Doel:€250.00
Donaties:€0.00

Per saldo:€-250.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door Schachbrett
Vandaag om 22:55:53
19 Toen door Ferdinand Bogman
Vandaag om 22:54:50
Raadplaatje door eemstede
Vandaag om 22:53:27
Mooi, maar hou je neus dicht… door Martijn193
Vandaag om 22:51:05
Bahnstrecke 5867 door Jelmer
Vandaag om 22:38:45
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door Bertholdowitsch
Vandaag om 22:34:39
Holland Scale huisjes bouwen en pimpen. door lrrw
Vandaag om 22:32:59
Modelbaan in schaal TT omgeving Veluwe te bezoeken? door tothebeach
Vandaag om 22:32:08
Cornfield Junction / Boulder Crossing - Afsluiten Topic door RobVille
Vandaag om 22:23:43
Stub switches door Frank 123
Vandaag om 21:54:07
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots door NS264
Vandaag om 21:52:47
Lok adres programmeren lukt niet met multimaus door henk
Vandaag om 21:46:39
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Arjen52
Vandaag om 21:45:35
NS-1000 in spoor-1 door Edwin2121992
Vandaag om 21:18:19
Zoek site ombouw lokomotieven door Scratchbuilt
Vandaag om 20:59:07
Rocrail: Verder doorrijden in een blok door Waalspoor
Vandaag om 20:23:28
Rijnstraat door Sven
Vandaag om 20:10:34
Exact-train 2026 door VAM65
Vandaag om 20:09:59
Fotowedstrijd 2025 door Frank 123
Vandaag om 20:02:50
RailBOX Electronics RB1110 DCC Centrale uit Polen door Joz
Vandaag om 19:37:34
Slijptrein door Gerco van Beelen
Vandaag om 19:28:42
Nieuw in de winkel! door ex-DR V100
Vandaag om 19:28:36
Spoor 0 dagen in Philippine Zeeland door Lucien
Vandaag om 19:12:23
www.NLinModel.nl - Nederlands modelspoor overzicht door ruudns
Vandaag om 18:47:07
Hout realistisch nabootsen door MOVisser
Vandaag om 18:33:38
Zermitz door maartenvdb
Vandaag om 18:30:38
"Southern Pacific's Coos Bay Branchline in H0", een nieuwe thuisbaan. door Ronald Halma
Vandaag om 18:09:15
Re: The Rail Lab (Hobby hok maken) door The Rail Lab
Vandaag om 18:04:47
Div. (mini) diorama's van Michiel/neudalhausenstadbahn door neudalhausenstadbahn
Vandaag om 17:49:20
welke zimo decoder in roco SIK 72012 door Mug
Vandaag om 17:48:35
  

Auteur Topic: Bieden en kopen op Ebay  (gelezen 12081 keer)

Eelco Storm

  • Pauze
  • Offline Offline
  • Berichten: 11812
    • Mijn fotoarchief
Re:Bieden en kopen op Ebay
« Reactie #60 Gepost op: 17 November 2011, 13:26:08 »
Iemand die niet onder zijn eigen naam post, is anoniem. Ik dus ook.

Gert1

  • Gast
Re:Bieden en kopen op Ebay
« Reactie #61 Gepost op: 17 November 2011, 13:35:05 »
Dat valt wel mee, want als men even op het mail-symbooltje klikt, dan ziet men in jouw geval toch je echte naam.
Maar laten we hier nu verder gaan met de eigenlijke discussie. (Of als er geen nieuwe gezichtspunten meer zijn de discussie laten voor wat het is.)

mvg,
Gert

Ruud K

  • Offline Offline
  • Berichten: 12179
  • Schwarzburg-Neuffen-Bahn
Re:Bieden en kopen op Ebay
« Reactie #62 Gepost op: 17 November 2011, 13:42:55 »
Hoge verzendkosten in rekening brengen en voor een goedkoper tarief verzenden? Ja, dat heb ik verschillende keren gehad. Bij reclameren (met foto van de postzegels op het pakje ;D) leverde dat soms restitutie van geld op, soms ook niet. In dat laatste geval bij de beoordeling op eBay onder het kopje verzendkosten slechts één ster geven. Dat leverde ook wel eens alsnog teruggave van (verzend)geld op, maar slechts zelden.

Groet,
Ruud
DB-tijdperk 3, Fleischmann-Roco-Trix, digitaal Multimaus

Ruud K

  • Offline Offline
  • Berichten: 12179
  • Schwarzburg-Neuffen-Bahn
Re:Bieden en kopen op Ebay
« Reactie #63 Gepost op: 17 November 2011, 14:22:45 »
In aansluiting op mijn vorige berichtje: het omgekeerde komt ook wel eens voor, nl. minder in rekening brengen dan het verzenden echt kost. Ik had dit net. Kreeg een pakje uit Duitsland waarop 7 euro aan postzegels zit terwijl de verkoper mij 3,45 verzendkosten liet betalen. Maar dit is echt een zeldzaamheid.

