Doel:€250.00
Donaties:€0.00

Per saldo:€-250.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Piko NS 5/600 Hippel 2025 door borotof
Vandaag om 23:13:01
NS-1000 in spoor-1 door FritsT
Vandaag om 23:04:59
LEDs aansturen met oude Conrad stadsverlichting module (191906) door daan2353
Vandaag om 22:57:17
Bahnstrecke 5867 door Ronald Halma
Vandaag om 22:53:41
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Dave.......
Vandaag om 22:48:39
CityNightLine 1:1, 1:87 en 1:160 door Michiel 80
Vandaag om 22:41:18
Elanowo, een Pools smalspoor baantje in H0e door Cegielski
Vandaag om 22:38:24
Altbau e-loc BR163 zelfbouwen in H0 door moonlicht
Vandaag om 22:34:06
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door Schachbrett
Vandaag om 22:23:14
Piko G1206 draaistellen verwijderen door Jeroen Trainz
Vandaag om 22:23:09
Raadplaatje door Whis
Vandaag om 22:22:51
Zoek site ombouw lokomotieven door KoosDeJong
Vandaag om 22:20:45
Het einde van de Roco Glaskasten 43256 door Scratchbuilt
Vandaag om 22:14:27
Synapse 2087 door Dave.......
Vandaag om 22:03:00
Nieuwe bome, verse nieuwe bome!!! door grove den
Vandaag om 21:58:19
Lagers vervangen DJH NS 3300 door orientexpress
Vandaag om 21:29:41
Gekleurde ketelringen bij duitse stomers door WimC
Vandaag om 21:27:03
Euronight 295 samenstelling door DBCargo
Vandaag om 21:07:13
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door prutser
Vandaag om 20:39:41
Die Sauerlandbahn - Tijdperk III door basjuh1981
Vandaag om 20:37:48
Modelbaan in schaal TT omgeving Veluwe te bezoeken? door Scratchbuilt
Vandaag om 20:06:22
Bauarbeiten im gange door Jelmer
Vandaag om 19:58:19
Polderbaan(tje) 0,3m2 door GD
Vandaag om 19:30:06
nieuwe formgebruiker en gaat starten met een N Spoor modelbaan door Train Charter Services
Vandaag om 19:22:48
Den Overslag & Marchan'Dix door Simplex
Vandaag om 18:54:02
Hulp bij Märklin 3047 door Gabriël Bergsma
Vandaag om 18:12:50
Spoor 0 dagen in Philippine Zeeland door Kees-Jan
Vandaag om 17:35:28
De Hondsrugbaan door Benrail
Vandaag om 17:31:45
Holland Scale huisjes bouwen en pimpen. door ruudns
Vandaag om 17:20:03
RailBOX Electronics RB1110 DCC Centrale uit Polen door C_Jabaaij
Vandaag om 16:25:06
  

Auteur Topic: Een geschikte aandrijving voor een Backertje op H0 normaalspoor.  (gelezen 13329 keer)

Rienk

  • Offline Offline
  • Berichten: 443
  • Met de Sik door Bolsward, sikkenlijntjes in H0
Re: Een geschikte aandrijving voor een Backertje op H0 normaalspoor.
« Reactie #15 Gepost op: 26 September 2014, 20:13:36 »
@ dimo1_dimo1 : Bedankt voor je suggesties. Ik heb eens gekeken en gebeld naar Piet Peetoom, maar die aandrijving is ook rond de 60 euro, dus ik ga toch op zoek naar een goedkoper alternatief.

@ Fred Eikelboom : Is een mooie aandrijving en precies wat ik zoek, alleen wel prijzig. Ik ga dus nog eens verder kijken en als het niet lukt, zal het wel zoiets worden.

@ Floris Dilz : Bedankt voor je uitleg met foto´s. Als ik een betaalbare aandrijving wil, zal het dan toch echt verbouwen worden.

@ Klaas Zondervan : Ik bedoel er mee te zeggen dat ik het een extra uitdaging vind om een goedkoop locje uiteindelijk neer te zetten en dus ook een goedkope aandrijving hierbij te vinden. Ik zoek uiteraard naar een goedlopende motor, maar 60 euro vind ik dan teveel.

@ Miljoenenlijn : Bedankt voor het meedenken, maar ivm. de asafstand lijkt mij dit niet erg geschikt.

@ jjgkoopmans : Ook een goede optie, ik ga er eens verder naar kijken.

