Doel:€250.00
Donaties:€0.00

Per saldo:€-250.00

Steun ons nu!

Laatst bijgewerkt
op 03-12-2025

Vacature: secretaris bestuur
Algemeen

De stichting

Recente berichten

Ondergrond modelspoorbaan door HenkN
Vandaag om 23:34:12
Faller 2026 door Floris Dilz
Vandaag om 23:33:48
24 en 25 Januari 2026 modelspoorweekend Ewijk door neudalhausenstadbahn
Vandaag om 23:25:04
Mijn eerste H0-modeltreinbaan in aanbouw door Schachbrett
Vandaag om 23:21:42
Au bord de la Cèze door WimNa
Vandaag om 23:18:06
"Southern Pacific's Coos Bay Branchline in H0", een nieuwe thuisbaan. door NTeering
Vandaag om 23:04:06
Gekleurde ketelringen bij duitse stomers door Robert vh Prutsert
Vandaag om 22:59:51
Welke centrale is betrouwbaar? door Klaas Zondervan
Vandaag om 22:57:55
Bahnstrecke 5867 door Frank 123
Vandaag om 22:23:42
Länderbahn en Reichsbahn locomotieven. door wob
Vandaag om 22:17:45
Toon hier je nieuwe (model-) spooraanwinst(en)... door 1200blauw
Vandaag om 22:01:06
Toon hier je (model)TRAM foto's. door Charles_
Vandaag om 22:00:08
Interesse stamtafel/club Amersfoort? door Sikko
Vandaag om 21:56:58
Mallnitzer Tauernbahnstrecke ÖBB N Spoor door Schachbrett
Vandaag om 21:46:52
Bruine NS 1200s - Treinsamenstellingen. door Vislijn
Vandaag om 21:27:45
Zaterdag, 31 januari 2026 | 8e Ruilbeurs MSV Post B door Carl
Vandaag om 21:27:21
Revier Rheinbrenner (H0) door Marco1044
Vandaag om 21:11:21
Märklin Digitaal C, vreemd geluid uit de rails door Martijn193
Vandaag om 21:03:30
Molenbaan (werktitel) door Marty
Vandaag om 20:56:36
Modelbaan in schaal N - 520x80cm - schaduwstation door 1op160
Vandaag om 20:56:17
Wissels omzetten met luchtdruk door Hans van de Burgt
Vandaag om 20:55:54
US diorama in H0 door Wim Vink
Vandaag om 20:42:00
Altbau e-loc BR163 zelfbouwen in H0 door Quinzeedied
Vandaag om 20:31:37
Kortsluiting. Maar waarom dan toch? door puntenglijder
Vandaag om 20:30:51
Oudere Marklin S3/6 opleuken door puntenglijder
Vandaag om 20:27:23
NS-1000 in spoor-1 door FritsT
Vandaag om 20:22:14
Retrobahn goes to the States: Bergamot Creek door Frits C
Vandaag om 20:15:02
Modelspoorfans in Amersfoort gezocht! door Martijnstein
Vandaag om 20:03:36
De Oosthoek (lokaalspoorlijn periode III, diesel) door Ronald Halma
Vandaag om 19:50:32
On30 diorama: Sedona Red Rock Canyon, AZ door BartvD
Vandaag om 19:11:51
  

Auteur Topic: landing briths  (gelezen 831 keer)

Hans Reints

  • हार्दिक शुभ कामनाएँ مع أطيب التحيات
  • Moderator
  • Offline Offline
  • Berichten: 12581
    • sleutelspoor
landing briths
« Gepost op: 15 June 2018, 19:03:45 »
M60A1 Armoured Verhicle Landing Bridge (AVLB)
Het gepantserde voertuig M60A1  AVLB is een voertuig ontworpen om militairen en hun uitrusting snel over niet al te brede diepe hindernissen te helpen. De M60A1 AVLB is gebouwd op een omgezet tankchassis. Door de geschutskoepel te verwijderen kon een 60 voet (19 meter) lange schaarbrug op het chassis worden geplaatst. De brug heeft militaire ladingsklasse 60. Door gebruikte te maken van een tankchassis kan in de AVLB in het zelfde terrein opereren als die van de hoofdgevechtmacht . Het pantser staat de AVLB toe om zelfs in aanwezigheid van vijandelijk vuur te werken. Het plaatsen van de overspanning duurt 2 tot 5 minuten. Zodra het brugdeel over de hindernis is geplaatst, koppelt de AVLB zich los, en gaat dan als eerste voertuig de brug over om aan de andere kant te wachten tot dat al het andere verkeer veilig de brug gepasseerd is. Zodra het laatste voertuig en de infanterist gebruik hebben gemaakt van de brug, gaat de AVBL zich weer met de brug verenigen. Het opnemen van de brug door de twee koppige bemanning vergt, onder pantser bescherming, een kleine 10 minuten. Hierna kan de AVBL zich met gezwinde spoed naar de volgende klus reppen!!!.
Voor de goede orde, de M60A1 AVBL heeft nooit Nederlandse kentekens gekend. Wij moesten het met omgebouwde Centurions doen voor dat de Biber zijn intrede deed.


