Doel:€250.00
Donaties:€88.00

Per saldo:€-162.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-06-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Onlangs gespot - gefotografeerd, de foto's door MichielB
Vandaag om 23:16:30
Conrat door hmmglaser
Vandaag om 23:14:15
tandwiel lux modellbau door Olav
Vandaag om 22:59:14
Rookgenerator wil niet werken, van piko 50652 = BR 93 in Rocrail door MOVisser
Vandaag om 22:56:39
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door Schachbrett
Vandaag om 22:51:19
Module vliegveld Jan van Mourik door MOVisser
Vandaag om 22:47:52
Raadplaatje door Keska
Vandaag om 22:47:34
BNLS-Werkspoor - Railhopper SM90 door Joz
Vandaag om 22:46:29
Mijnbouw Indonesië door MOVisser
Vandaag om 22:26:28
De IJmuider spoorlijn - korte geschiedenis en plaatjes door Vislijn
Vandaag om 21:42:40
PWM regelaar Kato 22018 sx standaard controller door Pollux
Vandaag om 21:36:30
Rondje door Lissabon met Lijn 28 door Peter Soonius
Vandaag om 21:32:12
Modelspoorbaan van Einte door einte
Vandaag om 20:10:28
Tandwiel 13 tands tbv aandrijfasje door Hasenwald
Vandaag om 19:28:42
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door VAM65
Vandaag om 19:18:35
Koppelingsmechanisme klemt? door Robert vh Prutsert
Vandaag om 19:12:10
Scandinavië-IG: Skandinavisk bangården. Voor op Scandinavië gerichte spoorzaken door Loki
Vandaag om 19:06:47
Z21 en het programeren met de Z21App. door Frank 123
Vandaag om 19:03:41
Da's Daz 2 door NS264
Vandaag om 18:37:27
Ombouw/Pimpen Bolle neuzen door bollen neus
Vandaag om 18:32:58
Nederland jaren 50 op basis van mijn roots door defender
Vandaag om 18:29:04
Liliput Onderdeel NS 7851 stoomlok door Bas, Dordrecht
Vandaag om 18:25:26
Bentheimer Eisenbahn, gisteren, vandaag en morgen. door borotof
Vandaag om 17:47:49
19 Toen door ES44C4
Vandaag om 17:20:58
Veevervoer ss/ ns door klusser
Vandaag om 17:15:12
Vijfhuis (v.h. Frotterdam) door Ben
Vandaag om 17:03:11
Ovaalramer in messing. Schaal 0 door FritsT
Vandaag om 16:57:23
De bouw van 'Ommelanden' (H0) door phdirk
Vandaag om 15:57:32
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door MOVisser
Vandaag om 15:03:22
BR-18.6 Schaal-0. door FritsT
Vandaag om 14:26:11
  

Auteur Topic: Spoor nul RijGroep NoordOost/Nederland  (gelezen 33495 keer)

bernhard67

  • Offline Offline
  • Berichten: 1819
    • http://www.bernardspoornulblog.blogspot.nl/
Re: Spoor nul RijGroep NoordOost/Nederland
« Reactie #165 Gepost op: 24 October 2023, 22:52:44 »
Hallo,

Nog een beter beeld van akkerveld met op de achtergrond struiken   




foto overzicht van de laatste module bak  nu is de aankleding wat beter te zien


foto tijdelijke seinhuis eigenlijk is het een blokpost  daarbij staat nog de VW Kever de auto van de seinwachter

Met vriendelijke groeten,

bernard
« Laatst bewerkt op: 24 October 2023, 23:12:36 door bernhard67 »

bernhard67

  • Offline Offline
  • Berichten: 1819
    • http://www.bernardspoornulblog.blogspot.nl/
Re: Spoor nul RijGroep NoordOost/Nederland
« Reactie #166 Gepost op: 13 March 2024, 23:30:20 »
Hallo

Sinds eind oktober   heeft er geen rij dag meer plaats gevonden weet  op dit moment ook niet of er  nog rijdagen plaats zullen vinden .