@ MarcNL : Daar zal ik ook eens gaan kijken als ik nog niets heb gevonden voor ik naar Houten ga.

@ Sven : Ik kan mij inderdaad helemaal vinden in je verhaal en het is toch erg lastig en jammer genoeg lastiger dan ik dacht om een geschikte aandrijving te vinden. Als ik uiteindelijk niks vind, zal ik jouw aandrijving bestellen. Ik ga niet naar de Smalspoordagen. Ik zal binnenkort eens een paar foto´s plaatsen. Hier zijn nu alvast wat foto´s te zien : http://forum.modelspoorwijzer.net/a4-diorama-wedstrijd/lokaal-nederlands-tramlijntje/#lastPost

Ik heb vanmiddag een Minitrix T3 gekocht die over de goede asafstand beschikt. Hier ga ik de assen verlangen voor normaalspoor. Ik hoop dat dat allemaal gaat lukken en anders zal het hier wel weer te lezen zijn.  ;)

Groeten,
Rienk

jjg koopmans

  • Offline Offline
  • Berichten: 484
Re: Een geschikte aandrijving voor een Backertje op H0 normaalspoor.
« Reactie #16 Gepost op: 26 September 2014, 21:43:22 »
Als je wat verder zoekt op het web kom je een U-tube filmpje tegen van een X500 vervanging in de Rocket van Triang.
Ik snap overigens niet waarom er een twee-assige aandrijving op moet, daar zijn, ook in het echt 1:1, de koppelstangen voor. Mijn ervaring is dat het loont om zo'n onderstel nauwkeurig met goed werkende koppelstangen te maken, die moeite is vele malen minder dan zoeken naar een moeilijke aandrijving.
Zowel in m'n SMWF Backertje als in beide wagens van de LTM Garratt heb ik een X500 met worm op 1 as, de andere assen worden door de koppelstangen aangedreven.
Mvrgr
Koopmans

Jos is december 2025 overleden

Marc tramt

  • Offline Offline
  • Berichten: 10785
Re: Een geschikte aandrijving voor een Backertje op H0 normaalspoor.
« Reactie #17 Gepost op: 26 September 2014, 22:17:05 »
Ik bedoel er mee te zeggen dat ik het een extra uitdaging vind om een goedkoop locje uiteindelijk neer te zetten en dus ook een goedkope aandrijving hierbij te vinden. Ik zoek uiteraard naar een goedlopende motor, maar 60 euro vind ik dan teveel.
Toch zou ik niet tè veel bezuinigen op een aandrijving. Als je veel tijd en moeite in zelfbouw steekt èn met het ding wil rijden heb je veel meer eer van je werk als het ding mooi loopt. Een mooie zelfbouw loc die hortend en stoten rijdt... dat is alleen maar ergernis. Natuurlijk is het een sport om zo iets goedkoop voor elkaar te krijgen maar niet ten koste van alles zou ik zeggen.

Oh ja, en we willen natuurlijk foto's zien...  8)
No dress rehearsel, this is our life.

Sven

  • Offline Offline
  • Berichten: 8482
  • Eton Wick, UK
    • Ga naar de Tramfabriek
Re: Een geschikte aandrijving voor een Backertje op H0 normaalspoor.
« Reactie #18 Gepost op: 26 September 2014, 23:30:01 »
Succes ermee!

Dit is het lokje dat digitaal op mijn aandrijving rijdt, die te zien is op de smalspoordagen:

http://youtu.be/D_TuHndP5QQ

Voor wie graag Backertjes ziet rijden, zeker kijken! Ik heb 'm zelf al meer dan 10 keer gezien. Kan er geen genoeg van krijgen.

De Roco loc waar ik eerder naar refereerde is de DB 215 in 1:160. Als je die hebt liggen of ergens heel goedkoop kan krijgen, open maken! Je kunt een klein motortje bovenop een van de draaistellen zetten. (Een tip van Hans Zijm)
Stoomtrams in 1:87 op www.tramfabriek.nl.
Volg mijn bouwactiviteiten op Facebook.

zuylen

  • Offline Offline
  • Berichten: 4512
Re: Een geschikte aandrijving voor een Backertje op H0 normaalspoor.
« Reactie #19 Gepost op: 27 September 2014, 13:00:27 »
Wat een schattig machientje! Loopt ook prachtig.
zuylen is helaas in januari 2025 overleden