Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Site DTS Modelspoor uit Ermelo doet het (bij mij) niet meer... door NS264
Vandaag om 20:35:32
Terugverende koppeling door phdirk
Vandaag om 20:32:14
Her-(her-)beginnen door J. Brans
Vandaag om 20:29:22
Aanbrengen van (kleine) nummerplaten en dergelijke door phdirk
Vandaag om 20:24:48
booster vraag door bellejt
Vandaag om 20:22:22
Acherntal 2.0 H0 TP III/IV door Ronald69
Vandaag om 20:17:43
Hengelo in 1981-1982, maar dan anders: Kassenberg in N door Mispoes
Vandaag om 20:12:15
lampjes in huizen willekeurig schakelen door Bert55
Vandaag om 20:09:59
Wat te doen met oude catalogi door phdirk
Vandaag om 20:09:19
De Deutsche Eisenbahn Verein (DEV): Duitslands oudste museumlijn door Sicco Dierdorp
Vandaag om 19:58:56
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost. door Kees-Jan
Vandaag om 19:53:30
Vijfhuis (v.h. Frotterdam) door barry1972
Vandaag om 19:33:07
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door barry1972
Vandaag om 19:29:14
Trix DXI van DC naar AC door hmmglaser
Vandaag om 19:27:03
Wat was jullie allereerste loc? door Biesje
Vandaag om 19:05:02
Vitrinekast door Scratchbuilt
Vandaag om 18:44:53
MoBaBro.de door henk
Vandaag om 17:54:00
NS Gabs gesloten wagen van Klein Modellbahn door Tedo
Vandaag om 17:45:40
Ervaringen met veilingsites enzo (Marktplaats, Ebay, Catawiki, etc). door Tedo
Vandaag om 17:41:37
N-Wagen; Brawa, ESU of Piko door wob
Vandaag om 17:30:20
Station Arnhem jaren '80' door Niels B
Vandaag om 17:26:13
US diorama in H0 door Frank 123
Vandaag om 16:59:19
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door Schachbrett
Vandaag om 16:57:56
Bauarbeiten im gange door 741230
Vandaag om 16:20:35
Da's Daz 2 door Huup
Vandaag om 16:09:31
DE II van DKM opnieuw bedraden. door Pauldg
Vandaag om 15:42:46
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Arjan6511
Vandaag om 15:40:38
Verwijderen van het nummer op Roco 1631 – tips gezocht door Roelof R
Vandaag om 13:00:46
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots door Montanbahn
Vandaag om 12:25:04
Molenbaan (werktitel) door ruudns
Vandaag om 12:13:25
  

Auteur Topic: Capaciteit IB Basic  (gelezen 1377 keer)

JoopSpoort

  • Offline Offline
  • Berichten: 551
  • Twentse methode: KWW Kiek’n wat ‘t wordt
    • Youtubekanaal over grote en kleine treinen
Capaciteit IB Basic
« Gepost op: 28 March 2016, 01:47:15 »
Beste mensen,
Ik ben in het bezit van een IB Basic. De baan gaan aangestuurd worden door (waarschijnlijk) Koploper, ik ben daar nog niet helemaal uit. Nu kan er door IB Basic "slechts" 32 locs gelijktijdig worden afgehandeld. Ik vraag me het volgende af:
1. Valt onder gelijktijdig afhandelen ook de stilstaande locs? Het blijven stroomverbruikers waar de centrale naar kijkt is mijn simpele redenering.
2. Leggen functiedecoders ook beslag op de gelijktijdige capaciteit?
3. Volgens mijn logica als niet-techneut heeft het gebruik van een softwareprogramma geen invloed op de capaciteit van de IB-Basic. De software is immers de opdrachtgever en de centrale de opdrachtverwerker.
Ik heb al het nodige zoekwerk verricht in dit forum. Als iemand het draadje weet naar dit onderwerp is dat natuurlijk ook prima.
Ik zit niet de te wachten op een extra centrale, ik geef dat geld liever uit aan mooie scenery of een set rijdend materieel. :)
Hartelijke groet,
Joop
Hartelijke groet,
Joop ter Laak

Falkenberg

  • Offline Offline
  • Berichten: 4054
Re: Capaciteit IB Basic
« Reactie #1 Gepost op: 28 March 2016, 09:10:19 »
Hallo Joop,

1. Ja. Maar alleen loks die je hebt aangemeld op de centrale door er mee te rijden of een functie aan te roepen. Een lok verschijnt niet automatisch in een Intellibox, alleen omdat je m op het spoor zet.
2. nee, dat telt niet mee.
3. inderdaad.

dirkjan

eric10nl

  • Offline Offline
  • Berichten: 794
    • OV Website
Re: Capaciteit IB Basic
« Reactie #2 Gepost op: 28 March 2016, 09:43:20 »
Elke lok en rijtuig indien voorzien van detectie of verlichting gebruikt stroom vanuit je digitale centrale in jou geval IB-Basic.

