voor de verlichting in de huizen hebben we ook leuke ideeën, met LEDs willen we daarin effecten als TV en openhaard, de activiteiten in de kamer en keuken maar ook op het toilet/douche gaan laten zien. Ook hierin hebben we al een paar kleine vorderingen gemaakt, maar is er nog een hoop werk te verzetten. Zin om ons daarbij te helpen?

We gaan in het winterseizoen een aantal workshops organiseren, waarbij we u willen leren dat het mogelijk is om met eenvoudige middelen en tegen geringe kosten toch leuke dingen te maken voor bij de treinenbaan (thuis). Denk daarbij aan het maken van een boom, maak ook aan het aansluiten van de bedrading op de treinenbaan. Voor gevorderden kunnen we workshops gaan organiseren waarbij we de fijne kneepjes uitleggen voor het bouwen van een huis, maar ook uitleggen hoe een trein digitaal bestuurd kan worden. Tijdens de OPEN DAG zullen we een aantal van de ideeën voor de workshops tonen door kleine demonstraties en u de mogelijkheid geven zich op te geven voor deze workshops.
Op 15 november start de eerste workshop. U kunt zich inschrijven tijdens de Open Dag of door het sturen van een berichtje naar opendag@mbvdewissel.com

Modelspoor is een hobby, waarbij heel veel aspecten van techniek tevoorschijn komen. Technieken die niet door iedereen volledig beheerst worden. Door uw kennis te delen en uw specialiteiten te tonen binnen een vereniging kunnen anderen daarvan leren. Maar ook u kunt leren van de kennis die op onze vereniging aanwezig is.
Dus door dit samen in verenigingsverband te doen, kunt u veel leren en hieraan een mooie vrijetijdsbesteding beleven. Samen staan we sterker om deze uitgebreide hobby als volwaardige hobby te beoefenen.

Modelbouwvereniging DE WISSEL is iedere donderdag vanaf 20:00 uur open voor onze leden. Hebt u interesse, dan bent u van harte welkom in onze clubruimten. Na het genot van een heerlijk bakkie tonen we u waarmee we bezig zijn. En na een vrijwillige periode van kennismaken kunt u de gezelligheid en kennis bij onze vereniging beslist niet meer missen en besluit u natuurlijk om lid te worden.

Tijdens de OPEN DAG op zondag 6 november kunt u weer kennis met ons maken. De OPEN DAG bij modelbouwvereniging DE WISSEL vindt plaats van 10:00 tot 17:00 uur in onze clubruimten in het souterrain van het theater De Lievekamp in Oss. De ingang van onze ruimte zijn aan de achterzijde van het gebouw tussen theater en bibliotheek. Bewegwijzering helpen u om deze deur snel te vinden.

Informatie over de OPEN DAG en de vereniging kunt u vinden op onze website www.mbvdewissel.com, maar natuurlijk kunnen we u telefonisch te woord staan via het nummer 0412-626418 van onze secretaris. Via een berichtje naar het mailadres opendag@mbvdewissel.com kan ook informatie worden aangevraagd.


JvB

  • ...en dan denk ik aan Brabant....
  • Offline Offline
  • Berichten: 170
  • de sfeer van de jaren 60 in H0
Re: Opendag 6 november MBV de Wissel te Oss
« Reactie #1 Gepost op: 24 September 2016, 10:22:14 »
In voorbereiding voor de open dag van MBV de Wissel is het concept voor de, na de open dag, te organiseren workshop landschapsbouw uitgewerkt en goedgekeurd, staat het voorbeeld al klaar in de clubruimte. Twee naaldbomen en een loofboom op te bouwen in de bloemendraadmethode, structuur aanbrengen in de onderbegroeiing en wat struikjes. Iedere deelnemer maakt het onder begeleiding zelf en kan vervolgens de technieken thuis weer verder toepassen.

Als kleine smaakmaker hierop vooruitlopend tijdens de open dag een kleine mini-workshop: zelf een struik maken, van bloemendraad tot struikje afgestrooid met foliage in 15 minuten, ook leuk voor kinderen, ze nemen er letterlijk wat van mee!


« Laatst bewerkt op: 24 September 2016, 10:32:56 door JvB »
met vriendelijke groet,

Jan

mbvdewissel

  • Offline Offline
  • Berichten: 30
Re: Opendag 6 november MBV de Wissel te Oss
« Reactie #2 Gepost op: 07 October 2016, 00:43:41 »
We zetten alles op alles om de laatste puntjes voor de opendag gereed te krijgen.

Er wordt hard gewerkt aan, onder en boven het bergstation om het zover toonbaar en rijklaar te krijgen voor de opendag.

De laatste hand wordt gelegd aan de i2c bus onder de baan om de eigen servo printen voor de wissels te kunnen sturen.

Vandaag zijn de eerste 2 koof delen boven het station geplaatst met digitale sk6812 rgbww leds. Helaas is er geen tijd meer om de overige 2 koof delen te maken. Het kerkje en de kasteel ruïne worden tijdelijk uitgelicht met een led spot.