Doel:€250.00
Donaties:€0.00

Per saldo:€-250.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Roco 2026 door Sicco Dierdorp
Vandaag om 15:11:05
Raadplaatje door Hlv53
Vandaag om 15:07:09
Jouef 2026 door Martijn193
Vandaag om 14:49:29
BNLS-Werkspoor - HIAB hijskraan t.b.v. Sik door FritsT
Vandaag om 14:46:09
Fleischmann 2026 door HansQ
Vandaag om 14:36:25
Decoder voor aan/aan contact door Eric B
Vandaag om 14:34:22
"Jede Stunde, jede Klasse": DB Intercity '79 door Benelux795
Vandaag om 14:21:08
Ik ben een Märklin 3013 aan het restaureren maar… door Bahn-AG
Vandaag om 14:06:52
Repareren van gebarsten tandwielen door Eric B
Vandaag om 14:05:38
US diorama in H0 door Jelmer
Vandaag om 13:58:22
Piko NS 5/600 Hippel 2025 door Ben
Vandaag om 13:54:20
NS-Kameel in Spoor-0 (en misschien in Spoor-1) door FritsT
Vandaag om 13:33:25
Tram groefrail door Sven
Vandaag om 13:31:09
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 13:22:57
Roco NS 1211 blauw door Ben
Vandaag om 13:17:23
Rondom Charlois door spoorijzer
Vandaag om 13:10:38
De Hasseberg (spoor nul op 9mm) door spoorijzer
Vandaag om 13:09:26
Wat is er momenteel te zien op de Betuweroute? door Bob11
Vandaag om 13:06:23
Roco 1200 DCC Sound ratelende aandrijving. door Luc2000
Vandaag om 11:59:46
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door RetroJack
Vandaag om 11:58:01
Gaat weg door Arjan6511
Vandaag om 11:53:18
Bentheimer Eisenbahn AG- dochterbedrijven. door Hans Reints
Vandaag om 11:43:46
Jaegerndorfer (N) 2026 door HansQ
Vandaag om 11:30:30
Arnold 2026 door HansQ
Vandaag om 11:25:22
Spotten bij de Molenweg bij Hardinxveld Giessendam door R1954
Vandaag om 10:43:21
Aachenau West door eitreb
Vandaag om 10:25:14
PB Models kondigt een NS Buffel aan! door VulcanRaven
Vandaag om 09:44:48
Piko steuerwagen SBB digitaliseren met functiedecoder door maartenvdb
Vandaag om 09:14:07
BMB-Module: “Corfe Castle Station” door MOVisser
Vandaag om 09:09:48
Platen (tekeningen) behorende bij de handleiding van C.C.van Hall door stootblok
Vandaag om 09:02:17
  

Auteur Topic: Een geschikte aandrijving voor een Backertje op H0 normaalspoor.  (gelezen 13268 keer)

Rienk

  • Offline Offline
  • Berichten: 443
  • Met de Sik door Bolsward, sikkenlijntjes in H0
Re: Een geschikte aandrijving voor een Backertje op H0 normaalspoor.
« Reactie #15 Gepost op: 26 September 2014, 20:13:36 »
@ dimo1_dimo1 : Bedankt voor je suggesties. Ik heb eens gekeken en gebeld naar Piet Peetoom, maar die aandrijving is ook rond de 60 euro, dus ik ga toch op zoek naar een goedkoper alternatief.

@ Fred Eikelboom : Is een mooie aandrijving en precies wat ik zoek, alleen wel prijzig. Ik ga dus nog eens verder kijken en als het niet lukt, zal het wel zoiets worden.

@ Floris Dilz : Bedankt voor je uitleg met foto´s. Als ik een betaalbare aandrijving wil, zal het dan toch echt verbouwen worden.

@ Klaas Zondervan : Ik bedoel er mee te zeggen dat ik het een extra uitdaging vind om een goedkoop locje uiteindelijk neer te zetten en dus ook een goedkope aandrijving hierbij te vinden. Ik zoek uiteraard naar een goedlopende motor, maar 60 euro vind ik dan teveel.

@ Miljoenenlijn : Bedankt voor het meedenken, maar ivm. de asafstand lijkt mij dit niet erg geschikt.

@ jjgkoopmans : Ook een goede optie, ik ga er eens verder naar kijken.

