Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Roco 1100 verwijderen koppeling nem schacht door Ben
Vandaag om 20:29:21
Fleischmann Anna ombouw. door Ferdinand Bogman
Vandaag om 20:20:03
Grootspoor in Frankrijk door FritsT
Vandaag om 20:18:52
Eerste hulp bij Freecad door Sylvester
Vandaag om 20:12:41
Randstad door Albert de Heer
Vandaag om 20:11:38
lampjes in huizen willekeurig schakelen door Bert55
Vandaag om 19:38:41
RocRail locomotief verandert van rijrichting na wachten in blok door Felix de Groen
Vandaag om 19:00:20
De overeenkomst tussen een Ovaalramer en een Motorpost. door FritsT
Vandaag om 18:44:02
"Litter Bin" voor Brits spoor en Britse modelspoorprojecten door JurS
Vandaag om 18:37:29
Nieuwe ruimte voor baan na ca. 30 jaar door ruudns
Vandaag om 18:34:36
Raadplaatje door Modellbahnwagen
Vandaag om 18:34:11
Museumdepot Beekbergen in H0 door Joz
Vandaag om 17:46:39
Acherntal 2.0 H0 TP III/IV door Ronald69
Vandaag om 17:17:20
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Benrail
Vandaag om 16:58:12
Welke 4-polige stroomvoerende koppeling is dit? door AlbertG
Vandaag om 16:55:08
De IJmuider spoorlijn - korte geschiedenis en plaatjes door IJmc
Vandaag om 16:40:06
Wereldhavendag 2025 Rotterdam door R1954
Vandaag om 16:31:56
Acherntal H0. (TP III/TP IV) door Ronald69
Vandaag om 15:56:56
Schets Weistra regeling met arduino UNO door keesg
Vandaag om 15:55:15
Een nieuw begin door dreezy
Vandaag om 15:52:23
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Bob R.
Vandaag om 15:24:15
Ronald doet de Fork Challenge! door Martin Welberg
Vandaag om 15:03:30
BNLS-Module: "Rvbr-Btk, Ringvaartbrug Haarlemmermeer nabij Buitenkaag" NS H0 door nighttrain1
Vandaag om 14:06:04
Spoor op industrieterrein Lage Weide door R1954
Vandaag om 13:34:06
Sfeer op je modelbaan door Hans Reints
Vandaag om 13:22:42
trein of metro naar Hoek van Holland door R1954
Vandaag om 13:17:00
US diorama in H0 door Frank 123
Vandaag om 12:44:13
Verwijderen van het nummer op Roco 1631 – tips gezocht door MikeMike
Vandaag om 11:55:27
Fleischmann Profi rails aan Roco Line rails zonder bedding koppelen door Wil uit ZO drenthe
Vandaag om 10:24:43
Toon hier je (model)TRAM foto's. door Keska
Vandaag om 08:52:06
  

Auteur Topic: Einde van de MBS in zicht?  (gelezen 2650 keer)

Hans Reints

  • हार्दिक शुभ कामनाएँ مع أطيب التحيات
  • Moderator
  • Offline Offline
  • Berichten: 12460
    • sleutelspoor
Einde van de MBS in zicht?
« Gepost op: 23 October 2023, 13:54:37 »
HAAKSBERGEN - Met 18.500 betalende bezoekers tot nu toe beleeft de Museum Buurtspoorweg (MBS) in Haaksbergen en Boekelo een ‘fantastisch’ jaar. Toch heeft het museum grote zorgen over de toekomst. De groeiende onzekerheid over financiële steun door de gemeenten Haaksbergen en Enschede voor de jaren vanaf 2023 leidt tot bezorgdheid over het eigen voortbestaan.
Volgens de leiding en bestuur van het museum is meer structurele financiële ondersteuning door de overheden nodig. De MBS ontving in de periode 2018-2022 jaarlijks 100.000 euro van de gemeenten Haaksbergen en Enschede. Als er voor komend jaar niet minimaal het zelfde bedrag op tafel komt, dan dreigt de MBS volgens eigen zeggen ‘te bezwijken door geldgebrek’.
Halve ton onzeker
Dat melden directeur Joke Mijdam en voorzitter Dick Buursink in een persbericht. Op dit moment is volgens de MBS zelfs de jaarlijkse subsidie van Haaksbergen van een halve ton voor 2023 nog niet zeker. De bijdrage van Enschede van eveneens 50.000 euro lijkt minder gevaar te lopen. „Wethouder Jeroen Diepemaat (cultuur, red.) is in ieder geval overtuigd van de charme en de aantrekkingskracht van de Museum Buurtspoorweg, dus dat is een goed teken”, zegt MBS-voorzitter Dick Buursink.
Industriecultuur
Buursink en directeur Joke Mijdam krijgen woensdag de wethouders Pieter van Zwanenburg (cultuur) en Johan Niemans (financiën) van Haaksbergen op bezoek in het spoorwegmuseum aan de Stationsstraat. Bij die gelegenheid hoopt de MBS-leiding de twee bestuurders te kunnen overtuigen van de betekenis van het museum qua uitstraling en imago voor Haaksbergen, Enschede en zelfs de regio. „Als MBS zijn we onderdeel van de industriecultuur in de Nederlands-Duitse grensstreek. Onze waarde gaat dus verder dan alleen Haaksbergen en Boekelo.”
Best bezocht in Twente
Buursink durft zelfs de stelling aan dat de MBS het best bezochte museum van Twente is. „Die 18.500 betalende bezoekers hebben we over de vloer gekregen in zo’n zestig rijdagen”, zegt de MBS-directeur met een blik op het dienstrooster van de stoomtrein tussen Haaksbergen en Boekelo.
De jaarlijkse ondersteuning van een ton, waarvan de MBS voor 2023 dus nog niet is verzekerd, staat volgens Buursink in schril contrast met de forse structurele subsidies die andere musea in de regio ontvangen. „Bij de Museumfabriek in Enschede , Natura Docet in Denekamp en Oyfo in Hengelo praat je over vele tonnen tot royaal boven het miljoen. Dan komen wij als MBS, met vooral bezoekers van buiten Boekelo en Haaksbergen, er wel heel bekaaid af. We hebben echt structureel meer nodig dan die jaarlijkse ton. Anders voorzie ik echt het einde van de Museum Buurtspoorweg.”

