BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => (Her)beginners => Topic gestart door: marieke4444 op 24 November 2016, 12:06:46

Titel: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 24 November 2016, 12:06:46
Hallo, ( de vraag is vast tig keer gesteld maar kon niet zo snel vinden mijn in het forum mijn excuses eventueel alvast )

Mijn zoontje wil een modelspoorbaan en het liefst digitaal. Nu zit ik totaal niet zo in deze wereld en hij weet er zelf ook niet al te veel van maar hij wil digitaal gaan rijden.

Nu weet ik dat je  2 grote merken hebt : Marklin en Roco ( Fleischmann )  en volgens mij heeft Marklin wisselstroom en Roco gelijkstroom 

Nu weet ik nog een beetje dat je nooit met een Fleischmann trein op een Marklin baan kon gaarn rijden ivm de stroom enz.
Het gelijkstroom wordt volgens mij afgekort naar DC als ik het goed heb en wisselstroom naar AC

Nu zag ik tot mijn verbazing op de site van Roco een aantal locomotieven staan zoals deze ( zie link )

http://www.roco.cc/en/product/234512-0-0-1-1-0-0-002002/products.html

Deze is AC digitaal. Betekent dit nu dat je deze trein zonder problemen op een Marklin rails kan laten rijden? Of ben je daar weer aparte decoders enz enz voor nodig.

Wat ik zie dat het assortiment AC treinen bij Roco inmiddels ook groter is dan de DC modellen ( digitaal dan ) en als je deze zou kunnen laten rijden op Marklin rails dan zou je dus kunnen kiezen uit treinen uit het assortiment van zowel Roco als Marklin,

Ik hoop dat mijn vraag duidelijk is

Groetjes Marieke


Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: IJsselsteyn op 24 November 2016, 12:21:39
Roco levert een deel van haar modellen inderdaad ook voor het Märklin-systeem.


Steyn
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 24 November 2016, 12:25:08
Okey dus als ik een Marklin AC digitaal startpakket koop met een marklin decoder voor mijn zoontje, dan kan hij met diezelfde Marklin decoder ook de AC modellen van Roco laten rijden?

Bedankt
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Esufreak op 24 November 2016, 12:29:27
Kort en bondig JA.

Als de loc maar het juiste decoderadres krijgt.

Gr, Arie
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: treinenhobby op 24 November 2016, 12:31:03
De decoder zit in de lok en in de startset zit een digitale centrale.
Nieuwe digitale centrales kunnen overweg met alle nieuwe digitale decoders die af fabriek worden ingebouwd in AC modellen.

Indien u besluit om zelf een analoge AC lokomotief om te bouwen naar digitaal, dan is het wel van belang om te kijken of de decoder door de centrale bediend kan worden.

In uw startbericht meldde u dat Roco meer digitale AC treinen heeft dan digitale DC modellen. Dit klopt.
Bij AC zit er altijd een digitale decoder in, terwijl DC modellen analoog wordt geleverd met intern een stekker (noemen ze digitaal voorbereid), zodat je zelf kunt kiezen welk merk en type decoder je wilt.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Marco EB op 24 November 2016, 12:32:03
Hallo Marieke,

Je bent al aardig op de hoogte, wat betreft merken en verschil tussen AC DC (Goeie band).

Het klopt dat je wissel stroom modellen hebt van andere merken dan Marklin. die op het drie rail (AC) systeem van Marklin rijden.
Of je kiest voor Marklin of Roco is een kwestie van smaak beide zijn goed.

Ja we kunnen heel veel flauwe voor en tegen argumenten aandragen.
Maar een Roco Z21 startset is iets wat ik voor mijn kinderen zou overwegen.

De jongste vind een knopje draaien nog leuk , maar heeft niets met treintjes, met de oudste ben ik gestart met een computergestuurde module. Heeft niets met treintjes maar vind het bouwen solderen en computer freubelen leuk.




Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 24 November 2016, 12:39:47
Dat starterspakket van Roco z21 ziet er inderdaad goed uit moet ik zeggen.

Maar mijn conclusie als leek zijnde is: Ik kan beter een starterspakket van Marklin gaan kopen omdat ik dan eventueel ook nog keus heb uit de Roco modellen.
Misschien dat iemand die conclusie kan bevestigen of ontkrachten als ik er totaal naast zit? Roco is wel iets goedkoper zie ik

Als ik de starterspakket van Roco ga nemen deze is DC is mijn keuze dus beperkt tot Roco en kan ik geen Marklin treinen selecteren.

Enige vraag die nog in me opkomt is: Hoe zit het met de aansluitingen van de treinen tov van de wagonnetjes? Heeft Marklin hier een ander systeem voor dan Roco?
Dus met andere woorden kan ik de standaard Roco wagonnetjes zo aansluiten op de Marklin trein?
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: DaveH op 24 November 2016, 12:43:08
Hoi Marieke,

Er zijn nog zoveel meer merken die DC modellen maken.

Trix, Hornby, Kato en dan zijn er nog heel veel meer.

Je (of je zoontje) is dus echt niet gebonden aan alleen Roco als je voor DC kiest.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Klaas Zondervan op 24 November 2016, 12:45:39
De koppelingen van Märklin en Roco zijn het zelfde. Je kan de wagens dus zonder meer aan elkaar koppelen.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Marco EB op 24 November 2016, 12:50:45
Volgens mij zijn er meer keuzes in DC
Kijk anders eens bij Piko, ook goedkoop.

En er zijn heel veel soorten koppelingen , moderne wagons hebben bijna allemaal een standaard aansluiting om koppelingen te wisselen, veel gebruikt is de beugel koppeling zoals Marklin Trix Roco Liliput Piko.

Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: nighttrain1 op 24 November 2016, 13:01:06
Welkom op het forum.  (y)

Digitale systemen zijn er legio,
Om er een paar merken te noemen:
Uhlenbrock,
Lenz,
Piko,
Märklin,
Fleischmann,
Esu,
Roco,
Arnold,
LSModels,
Trix,
Lionel,

Ik zal er vast wel een paar vergeten.
De meeste merken zijn voeren van een eigen systeem.
Maar feitelijk zijn er maar 3 systemen.
DCC
Motorola
en zeldzamer Selectrix.

Met 3 rail wordt Märklin bedoeld, de 3e rail zijn de middenpuntcontacten.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 24 November 2016, 13:04:45
Nou dank jullie wel alweer voor de vele reacties en antwoorden. Er bestaan dus iets meer merken dan ik dacht haha.
Ik zal zelf ook eens kijken wat een leuk starterssetje is voor niet al teveel geld want ja het blijven kinderen he nu vinden ze het leuk en over half jaar misschien al niet meer dus ga niet gelijk ook heel veel investeren.

Die Roco setje lijkt me daarom ook wel leuk die Z21.

Bij de wagonnetjes kan ik er dus voor 90% wel vanuit gaan dat ook de marklin wagens wel achter de Roco zullen passen.

Heel erg bedankt iedereen.

Was misschien geen lastige vraag ( voor mij wel haha ) maar toch heel erg bedankt

Marieke

Zie inderdaad ook heel veel treintjes bij Piko !! dank voor de tip
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Edsko Hekman op 24 November 2016, 13:09:17
Kijk ook eens hier (http://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=60382.15) voor een eenvoudige manier om het baantje compact op te bergen.

Je kunt niet zomaar ongestraft Roco wagonnetjes op een Märklin baan laten rijden en visa versa. Altijd de wielen (laten) vervangen. Sommige winkeliers bieden dat aan als service tegen geen meerkosten.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Klaas Zondervan op 24 November 2016, 13:09:31
Bij de wagonnetjes kan ik er dus voor 90% wel vanuit gaan dat ook de marklin wagens wel achter de Roco zullen passen.
Hier moet je wel even opletten. Als je kiest voor Roco, dan is dat het 2-rail systeem. Daarbij zijn de wielen geïsoleerd. Märklin wielen zijn niet geïsoleerd en die maken kortsluiting tussen de spoorstaven. Winkeliers wisselen vaak gratis de wielen om als je aangeeft dat je een Märklin wagen op een 2-rail baan wil gebruiken.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 24 November 2016, 13:11:51
Oooooh dus er is toch iets waar je op moet gaan letten haha. Vervangen van de wieltjes mmm Dank dank dank

Nu nog even voor mijn duidelijkheid hoor

Ik koop een digitaal starterspakket van Marklin deze bijv:

http://www.maerklin.de/de/produkte/details/article/29351/3389/?tx_torrpdb_pi1%5Bbacklink%5D=3389&tx_torrpdb_pi1%5Bpage%5D=1&tx_torrpdb_pi1%5Bperpage%5D=40&tx_torrpdb_pi1%5Bera%5D=&tx_torrpdb_pi1%5Bnewonly%5D=0&tx_torrpdb_pi1%5Bgaugechoice%5D=2&tx_torrpdb_pi1%5Bgroupchoice%5D=5&tx_torrpdb_pi1%5Bsubgroupchoice%5D=16&tx_torrpdb_pi1%5Bfilter%5D=2&tx_torrpdb_pi1%5Bpagesort%5D=artnrasc&tx_torrpdb_pi1%5BbrandId%5D=1&tx_torrpdb_pi1%5BnoPaging%5D=

En ik koop deze Roco AC digitale trein later erbij:

http://www.roco.cc/en/product/179758-0-0-1-1-0-0-002002/products.html

Dan kan ik die Roco trein dus programmeren in de decoder net als je bij de Marklin trein zou doen en je kan gaan rijden !! Toch ?

