Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Fleischmann Anna ombouw. door wob
Vandaag om 19:24:13
US diorama in H0 door wob
Vandaag om 19:19:29
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Wim Vink
Vandaag om 19:18:00
ByPass Junction, een Amerikaanse modelbaan in N door RobVille
Vandaag om 19:14:08
booster vraag door rvredebregt
Vandaag om 18:43:59
Aanpassen baanplan bestaande baan door Ferdinand Bogman
Vandaag om 17:56:46
Station Roodeschool door Torikoos
Vandaag om 17:11:39
Tams app door rvredebregt
Vandaag om 17:06:15
Module vliegveld Jan van Mourik door MOVisser
Vandaag om 16:52:03
DDAR op basis van een Artitec DDM door Daan de leeuw
Vandaag om 16:28:45
Br 38 Piko Superen. door puntenglijder
Vandaag om 16:24:01
De bouw van 'Ommelanden' (H0) door Jan Pieter
Vandaag om 16:16:18
"Litter Bin" voor Brits spoor en Britse modelspoorprojecten door Merlin674
Vandaag om 15:57:00
Sfeer op je modelbaan door hervé
Vandaag om 15:40:47
EL11 NSB sound file door bellejt
Vandaag om 15:19:30
BR-18.6 Schaal-0. door FritsT
Vandaag om 13:47:21
Swalbenburg, N modulebaan door NS264
Vandaag om 13:46:57
Raadplaatje door HIJ
Vandaag om 13:20:55
Trix BR94 ontspoort door Nico Hoogerwerf
Vandaag om 12:41:52
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's door R1954
Vandaag om 12:41:36
Vijfhuis (v.h. Frotterdam) door Ben
Vandaag om 11:49:58
Stichting 3rail 20 jaar jubileumwagen! door Sascha [St. 3rail]
Vandaag om 11:46:25
Edelweisz in model door sncf231e
Vandaag om 11:45:55
Interieur ideeën voor gebouwen door Martin Domburg
Vandaag om 11:39:52
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door Wim Vink
Vandaag om 11:19:01
Hochdraußen van Mischa door MischaCT
Vandaag om 10:44:11
Mooi weer om buiten te spelen door sncf231e
Vandaag om 10:32:20
Mobadaten.info uit de lucht door Hasenwald
Vandaag om 10:17:40
M.s.v. De Percee bouwt aan nieuwe clubbaan door MOVisser
Vandaag om 09:40:57
Piko 1136 van AC naar DC door Automatic-rock
Vandaag om 09:40:08
  

Auteur Topic: Thayngen - (Baanplan N)  (gelezen 9151 keer)

Robert_N-Nm

  • Offline Offline
  • Berichten: 1394
  • Fan van Zwitsers Spoor N(m)
    • RhB in N-spoor (blog)
Re: Thayngen - (Baanplan N)
« Reactie #15 Gepost op: 05 August 2008, 15:25:10 »
Dat heb ik net geprobeert met MIBA-plan en passen deed het van geen kant. Maar goed, daar ga ik nog wel eens een keer goed voor zitten want de industrie boogwissels (flm, minitrix) zijn wel heel erg nauw en lelijk in vergelijking met peco. (Het wordt dus in ieder geval code 55).

Misschien valt her en der nog wat ruimte te winnen met verdekte, korte radii). Even puzzelen dus.

Ik hou wel 120 aan, ben zelf 190+/- dus dan gaat dat zeker lukken qua tafelhoogte.

Robert
Fan van Zwitsers spoor N(m)

Frank!

  • Offline Offline
  • Berichten: 172
Re: Thayngen - (Baanplan N)
« Reactie #16 Gepost op: 05 August 2008, 16:43:14 »
Het 'probleem' zit hem voornamelijk in het feit dat je 7 sporen parallel wilt hebben lopen. Deze vertakkingen eisen een behoorlijke ruimte op. Misschien moet je daar een beetje in gaan snijden?
De Fl* boogwissels zou ik absoluut vermijden, deze gaan van radius 1 naar radius 2. Radius 1 wil je echt niet gebruiken. Mijn ervaring met deze boogwissels is in een woord: ontsporingen. Misschien zijn er van een ander merk wel boogwissels leverbaar die van radius 3 naar radius 4 buigen. Dat soort wissels zouden je extra lengte opleveren voor je stationsemplacement, je kunt dan de overloopwissels naar de bogen verplaatsen.

Groeten,

Frank

Robert_N-Nm

  • Offline Offline
  • Berichten: 1394
  • Fan van Zwitsers Spoor N(m)
    • RhB in N-spoor (blog)
Re: Thayngen - (Baanplan N)
« Reactie #17 Gepost op: 05 August 2008, 17:29:54 »
Het probleem met snijden is dat het karakter van het station dan verdwijnt. Misschien alleen dat binnenste spoor verwijderen, maar de sporen bij de goederenloods en losweg zijn vrij karakteristiek in mijn ogen dus die wil ik liefst wel behouden.



In het echt is het een stuk simpeler want Thayngen Bf is zo recht als het maar zijn kan. Maar goed een eerste poging met code 55 dan maar, nu in een planningsprogramma.