Maar goed  sinds de wintermaanden ben ik dus begonnen om nieuwe module bakken te bouwen  deze zijn compacter dan de module bakken die ik in Oldenzaal bij mij had . Deze bakken waren 1,10 lang en bestond uit 7 module bakken plus de dikke onderstellen  voor transport moest ik een bus huren wat niet echt goedkoop was. 

De nieuwe module bakken bestaan uit vijf bakken die niet langer zijn dan 1 meter  en qua dikte 9 cm zijn . deze bakken kan ik makkelijker vervoeren in een gewone personenauto. als het moet.  Ook zijn de poten niet breder dan 2 cm en heb ik hier een makkelijke constructie voor bedacht  zodat deze vrij makkelijk zijn mee te nemen.

Op dit moment ben ik  nog wel even bezig met de nieuwe module bakken sommige bakken moeten nog van aansluit draden worden voorzien en sommige rails moet nog van grind worden voorzien.  Daarna moet nog alle bakken afgewerkt worden met groen en struiken  en dennenbomen hier en daar.

Op de nieuwe module bakken komen maar drie gebouwen voor een station  wc gebouwtje en seinhuis .  alle andere gebouwen heb ik kort weg geen ruimte meer voor  en scheelt ook weer extra ruimte in de auto.



Foto van eerste module bak waar de overweg op zit oja loc op de foto is verkocht  komt wat anders  moois voor terug wat een tijd weg geweest is. .  Na de overweg rijdt de trein het station binnen het station gebouw is nu ook meer naar voren geplaatst , 

Station bestaat nu uit twee perons waarvan 1 peron midden peron is wat aan de achterkant schuin afloopt .De lok moet wel omlopen in het station en kan dus  terug lopen over spoor 1 of spoor 2 hangt natuurlijk vanaf op welk spoor de trein binnen gelopen is. 

Bij het station is ook nog een derde spoor echter loopt deze dood tegen een laad peron aan .  Hier kan je dus wat goederenwagens weg zetten of op pikken.

gezammelijke lengte van de module  is nu 4,75 meter  perron lengte midden perron is zo 240  het peron lengte bij het station gebouw is niet langer dan 1,50 lang genoeg voor een trein bestaande uit 2 Silverlingen of een  drie of vier dellig Railbus of een BR 212 met vier 3 YGE umbauwagens.

tot zo ver dit berichtje, Nu maar afwachten of er ergens in april  mei een rij dag plaats gaat vinden.

Wordt vervolgd

Met vriendelijke groeten,

Bernhard

g-j

  • Offline Offline
  • Berichten: 1702
Re: Spoor nul RijGroep NoordOost/Nederland
« Reactie #167 Gepost op: 25 May 2025, 17:54:39 »
Dag,

Even een vergeten draadje opgezocht om er wat leven in te blazen. Eerder dit jaar was er een rijdag in Drenthe en we kwamen eigenlijk tot de conclusie dat de rijmogelijkheden wat beperkt waren. Vanuit een opstelterrein, via een brandstofhandel naar mijn Ostmuhle Hafen. Nu had niet iedereen modulen bij zich dus dat beïnvloede bovenstaande uitspraak wel enigszins. Ik was al voornemens om iets nieuws te gaan bouwen en ben ergens dit jaar begonnen:

Van links naar rechts:

Hier de overweg, nog verder links zit het kopschot om te verbinden met andere rijgroepmodulen.


Kof onderweg.


Ongeveer halverwege de linkermodule.


Op de tweede module bevinden zich goederenloods en stationsgebouw.


En het perron is voorzien van volk en wat attributen, al wel geplaatst maar nog niet op de foto de perron hekken en perronlampen.

Het is allemaal nog niet klaar, maar wel bijna. Verdere plannen zijn een derde module om het omloopspoor te realiseren en een kopspoortje met een losweg. Verder wat groen, vrij saai verder. Wederom zijn deze modulen zo gebouwd (net als Ostmuhle Hafen) om ook zonder de rijgroep te functioneren. Er zal nog een fiddleyard gebouwd worden.

Groet, Gert-Jan