Alleen ik kan dan niet de standaard wagonnetjes van Roco gaan kopen en die achter deze Roco trein of de Marklin trein gaan doen ivm de wieletjes. Ik moet dan eerst de wieletjes van de wagonnetjes gaan omruilen en dan kan ik ze gebruiken achter de Roco ( ac digitaal ) trein

sorry ben blond maar wil het voor mezelf nu even goed op een rijtje
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Edsko Hekman op 24 November 2016, 13:32:32
Voor een blondje heb je het volgens mij aardig op orde.  ;D
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 24 November 2016, 13:34:39
Haha dank je wel. Nou ja valt wel mee toch zo snel had ik het niet door haha

Maakt het voor digitaal rijden ook nog uit of je op C-Gleis of K-Gleis gaat rijden of is het verschil alleen maar dat het K-Gleis gewoon het standaard spoor is zonder de verhoging met steentjes enz?
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Marco EB op 24 November 2016, 13:39:46
Wagons is simpel

Onthoud
alles past op Marklin
Marklin past nergens op
(zowel digitaal als analoog)

Programmeren van de decoder is merk onafhankelijk, wel zorgen dat je de gebruiksaanwijzing hebt.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 24 November 2016, 13:50:59
waar rijden de meeste mensen hier mee dan? Roco of Marklin?

Zoonlief is al wild enthousiast hij wil wegen gaan uitprinten via de computer enz enz haha. Het echte realisme komt meestal later denk ik dat ze perse zo'n weg willen hebben en dat het erg echt uit moet zien enz.

Trouwens echte blondje vraag: Als hij de wegen van papier gaat uitprinten en deze tegen het rails gaat leggen kan dit kwaad? Ik bedoel er staat stroom op de rails is het dan verstandig om daar papier tegen aan te leggen ivm brandgevaar ofzo?Of is de voltage zo gering
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: IJsselsteyn op 24 November 2016, 13:53:15
En ik koop deze Roco AC digitale trein later erbij:

http://www.roco.cc/en/product/179758-0-0-1-1-0-0-002002/products.html

Die zul je dan tweedehands moeten gaan zoeken, want er staat 'Discontinued, not available' bij. 


Steyn
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 24 November 2016, 13:54:48
Dat zou kunnen ik heb zomaar een willekeurige trein geselecteerd eigenlijk uit de lijst
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Marco EB op 24 November 2016, 13:57:39
Papier maakt geen sluiting, Action Can Do klei wel.

Het is redelijk kind veilig je kan de stroom wel voelen maar het is geen schrikdraad.
Ik kreeg een elektrische trein toen ik 5 jaar was en ondanks mijn experimenteer zucht is daar nooit brand mee uitgebroken.

Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 24 November 2016, 14:01:33
Okey Een duidelijk antwoord. Bedankt !!!!Papier kan hihi
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: JaJo op 24 November 2016, 15:08:01
Citaat
Trouwens echte blondje vraag

Nou jij bent anders prima bezig!
Als mijn kleinzoon iets aan mijn dochter vraagt over zijn trein is er altijd één antwoord: "Opa".  ;D

Groet Jaap
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: rjr op 24 November 2016, 15:17:02
Dat starterspakket van Roco z21 ziet er inderdaad goed uit moet ik zeggen.

Maar mijn conclusie als leek zijnde is: Ik kan beter een starterspakket van Marklin gaan kopen omdat ik dan eventueel ook nog keus heb uit de Roco modellen.
Misschien dat iemand die conclusie kan bevestigen of ontkrachten als ik er totaal naast zit? Roco is wel iets goedkoper zie ik

Als ik de starterspakket van Roco ga nemen deze is DC is mijn keuze dus beperkt tot Roco en kan ik geen Marklin treinen selecteren.

Enige vraag die nog in me opkomt is: Hoe zit het met de aansluitingen van de treinen tov van de wagonnetjes? Heeft Marklin hier een ander systeem voor dan Roco?
Dus met andere woorden kan ik de standaard Roco wagonnetjes zo aansluiten op de Marklin trein?

Die conclusie is niet geheel correct, als je een roco startset neemt ( of welk ander merk dan ook) kan daar zonder problemen alle andere merken op met uitzondering van marklin, en die andere merken zijn tientallen merken.
Als je voor Marklin kiest kan daar alleen Marklin op, en van alle andere merken alleen de modellen die ze als 3 rail willen uitleveren. Maar het is niet hun basis activiteit, en weet niet of alle merken wel 3 rail modellen uitleveren, zeker niet van al hun modellen.

Komt bij, hoe natuurlijk ziet 3 rail er uit? Als kind misschien nog niet zo belangrijk, maar later misschien wel, en dan stap je minder snel over.
Bij de moderne rails valt dat minder op, maar bij wissels blijft het altijd wel heel duidelijk vind ik.

Wat haken betreft, zelfde merk heeft zelfde haak type, meeste merken hebben ook nog andere opties. Maar meeste, zo niet alles zit in nem schachten, en kun je dus eenvoudig veranderen.

Dus de conclusie zijn naar mijn idee moeten worden:
Ik kan beter een starterspakket van roco gaan kopen omdat ik dan modellen van bijna alle andere merken zonder probleem kan gebuiken.
Mocht ik voor Marklin gaan dan beperk ik me to de Marklin modellen, en het beperkte aanbod van andere merken die als 3 rail worden uitgeleverd.


Groet,
Roelco
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: SpeedyF op 24 November 2016, 15:43:05
En,  Märklin is in verhouding tot Roco etc. duurder.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Sven op 24 November 2016, 15:49:59
Ik ben het helemaal eens met de laatste twee bijdragen.

De z21 is leuk dat je het simpel kan doen, maar ook geavanceerd computergestuurd. Zelfs met het gratis Rocrail. Dat kreeg ik zelfs snel voor elkaar. Verder brengt Märklin hetzelfde materiaal voor gelijkstroom ook uit onder hun andere onderneming, Trix. Dan hebben we het nog niet eens gehad over die rare middenrail van Märklin, maar daar kun je hier beter niet over beginnen. 

De stroom op de baan is totaal onschuldig. Kun je gewoon je vingers opzetten. Dat was 120 jaar geleden wel anders, toen je stroom rechtstreeks aftapte van de schermerlamp.  :o
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Sven op 24 November 2016, 15:50:40
Oh, wat ik eigenlijk wilde vragen: hoe oud is je zoon?
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Sven op 24 November 2016, 16:04:20
Nou nog wat anders vergeten waar ik een opmerking over had. Je schrijft in je eerste post: "Wat ik zie dat het assortiment AC treinen bij Roco inmiddels ook groter is dan de DC modellen ( digitaal dan )".

Begrijp ik hieruit dat je denkt dat DC een aflopende zaak is of dat je voor AC wilt kiezen omdat het aanbod groter lijkt? Dit is beiden niet zo. AC modellen worden voornamelijk al vanaf de fabriek digitaal aangeboden (en iemand mag me graag corrigeren als ik het verkeerd zeg), omdat binnen in de lok toch al techniek moet zitten om de wisselstroom om te vormen naar gelijkstroom om de motor aan te sturen. Een DC gelijkstroom model werkt direct met de stroom die van de rails komt en hoeft dus geen technologie aan boord te hebben om de stroom om te vormen. Je kunt zo goed als elke gelijkstroomlocomotief die je tegenwoordig koopt met een decoder met stekker eenvoudig digitaal maken. Populaire decoders heb je voor ca €20-€35. Je ziet bij het aangeboden model iets staan als digitaal voorbereid of het icoontje van de digitale stekkeraansluiting.

Het grootste aanbod van Roco is DC, dat is hun hoofdproduct. AC is een extra markt voor hen. Gelijkstroom modelspoor lijkt mij ook het meest gebruikt in de wereld, dus een geruste keuze. Maar wat je ook kiest, er is voor beiden altijd echt genoeg aanbod voor jou zoon. Vraag 'm of die middenrail van AC hem dwars zit, dan kom je vast al verder in je keuze.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Papierbouwer op 24 November 2016, 18:58:40
Wat ook nog een overweging kan zijn voor de keuze tussen 3- en 2-rail zijn keerlussen. Bij 3-rail is het mogelijk om een keerlus te maken, bij 2-rail is daarvoor extra elektronica nodig.