Met 6 treinen houd het echt wel op voor wat betreft de spanning.
Maar reken eerder op minder zeker als je wagons met detectie of verlichting hebt. dan zul je dus naar een Booster moeten.

Wil je ook nog eens wissels en seinen schakelen dan gaat de stroom nog harder naar beneden. Dus vandaar dat ik gekozen heb om deze 2 volledig te scheiden.

a. de IB voor de treinen.
b. OM/PM/OC32 voor de wissels en seinen

Eric
 
H0 (Fleischmann Profi), IB, Loconet, S88 en I-train

JoopSpoort

  • Offline Offline
  • Berichten: 551
  • Twentse methode: KWW Kiek’n wat ‘t wordt
    • Youtubekanaal over grote en kleine treinen
Re: Capaciteit IB Basic
« Reactie #3 Gepost op: 28 March 2016, 12:48:20 »
Dirk-Jan bedankt voor je uiteenzetting.Maar zodra een loc gereden heeft, blijft ie toch aangemeld, ook al staat hij naderhand een uur stil? eenmaal gereden ziet de centrale de loc wel, ook al rijdt ie niet. :-)

Eric, bedankt voor je waarschuwing m.b.t. de voeding. Ik heb naast de centrale nog twee Power4 boosters. De wissels in het schaduwstation (oude Roco's die het verbazingwekkend goed doen) worden geschakeld door de UB63410. De seinen en wissels op de paradebaan worden aangedreven met respectievelijk seindecoders en servodecoders van Digikeys. Al het schakelwerk heeft dus een gescheiden power- en signaalingang. Voeding is dus niet zo'n probleem, bovendien laat ik niet meer dan zo'n zes treinen tegelijk rijden en wil zelf een beetje rangeerwerk doen, omlopen, locwissel etc. en met de functiedecoders wil ik de verlichting van de wagons in het schaduwstation uitschakelen. Ik zie dat dit in Koploper keurig geregeld kan worden, in iTrain weet ik niet of dat mogelijk is.

Hartelijke groet,
Joop
Hartelijke groet,
Joop ter Laak

eric10nl

  • Offline Offline
  • Berichten: 794
    • OV Website
Re: Capaciteit IB Basic
« Reactie #4 Gepost op: 28 March 2016, 12:58:20 »
Joop, in iTrain kun je ook functie's in bepaalde blokken uitschakelen.

Een voordeel van iTrain is dat je meerdere interface's eraan kan hangen, koploper kan met slechts 1 interface werken. De ontwikkelingen van Koploper zijn gestopt, iTrain wordt nog steeds verder ontwikkeld versie 4 komt waarschijnlijk in Q2 uit, daar zitten een aantal mooie nieuwe functie's in. Wat voor jou het beste werkt moet je helemaal zelf bepalen.
H0 (Fleischmann Profi), IB, Loconet, S88 en I-train

Falkenberg

  • Offline Offline
  • Berichten: 4054
Re: Capaciteit IB Basic
« Reactie #5 Gepost op: 28 March 2016, 13:15:24 »
Maar zodra een loc gereden heeft, blijft ie toch aangemeld, ook al staat hij naderhand een uur stil? eenmaal gereden ziet de centrale de loc wel, ook al rijdt ie niet. :-)
Een IB-Basic heeft 32 slots voor locomotieven. Deze blijven bezet, zolang een lok wordt aangesproken en vervallen als de Purging timeout wordt bereikt. in SO27 van de IB staat de waarde welke bepaalt na welke tijd een slot gepurged wordt. Standaard is 2 minuten, bij een waarde 0 wordt er niet gepurged.

En uiteraard is de stroomlimiet een belangrijke, maar daarvoor zijn boosters :-)

dirkjan