De Museum Buurtspoor¬weg is het best bezochte museum in Twente

Bron regionaal dagblad.
Dit forum is net een lopend buffet, je neemt wat je lekker vindt en wat je niet lust laat je liggen.

Tomasso

  • Offline Offline
  • Berichten: 6051
Re: Einde van de MBS in zicht?
« Reactie #1 Gepost op: 23 October 2023, 22:59:56 »
't Is schraal, zeker in verhouding tot andere musea. Dan zie je dat dit nog steeds onder de hobby categorie wordt geschaard, terwijl iets kunstzinnigs blijkbaar verheven genoeg is om tonnen tot een miljoen aan te spenderen. Dit is de 'ouwe mannen die nog een beetje prutsen aan vergane glorie zodat families in de herfstvakantie een dagje met het stoomtreintje uit kunnen' categorie. Tsja, da's natuurlijk niet te vergelijken met iemand die een banaan op de muur plakt, want da's kunst. Zuur.

Wensenlijst: Rhijnboog, Zeppelin, de rest is bonus ;-)

Spoor 0 adept

hrp

  • Offline Offline
  • Berichten: 4226
Re: Einde van de MBS in zicht?
« Reactie #2 Gepost op: 23 October 2023, 23:01:40 »
Misschien heeft de Twent Pieter Omzicht in zijn nog te publiceren partijprogramma een oplossing..
Groet,
      Ronald

Hans Reints

  • हार्दिक शुभ कामनाएँ مع أطيب التحيات
  • Moderator
  • Offline Offline
  • Berichten: 12460
    • sleutelspoor
Re: Einde van de MBS in zicht?
« Reactie #3 Gepost op: 24 October 2023, 09:03:22 »
Wie weet, zou een optie kunnen zijn.
Dit forum is net een lopend buffet, je neemt wat je lekker vindt en wat je niet lust laat je liggen.

Arjan6511

  • Offline Offline
  • Berichten: 4731
    • Filmpjes op YouTube
Re: Einde van de MBS in zicht?
« Reactie #4 Gepost op: 24 October 2023, 09:06:12 »
Wat was de daadwerkelijke titel van het nieuwsartikel?

https://www.youtube.com/@arjans3459/videos > abonneer want er komt meer! Treinenvideo's uit NL/D/AT

Eelco Storm

  • Pauze
  • Offline Offline
  • Berichten: 11649
    • Mijn fotoarchief
Re: Einde van de MBS in zicht?
« Reactie #5 Gepost op: 24 October 2023, 09:09:26 »
Is dit niet gewoon zo'n nieuwtje dat om de zoveel tijd opduikt in museumland? College te X moet nieuwe begroting maken, museumlijn te X raakt misschien subsidie kwijt, schreeuwt moord en brand in het lokale dagblad en na een week of wat als de nieuwe begroting van de gemeente rond is, blijkt dat de soep niet zo heet gegeten wordt, als deze werd opgediend en dat men gewoon weer de gewone subsidie krijgt.

Ik meen dat de SGB wel eens in deze situatie heeft gestaan, SHM ook wel eens en voor de MBS is het misschien niet de eerste keer.

Het zal wel los lopen. En dan kan Omtzigt zijn partijprogramma gewoon wijden aan zaken die in het landsbelang zijn (maar mijn stem krijgt hij niet).