Erik
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Menno op 24 November 2016, 19:14:06
waar rijden de meeste mensen hier mee dan? Roco of Marklin?
Dat is een lastige, daar het meer een kwestie is van '2-rail' (DC of digitaal) of '3-rail' (AC of digitaal)

Vermoedelijk rijden de meesten hier 2-rail, DC of digitaal. Voor 3-railers is een apart forum, maar dat betekent niet dat je hier weggejaagd wordt als je besluit toch voor 3-rail te kiezen.

Zelf heb ik 2-rail digitaal, maar de meeste modellen bouw ik zelf om en zijn vaak van oorsprong 2-rail DC modellen.

Dat is trouwens ook een tip die ik kan geven: er is veel tweedehands te koop. Nieuw is het erg duur en mijn ervaring is dat maar weinig kinderen zuinig omspringen met het kwetsbare speelgoed.
Zoonlief is al wild enthousiast hij wil wegen gaan uitprinten via de computer enz enz haha. Het echte realisme komt meestal later denk ik dat ze perse zo'n weg willen hebben en dat het erg echt uit moet zien enz.
Vergis je niet hoor ;) Kinderen kijken heel anders naar de wereld en zien dingen soms heel anders en gedetailleerder dan volwassenen. Wat wij als vanzelfsprekend of saai ervaren, kan voor een kind een enorme ontdekkingsreis zijn en hem of haar uren boeien.

Toen ik een jaar of 8 was, wou ik ook straatverlichting die er echt uit zag. Maar ja, wat in de winkel te koop was, was peperduur en echt onbetaalbaar met het zakgeld wat ik kreeg (en nee, pa of ma schoot het niet voor).
Op een dag met rotweer ben ik samen met m'n vader aan de keukentafel met messing, soldeerbout, kleine gloeilampjes en verf in de weer geweest en werd er iets dat er behoorlijk realistisch uit zag gefabriekt.

De wens tot realisme is er vaak wel, maar naar mijn mening is het vaak de verhouding ten opzichte van andere objecten die op die leeftijd een beetje zoek is, samen met natuurlijk vaardigheden om het resultaat te bereiken dat je eigenlijk wil.
Maar hou ze niet tegen! Wat kinderen nu kunnen, kon ik toen ik die leeftijd had echt niet. Het woord '3d-printer' moest nog uitgevonden worden en het internet stond nog in de kinderschoenen, dus je moest het van een handige opa, vader (of moeder en oma!) hebben om iets te leren, of naar een vereniging.
Trouwens echte blondje vraag: Als hij de w[...]
Vat dit niet verkeerd op, maar ik vind het een beetje jammer dat je de nadruk legt op het hebben van een bepaalde haarkleur.
Het is helemaal niet erg om dat soort vragen te stellen als je je daar oprecht zorgen over maakt en of je dan zwart haar hebt of lichtblond, maakt ons echt niet uit.
Ik denk ook niet dat de gemiddelde forumgebruiker je ineens anders behandelt omdat je blond bent.

Je stelt hele gerichte vragen en lijkt bijzonder goed uitgeplozen te hebben wat er allemaal te krijgen is en wat ongeveer de verschillen zijn: dat maken we hier echt wel anders mee, dus daarvoor hoef je je niet te verontschuldigen met 'blondje'.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 24 November 2016, 19:19:44
Zo even weer een reactie van mij hoor even wat andere dingen gedaan in de tussentijd.

Ik vind de starterspakketjes bij Roco ook interessanter moet ik zeggen en mijn zoontje ook haha. Mijn zoon is niet iemand van 30 hoor die nog in huis woont hihi, mijn zoontje wordt 10

Dus Trix is van Marklin dat wist ik dus ook weer niet. En als ik het zo hoor is de keus voor Roco dus opgeteld groter als je de aanbod van andere merken erbij telt.

Ik dacht inderdaad dat DC een beetje op de retour was, aangezien Roco dat nu ook aanbiedt terwijl dat toch altijd gelijkstroom was ( Fleischmann) Is Roco ook niet inmiddels van Marklin?

Nou als mijn zoontje wat vraagt weet ik het antwoord ook niet altijd, maar ik wil dan wel vaak voor mezelf dingen proberen uit te vinden en er van leren en wijzer te worden.

Dan had ik nog wel s vraagjes
1)  over de digitale decoders. Hoeveel treinen kan je daar nou op laten rijden? zijn dat er 2 of 10 .................. ?

2) Hoe werkt digitaal rijden als je een binnenbaan en buitenbaan hebt die aan elkaar gekoppeld worden met een wissel. Volgens mij kon je bij analoog de treintjes alleen maar dezelfde kant laten oprijden. Dus als de buitenbaan linksom ging dan de binnenbaan ook. Werkt dit ook zo bij Digitaal of kan je ze dan wel tegen elkaar in laten rijden of ben je daar dan ook weer apparaatjes voor nodig die iets met de stroom doen?  Ja weer een leek vraag hoor. Maar kan zijn dat je de richting van de stroom dan op 1 of andere manier moet gaan omdraaien voor 1 van de 2 banen. ( als ik dom praat hoor ik het ook graag haha )

Marieke

Ik zal mijn haarkleur niet meer vermelden, volgende week ben ik ook slimmer dan heb ik mijn haar zwart !! zal het niet meer vermelden excuses was ook meer als flauw geintje bedoelt hoor
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Papierbouwer op 24 November 2016, 19:22:44
Je hebt per lok een decoder in de lok nodig.
Bij digitaal is een van de grote voordelen dat je de loks volledig los van elkaar kan besturen. Je hebt dus naast een decoder voor de lok verder niks meer nodig om ze los van elkaar te laten rijden.

Erik
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 24 November 2016, 19:25:17
Dank voor de reactie alweer !! Merk dat mijn vraag stelling wat verkeerd is: Dat elke loc een decoder moest had ik inmiddels begrepen, maar ik bedoel eh hoeveel treinen kan je digitaal laten besturen met bijv de Multimaus van Roco? zijn dat er 2 in 1 keer of 10 of..........

Maar je hoeft daarvoor niets aan het stroom veranderen? Want las ergens maar werd me niet duidelijk dat er bij het 2 rails systeem van Roco bij een keerlus kortsluiting kan ontstaan en dat je daar dan iets aan moest doen aan het spoor
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Papierbouwer op 24 November 2016, 19:34:48
Hoeveel loks je kan laten rijden hangt een beetje van je centrale af, van hoe 'snel' die is zegmaar. Voor de Z21 geeft Roco 100 loks aan. Meer dan genoeg ruimte dus lijkt me ;) . Wanneer de baan echt groot wordt, kan het zo zijn dat je boosters nodig hebt, maar dat zal op het moment nog niet van toepassing zijn.

Erik
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 24 November 2016, 19:40:26
100 treinen? wow nou ja dat wordt hier nooit gehaald haha

Maar dus als ik bijv deze startpakket koop

http://www.roco.cc/en/product/234578-0-0-0-0-0-0-001001/products.html

Dan kan ik dus bijv 100 treinen daarmee laten rijden? Dan sluit je het z21 kastje aan op het spoor en op het stroom en dan programmeer je de bijv 80 treinen in de multimaus?
Is dat echt lastig of................. voor een beginnende leek ook te doen?
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Papierbouwer op 24 November 2016, 19:47:38
Zoveel kan hij er tegelijk bedienen idd, je zal dan wel boosters nodig hebben ivm het grote stroomverbruik van de loks. Voor het programmeren van Loks en het inladen van loks in de muis zijn er door Roco zelf handleidingen geschreven waar alles stap voor stap in wordt uitgelegd.

Erik
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: nighttrain1 op 24 November 2016, 19:54:57
Misschien vooruitlopend op de toekomst, denk bij grote modelbanen met veel rijdende treinen met binnenverlichting en zo, ook aan een zwaardere hoofd zekering in je groepenkast.... ;D
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 24 November 2016, 19:55:04
Okey dan plus een booster, maar zonder booster kan je er dus ook stuk of 6-8 treinen wel op kunnen laten rijden. Dat lijkt me al heel veel voor zoonlief en zeker als hij ze niet op elkaar moet laten botsen enz.

komt meer bij kijken dan het lijkt denk ik. Je moet ze dan echt allemaal in de gaten houden enz daarvoor is hij nog te klein. Maar 6-8 treinen zou dus wel kunnen


Wat zijn veel bij jou veel lopende treinen met binnenverlichting? meer dan 8?
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Ronaldk op 24 November 2016, 20:02:06
Hoi,

Je kan in een multimaus 64 treinen opslaan met een naam. Daarboven mag je iedere keer een lokadres in tikken. Met de trafo die bij de startset zit kan je een trein of 6 laten rijden. Ligt een beetje aan hoeveel verlichting e.d. Maar dat is op een normale baan al heel veel. Zeker als ze allemaal rijden. Dat is niet meer met de hand te besturen. Dat houdt wel op bij een trein of 2 - 3.

