Doel:€250.00
Donaties:€0.00

Per saldo:€-250.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Minibaan Visserskaai H0 door hervé
Vandaag om 18:47:10
Is hier een functiedecoder stuk? Of is er wat anders mis? (Roco Plan V DC DCC) door Ben
Vandaag om 18:40:41
Tandwielen Fleischmann BR 80 door VictorPM
Vandaag om 18:35:20
NS-Kameel in Spoor-0 (en misschien in Spoor-1) door FritsT
Vandaag om 18:20:55
Station Arnhem jaren '80' door Frans van Meerwijk
Vandaag om 18:04:23
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door DavidNS400 Grote sik
Vandaag om 18:00:34
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 18:00:17
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots door defender
Vandaag om 17:52:31
Bouw van de ElD3 mat' 36 van MK Modelbouwstudio's door puntenglijder
Vandaag om 17:46:16
Rondom Charlois door Benelux795
Vandaag om 17:44:50
Koninklijk rijtuig NCS: is er een kleinseriemodel van? door Reinout van Rees
Vandaag om 17:36:39
65 baanplannen door PeterNS
Vandaag om 17:28:15
Gewoon wat busfoto's door Ferdinand Bogman
Vandaag om 17:24:12
Jouef 2026 door ceuleer
Vandaag om 17:17:10
Cornfield Junction / Boulder Crossing - Afsluiten Topic door Alewijn
Vandaag om 17:11:13
Roco 2026 door Benelux795
Vandaag om 16:38:23
Bahnstrecke 5867 door Arjen52
Vandaag om 16:30:57
In Frankrijk met je EV oude spoorlijnen nieuw leven inblazen.... door borotof
Vandaag om 16:28:46
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door MarcNL
Vandaag om 16:17:50
Rheinburg, TP V/VI door Wim Vink
Vandaag om 14:48:57
Raadplaatje door eemstede
Vandaag om 14:33:33
Bouw van de DE-5 uit een bouwset van FRIE door Gerco van Beelen
Vandaag om 13:54:21
Liliput NS 3500 - kortsluiting (verholpen?) door Ferdinand Bogman
Vandaag om 13:44:31
automaus : Bespreking & Ervaring door maartenvdb
Vandaag om 13:38:49
Bauarbeiten im gange door 741230
Vandaag om 13:31:40
US diorama in H0 door Wim Vink
Vandaag om 13:05:46
Div. (mini) diorama's van Michiel/neudalhausenstadbahn door neudalhausenstadbahn
Vandaag om 12:59:44
Artitec Hondekop binnenverlichting 3 bakken door brutus
Vandaag om 12:31:49
Länderbahn en Reichsbahn locomotieven. door puntenglijder
Vandaag om 12:18:56
Grasmasters door Frank 123
Vandaag om 11:51:13
  

Auteur Topic: Beginnen met styreen.  (gelezen 5718 keer)

Menno

  • Offline Offline
  • Berichten: 3484
    • Mijn van-alles website
Re:Beginnen met styreen.
« Reactie #30 Gepost op: 17 July 2009, 00:58:59 »
En weet iemand dan een goede (double-action) begginersset niet te duur niet meer dan 40 euro anders wordt het samen met compressor te duur  :-\ :-\

Ik heb zelf een Badger 150, en ben er uiterst tevreden mee: wordt door sommigen verguisd vanwege de 'vele' losse onderdelen bij het uit elkaar halen voor schoonmaak, maar dat vind ik persoonlijk erg meevallen.

@ TonM: het zal natuurlijk wel helemaal persoonlijk zijn, maar de maximale druk van bijna 3 bar (zo uit m'n hoofd) die mijn compressor haalt, heb ik nog nooit gebruikt: ik spuit standaard op een hele lage druk, en dat werkt zo heerlijk als je lekker dicht op je werkstuk kan gaan zitten  ;)

HuubvG

  • Offline Offline
  • Berichten: 4298
Re:Beginnen met styreen.
« Reactie #31 Gepost op: 17 July 2009, 02:55:26 »
Marijn, als ik je eerste bericht nog eens bekijk...

... Kan ik in de buurt van Enschede ergens 'redelijk goedkoop' systreenplaten kopen. Of ergens op internet?
Wat is de beste dikte om te beginnen? ...

... dan mag ik wel concluderen dat je nog niet veel ervaring hebt. Geeft niets, maar begin bij het begin. Moet het een nederlands huis worden? Moet je dan geen baksteenmotief in je styreenplaten hebben? En dakpanplaten voor je dakpannen? Heb je wel eens bouwpakkethuisjes gebouwd?