Robert
Fan van Zwitsers spoor N(m)

Robert_N-Nm

  • Offline Offline
  • Berichten: 1394
  • Fan van Zwitsers Spoor N(m)
    • RhB in N-spoor (blog)
Re: Thayngen - (Baanplan N)
« Reactie #18 Gepost op: 05 August 2008, 19:05:32 »
Nou ik ga maar snijden/snoeien. Binnenste spoor moet definitief geschrapt worden als aangesloten spoor. Ik noem het maar een overgroeid spoor waar de wissels voor verwijderd zijn (spoordesolaatheid dus). Ik wil het dus nog wel aanduiden, maar het ligt dan wel op de rand of het wordt onderbroken.

Zo kan ik denk ik wel wat ruimte extra creeren voor de andere sporen. Tevens zal ik denk ik nog een engelse wissel inpassen aan de rechter zijde naar de bovenste sporen (is een dure grap) maar dat zal ook weer plaats besparen. Straks een nieuwe tekening dan maar.

Robert
Fan van Zwitsers spoor N(m)

PietvW

  • Offline Offline
  • Berichten: 126
    • Mijn modelbouw website
Re: Thayngen - (Baanplan N)
« Reactie #19 Gepost op: 05 August 2008, 19:19:48 »
hey, ondanks dat je nog in de ontwerp fase zit. ziet het er erg interessant uit. Succes met het ontwerpen :P Zal draadje geboeid blijven volgen.

mvg,

piet

Robert_N-Nm

  • Offline Offline
  • Berichten: 1394
  • Fan van Zwitsers Spoor N(m)
    • RhB in N-spoor (blog)
Re: Thayngen - (Baanplan N)
« Reactie #20 Gepost op: 05 August 2008, 21:49:54 »
Hoi,

Een aangepast plan,



De groene stukken spoor zijn nu niet meer aangesloten op de hoofdbaan waardoor ik wat wissels kwijt ben. Ook heb ik nu aan weerzijde van het station een hele engelsman in het sporenplan gelegd omdat deze lekker ruimtebesparend zijn tov twee wissels tegen elkaar om sporen te laten kruizen.

Als ik het goed heb kunnen treinen nu zowel uit de richting Singen (links onder) als de richting Schaffhausen (rechts) alle sporen bereiken

Opmerkingen zijn nog altijd welkom

Robert
Fan van Zwitsers spoor N(m)

Hookies

  • Offline Offline
  • Berichten: 1112
    • De bouw van Hookyville in schaal N (updated 25 januari 2010)
Re: Thayngen - (Baanplan N)
« Reactie #21 Gepost op: 05 August 2008, 22:07:30 »
Als je ervoor zorgt dat de treinen aan de onderkant al van spoor kunnen wisselen, dan kunnen inderdaad alle sporen bereikt worden. Maar kom je op het rechterspoor uit de spiraal, dan zie ik niet hoe je linksboven kunt komen. Of ik zie een wissel over het hoofd in deze tekening?
Hookyville | Fleischmann Piccolo rails | Twin Center | Fleischmann Boosters | BMD16-SD versie 2 | Roco 10775 | Kuehn WD10 | laptop | Koploper | tijdperk: laat IV en V, museumlijn uit III | Hoofdzakelijk Duits georiënteerd.

Robert_N-Nm

  • Offline Offline
  • Berichten: 1394
  • Fan van Zwitsers Spoor N(m)
    • RhB in N-spoor (blog)
Re: Thayngen - (Baanplan N)
« Reactie #22 Gepost op: 05 August 2008, 22:32:37 »
Hoi Hookies,

Spoor 1 (als je de laatste potloodtekening ernaast legt is dat het spoor direct langs het stationsgebouw) wordt doorkruist door een tweetal boogwissels. Hierdoor kan je dus vanuit Singen naar de goederensporen bovenin komen. Spoor 1 zelf (langs het perron) is alleen berijdbaar in de richting Schaffhausen --> Singen dat is waar, maar dat laat ik zo.

Spoor 2 en spoor 3 (in de potloodtekening langs het eilandperron) en het 4e spoor dat parallel aan spoor 3 ligt) zijn komend uit schaduwstation Schaffhausen (rechts) via de gele minitrix-en bereikbaar en de treinen richting Singen kunnen dan via de engelse wissel weer verder rijden (Vanaf schaduwstation Singen visa versa).

Ik hoop dat dat je vraag beantwoordt.

Robert

Fan van Zwitsers spoor N(m)

Robert_N-Nm

  • Offline Offline
  • Berichten: 1394
  • Fan van Zwitsers Spoor N(m)
    • RhB in N-spoor (blog)
Re: Thayngen - (Baanplan N)
« Reactie #23 Gepost op: 31 August 2008, 16:42:51 »
De rails is goedwels binnen (tenminste voor de zichtbare sporen). Voor de schaduwstations moet nog rails gekocht worden. Het enige wat nog rest is denken over het kat-proof maken van (met name) de schaduwstations. We hebben namelijk recentelijk twee katten in huis gekregen en de eerste wagens zijn al omgebonjoured en op de grond geknikkerd (zodat de nagels lekker gescherpt konden worden).

In ieder geval binnenkort een voortgang in een ander deel van het forum.

Robert
Fan van Zwitsers spoor N(m)