Ik zie dat er een z21Start in het pakket zit. Met een kleine uitbreiding van een euro of 40 kan je modelbaan met een tablet of slimme telefoon je trein besturen.


Groeten Ronald.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 24 November 2016, 20:06:16
ooh jemig dat kan ook nog allemaal met telefoon en tablet, haha waar stopt het. Nou 6 treinen lijkt me wel ruim voldoende eerst hoor. Je rijdt inderdaad toch maar met stuk of 3 max denk ik ook zoals jij al zegt.

Dan laatste vraagje hoor anders blijf ik hier vragen stellen en is ook niet de bedoeling: Ik kijk net even op trix site en dat is dus zeg maar de DC variant van Marklin wat ik zo begrepen heb. Ook behoorlijk wat keus al zijn veel ook uitverkocht maar goed.

vraag over volgende trein bijv

http://www.trix.de/de/produkte/details.html?tx_torrpdb_pi1%5Bart_nr%5D=22964&tx_torrpdb_pi1%5Brl%5D=36%2C30%2C9&tx_torrpdb_pi1%5Bbacklink%5D=36&tx_torrpdb_pi1%5Bpage%5D=2&tx_torrpdb_pi1%5Bperpage%5D=10&tx_torrpdb_pi1%5Bera%5D=&tx_torrpdb_pi1%5Bnewonly%5D=0&tx_torrpdb_pi1%5Bgaugechoice%5D=8&tx_torrpdb_pi1%5Bgroupchoice%5D=8&tx_torrpdb_pi1%5Bsubgroupchoice%5D=35

Vraag is:

Ik zie daar onderaan een lijstje staan met DCC en MFX wat is dat? Want bij sommige modellen staat ook alleen met digitale decoder maar daar staat geen MFX achter en bij sommige modellen weer wel. En deze kunnen dus ook gewoon op de Roco multimause?
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Sven op 24 November 2016, 20:06:56
Je moet niet te ingewikkeld denken. Een 10 jarige zal een paar treinen laten rijden. Zelfs een 45 jarige als ik heeft maar maximaal twee of drie treinen op de baan staan. Je kúnt zeker goed uitbreiden met de z21, dus toekomstbestendig, maar is net zo simpel voor een paar locs als je net begint. Vergeet dus die booster en laat 'm lekker met de startset en wellicht een andere lok spelen. Daar is ie de komende jaren wel zoet mee.

Ook niet teveel over andere problemen denken. Die kortsluiting met keerlus is niks om je druk over te maken. Je moet er gewoon aan denken dat je niet de linker en rechterrail met elkaar in contact mag laten komen. Als je dus een enkel spoortje hebt, dan een rondje maakt en deze met een wissel terug op hetzelfde spoor voert, maak je kortsluiting. Je moet dus een rondje maken (of de vorm van een hondenbot). Genoeg varianten te bedenken dat je je over kortsluiting of keerlussen zorgen hoeft te maken. Toen ik klein was en met Lego speelde was het een vanzelfsprekendheid waar hij vanzelf achter komt.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Sven op 24 November 2016, 20:10:22
MFX zijn digitale functies alleen voor het Märklin systeem. Voor gelijkstroom DCC met een niet Märklin centrale heb je hier niets mee van doen.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 24 November 2016, 20:15:09
Ik denk er ook niet te diep over na dat valt wel mee maar het heeft ook wel een beetje mijn interesse om het nu ook beter uit te zoeken. Dat ik geen booster nodig ben dat lijkt me ook want zoveel treintjes zal hij niet zo snel hebben als ik naar de prijzen kijk.

Dat met de keerlus wil ik wel graag weten eigenlijk. Als je gewoon een rondje hebt dan is er inderdaad niets aan de hand !!
Maar als je nou een binnenbaan en buitenbaan hebt in een rondje en die verbindt je met een wissel zodat de treinen van de binnenbaan ook naar de buitenbaan kunnen? Onstaat er dan ook kortsluiting want dan verbindt je de banen wel met elkaar of moet je dan iets aanpassen ? Ik heb begrepen dat deze kortsluiting niet optreedt bij spoor van marklin maar wel bij de roco sporen kunnen onstaan ivm de gelijkstroom
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Sven op 24 November 2016, 20:22:14
Uiteraard kun je gewoon van het ene spoor naar het andere spoor gaan via een wissel. Kijk maar even hier, dan zie je wat niet zonder meer kan:

http://encyclopedie.beneluxspoor.net/index.php/Inleiding_Keerlus

Zolang je de rails met je vinger volgt en je kunt hetzelfde rondje nog een keer maken, zit je goed. Als je in tegengestelde richting terugkomt bij waar je begonnen bent, heb je kortsluiting.

Wat betreft de simpelheid van het systeem, kijk even hier:

https://www.youtube.com/watch?v=JsssULMrwEA

Nu gaat het hierbij wel over de z21 Start, maar je moet gewoon de z21 (zonder Start) hebben, anders kun je niet direct draadloos met tablet/telefoon aansturen (wel later uit te breiden).
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Sven op 24 November 2016, 20:22:47
Is dit de "buitenspelregel" van modelspoor?  ;D
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Sven op 24 November 2016, 20:28:44
Over de kosten: volgens mij als je hier rondvraagt, heeft er vast wel iemand een leuke digitale lok over voor weinig. Het hoeft toch niet allemaal nieuw. Op de modelspoorbeurs in Houten ligt ook heel veel onder de tafels voor weinig. Vooral rijtuigen kun je zo heel goedkoop bemachtigen. Dat doet me er aan denken: Ik heb nog wel een paar goederenwagonnetjes liggen (met kortkoppeling, dan sluiten ze mooi op elkaar aan) en zo goed als ongebruikt die je zo mag hebben tegen verzendkosten. Ik rijd ondertussen met heel wat ander spul en het zou mooi zijn als iemand anders er plezier van kan hebben.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Ronaldk op 24 November 2016, 21:23:05
Hoi,

Maar als je nou een binnenbaan en buitenbaan hebt in een rondje en die verbindt je met een wissel zodat de treinen van de binnenbaan ook naar de buitenbaan kunnen?
Onstaat er dan ook kortsluiting want dan verbindt je de banen wel met elkaar of moet je dan iets aanpassen ?

Nee, dan ontstaat er geen kortsluiting.

Ik heb begrepen dat deze kortsluiting niet optreedt bij spoor van marklin maar wel bij de roco sporen kunnen onstaan ivm de gelijkstroom

Bij 2-rail (het vroegere gelijkstroom) zijn de beide spoorstaven één van de twee polen (plus of min). Bij 3rail (märklin) heb je tussen de sporen één van de twee polen zitten en zijn de beide spoorstaven de andere pool.
Het probleem met keerlussen is een relatief klein probleem bij 2-rail.

Groeten Ronald.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 24 November 2016, 21:34:39
Dank weer voor de reacties. Weer duidelijk met de keerlus!

Kan je ook digitaal ryden op dit roco spoor ( zie link ) ?

http://www.roco.cc/en/product/22649-0-0-1-1-0-0-005003/products.html

Of moet het perse op de rails met g nrs met de bedding eronder?


Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Ronaldk op 24 November 2016, 21:37:13
Voor de centrale maakt het niets uit op welk soort spoor het aangesloten zit ;) Met bedding, zonder bedding, zelfbouw of rails met iets in het midden: Het maakt allemaal niets uit voor digitaal rijden. Ook voor analoog rijden niet  ;D
In een eerder bericht zat al een link naar mijn N & N baan... daar sluit ik een digitaal centrale op aan of een gewone analoge trafo.

Groeten Ronald.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Ronald Halma op 24 November 2016, 21:38:59
Je kunt digitaal rijden op elk spoor..... Mijn advies, leuke startset kopen en laat 'm daar eerst maar eens mee klooien. Als dat echt aanslaat kun je rustig verder bouwen. De wat uitgebreidere sets zijn er zeker te vinden onder de 2-rail systemen. Want wil je de meeste keuze is dat misschien toch de beste optie :)
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Sven op 24 November 2016, 21:43:27
Wat Halma zegt.

