Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Piko NS 5/600 Hippel 2025 door D_Loc
Vandaag om 14:51:47
Vervangen wissels flm profi door Luc2000
Vandaag om 14:49:52
Wat herkent AI van onze hobby? door Hans GJ
Vandaag om 14:36:38
PB Models, ICR-rijtuigen door StefanNL_Plays
Vandaag om 14:29:01
Decals, witte NS logo's en cijfers voor plan E door ronaldvd2000
Vandaag om 14:26:22
Spoorwegmuseum krimpt collectie in door Eelco Storm
Vandaag om 14:15:31
De Projecten van RetroJack door Hans GJ
Vandaag om 14:10:14
4 oktober modelspoorbeurs Houten door Eric v C
Vandaag om 14:09:13
Op Zuid (NL H0) door hervé
Vandaag om 13:49:23
Project X...... door Gert Arkema
Vandaag om 13:23:09
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door Hans Reints
Vandaag om 12:59:29
Welke decoder is dit? door 008200
Vandaag om 12:34:06
Tickets Modelspoordagen 2026 door Ad Cleijsen
Vandaag om 11:54:34
Het bouwen van een Philotrain 2400 kit door Pauldg
Vandaag om 11:19:04
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door RetroJack
Vandaag om 11:10:54
De bouw van mijn modelbaan in Thailand door Wim Vink
Vandaag om 11:04:00
Raadplaatje door chrvdv37402
Vandaag om 10:57:47
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 10:20:43
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Ronald Halma
Vandaag om 09:56:16
Modulebaan.nl - kleine keerlussen µMh0UB's door Marc tramt
Vandaag om 09:54:07
Ervaringen met EVA (Ethylene-vinyl acetate) foam/rubber als rail-underlayment. door MOVisser
Vandaag om 09:19:34
Hoe een schaduwstation automatiseren door henk
Vandaag om 09:17:30
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door Frank103
Vandaag om 07:59:45
CIWL of toch niet?? Maar wat dan wel? door Quinzeedied
Vandaag om 07:20:47
Een nieuw baantje op Micromodules door Huup
09 October 2025, 23:03:04
Modelbaan Beltheim. door basjuh1981
09 October 2025, 20:52:39
Bouw spoor nul modulebaan, Bahnhof Königshofen, tijdperk III door BartvD
09 October 2025, 20:16:47
Blokken, isoleren en bezetmelders. Help! door janvanbemmel
09 October 2025, 20:10:25
Station Roodeschool door Torikoos
09 October 2025, 19:43:53
De dingen die je kan maken uit een plaat. door hmmglaser
09 October 2025, 19:29:58
  

Auteur Topic: N-Spoor Rheinland-Pfalz  (gelezen 703 keer)

Milan

  • Offline Offline
  • Berichten: 37
N-Spoor Rheinland-Pfalz
« Gepost op: 09 October 2024, 19:54:46 »


Na een aantal jaar bezig te zijn geweest met een modelbaan in H0 kwam daar in 2020 uitbreiding in de familie. Zoals veel vaders met deze hobby weten, dan wordt de kamer opgeofferd voor de kleine. In 2023 zijn wij in ons nieuwe huis komen wonen en jawel er was een kamer "over". Naast kantoor is dit met mijn kamer waar ik me af en toe in kan verstoppen. Zo begon het toch weer te kriebelen. Maar de kamer was voor mij te smal om hier een beetje H0 baan in te maken. Dus uiteindelijk toch de keuze gemaakt om over te stappen op N-spoor. Mijn H0 baan was echt Nederlands, Nederlandse treinen en de bedoeling was ook Nederlandse omgeving. In N-spoor is daar niet zo veel voor en ook moest de nieuwe baan wat meer de hoogte in gaan. Dat is naast Zuid-Limburg in Nederland niet een realistische voorstelling. Daarom ben ik toch voor de Duitse omgeving gegaan en dan vooral de omgeving van de Moezel. De wijn ranken aan op de heuvels en met een rivier in het dal vindt ik nog steeds één van de mooiste gebieden in Duitsland.

Na eerst veel tekenen en ontwerpen is uiteindelijk deze baan uit de pen gerold.