@ MarcNL : Daar zal ik ook eens gaan kijken als ik nog niets heb gevonden voor ik naar Houten ga.

@ Sven : Ik kan mij inderdaad helemaal vinden in je verhaal en het is toch erg lastig en jammer genoeg lastiger dan ik dacht om een geschikte aandrijving te vinden. Als ik uiteindelijk niks vind, zal ik jouw aandrijving bestellen. Ik ga niet naar de Smalspoordagen. Ik zal binnenkort eens een paar foto´s plaatsen. Hier zijn nu alvast wat foto´s te zien : http://forum.modelspoorwijzer.net/a4-diorama-wedstrijd/lokaal-nederlands-tramlijntje/#lastPost

Ik heb vanmiddag een Minitrix T3 gekocht die over de goede asafstand beschikt. Hier ga ik de assen verlangen voor normaalspoor. Ik hoop dat dat allemaal gaat lukken en anders zal het hier wel weer te lezen zijn.  ;)

Groeten,
Rienk

jjg koopmans

  • Offline Offline
  • Berichten: 484
Re: Een geschikte aandrijving voor een Backertje op H0 normaalspoor.
« Reactie #16 Gepost op: 26 September 2014, 21:43:22 »
Als je wat verder zoekt op het web kom je een U-tube filmpje tegen van een X500 vervanging in de Rocket van Triang.
Ik snap overigens niet waarom er een twee-assige aandrijving op moet, daar zijn, ook in het echt 1:1, de koppelstangen voor. Mijn ervaring is dat het loont om zo'n onderstel nauwkeurig met goed werkende koppelstangen te maken, die moeite is vele malen minder dan zoeken naar een moeilijke aandrijving.
Zowel in m'n SMWF Backertje als in beide wagens van de LTM Garratt heb ik een X500 met worm op 1 as, de andere assen worden door de koppelstangen aangedreven.
Mvrgr
Koopmans

Jos is december 2025 overleden

Marc tramt

  • Offline Offline
  • Berichten: 10784
Re: Een geschikte aandrijving voor een Backertje op H0 normaalspoor.
« Reactie #17 Gepost op: 26 September 2014, 22:17:05 »
Ik bedoel er mee te zeggen dat ik het een extra uitdaging vind om een goedkoop locje uiteindelijk neer te zetten en dus ook een goedkope aandrijving hierbij te vinden. Ik zoek uiteraard naar een goedlopende motor, maar 60 euro vind ik dan teveel.
Toch zou ik niet tè veel bezuinigen op een aandrijving. Als je veel tijd en moeite in zelfbouw steekt èn met het ding wil rijden heb je veel meer eer van je werk als het ding mooi loopt. Een mooie zelfbouw loc die hortend en stoten rijdt... dat is alleen maar ergernis. Natuurlijk is het een sport om zo iets goedkoop voor elkaar te krijgen maar niet ten koste van alles zou ik zeggen.

Oh ja, en we willen natuurlijk foto's zien...  8)
No dress rehearsel, this is our life.

Sven

  • Offline Offline
  • Berichten: 8439
  • Eton Wick, UK
    • Ga naar de Tramfabriek
Re: Een geschikte aandrijving voor een Backertje op H0 normaalspoor.
« Reactie #18 Gepost op: 26 September 2014, 23:30:01 »
Succes ermee!

Dit is het lokje dat digitaal op mijn aandrijving rijdt, die te zien is op de smalspoordagen:

http://youtu.be/D_TuHndP5QQ

Voor wie graag Backertjes ziet rijden, zeker kijken! Ik heb 'm zelf al meer dan 10 keer gezien. Kan er geen genoeg van krijgen.

De Roco loc waar ik eerder naar refereerde is de DB 215 in 1:160. Als je die hebt liggen of ergens heel goedkoop kan krijgen, open maken! Je kunt een klein motortje bovenop een van de draaistellen zetten. (Een tip van Hans Zijm)
Backer & Rueb stoomtrams in 1:87 op www.tramfabriek.nl.
Volg mijn bouwactiviteiten op Facebook.

zuylen

  • Offline Offline
  • Berichten: 4512
Re: Een geschikte aandrijving voor een Backertje op H0 normaalspoor.
« Reactie #19 Gepost op: 27 September 2014, 13:00:27 »
Wat een schattig machientje! Loopt ook prachtig.
zuylen is helaas in januari 2025 overleden