Die flexrail waar je een link naartoe geeft zou ik niet doen. Die had ik ook gekocht toen ik jong was met mijn eerste startset, maar het is hartstikke onhandig als je gewoon even de rails wilt uitleggen. Dat is meer als je de rails in stukken of op maat gaat knippen om je baan echt op een houten plaat (oid) vast te gaan leggen. Gewoon een startset is mooi met eventueel een uitbreidingsset, zoals de A, B, C etc sets: http://www.roco.cc/en/productsearch/0-0-0-0-0-0-0-005001/products.html
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 24 November 2016, 21:48:38
Okey!!! Ja ik dacht dat je het flexspoor wat krapper kan leggen qua bocht. Ik zie railpakketten by roco zoals deze

http://www.roco.cc/en/product/23148-0-0-0-0-0-0-005001/products.html

Zie dat je dan al 105cm kwyt bent voor binnen en buiten baan, kan dat niet krapper?
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Sven op 24 November 2016, 21:49:40
Ah, kijk, nou praat je mijn taal:

http://www.roco.cc/en/product/235024-0-0-0-0-0-0-001001/products.html
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Ronaldk op 24 November 2016, 21:52:05
Je hebt ook al bogen van 360mm (720mm / 72cm doorsnede).... Alleen het kan zijn dat niet iedere grote stoomlok makkelijk door de krappe bocht kan rijden. De eerst volgende straal is ongeveer 420mm ( 840 mm / 84cm) met 5cm speling aan beide zijden kom je op ongeveer 94cm. Dus een meter breed is niet slecht. Bij een straal van 480mm (960mm / 96cm) zit je inderdaad al op een plaatbreedte van 105cm om wat veiligheidsmarge te hebben.

@Sven: Dat is wel H0e dus dat is smalspoor en niet normaal spoor. Dat is allemaal wat minder makkelijker te krijgen dan normaal spoor ;)

Groeten Ronald.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Sven op 24 November 2016, 21:52:24
Om het nog ingewikkelder te maken, dat is 1:87 smalspoor, H0e. Het spoor is hierbij niet 16,5 mm breed (H0), maar 9 mm. Er rijden geen standaard Nederlandse en Duitse treinen over, maar smalspoortreinen. Het aanbod is veel minder dan H0 en waarschijnlijk niet wat het voor de hand ligt voor je zoon, maar het is wel de leukste oplossing om leuke treintjes in krappe boogjes te laten rijden.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Sven op 24 November 2016, 21:54:03
Met smalspoor kun je dit soort bochten maken. Maar wellicht meer voor de gevorderde. Het is meer zelfbouw. Leuk als iemand je zoon aan de hand neemt, maar als het alleen om jullie gaat, zonder verdere kennis, misschien iets voor later. Je weet nu in ieder geval dat het bestaat.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_8531.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_8531.jpg)
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: SpeedyF op 24 November 2016, 21:55:07
Okey!!! Ja ik dacht dat je het flexspoor wat krapper kan leggen qua bocht. Ik zie railpakketten by roco zoals deze

http://www.roco.cc/en/product/23148-0-0-0-0-0-0-005001/products.html

Zie dat je dan al 105cm kwyt bent voor binnen en buiten baan, kan dat niet krapper?

Spoor N ?
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 24 November 2016, 22:06:42
Okey de kleinste radius is dus niet aan te raden voor sommige locs en kan ik beter voor de wat grotere gaan. Die 84cm en dikke 94cm past me op zich beter heb hier nog een plaat van 2m bij 1 meter namelijk.

Nou dat was het eerst wel hoor sorry voor de vele vragen

En heel erg bedankt
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: laurent op 24 November 2016, 22:09:58
Even een tipje: Je zoontje zal er waarschijnlijk vooral mee gaan spelen. Neem rails met bedding, vaak is dat wat robuster en blijft meestal wat beter liggen als je er tegenaan stoot. Trix/Märklin C rail, Roco Geoline of iets dergelijks. Over het wel of niet zien van Puko's (die middenrail van Märklin) zou ik mij niet te druk maken, kinderen hebben daar geen erg in. Het Mobile Station 2 van Märklin is, op de kleur na, identiek aan die van Trix. Beide centrales werken dan ook met zowel het Märklin MFX protocol als het oudere Motorola protocol, ook gebruikt door Märklin, als met het DCC protocol dat ook door de Roco Z21 uitgestuurd wordt. MFX wordt in de basis alleen door het Märklin concern gebruikt, dus door Märklin en Trix. ESU heeft dit protocol ontwikkeld en stopt het ook in zijn modellen, maar die zijn erg duur (ik zou ze niet aan een tienjarige met een speelbaantje geven).

MFX is een tweerichtingsprotocol. Dat betekent dat de locomotief ook tegen de centrale "praat". Dat kan een voordeel zijn als je veel van treintjes wisselt, namelijk doordat je dan niet telkens een nummer hoeft op te zoeken, maar simpelweg alleen de trein op de rails hoeft te zetten en deze dan in de centrale verschijnt. Bij de Z21 zal je het ongetwijfeld ook in kunnen programmeren (1x werk, dus lijkt mij geen issue), maar daar weet ik het fijne niet van.

Uit mijn hoofd laten zowel de Z21 als de Mobile Station zich makkelijk uitbreiden met een tweede exemplaar. Van de Mobile Station weet ik dit zeker, van de Z21 niet 100%. De Z21 laat zich, in de juiste systemen, wel makkelijker koppelen aan een computer waardoor je, bijvoorbeeld met Rocrail, eenvoudig een smartphone of tablet of laptop toe kan voegen. Zelfs alleen de treinen besturen kan al via het tablet. Als je wissels elektrisch zijn en een decoder hebben, kan je die ook besturen. Automatisch rijden is niet nodig, net als de kosten die het maakt.

Voor een speelbaantje heeft het Märklin railsysteem 1 voordeel: Kortsluiting is, bij normaal gebruik, onmogelijk, wat voor rare vormen je ook in je spoorbaan bouwt. Bij tweerail zul je naar een stukje electronica moeten. Is niet moeilijk en ingewikkeld, maar wellicht niet ideaal bij een speelbaantje. Of je zoontje gewoon verbieden keerlussen te leggen ;D ;D

Op dit forum zijn de tweerailers in de meerderheid. Een groot aantal drierailers zit op het drierailforum. Soort zoekt soort, zeg maar. ;D ;D Ik zit, als drierailer zijnde (ik gebruik dus Märklin), op beide fora en vermaak mij prima. Qua systeem is er geen rationele keuze te maken, dit is gewoon een emotionele keuze. Ga lekker kijken wat je mooi vindt, wat je zoontje mooi vindt en koop dat. En als dat een systeem is met Märklin rails en Mobile Station, so be it. Zelfde voor een Trix set (wat dan wel tweerail is) of een Z21. Ik vind zowel de Z21 als de MS2 een mooie handheld centrale. Dit is net zo'n soort keuze als voor VW, Volvo of Peugeot kiezen. Ieder merk/systeem heeft zijn voors en tegens.

Tot slot: Geef je zoontje lekker de berg rails zonder plaat en laat hem de wegen gewoon lekker op papier op de grond leggen. Afspraak maken waar de treinen moeten slapen en verder lekker laten spelen. De rails zullen 100 keer veranderd worden, lekker laten spelen. :) :)
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Tulpendaal op 24 November 2016, 22:45:44
Hoi Marieke
Leuk dat je zo'n interesse hebt. Als de baan werkelijk alleen voor je zoon is ben ik het met de Laurent eens. Ik bouw zelf twee rail, maar heb maerklin voor mijn zoon. Is gewoon robust en makkelijk te leggen. De startsets en uitbreidingsset geven tevens een boekwerkje met verschillende banen.
Naast wegen zijn er ook veel kartonnen h0 huisjes, containers en zelfs vrachtwagens op het internet te vinden, die geprint en gebouwdt kunnen worden. Daarmee is mijn zoon ook uren zoet.
De beurs in Houten is super om veel wagens voor weinig te kopen, en ook tunnels of bruggen. Bij de houtzagerij kan je nog houtrest stukken halen meestal gratis, dan kan er ook wat stevigeres gebouwd worden. Niet te veel overleggen, wisselen lukt altijd nog en je weet nog niet of het aanhoudt. Zo kan hij eerst uitvinden of hij een liever rijdt of bouwd. O ja ALDI heeft rond kerst meestal een goed Faller huisjes pakket en laatste jaar een Maerklin startset dus ook daar even opletten.

Gr. Joke
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Sven op 24 November 2016, 22:54:44
Ik vind dat er veel te veel nadruk op die keerlus wordt gelegd. De Lego trein had altijd hetzelfde probleem dat geen probleem is. Märklin is doorgaans gewoon duurder.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: SpeedyF op 24 November 2016, 22:55:19
Ik voel nattigheid. Zoonlief krijgt een startset en ma gaat er mee aan de haal  :angel: :angel:
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Tulpendaal op 24 November 2016, 22:56:01
Na, und....? ;D
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Olav op 24 November 2016, 23:00:10
Ik vind dat er veel te veel nadruk op die keerlus wordt gelegd. De Lego trein had altijd hetzelfde probleem dat geen probleem is. Märklin is doorgaans gewoon duurder.

Het zijn niet alleen keerlussen. Ook wisselen van sporen geeft deze problemen, zij het in mindere mate. Dan is Märklin gewoon het makkelijkste.