Een heel ander verschijnsel waar je bij eBay op bedacht moet zijn, is zogenoemde B-waar. Dit zijn fabrieksnieuwe producten die bij de fabrikant niet door de eindcontrole zijn gekomen omdat er kleine schoonheidsfoutjes in zitten. Dat kan van alles zijn, van niet helemaal loepzuivere opdrukken tot lichte kleurafwijkingen of zelfs een waggelende loop bij locs.
Er zijn handelaren die die B-waar bij fabrikanten voor een habbekrats opkopen en op eBay voor ongeveer 60 of 70 procent van de nieuwprijs verkopen. Je denkt dat je een topdeal hebt gesloten, maar dat is dus niet zo.
Het is soms heel moeilijk te constateren of het om B-waar gaat. Slechts heel zelden geeft een handelaar aan dat het B-waar is.

Groet,
Ruud

« Laatst bewerkt op: 17 November 2011, 16:04:34 door Ruud K »
DB-tijdperk 3, Fleischmann-Roco-Trix, digitaal Multimaus

ex-DR V100

  • Offline Offline
  • Berichten: 1216
  • 1 gele trein maakt nog geen NS ...
Re:Bieden en kopen op Ebay
« Reactie #64 Gepost op: 17 November 2011, 15:08:03 »
Ook al gehad, het tarief van de duurdere (gele) vervoerder betaald en werd door een goedkopere low-budget concurrent gebracht, scheelde toch 10 euro (overigens doet deze low-budget vervoerder het in de regel toch in 1 dag minder dan die duurdere gele!).

Gr, Marc

fastlane

  • Nieuwe gebruiker
  • Offline Offline
  • Berichten: 8
Re:Bieden en kopen op Ebay
« Reactie #65 Gepost op: 17 November 2011, 15:28:01 »
Het komt inderdaad voor dat er te hoge verzendkosten in rekening gebracht worden. Zeker als het pakketje ook nog in een gebruikte doos of enveloppe geleverd wordt. Dat is dan sowieso een nadeel voor de verkopers die nieuwe verpakkingen gebruiken. Helaas levert het afgeven slecht één of twee sterren geen nadeel voor de Duitse verkoper op.
Er wordt in Duitsland n.l. naar de beoordelingen van Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland gekeken.
Waarom dat dit is, weet ik ook niet. ???
Wel is van te voren navragen OF goed lezen raadzaam, je komt dan niet voor verassingen  :o te staan wat de verzendkosten zijn na afloop van de veiling. Ook kun je voor het einde veiling een andere verzendmethode/verzendfirma voorslaan aan de verkoper. Heb ik meermaals met succes toegepast. (y)
Sommigen versturen boven een bepaalde waarde nog enkel verzekerd.... >:(.... D'as pas duur.
Rob L.

Hans sprinter

  • Offline Offline
  • Berichten: 1521
  • Vriend van vlaflip
Re:Bieden en kopen op Ebay
« Reactie #66 Gepost op: 17 November 2011, 16:04:37 »
Ach, het kan nog sterker via Ebay Nederland. Per ledsetje een verzendprijs berekenen, zodat de totaalkosten 14.75 euro zijn(binnen Nederland!) en vervolgens, ook na sterke protesten bij ebay, die vervolgens claimen niet verantwoordelijk te zijn, de handel in een lullige envelop zonder versteviging gefrankeerd met 76 cent porto te versturen. Bij reclamatie geeft men aan dat de rest opslag en transportkosten naar Nederland zijn. Leds waren 5 euro bij elkaar.
Nooit meer wat bij ebay gekocht.
Hans

stig

  • Offline Offline
  • Berichten: 10080
Re:Bieden en kopen op Ebay
« Reactie #67 Gepost op: 17 November 2011, 16:11:10 »
Oh hoi Knar, vergissen is menselijk, dan weet je in ieder geval dat je niet tegen een forumbot aan het praten bent. Ik dacht dat het nog over je aankoop op ricardo ging. Mijn fout. Anyway, deze verkoper geef ik ook helemaal gelijk.
Als je de lat op de grond legt, is veel een verademing... (Grunberg VK 20-05-2011)

V200-G2000

  • Offline Offline
  • Berichten: 2924
    • Richie's homepage
Re:Bieden en kopen op Ebay
« Reactie #68 Gepost op: 19 November 2011, 08:58:45 »
Ik heb me net aangemeld bij de Huifkar. Ik woon in het midden van het land. Als iemand interesse heeft om samen iets te laten versturen vanuit Duitsland kunnen de kosten in Nederland gedeeld worden.

Christoph

  • Offline Offline
  • Berichten: 3078
    • Zwetdorf in model
Re:Bieden en kopen op Ebay
« Reactie #69 Gepost op: 19 November 2011, 10:03:44 »
Bij de duitse Ebay, heb ik ooit op een tram geboden. In de advertentie die ik over het algemeen goed probeer te lezen stond dat het ging over een "bastler" product, dus een object waaraan gesleuteld moet worden. Krijg ik na afloop een email berichtje van de verkoper of ik goed gelezen had dat het een "bastler" object was. (y) Indien ik niet goed gelezen had mocht ik nog onder de koop uit. Heb de tram wel staan en dient voor de onderdelen.

Verder de verzendkosten (als deze in de advertentie genoemd is, of ontvangen na een berichtje van de verkoper), ik reken dit altijd bij de kosten van een aanschaf. Dit kan dus betekenen dat ik eerder stop met bieden omdat de aanschaf mij te duur wordt.
Staan in de advertentie geen portokosten genoemd en krijg ik geen antwoord op mijn gestelde vraag wat dit kost dan bied ik niet op het object.

Groeten,

Christoph