18 Front aanzicht van de Amerikaanse M60A1 AVLB. Duidelijk is de stempel te zien waarmee de brug wordt afgezet. De tank heeft een Lengte van 9.44 meters en een breedte van 3.66 meters.


19 De achterzijde van de AVLB. De rijwegbreedte van de AVLB is 4 meter. De AVLB is uitgerust met een 12 cilinder diesel motor type Avos-1790-20. Deze krachtbron geeft de tank een snelheid over de weg van 50 kilometers per uur en in het terrein is dit 13 tot 20 km/h. De AVLB heeft een brandstof capaciteit van 1420 liters wat een actieradius geeft van 464 kilometer.


20 Zonder brug  is duidelijk de zware cilinder van het hydraulisch hefsysteem te onderscheiden. Het gewicht van de AVLB is 56.6 ton (51.33 metrische ton)


21 Verplaatsing van de brug op een wielvoertuig. De brug heeft een uitgevouwen lengte van 19.5 meter en kan een gat overspannen van 18 meter. In gevouwen toestand heeft de brug een lengte van bijna 10 meter. Het gewicht van de brug zelf is 14.6 ton.


22 Een geweldig gezicht als de brug in operationele toestand is.


23 Als eerste handeling wordt de tank door ons wat modificeren. De plastic zuigerstangen van het hydrolyse hefsysteem zijn door het veelvuldig gebruik zodanig slap geworden dat zij spontaal afbraken.


24 ook de scharnierpunten worden vervangen door messing exemplaren.


25 De brug bestaat uit twee delen die samen weer een geheel gaan vormen. De brug is ruim buiten het profiel van vrije ruimte. Zonder in te grijpen kan de brug niet op de trein geplaatst worden en moet er dus iets aangedaan worden. Wij gaan, net als in het grootbedrijf, de brug demonteren en zagen alle verbindingen tussen de rijdelen uit.


26 Als dat gebeurd is worden de delen, net zoals op het plaatje, op elkaar geplaatst.


27 Zo gaan de brugdelen vervoerd worden. Alles gezekerd dmv trekbanden en staaldraad tussen de rongen. Alles wordt met trekbanden aan de wagen gefixeerd.


28 De M60A1 AVBL in vervoer toestand. Door het buiten profiel zijn van de tank met brug, moeten deze apart vervoerd worden. De lengte en het gewicht van het pantservoertuig ()bepalen dat voor een zes assige zwaartransportwagen gekozen is.


29 Om de brug op de Rs te krijgen hebben we enige hulpwerktuigen nodig


30 Deze kraan is omgebouwd uit een Kibri model


31 Net als deze. Let even op de overgangen tussen de Demels!


32 De kranen zijn gelijk maar gebruikt om de containers met losse materialen op de Rs te plaatsen.


33 Klaar om zelf geladen te worden. Hier is goed te zien hoe of dat de brugdelen geborgd zijn.


34 De gezekerde AVLB op een DEMEL-wagen tussen de Leoparttanks


35 De AVLB is gereed om de arm in de vervoersstand te plaatsen (achterover op de steun)


36 De steunen zijn al geplaatst. Het is nu zaak de rupsen goed op te sluiten!


37 Wat je allemaal al niet nodig hebt. Blokken en (span)kettingen zijn geleverd door nu Herpa.


38 Geplaatst in de vervoerstoestand. Vanwege het te hoog zijn moet de hydraulische arm zo laag mogelijk geplaatst worden op de spoorwagen.


39 Als laatste gaat de Bergingspantser op de trein. De kraan van deze pantser hebben we aan het front hardt nodig om de brug weer in elkaar te zetten.


40 Alleen de Bergpantser, die op de achtergrond nog bezig is, op de trein zetten, en dan kan de trein vertrekken.

Ps. Roco heeft een mooie Bieber op basis van een Leopard 1 in de aanbieding, hoewel  deze Bieber niet conform is aan de Nederlandse uitvoering,  is het een aanvaarbaar model voor de krijgsmacht in tijdperk  IV/V
Dit forum is net een lopend buffet, je neemt wat je lekker vindt en wat je niet lust laat je liggen.

Eric B

  • Offline Offline
  • Berichten: 8244
  • NS tijdperk II(c)/III
    • Obdam in h0
Re: landing briths
« Reactie #1 Gepost op: 16 June 2018, 12:58:57 »
Leuke knutsels Sobat :)

Alleen is je Leo-1 berging nu een soort mutant, een berger met het dozerblad van een genietank, het dozerblad van een berger is beduidend kleiner (lager) dan dat van een genie uitvoering.

Zover ik heb kunnen vinden hadden de Nederlandse Centurion brugleggers dezelfde opbouw en brug als de M60, dus daar zou je nog wat mee kunnen doen.
Fotodijkje en fotodiorama
Obdam
Als alles meeloopt hebben we morgen een optocht.