En dat duurder valt ook wel mee met de hobby-sets.  ;)
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: laurent op 24 November 2016, 23:04:10
Ik vind dat er veel te veel nadruk op die keerlus wordt gelegd. De Lego trein had altijd hetzelfde probleem dat geen probleem is. Märklin is doorgaans gewoon duurder.
Bij de legotrein zijn de wissels "denkend", bij de huidige generatie 2rail wissels niet meer. Daarbij, ik probeer mij bewust te onthouden van advies, omdat alles zijn voor en nadelen heeft en uit adviezen vaak ruzie komt.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Sven op 24 November 2016, 23:10:31
Ook wisselen van sporen geeft deze problemen, zij het in mindere mate.
Vraag me af wat je bedoelt en hoe een 10 jarige daarmee een probleem gaat krijgen? We maken het veel te ingewikkeld, Marieke staat hier volgens mij helemaal niet op te wachten.
Citaat
En dat duurder valt ook wel mee met de hobby-sets.  ;)
Ah, de hobby sets. Leuk om mensen vast te zetten aan het systeem. En daarna wordt het toch nog duurder.

Citaat
Bij de legotrein zijn de wissels "denkend", bij de huidige generatie 2rail wissels niet meer.
Ik schreef "had altijd hetzelfde probleem". Toen ik jong was in de jaren 80's. Nu speelt het niet, want het is nu allemaal radio gestuurd.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Olav op 25 November 2016, 07:48:07
Ah, de hobby sets. Leuk om mensen vast te zetten aan het systeem. En daarna wordt het toch nog duurder.


Dat is bij elk merk/systeem. Dat is geen argument.  ;)
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: rjr op 25 November 2016, 08:15:46
Qua systeem is er geen rationele keuze te maken, dit is gewoon een emotionele keuze.

Nou in principe wel, die emotionele keuze is voor mensen die vroeger dus een marklin baantje gekregen hebben en daar emotioneel aan vast zitten.
Rationeel zou je die nooit kiezen, tenminste de meesten toch niet. Als je soms ziet wat voor discussies er zijn over materieel waar iets een klein beetje afwijkt van de werkelijkheid. Nou als je je om zulke dingen druk maakt, dan zou je nooit met het 3rail systeem kunnen rijden. Want die midden rail is toch niet echt volgens de werkelijkheid.
OK, bij de rails zelf valt het minder op, maar bij wissels toch nog altijd heel erg.

Maar een emotionele keuze voor iemand die totaal nieuw begint is er volgens mij dus niet echt.

Wel kun je zien aan de discussie hier dat er veel emotie bij vrijkomt als het gaat om 2 rail of 3 rail, het is, en zal altijd wel blijven, twee totaal verschillende groepen die ondanks de overeenkomst van modelspoor, toch lijnrechte tegenover elkaar komen te staan als het om railsystemen gaat.

Klopt dat via Marklin het leggen van de rails voor minder problemen kan zorgen. Zelf als kleine jongen begonnen met 2 rail set van roco. En heb me nooit druk hoeven te maken over de problematiek van keerlussen tot ik veel ouder was in intussen heel goed in staat was zelf een oplossing voor de keerlus problematiek te bedenken.
Wisselen van spoor is geen enkel probleem bij 2 rail.

Dat is bij elk merk/systeem. Dat is geen argument.  ;)

Dat is niet waar, juist niet bij de andere sets, want als je een set koopt van roco, kun je zonder enig probleem er een set van Piko naast kopen, je zit dus niet vast aan het systeem van roco. Je kunt alle 2 rail systemen met elkaar koppelen, soms moet je bij de overgang van het ene rail systeem naar het andere een overgangs-stukje hebben, met name als je met rails met bedding werkt, maar daarna rijd de trein zonder problemen over de rest. Gebruik zelf vele verschillende merken rails door elkaar heen zonder problemen en zonder de noodzaak van overgangs-sukjes ( wel allemaal zonder bedding )

Bij Marklin heb je wat rails betreft dus maar heel weinig keus, je zit dan echt vast aan de rails van Marklin. Als je daar een setje van roco aan koppelt dan stopt je trein daar gegarandeerd.
Dus wel degelijk een goed en correct argument.

Uiteindelijk zul je toch een keus moeten maken, een eenzijdig advies vanaf dit forum zal er zeker niet komen, kijk waar je je goed bij voelt, wat aansluit bij de wensen van je zoon, welke set vindt hij leuk, en welke past binnen het budget?

Weet niet waar je vandaan komt, maar misschien is het mogelijk om daar eens iemand te spreken voor advies? En vereniging in de buurt, een kleine lokale beurs ( zou houten niet pakken als eerste beurs, dan zie je door de bomen het bos ook niet meer ) En goede modelspoorwinkel.

Groet,
Roelco
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Edsko Hekman op 25 November 2016, 09:02:42
Mensen, het gaat om een baantje voor een 10-jarig jongetje. Die kijkt nog niet of iets wel of niet werkelijkheidsgetrouw is, let niet op een middenrail, of iets exact op schaal is of wat dan ook. Laten we deze discussie aub niet voeren hier. Zijn beleving is heel anders. Hier is nu gewoon een moeder bezig om advies te krijgen voor een leuk baantje voor haar zoontje om mee te spelen. Meer is het niet. Op mij komt het nu over alsof mensen hier hun gelijk willen halen en daar is niemand mee geholpen.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Olav op 25 November 2016, 09:24:15
Wat ik zou adviseren is gewoon een setje van Märklin met c-rails als je geen problemen wilt. C-rails met name omdat dit het meest gebruiksvriendelijk is voor kinderen (uitbuigen raillassen en zo). Geen probleem met keerlussen of wat dan ook.

Geen 3-rail? Zou ik adviseren voor Trix vanwege dezelfde C-rails om bovenstaande reden. Bestaat natuurlijk wel het probleem van keerlussen.

Mocht de jongen de trein leuk vinden, kan je altijd keuze maken om voor 2-rail te gaan. Maar dan is hij waarschijnlijk ook inmiddels een paar jaar ouder.


Bij Marklin heb je wat rails betreft dus maar heel weinig keus, je zit dan echt vast aan de rails van Marklin. Als je daar een setje van roco aan koppelt dan stopt je trein daar gegarandeerd.
Dus wel degelijk een goed en correct argument.



Groet,
Roelco

Als je het systeem kent, weet je toch ook dat de trein niet daar stopt maar helemaal niet rijdt.  ;)

Dus wel duidelijk zijn.

En ja, de keuze van rail is 1, maar de keuze van materieel is niet relevant. Bijna elk merk maakt ook AC modellen.  ;)


Klopt dat via Marklin het leggen van de rails voor minder problemen kan zorgen. Zelf als kleine jongen begonnen met 2 rail set van roco. En heb me nooit druk hoeven te maken over de problematiek van keerlussen tot ik veel ouder was in intussen heel goed in staat was zelf een oplossing voor de keerlus problematiek te bedenken.
Wisselen van spoor is geen enkel probleem bij 2 rail.


Groet,
Roelco

Wat voor jou geldt, hoeft niet voor anderen te gelden.  ::)
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 25 November 2016, 09:37:03
Zo wat een discussie is hier losgebarsten haha. Geen ruzie maken he hihi

Nou wees gerust moeders gaat niet de spoorbaan van zoonlief overnemen. Natuurlijk gaat moeders als het treintje er ligt even mee helpen en kijken hoe het werkt en misschien een rondje rijden, maar meer gaat moeders niet doen heren. Vind het wel gewoon handig er wat meer over te weten namelijk.

Het probleem is ook meer dat we in het Noorden van het land wonen en het is daar zeer zeer lastig om nog een winkel te vinden waar je ook daadwerkelijk even heen kan gaan en de treinen kan bewonderen enz. Dan zou ik al snel naar een treinenbeurs in de buurt moeten, maar of ik daar het juiste advies krijg weet ik ook niet eigenlijk. 

Merk in elk geval al wel dat iedereen weer een verschillende voorkeur heeft of het nou om Marklin gaat of Roco enz enz. Denk dat je die keuze gewoon persoonlijk moet gaan maken aangezien ik wel zie dat er voor beide systemen genoeg keus is.

De keerlus roept ook weer heel wat discussie op merk ik !! Is wel niet het allerbelangrijkste maar toch is het me niet duidelijk, maar misschien is dat ook wel niet nodig. Maar doe nog 1 poging.

Als ik met het Roco 2 rails spoor bijv de onderstaande baan zou aanleggen heb ik dan problemen met een keerlus of kans op een kortsluiting?

http://www.ab-treinen.nl/Ontwerp/0330inC/0330%20in%20C-rail-M-rail-artikel.htm#M-Ontwerp_2.  Eh gaat dan om het M2 ontwerp dus niet de bovenste !!!!!!