... Als ik eenmaal een huisjes gebouwd heb, hoe kan ik dat dan het beste verfen?
- met airbrush? ...

Je geeft jezelf antwoord, maar klopt je antwoord?

Waarom de kwast en het penseel overslaan? Je hebt gereedschap nodig om het styreen te bewerken. Goed scherpe messen en een stalen lineaal, schuifmaat... dat kost ook allemaal wat, tel dat eens bij je uitgaven op.

De meeste huisjesbouwers beginnen gewoon met het kwasten van de huisjes met een goede set penselen en Humbrol en Revell verf. Verdunnen met een beetje terpentine en goed ventileren.

Bovendien heeft Revell een nieuw assortiment waterverdunbare verf die prima kwast- eigenschappen heeft (Revell Aqua Color).

Wat ik wil zeggen is dat de aanschaf van een airbrush met alles er op en aan, meer kost dan je denkt. Ik denk aan een goeie airbrush v.a. 80 euro, airbrushhouder 25 euro (of wou je hem met volle cup even op de tafel leggen?), compressor (stille) v.a. 150 euro, schoonmaakspullen, slangen, koppelstukken, extra naalden en nozzles v.a. 20 euro.

Terwijl het met de hand beschilderd bijna net zo mooi kan worden. Voor huizen verven en verouderen zou ik ook eens bij drybrushen gaan zoeken.

Muren en daken met matte verf, deuren en kozijnen evt. iets zijdeglans, maar matte verf vind ik altijd mooier staan op huizen.

En als je tóch voor alles een aurbrush wilt, koop dan er dan een van kwaliteit bij een goede zaak met garantie. Die goedkope prulletjes blijken toch vaak achteraf duurkoop te zijn.
« Laatst bewerkt op: 17 July 2009, 04:38:34 door HuubvG »

MarijnSanders

  • Offline Offline
  • Berichten: 190
  • Marendam
    • http://emperormarijn.webs.com
Re:Beginnen met styreen.
« Reactie #32 Gepost op: 17 July 2009, 13:50:31 »
@Huub
Goed advies. Je zet me aan het denken. Ik zal het nog eens overzien. Ik wil graag dingen zelf voor mijn baan bouwen lijkt me zeer leuk.


Marijn, als ik je eerste bericht nog eens bekijk...

... dan mag ik wel concluderen dat je nog niet veel ervaring hebt. Geeft niets, maar begin bij het begin. Moet het een nederlands huis worden? Moet je dan geen baksteenmotief in je styreenplaten hebben? En dakpanplaten voor je dakpannen? Heb je wel eens bouwpakkethuisjes gebouwd?



Een stenenmotief lijkt me leuk ja, wat voor huis het wordt weet ik nog niet.

TonM

  • Offline Offline
  • Berichten: 2634
Re:Beginnen met styreen.
« Reactie #33 Gepost op: 17 July 2009, 19:59:36 »

@ TonM: het zal natuurlijk wel helemaal persoonlijk zijn, maar de maximale druk van bijna 3 bar (zo uit m'n hoofd) die mijn compressor haalt, heb ik nog nooit gebruikt: ik spuit standaard op een hele lage druk, en dat werkt zo heerlijk als je lekker dicht op je werkstuk kan gaan zitten  ;)

Ja, en wat wil je daar mee zeggen ???
Ik ga voor airbrushen ook niet boven de 2 bar (voor korrelstralen wel)

Als je goed leest, dan zie je dat ik nergens zeg dat een hogere druk beter is, of dat je een zo hoog mogelijke maximale druk zou moeten nemen.
Ik zeg alleen maar dat van de compressoren die Marijn noemt, de duurdere van de twee de minste prestaties heeft en dat onderbouw ik met een paar specificaties.
En persoonlijk vind ik de capaciteit (l/min) belangrijker dan de maximale druk.

Grtz,
Ton
Zo goed als het vroeger was, is het nooit geweest.

MarijnSanders

  • Offline Offline
  • Berichten: 190
  • Marendam
    • http://emperormarijn.webs.com
Re:Beginnen met styreen.
« Reactie #34 Gepost op: 17 July 2009, 20:55:38 »
Ik denk dat ik toch eens eerst ga beginnen met toch een busje met pistooltje. Dan kan ik het uitproberen en kijken of ik later nog voor de compressor kan gaan. Als dit namelijk iets eenmaligs is, zou het zonde van mijn vakantiegeld (geld verdiend met baantje) zijn.