Welkom,
Gast
. Alsjeblieft
inloggen
of
registreren
.
1 uur
1 dag
1 week
1 maand
blijvend
Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte
Forum
Zoeken
Encyclopedie
Help
Kalender
Inloggen
Registreren
Doel:
€250.00
Donaties:
€88.00
Per saldo:
€-162.00
Steun ons nu!
Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025
Vacature:
secretaris bestuur
Algemeen
Plaatje uploaden
Vraag en aanbod
Fotowedstrijd
Modelspoorwinkels
Youtube kanaal
Modelspoorkaart
De stichting
De stichting en team
Contact
Financieel
Algemene voorwaarden
Commerciële accounts
Forumregels
Disclaimer
F.A.Q.
Recente berichten
BeneluxSpoor.net forum - Recente berichten
Abonneer op Webslice
Trix DXI van DC naar AC
door
Silvolde
Vandaag
om 18:31:18
Site DTS Modelspoor uit Ermelo doet het (bij mij) niet meer...
door
Martin Domburg
Vandaag
om 18:26:28
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost.
door
AB 7216
Vandaag
om 18:17:28
Wat was jullie allereerste loc?
door
TonM
Vandaag
om 18:03:52
booster vraag
door
Dirk
Vandaag
om 17:58:30
MoBaBro.de
door
henk
Vandaag
om 17:54:00
NS Gabs gesloten wagen van Klein Modellbahn
door
Tedo
Vandaag
om 17:45:40
Ervaringen met veilingsites enzo (Marktplaats, Ebay, Catawiki, etc).
door
Tedo
Vandaag
om 17:41:37
N-Wagen; Brawa, ESU of Piko
door
wob
Vandaag
om 17:30:20
Station Arnhem jaren '80'
door
Niels B
Vandaag
om 17:26:13
Aanbrengen van (kleine) nummerplaten en dergelijke
door
Ferdinand Bogman
Vandaag
om 17:03:47
US diorama in H0
door
Frank 123
Vandaag
om 16:59:19
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor
door
Schachbrett
Vandaag
om 16:57:56
Bauarbeiten im gange
door
741230
Vandaag
om 16:20:35
Da's Daz 2
door
Huup
Vandaag
om 16:09:31
DE II van DKM opnieuw bedraden.
door
Pauldg
Vandaag
om 15:42:46
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)...
door
Arjan6511
Vandaag
om 15:40:38
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw
door
Joz
Vandaag
om 14:16:04
Verwijderen van het nummer op Roco 1631 – tips gezocht
door
Roelof R
Vandaag
om 13:00:46
Vijfhuis (v.h. Frotterdam)
door
Benelux795
Vandaag
om 12:57:32
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots
door
Montanbahn
Vandaag
om 12:25:04
Molenbaan (werktitel)
door
ruudns
Vandaag
om 12:13:25
De IJmuider spoorlijn - korte geschiedenis en plaatjes
door
Vislijn
Vandaag
om 11:33:28
Het einde van de RhB- Chiavenna Stazione Merci
door
Hollandserhbfan
Vandaag
om 10:29:58
Schwarzburg-Neuffen-Bahn
door
Ronald Halma
Vandaag
om 10:13:57
Terugverende koppeling
door
Klaas Zondervan
Vandaag
om 09:05:05
Schets Weistra regeling met arduino UNO
door
bask185
Vandaag
om 08:21:30
Liliput karwendel expres onderdelen
door
Stefan88
04 August 2025, 23:10:39
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's
door
GerardvV
04 August 2025, 22:31:17
Artikelen over de CIWL in Spoorwegjournaal
door
nighttrain1
04 August 2025, 22:30:14
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Materieel
|
Materieelbespreking
|
Marklin Ho stoomloc Ho 34971 serie B VI en Marklin 37974 de iets latere variant
« vorige
volgende »
Print
Pagina's: [
1
]
Omlaag
Auteur
Topic: Marklin Ho stoomloc Ho 34971 serie B VI en Marklin 37974 de iets latere variant (gelezen 6571 keer)
Davy
Gast
Marklin Ho stoomloc Ho 34971 serie B VI en Marklin 37974 de iets latere variant
«
Gepost op:
25 June 2006, 15:06:04 »
Ik heb de eerste HO Marklin delta stoomloc 34971 gekocht een aantal jaren gelden op de beurs in Houten. Het is een oude stoomloc uit Beieren serie B VI van de Koninglich Bayerische Staatseisenbahnen. Bouwjaar 1863, heeft een peervormige schoorsteen en werd nog gestookt op turf. Verder heeft de loc een drieassige tender en heeft twee grote halfverzonken wielen en een buitenliggend frame met een Stephenson drijfwerk. Vooraan zit nog een groot loopwiel. Heel apart allemaal. De lengte van de loc is 16,3 cm. Ik vind hem zelf erg speciaal.
http://us.st11.yimg.com/us.st.yimg.com/I/alpinetoysca_1905_6433050
In principe was het een personentrein, maar al vrij vlug werd hij gedegradeerd tot vracht door nieuwere en betere machines.
