Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Piko blauwe 1000 door Noud
Vandaag om 23:42:26
Welke versies van de Roco 2200 zijn er? door marco
Vandaag om 23:11:54
Kersttrein door Sven
Vandaag om 23:11:19
Aachenau West door wob
Vandaag om 23:05:43
Rondom Charlois door Alewijn
Vandaag om 22:48:33
ByPass Junction, een Amerikaanse modelbaan in N door RobVille
Vandaag om 22:39:39
Pantografen mat.'46 (en mat.'54) door Quinzeedied
Vandaag om 22:32:05
De modeltreinen van Spoorijzer door rjr
Vandaag om 22:28:45
Stub switches door bask185
Vandaag om 21:59:25
De bouw van een DE-3 als versterking voor de DE-5 door Rob Bennis
Vandaag om 21:58:44
ICR-rijtuigen, voor welk merk ga je? LSmodels, PBmodels, Exact Train of Piko? door EN446
Vandaag om 21:54:58
Lodewickshaven door Ronald Halma
Vandaag om 21:40:44
Diorama Oelde Mittelweg Hp door Edsko Hekman
Vandaag om 21:37:28
Vijfhuis (v.h. Frotterdam) door NS264
Vandaag om 20:57:39
Revier Rheinbrenner (H0) door Frank 123
Vandaag om 20:37:25
Raadplaatje door dennie
Vandaag om 20:36:22
Au bord de la Cèze door Frank 123
Vandaag om 20:33:33
Loksound5 decoder met Loksound3.5 soundfile door bellejt
Vandaag om 20:11:57
Ermehuizen, dienstregelingsjaar 1973/1974 door Eric B
Vandaag om 19:11:00
Modelbaan Beltheim. door puntenglijder
Vandaag om 19:09:33
gangelt door bellejt
Vandaag om 17:58:13
Liliput kortkoppeling mechaniek defect door Robert vh Prutsert
Vandaag om 16:33:16
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 14:48:13
NS bestelt 36 Flirt Flex treinstellen door Daan!
Vandaag om 14:42:28
Treinverkeer in het oostblok, grensoverschrijdend? door Benelux795
Vandaag om 14:41:40
Piko 2025 door Reinout van Rees
Vandaag om 13:24:22
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Wim Vink
Vandaag om 12:37:27
US diorama in H0 door Jelmer
Vandaag om 12:06:15
Veevervoer ss/ ns door Huup
Vandaag om 11:01:27
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door Jelmer
Vandaag om 10:37:08
  

Auteur Topic: Reorganisatie bij Fleischmann  (gelezen 2011 keer)

Hans Reints

  • हार्दिक शुभ कामनाएँ مع أطيب التحيات
  • Offline Offline
  • Berichten: 12551
    • sleutelspoor
Reorganisatie bij Fleischmann
« Gepost op: 07 October 2008, 13:36:15 »
Reorganisatie bij Fleischmann
Na de overname van Fleischmann door Modelleisenbahn GmbH is er veel gespeculeerd over de toekomst van Fleischmann. Vele geruchten deden de ronden, zoals dat ook gebeurde tijdens de overnames van bijvoorbeeld Trix en LGB. Voor 2008/2009 zal er voor het eerst sinds meer dan 55 jaar geen Fleischmann catalogus verschijnen. Door een ingrijpende reorganisatie in de collectie, staan alle veel modellen sinds de afgelopen zomer in de aanbieding. Opruiming van collectie, maar ook van de magazijnen. Er wordt driftig gewerkt aan een nieuwe organisatie op het gebied van productie, marketing en logistiek. Na de sluiting van Nürnberg en Dinkelsbühl, blijft alleen Heilbronn over waar Fleischmann als modelspoorfabrikant nog op Duits grondgebied vertegenwoordigd zal zijn. Alle voorraden worden verplaatst naar het buitenland.
De reorganisatie die Modelleisenbahn GmbH doorvoert, treft ook de Nederlandse importeur HobbyTime te Almelo. Sedert jaren zetelt de import van Fleischmann-producten in de Overijsselse stad. Na Otto Simon nam HobbyTime de import van Fleischmann op zich. In de nieuwe structuur van Modelleisenbahn GmbH vertegenwoordigt HobbyTime nog steeds het Duitse merk, alleen de distributie naar de modeltreinwinkels geschiedt voortaan rechtstreeks vanuit Modelleisenbahn GmbH. Zowel Fleischmann als Roco blijven zelfstandige merken en opereren naast elkaar op de modelspoormarkt. Of er sprake kan zijn van synergie zal de tijd ons leren. Het is uiteraard niet ondenkbaar dat de merken veel samen zullen ontwikkelen en dat er meer afstemming zal plaatsvinden.
Met de overname van Fleischmann is er bijna een eind gekomen aan de grote zelfstandige modelspoorfabrikanten. Nog maar enkele producenten zoals Tillig en Piko, dat overigens een goed 2007 achter de rug heeft, kunnen nog zeggen dat zij hun eigen bedrijf (weer) in handen hebben. Alle grote bekende merken van weleer zijn reeds van eigenaar verwisseld. Märklin viel enkele jaren geleden in handen van investeringsmaatschappij Kingsbridge Capital, Inc. uit Londen. Daarna werden ook nog Trix/Minitrix en LGB ingelijfd. Liliput werd bij Bachmann binnengehaald. Hornby International kocht begin 2004 het Spaanse Electrotren. Aan het einde van dat zelfde jaar kocht het Lima op en kreeg meteen de merken Jouef, Rivarossi, Arnold en Pocher erbij. Hornby International is in Europa qua grootte het tweede merk na Märklin, een positie die Modelleisenbahn GmbH met Fleischmann en Roco graag wenst over te nemen.
Bron: http://www.fleischmann-ho.nl/
Dit forum is net een lopend buffet, je neemt wat je lekker vindt en wat je niet lust laat je liggen.