Nou heren wees niet bang dat jullie concurrentie krijgen hoor van een vrouwelijke modelspoor bouwster !! Kan ik jullie niet aan doen he want als vrouwen wat doen doen ze het beter als de man dat weten jullie toch? Daarnaast heb ik er geen tijd voor want moet ook nog alle datingssites bij langs haha. geintje

Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: rjr op 25 November 2016, 09:47:38
Zoals de moeder het zelf al aangeeft hieronder:
Zoonlief is al wild enthousiast hij wil wegen gaan uitprinten via de computer enz enz haha. Het echte realisme komt meestal later denk ik dat ze perse zo'n weg willen hebben en dat het erg echt uit moet zien enz.

Dat realisme komt later, maar als je er bij het begin geen rekening mee houd dan wordt het later lastig. Als hij het leuk vindt, zijn treinbaan uitbreidt, en over enkele jaren meerdere treinen heeft dan wordt een overstap moeilijk.
Zoals in de discussie naar voren komt, bij Marklin kies je voor dat systeem en zit je daar behoorlijk aan vast. Andersom is dat minder, je kiest dan voor een meer open systeem en bent vrijer om naar andere systemen te gaan.

Dat zijn zaken die van belang zijn als je een keuze maakt. En als je als moeder al de moeite neemt om op een forum als deze info te vragen alvorens de eerste de beste startset aan te schaffen dan moet je ook de juiste info geven.

En dan gaat het niet om je gelijk te halen, maar om feiten. Zoals aangegeven, voor een beginner hoeft dit geen emotionele keuze te zijn.
Meer, wat vind ik leuk, wat kan ik betalen, en als je een beetje langer nadenkt, waarbij ben ik het meest flexibel voor de toekomst.
En ja, je kunt met zowel een 2 rail baan als een 3 rail baan heel veel plezier in deze hobby hebben.

Wat ik zou adviseren is gewoon een setje van Märklin met c-rails als je geen problemen wilt. C-rails met name omdat dit het meest gebruiksvriendelijk is voor kinderen (uitbuigen raillassen en zo). Geen probleem met keerlussen of wat dan ook.

Geen 3-rail? Zou ik adviseren voor Trix vanwege dezelfde C-rails om bovenstaande reden. Bestaat natuurlijk wel het probleem van keerlussen.

Mocht de jongen de trein leuk vinden, kan je altijd keuze maken om voor 2-rail te gaan. Maar dan is hij waarschijnlijk ook inmiddels een paar jaar ouder.
Dat zie je dus zelden gebeuren, Je ziet nog wel eens dat iemand een 2 rail model ombouwd naar 3 rail, maar andersom veel minder vaak.

Als je het systeem kent, weet je toch ook dat de trein niet daar stopt maar helemaal niet rijdt.  ;)

Dus wel duidelijk zijn.
Ben dacht ik duidelijk, maar laat ik het voor jouw nog wat duidelijker maken, Als ik en Marklin start set koop, en ik koop daarbij een roco rail uitbreidingset dan zal de trein op de roco rails stoppen.
Echter als ik een roco start set koop, en koop daarnaast een Piko, fleismann, trix, vul maar in rail uitbreidingsset er bij dan rijd de trein gewoon door.


En ja, de keuze van rail is 1, maar de keuze van materieel is niet relevant. Bijna elk merk maakt ook AC modellen.  ;)


Klopt, maar even snel gekeken bij roco op de site,
stoom loks, DC, keuze uit 44, AC keuze uit 11.
electrisch, DC keuze uit 106, AC keuze uit 62
diesels, 53 DC, 18 AC
Fleischmann,
stoom loks, DC 15 , AC 6
piko
stoom loks, DC 15, AC 7
diesels classic hebben ze niet eens in AC.


Wat voor jou geldt, hoeft niet voor anderen te gelden.  ::)

klopt, maar geld wel voor mij, en ook voor mijn zoon van 7, maar je hebt gelijk, zal niet voor iedereen gelden.
Al blijf ik er bij dat het argument van keerlussen een beetje vergezocht is om dan maar marklin te kiezen.  Hij zal gegarandeerd beginnen met het welbekende rondje om de kerk.



Als ik met het Roco 2 rails spoor bijv de onderstaande baan zou aanleggen heb ik dan problemen met een keerlus of kans op een kortsluiting?

http://www.ab-treinen.nl/Ontwerp/0330inC/0330%20in%20C-rail-M-rail-artikel.htm#M-Ontwerp_2.  Eh gaat dan om het M2 ontwerp dus niet de bovenste !!!!!!

Nou heren wees niet bang dat jullie concurrentie krijgen hoor van een vrouwelijke modelspoor bouwster !! Kan ik jullie niet aan doen he want als vrouwen wat doen doen ze het beter als de man dat weten jullie toch? Daarnaast heb ik er geen tijd voor want moet ook nog alle datingssites bij langs haha. geintje


Nee, die krijg je dan niet, alleen bij de nummers:
4, 5, 7, 8, 10, 12, 13, 14, 15

Groet,
Roelco
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Olav op 25 November 2016, 10:14:05
Dat realisme komt later, maar als je er bij het begin geen rekening mee houd dan wordt het later lastig. Als hij het leuk vindt, zijn treinbaan uitbreidt, en over enkele jaren meerdere treinen heeft dan wordt een overstap moeilijk.


Dat zie je dus zelden gebeuren, Je ziet nog wel eens dat iemand een 2 rail model ombouwd naar 3 rail, maar andersom veel minder vaak.


Ben dacht ik duidelijk, maar laat ik het voor jouw nog wat duidelijker maken, Als ik en Marklin start set koop, en ik koop daarbij een roco rail uitbreidingset dan zal de trein op de roco rails stoppen.
Echter als ik een roco start set koop, en koop daarnaast een Piko, fleismann, trix, vul maar in rail uitbreidingsset er bij dan rijd de trein gewoon door.


Groet,
Roelco

Ik zeg er nog één ding over. Jij zit zo vast in je 2-rail dat je niet de andere punten wilt zien. Doet mij ergens aan denken, iets met 5 december of zo.

Ik heb het niet over ombouwen gehad. Blijkbaar is jouw eerste keuze bepalend voor wat je later doet. Waar ik op doel is dat hobbyisten gewoon overstappen en het "andere" verkopen. Zo gaan ook hobbyisten naar andere schalen over. Niet iedereen is zoals jij.

En nu geef je aan dat je over railsetjes spreekt. Was meteen al duidelijker geweest.

En waarom rekening houden ten aanzien van realisme met de toekomst? Doen genoeg hobbyisten niet. Anders hadden ze nog steeds met Brio gereden.  ;D

En ik hoef geen gelijk te halen. Ik accepteer de verschillen en keuzes van een ieder. En qua feiten moet je jezelf in de gedachte van een kind zetten. Die gebruikt rustig een 1/32 auto bij een 1/87 baan. Lekker laten gaan.

Dan kan je als ouder een systeem kiezen, als de kids oud genoeg zijn maken ze toch misschien wel een andere keuze.

Ik heb genoeg kinderen gezien die van 2 rail naar 3 rail zijn gegaan en omgekeerd. En daarbij niet rekening houdende met wat pa heeft gekocht of zelf heeft. Kan bij jouw zoon ook gebeuren, maar daar heeft hij nu nog geen gedachte voor.

Ach, getalletjes is leuk wat een ieder maakt. Als je fanatiek "jaagt" op gelijk kan je elk getal op meerdere keren uitleggen.

Zullen we gewoon een aantal feiten noemen wat het voordeel en het nadeel van de één of de ander is zonder af te kraken van wat een ander vind? Dat zijn feiten en dat is waar zijn moeder naar zoekt.  :)
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Sven op 25 November 2016, 10:14:41
Nogmaals, vergeet die keerlus en die kortsluiting. Bij alle spoorplannen die je aangeeft dat je wilt, komt het niet eens ter sprake.

Als je het wilt begrijpen moet je denken aan een stekker. Als je de twee pluggen van een stekker tegen elkaar aan zou houden, krijg je kortsluiting. Hetzelfde geldt voor de linker- en rechterrails. Dus wat niet kan is een enkel spoortje en dan aan het einde een rondje maken en terug gaan op hetzelfde spoor. Maar bij gelijkstroom maak je een keerlus en rijd je op een spoor ernaast terug.

Als je twee ovalen maakt kun je met een wissel van het ene naar het andere ovaal. Is een beetje de standaard layout van elke kind. Ik maakte (en nog steeds eigenlijk) dan nog aftakkingen met doodlopende spoortjes waarop je treinen parkeert.