Eelco

Hans Reints

  • हार्दिक शुभ कामनाएँ مع أطيب التحيات
  • Moderator
  • Offline Offline
  • Berichten: 12460
    • sleutelspoor
Re: Einde van de MBS in zicht?
« Reactie #6 Gepost op: 24 October 2023, 09:24:22 »
Globaal webpictogram
Tubantia.nl
https://www.tubantia.nl/haaksbergen/onzekere-tijden-museum-buurtspoo
Onzekere tijden: Museum Buurtspoorweg vreest voor het einde
Web13 jul. 2023 · In de lokale politiek wordt daaraan getwijfeld, dus breken voor de MBS onzeker tijden aan waarin zelfs voor het einde wordt gevreesd. Teun Staal 13-07-23, 16:26 Laatste …

Auteur: Teun Staal
Dit forum is net een lopend buffet, je neemt wat je lekker vindt en wat je niet lust laat je liggen.

hrp

  • Offline Offline
  • Berichten: 4226
Re: Einde van de MBS in zicht?
« Reactie #7 Gepost op: 24 October 2023, 10:05:03 »
Webpagina werkt niet meer.
Groet,
      Ronald

henk

  • Offline Offline
  • Berichten: 22516
Re: Einde van de MBS in zicht?
« Reactie #8 Gepost op: 24 October 2023, 10:15:59 »
Dat artikel is dan ook enkele maanden oud.
Het artikel dat Hans in de openingspost citeerde is zelfs van vorig jaar, maar nog wel leesbaar.  ;D
https://www.tubantia.nl/haaksbergen/museum-buurtspoorweg-in-haaksbergen-heeft-ondanks-topjaar-grote-zorgen-over-voortbestaan~a1c4afd6/

Recent opnieuw dezelfde oproep.
https://www.tubantia.nl/haaksbergen/museum-buurtspoorweg-vraagt-om-steun-anders-is-het-eindstation-in-zicht~afa40353/

Kortom, ik denk dat Eelco het goed heeft begrepen.
Het is heel Nederlands om iets heel Nederlands te vinden.

hrp

  • Offline Offline
  • Berichten: 4226
Re: Einde van de MBS in zicht?
« Reactie #9 Gepost op: 24 October 2023, 10:26:30 »
Twentsche Courant/ Tubantia pompt oud nieuws rond...

Maar misschien is het wel zo dat waar rook is, er ook vuur is.
Zoals het heurt bij stoomtreinen.
 
Groet,
      Ronald

henk

  • Offline Offline
  • Berichten: 22516
Re: Einde van de MBS in zicht?
« Reactie #10 Gepost op: 24 October 2023, 10:28:34 »
Nee, Hans pompt oud nieuws rond. Er is nu een nieuwe ronde.

Het is weer de tijd van de naderende begrotingsbehandelingen, precies als Eelco omschreef, behalve dat de bedragen flink hoger zijn. De MBS wil een verhoging van €100.000 naar €234.000 per jaar op te brengen door Haaksbergen en Enschede. Het College van B&W van Haaksbergen heeft het aandeel van die gemeente groot €127.000 (voorheen €50.000) al in de concept-meerjarenbegroting opgenomen. CDA en lokale partij Nieuw-Haaksbergen (samen 10 van de 19 zetels) hebben twijfels over de hoogte en het structurele karakter van het bedrag. Een vertegenwoordiger van MBS heeft vorige week vrijdag met het CDA gesproken en zal een dezer dagen met Nieuw-Haaksbergen spreken. De pers wordt nu ingeschakeld voor nog wat extra druk. Zal dus wel goed komen. Enschede zal een besluit van Haaksbergen volgen is de verwachting.

Het artikeltje waarnaar Hans in post 6 verwees is verhuisd.
https://www.tubantia.nl/haaksbergen/onzekere-tijden-museum-buurtspoorweg-vreest-voor-het-einde~a08f5b05/
Staan best opmerkelijke dingen in. Naar eigen zeggen heeft MBS een jaarlijks tekort van ongeveer €100.000, maar wil toch naar een subsidie van €235.000. Zal best een reden voor zijn, maar die staat er niet bij. Ik vind eigenlijk dat die raadsleden gewoon hun werk doen voordat ze al of niet instemmen met een structurele verplichting.
« Laatst bewerkt op: 24 October 2023, 17:03:25 door henk »
Het is heel Nederlands om iets heel Nederlands te vinden.

zuylen

  • Offline Offline
  • Berichten: 4517
Re: Einde van de MBS in zicht?
« Reactie #11 Gepost op: 24 October 2023, 16:08:04 »
Ik denk dat het wel goed komt. Haaksbergen wil zijn attractie niet kwijt. En die bedragen worden inderdaad overdreven om druk op de (stoom) ketel te zetten.
zuylen is helaas in januari 2025 overleden