De baan kon maximaal 1,1m breed zijn en 4m lang. Voor N-spoor kan je daar best wel wat rails op kwijt. Ik wilde een baan met veel parade sporen waar de treinen overheen te zien zijn maar geen kopstations. Dus eigenlijk een doorlopende baan. Bij de Moezel heb je een hoofdspoor van twee sporen en een aantal aftakkingen die als enkel spoor sporadisch de berg op gaan. Ook dit heb ik op deze baan zoveel mogelijk nagemaakt. Een hoofdspoor die vanaf het schaduwstation omhoog lust naar het hoofdstation. Vanaf daar kan de trein meteen weer naar beneden naar het paradespoor naar het schaduwstation of kan via het enkel spoor en de passeerspoor naar het tweede station iets hoger op de berg. Omdat de ruimte beperkt is om mooie R2 en R3 spiralen te maken moeten er een paar compromissen gesloten worden. Zo kan bij het hoofdstation geen servo wissels geplaatst worden dus zal ik het met de spoelwissels moeten doen en is het hoogte verschil vanaf het schaduwstation tot aan het tweede station in de bergen 20cm. In H0 is dat niet zo veel maar in N-spoor is het toch uiteindelijk een aardige klim voor de kleine treintjes.



Inmiddels is de baan al wat meer dan alleen de tekeningen. Ik heb veel getest met RocRail om het trein verloop vol automatisch te laten verlopen. Dit betekend dat ik op dit moment ongeveer 96 terugmeldpunten heb aangesloten. (DR4088 via LocNet) en op dit moment 24 wissel aandrijvingen heb aangesloten via 2x DR4018, 2x ESU switchpilot. In middels rijden de eerste treinen hun rondjes op de baan. Nog niet goed, er ontspoort nog wel eens wat (misschien wel een beetje een nadeel van N-spoor) en er blijft ook soms nog wel eens wat staan. De wissels moeten nog beter ingeregeld worden (haperingen) en af en toe komen de koppelingen van de wagons los. Maar daarom is het ook nog een kale baan zonder landschap.

Ik zal om de zoveel tijd even wat nieuws plaatsen hier om de ontwikkeling van de baan bij te houden. Vastteleggen voor me zelf en af en toe te vragen voor advies.







Projecten:
- Weer simulatie programma (gestopt)
- Bouw paradebaan Noord-Holland - Schiphol (afgebroken)
- N-Spoor Rheinland - Pfalz https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=112841.0

NS264

  • Offline Offline
  • Berichten: 9023
  • Het leven op de weg.
    • Midland
Re: N-Spoor Rheinland-Pfalz
« Reactie #1 Gepost op: 09 October 2024, 20:15:19 »
Hoi,

Welkom.
Dat gaat vast een mooie aan worden.

Gr. Koen.
Werkspoor modulen weer aktief. Swalbenburg in N de pauze stand.
Flash & The Pan: waiting for a train.

Milan

  • Offline Offline
  • Berichten: 37
N-Spoor Rheinland-Pfalz
« Reactie #2 Gepost op: 13 October 2024, 12:07:16 »
Gisteren de laatste module van ARCOMORA in elkaar gesoldeerd.



Omdat de hobby al duur genoeg is ben ik veel met Arduino'tjes aan het stoeien om de baan enigszins betaalbaar te houden. Daardoor ook op de website van ARCOMORA terecht gekomen. Hierop zijn wat modules te vinden die waarmee je met Arduino's van een paar euro decoders kunt maken. Ik ga gebruik maken van de Arloco Shield, de OkkieNext, DCC/power shield, en de PowerNext-Z.

Met de Arloco en de OkkieNext heb ik de terugmelding van de blokken geregeld. Ik heb nu al wat DR4088cs maar nog niet genoeg voor de laatste delen van de baan.

Met de DCC/power shield en de PowerNext-z heb ik nog een aantal wisseldecoders er bij en ook de aansturing van de seinen en verlichting op de baan zal via de DCC/power shield verlopen.





Nu nog de laatste wissels aanschaffen en dan kan ik in ieder geval het spoor met de bijbehorende wissels afmaken en digitaliseren.
Projecten:
- Weer simulatie programma (gestopt)
- Bouw paradebaan Noord-Holland - Schiphol (afgebroken)
- N-Spoor Rheinland - Pfalz https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=112841.0