Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door puntenglijder
Vandaag om 19:01:56
BR-18.6 Schaal-0. door FritsT
Vandaag om 18:51:55
Roco Plan T door gtw6016
Vandaag om 18:51:32
"Litter Bin" voor Brits spoor en Britse modelspoorprojecten door bask185
Vandaag om 18:47:13
Länderbahn en Reichsbahn locomotieven. door Huup
Vandaag om 18:37:17
Locomotiefverlichting brand met Rocomuis niet, met JMRI wel..... door Ronald Halma
Vandaag om 18:36:05
Gekke/vreemde/rare filmpjes en video's met treinen erin. door Rody v. G.
Vandaag om 18:34:34
Swalbenburg, N modulebaan door NS264
Vandaag om 18:32:08
wisselaandrijving MTB door Ronald Halma
Vandaag om 18:24:02
Klein baantje 1200x1200mm door Prutsert
Vandaag om 18:12:37
Sfeer op je modelbaan door Prutsert
Vandaag om 18:05:06
Fleischmania Nostalgia door Besselspoor
Vandaag om 17:43:45
Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's door Rick
Vandaag om 17:02:48
Viesmann 5214 pendelautomaat vraag door Klaas Zondervan
Vandaag om 16:56:48
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door Sikko
Vandaag om 16:41:38
Rhätische Bahn in 0m; van Filisur naar Stuls door Jan Bennink
Vandaag om 16:13:57
Station Roodeschool door Torikoos
Vandaag om 15:34:51
DVT: Belgische (militaire) "Dagelijkse Verlofgangers Trein": samenstelling? door VictorPM
Vandaag om 15:10:08
Nachttreinen Oost Europa door ns.1200
Vandaag om 15:05:42
20 jaar BNLS door tijgernootje
Vandaag om 15:04:31
Toon hier je pas gereed gekomen (model-)spoorbouwsels ... door puntenglijder
Vandaag om 14:50:05
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door tijgernootje
Vandaag om 14:42:02
Br 38 Piko Superen. door puntenglijder
Vandaag om 14:41:21
Lima IRM pimpen door StefanNL_Plays
Vandaag om 14:34:31
US diorama in H0 door tijgernootje
Vandaag om 14:04:02
Heljan containerkraan werkt niet naar behoren door MOVisser
Vandaag om 13:48:09
Intermittende kortsluiting door Klaas Zondervan
Vandaag om 13:42:37
Pfarrerwinkel bahn door tijgernootje
Vandaag om 13:35:10
Raadplaatje door Nullem
Vandaag om 12:36:56
The Micro Model Railway Dispatch door Scratchbuilt
Vandaag om 11:55:35
  

Auteur Topic: Bouw van een NS P4020-4064 (Philotrain kit 23)  (gelezen 10935 keer)

MathynK

  • Offline Offline
  • Berichten: 3854
    • MCKmodelbouw
Re: Bouw van een NS P4020-4064 (Philotrain kit 23)
« Reactie #30 Gepost op: 03 April 2023, 20:12:09 »
Graag gedaan Marco! Voel je vrij om je vorderingen hier te plaatsen (y)

--------------------------------------------------------------------------------

Verder met het dak.
Zoals ik al in het begin aangaf zaten er een aantal onvolkomenheden in de kit. Het grote dak had ik al op maat gemaakt, maar ook het kleine dak moest ik zelf op maat maken. Ik heb uit dezelfde plaat messing van het grote dak een reststuk op maat geslepen. Zo wist ik zeker dat de ronding juist was.
Om het spuiten makkelijker te maken had ik één vereiste: het bovendakje moest demontabel blijven. Daarom heb ik eerst drie aanslagen gemaakt waar een rechthoekig massief messing profiel op rust. Dit vormt de basis voor het dak.



Het linker gaatje zit bewust niet in het midden van het profiel en het middelste gaatje zit ook uit het midden. Daardoor kan het dak echt maar op één manier geplaatst worden en zit het straks dus altijd goed.



Hier zie je in het midden een aanslag en rechts tegen de kopwand zit een plaatje. Zo een plaatje zit ook links en valt dus amper op vanaf de buitenkant.