Biels

  • Offline Offline
  • Berichten: 79
Re:Reorganisatie bij Fleischmann
« Reactie #1 Gepost op: 15 November 2009, 16:22:32 »
Citaat
De reorganisatie die Modelleisenbahn GmbH doorvoert, treft ook de Nederlandse importeur HobbyTime te Almelo. Sedert jaren zetelt de import van Fleischmann-producten in de Overijsselse stad. Na Otto Simon nam HobbyTime de import van Fleischmann op zich. In de nieuwe structuur van Modelleisenbahn GmbH vertegenwoordigt HobbyTime nog steeds het Duitse merk, alleen de distributie naar de modeltreinwinkels geschiedt voortaan rechtstreeks vanuit Modelleisenbahn GmbH.

Op de website van Hobby Time
Citaat
Mededeling

Afgelopen voorjaar heeft de firma Modelleisenbahn München (sinds medio 2008 eigenaar van Fleischmann) ons laten weten de samenwerking met HobbyTime BV per eind 2009 te willen beëindigen.

Hiermee komt voor HobbyTime een einde aan een Fleischmann periode van 11 jaar – en voor mij persoonlijk zelfs van 30 jaar – verbondenheid met dit fantastische merk.

Voor wat betreft Fleischmann blijven wij tot en met 31 december a.s. alle lopende zaken zoals: orders, onderdelen, service etc. zo goed mogelijk afwikkelen.

Harry Becker

Jammer, Hobby Time was net lekker bezig leuke NL modellen op de markt te zetten.

Biels

Chris

  • Offline Offline
  • Berichten: 18610
    • Het Groterdam Project
Re:Reorganisatie bij Fleischmann
« Reactie #2 Gepost op: 15 November 2009, 16:25:20 »
Hobbytime gaat andere leuke (modelspoor) dingen doen.

Besselspoor

  • Offline Offline
  • Berichten: 5431
  • Team Mitropa - OHMB
Re:Reorganisatie bij Fleischmann
« Reactie #3 Gepost op: 15 November 2009, 16:27:09 »
Het lijkt er op dat Fleischmann als merk vooral de Duitse markt moet gaan bedienen: voor Nederlands materiaal (en ook voor nog wel wat andere) is Roco de aangewezen merknaam onder de nieuwe eigenaar. Ik denk niet dat we nog NS modellen met de merknaam Fleischmann gaan aantreffen, zeker niet in H0.

Wel jammer voor Hobbytime, was een prettig bedrijf met een handige website, en na LGB ook al Fleischmann kwijt...maar ze gaan ongetwijfeld met hun know-how andere nuttige dingen doen.
RETROBAHN A.G.

Chris

  • Offline Offline
  • Berichten: 18610
    • Het Groterdam Project
Re:Reorganisatie bij Fleischmann
« Reactie #4 Gepost op: 15 November 2009, 16:29:56 »
Kort maar krachtig :


Roco = H0, export, dus ook NL markt.

Fleischmann = H0 (grotendeels alleen Dld en Oostenrijk) en N export, dus ook NL markt.
Complete N Roco rail mat komt onder de vleugels van Fleischmann, dus Fleischmann gaat weer N rails produceren ZONDER bedding. (en ook met bedding blijft in het programma)
Fleischmann is gestopt met de MESSING H0 rails.

bron : Modelleisenbahn M.
« Laatst bewerkt op: 15 November 2009, 16:31:51 door Chris van Diesen »