Het model is bijna geheel van metaal. Veel losse details en erg filigraan uitgevoerd. Dat op het niveau van Brawa ligt. Zo is het interieur van het half open machinistenhuis (er is alleen een regenscherm) heel mooi uitgevoerd.
De loc is uitgebracht in het jaar 98/99 en is uitgevoerd met een faulhaber motor in de ketel zoals het hoort, die de twee grote drijfwielen aandrijft. Op die wielen zitten vier anti slipbanden anders kwam hij gegarandeerd net als mijn Brawa stoomloc met niet meer dan vier assen mijn helling omhoog. De loc rijdt perfect en is heel stil. Er zijn geen zichtbare tandwielen.
De maximale snelheid is voor Marklin niet erg hoog. De loc kan zowel digitaal als analoog heel zachtjes rijden. Al vind ik de rijeigenschappen analoog net een een beetje beter, maar het verschil is erg klein tussen analoog en digitaal. Als ik digitaal rij branden de drie lantaarns vooraan permanent. Dus ook als de loc stilstaat, maar ik kan het licht dus niet uitzetten. Dit is mijn tweede delta loc die deze eigenschap heeft. Bovendien heeft de loc een stroom geleidende koppeling aan de tender zitten.
Trekkracht is heel behoorlijk. Een trein met 20 assen (vijf 26,4 cm vierassige personen wagens is geen probleem op het vlakke. Vier van deze wagens op mijn helling van max 5,5 % ( lengte meer dan 4 meter) is het maximale wat haalbaar is. Al slipt hij dan soms wel eens en na vijf keer op neer en neer de helling op laten rijden wordt de decoder lauw warm. Beter is 12 assen. Dan levert het totaal geen problemen op. Ook rijden over wissels en kruisingen gaat perfect.
Kortom een topmodel dat ik heb kunnen kopen voor een redelijke prijs namelijk 180 euro.
De tweede lok heb ik verleden jaar gekocht bij mijn handelaar. Dit is een zelfde soort loc nu in een ietwat latere uitvoering. Het betreft de Marklin stoomloc 37974. De lok is gemaakt in een mfx uitvoering en nu voor het eerst met geluid. Het betreft de derde versie van deze lok. De loc heeft hier een gesloten turftender en is gemaakt ergens tussen 1863 en 1871. Uitvoering rond 1890 geloof ik. De trein trok toen al bijna geen personentreinen meer, maar voornamelijk toen al goederentreinen.
De aandrijving is stil te noemen. Alleen bij het optrekken hoor je lichtjes de aandrijving. Motor is een klokanker. Rijeigenschappen zijn met behulp van de mfx decoder prachtig te noemen. De loc zet zich al bij rijstap 1 van de 128 in beweging.
Wel heeft deze versie wat minder metalen onderdelen dan de allereerste versie van deze loc. Verlichting is met behulp van lampjes en niet met gele leds, zoals bij de eerste versie.
Trekkracht op het vlakke is ruim voldoende voor meer dan 10 twee-assige wagens. Ik ben gestopt op 36 assen. Op mijn helling van 5% is dat wat minder trouwens. Ik geloof dat het dan bij 7 a 8 2 assers dan wel gebeurd is. Ik heb het getest zonder problemen met vier vierassers.
De lok heeft 11 functies, waarvan 9 geluidfuncties. 1 geluidfunctie de fluit is dubbel uitgevoerd. Er is geen korte fluit. Alleen een lange.
Daarnaast zijn er de volgende geluidfuncties.
Geluid stoomaandrijving. Heel apart.
Geluid kolenscheppen.
Geluid stoomafblazen.
Geluid luchtpomp.
Geluid piepende remmen uit.
Geluid injector
Geluid aslade.
Vier geluiden zijn continu geluiden.
Kortom een hele mooie periode I loc. Ik heb er toen 399 euro voor betaald. Ik heb deze loc eigenlijk gekocht voor het geluid. Dat was zo apart. Wel wil ik even kwijt dat mijn exemplaar al in reperatie is geweest. In de tender is zowel de decoder als de luidspeaker in gebouwd. De kunststof deksels op de tender kunnen trouwens open.
Jammer trouwens dat Marklin locs in het bovenste segment niet meer in deze mooie verpakkingen maakt.
Voor een foto van deze lok zie onderstaande link.
http://www.modelspoormagazine.be/newforum/topic.asp?TOPIC_ID=898
«
Laatst bewerkt op: 02 July 2006, 15:28:24 door Davy
»
Gelogd
Print
Pagina's: [
1
]
Omhoog
« vorige
volgende »
Je bent hier:
BeneluxSpoor.net forum
|
Materieel
|
Materieelbespreking
|
Marklin Ho stoomloc Ho 34971 serie B VI en Marklin 37974 de iets latere variant