Voordat ik het profiel aan het dak soldeerde heb ik er eerst op drie plekken m1,4 schroefdraad in getapt. Vanaf de onderzijde kan ik nu drie boutjes vastdraaien die het dak netjes aantrekken tot aan de aanslag. Eenmaal gemonteerd zie je er vrijwel niks van, het is een net compromis. Als bij het eindresultaat de bouten zwart zijn en er glas in zit dan zie je er echt niks meer van.





Op het profiel is de messing dakplaat gesoldeerd. Daarna de lampluchters erop.

De bovenbouw is hiermee zo goed als afgerond. Het onderstel moet nog afgemaakt worden en daarna staat het interieur op het lijstje. Het verslag is nu wel weer bijgewerkt, maar helaas zit de P momenteel nog in een verhuisdoos en heb ik nog niet ontdekt welke het is... Een volgende update zal dus nog eventjes moeten wachten.

Groet, Mathyn
« Laatst bewerkt op: 03 April 2023, 20:15:10 door MathynK »
Mijn projecten zijn ook te zien op www.MCKmodelbouw.nl
Nu ook op instagram

MathynK

  • Offline Offline
  • Berichten: 3854
    • MCKmodelbouw
Re: Bouw van een NS P4020-4064 (Philotrain kit 23)
« Reactie #31 Gepost op: 03 April 2023, 20:21:28 »
Beetje off topic, maar speciaal voor Ton nog een aantal foto's van de CHM van MKmodelbouwstudio's die ik vorige week heb afgerond.  ;) ;)







Eén deur op een kiertje gezet. Ik zie nu dat de deurrail aan de bovenkant niet helemaal recht zit. Foto's zijn onverbiddelijk  :o

Groet, Mathyn
Mijn projecten zijn ook te zien op www.MCKmodelbouw.nl
Nu ook op instagram

Marco Staartjes

  • Offline Offline
  • Berichten: 306
Re: Bouw van een NS P4020-4064 (Philotrain kit 23)
« Reactie #32 Gepost op: 03 April 2023, 21:08:01 »
Graag gedaan Marco! Voel je vrij om je vorderingen hier te plaatsen (y)

OK, maar wel beetje boel off topic....

De eerste poging met Tamiya Thin cement ging wat lastig. Het potje was bijna leeg, zodanig zelfs dat het kwastje boven het lijm-niveau bleef. Maar met het potje een beetje schuin kon ik met een schroevendraaier er wel een drupje uithalen. Het styreen u-vormig plaatje kon prima gelijmd worden.
Het 2e u-vormige plaatje heb ik met Revell Contacta Proffesional gelijmd (ging een stuk makkelijker met het naalddunne doseertuitje  (y)).
Vervolgens nog 2 x twee dunne stripjes aan de onderzijde van de wagenbodem geplakt, zodat de boel lekker stevig is.
Zorg ervoor dat de genoemde stripjes 'onder' de stelbalken blijven, anders heeft het middelste wiel geen ruimte om heen en weer te bewegen.

Volgende uitdaging zijn de treeplanken, die zijn van een ander soort kunststof. Een testje met de Revell lijm leverde geen succes op. Misschien hier dan maar de 2 componentenlijm eens proberen....

Marco.




TonM

  • Offline Offline
  • Berichten: 2579
Re: Bouw van een NS P4020-4064 (Philotrain kit 23)
« Reactie #33 Gepost op: 03 April 2023, 21:59:41 »
Beetje off topic, maar speciaal voor Ton nog een aantal foto's van de CHM van MKmodelbouwstudio's die ik vorige week heb afgerond.  ;) ;)

 ;D ;D

Ziet er goed uit, Mathyn.

Eén deur op een kiertje gezet. Ik zie nu dat de deurrail aan de bovenkant niet helemaal recht zit. Foto's zijn onverbiddelijk  :o

Dat vind ik nou het grote voordeel van solderen boven lijmen: met een beetje warmte haal je het zo weer los en bak je het opnieuw vast.  8)

Hoe dan ook, een leuk detail om die deur op een kier te zetten.  (y)

Grtz, Ton