Overigens genoeg alleenstaande mannen hier, maar ik heb het verhaal eens gehoord dat een vrouw naar een modelspoorbeurs ging om mannen te ontmoeten en toen ontmoedigd terug kwam, omdat de mannen alleen maar oog hadden voor modeltreinen.  ;D Maar als je zelf modeltreinen (of bouwen van scenery) leuk (gaat) vinden en je een beetje in het wereldje stort, zal je er een man ook wel snel bij vinden. De vraag is of je dat wel wilt, modelspoorders zijn niet altijd de makkelijkste. Maar dat was al wel duidelijk.  ;)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Screen_Shot_2016-11-25_at_09.05.04.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Screen_Shot_2016-11-25_at_09.05.04.jpg)
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Rondje_HO op 25 November 2016, 10:18:47
Ik ben ook niet heel erg technisch maar je moet het zo zien: rails heeft net als bijvoorbeeld een AA batterij een "plus" en een "min". Dus als je een rondje aanlegt is de ene rail de plus en de andere rail de min. Als die elkaar echter raken krijg je kortsluiting en rijden je treinen niet. Bij 2-rail moet je hierop letten, zie hieronder:

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/keerlus_probleem_3.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/keerlus_probleem_3.jpg)

Bij 3-rail (o.a. Marklin) heb je dit probleem niet omdat deze rails een middenrail gebruiken. Daar zit de "plus" op beide rails aan de buitenkant en de "min" in het midden.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/keerlus_probleem-2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/keerlus_probleem-2.jpg)

Met 2-rail kunnen de ontwerpen 1, 2 en 3 uit jouw link wel, bij ontwerp 4 weer niet. Daar is er een verbinding tussen de ene en de andere kant van de baan. Bij 3-rail kun je alle ontwerpen maken.

Met 3-rail kun je dus meer figuren maken, met 2-rail moet je soms even opletten waar je welke rails aansluit. Het kan allebei met een normale handregelaar of met een digitale "centrale". Tegenwoordig heb je in beide systemen veel aanbod, hoewel van oudsher 2-rail iets vaker gebruikt wordt. Ik zou gewoon kijken welke trein hij het mooiste vindt  (y)
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Sven op 25 November 2016, 10:20:55
Dat zijn mooie voorbeelden die Martijn geeft. Ik heb er nog eentje. Het bovenste kan wel met gelijkstroom, het onderste niet.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Screen_Shot_2016-11-25_at_09.18.43.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Screen_Shot_2016-11-25_at_09.18.43.jpg)
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 25 November 2016, 10:30:46
he hoe voegen jullie een foto toe haha?

Dank weer voor de uitleg !!! Nou ik had voor mijn zoontje dus in gedachten wat Sven als bovenste tekening heeft geplaatst alleen dan 2 wissels aan onderkant van de baan en niet ook nog boven. Maar dat hij wel even een wisseltje kan omgooien en van de binnenbaan op de buitenbaan komt. Maakt de trein ook een keer een slinger en niet alleen maar rondjes. En dan leert hij ook dat hij met volle snelheid over een wissel moet rijden denk ik haha.

Lees ik nou goed dat je zegt dat een man die van modelspoort houdt geen geschikte man voor me zal zijn als ik er zelf niets mee heb? hahah grappige conclusie
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Sven op 25 November 2016, 10:39:46
he hoe voegen jullie een foto toe haha?
Ga je een foto van jezelf toevoegen?  ;) Dat doe je hier en dan de link kopiëren: http://beneluxspoor.org

Citaat
Nou ik had voor mijn zoontje dus in gedachten wat Sven als bovenste tekening heeft geplaatst
Dat vermoeden had ik al. Vandaar dat ik een einde probeer te maken aan dat gezever over die keerlus.

Citaat
Lees ik nou goed dat je zegt dat een man die van modelspoort houdt geen geschikte man voor me zal zijn als ik er zelf niets mee heb? hahah grappige conclusie
Je moet wel kunnen inzien dat een volwassen man modeltreinen leuk vindt en dat ook volledige accepteren. Als je dat niet kunt of wilt en het alleen "tolereert" moet je inderdaad geen modelspoorliefhebber daten. Ik zou niet (meer) met een vrouw willen zijn die het kinderachtig vindt. Het is juist een hobby waar het hele gezin iets leuks in kan vinden, wat je ook samen kunt doen. Techniek, schilderen, bouwen etc. Als je er open voor staat, kun ook jij er iets leuks in vinden. Dat geeft je weer een goed gevoel, je wordt er vrolijk van en dan komt die man vanzelf wel. Modelspoorder of niet.  ;)
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 25 November 2016, 10:46:15
Nou foto van mezelf toevoegen gaat iets te ver he daar draait het forum ook niet om haha

De keerlus is me duidelijk !!!!!

Als de man het leuk vind om met modelspoor bezig te zijn moet hij dat vooral gaan doen, maar hij moet natuurlijk wel ook gewoon de mannelijke taken verder na komen he haha
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Olav op 25 November 2016, 10:51:30
Mee eens. Omgekeerd ook natuurlijk.  ;D

BTW, als je een keuze hebt gemaakt kijk dan naar tweede hands simpele wagens waarvan het niet erg is als die kapot gaan door allerlei tierelantijntjes. Kinderen vinden ook vaak kleurrijke wagens leuk. Zonder reclame voor mijzelf te maken, ik heb zowel 2-rail als 3-rail wagens die de "deur" uit gaan (nog geen advertentie geplaatst, ook in nieuwstaat maar simpel en je kan er nog wat indien ook). Ik denk dat er nog wel meer "trein collega's" zijn die dat hebben. Dus geef daar in eerste instantie niet teveel aan uit. Dat komt wel als je zoon echt doorgaat en voorzichtiger wordt.

In mijn jonge jaren vond ik het ook leuk om treinen te laten botsen.  ::)
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Sven op 25 November 2016, 10:56:22
Of springschansen te maken.  :angel:
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 25 November 2016, 10:57:15
Tja jongetjes en slopen haha.

Ik had zelf in gedachten gewoon een leuk starterspakket kopen waar dus alles al beetje inzit. Leuke train, digitaal, wat rails enz. En dan even kijken of hij het leuk vind en dan inderdaad gewoon kijken of er wat leuke 2ehands dingetjes te koop zijn zoals wagonnetjes. Met 2e hands treinen vind ik het toch wat  enger ( weet juiste woord niet ) want tja je weet nooit hoe de trein gebruikt is en of het motortje wel echt goed is ( ik heb daar geen verstand van in elk geval ). Bij wagonnetjes is het wat makkelijker en vaak niet zo prijzig en makkelijker oplosbaar denk ik

Ik doe altijd mijn vrouwelijke taken he. Informeer nu ook weer voor mijn zoontje haha. Of bedoel je wat anders
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: SpeedyF op 25 November 2016, 10:58:31

Het probleem is ook meer dat we in het Noorden van het land wonen en het is daar zeer zeer lastig om nog een winkel te vinden waar je ook daadwerkelijk even heen kan gaan en de treinen kan bewonderen enz.

Noordennen Speelgoedwinkel in Alteveer (prov. Groningen, bij Stadskanaal) heeft heel veel staan, zowel nieuw als 2'de hands. Ook heel veel bouwdozen etc.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 25 November 2016, 11:02:46
He dank voor de reactie. Klopt dat is de enige winkel hier wat in de buurt. Maar ben er nog nooit geweest , maar als ze er inderdaad ook wat in de winkel hebben staan moet ik daar maar eens heen. Zijn wel meer zaken maar die hebben alleen maar internetverkoop maar dan ga ik zeker even bij Noordennen kijken !!!!
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: St00mboy op 25 November 2016, 11:16:36
In de stad Groningen is er in de Steentilstraat ook nog de Miniatuurstore, dat is ook een leuke winkel:
https://www.miniatuurstore.nl/ (https://www.miniatuurstore.nl/)

Leen.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 25 November 2016, 11:19:33
Heeft de miniatuurstore ook treintjes in de winkel? Ooooooh dat wist ik dan weer niet heb weleens voor de etalage gestaan maar toen alleen maar modelauto's gezien in allerlei maten en soorten. Yes dat zijn al 2 winkels haha., THanks
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 25 November 2016, 11:53:13
Even wat heel anders. Wat voor onderplaat gebruiken jullie voor de modelspoorbaan?  wat soort hout en hoe dik?

En hoe dik en wat voor soort hout moet het zijn als je een klimspiraal wil maken of bijv een viaduct voor de treinofzo
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: SpeedyF op 25 November 2016, 11:57:06
Was vorige week nog bij Noordennen, er stonden zeker 15 startsets (Märklin, Roco, Piko) en evenzoveel uitbreiding sets. In diverse grote vitrines loks, treinstellen etc.
Zoontje meenemen, je komt de winkel niet meer uit  ;D
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: 72sonett op 25 November 2016, 11:58:23
Citaat
Het probleem is ook meer dat we in het Noorden van het land wonen en het is daar zeer zeer lastig om nog een winkel te vinden waar je ook daadwerkelijk even heen kan gaan en de treinen kan bewonderen
In het westen wonen is een probleem, het noorden niet. Ik woon al jaren heel tevreden in het noorden... In Groningen is een treinenwinkel (https://www.miniatuurstore.nl/12631/modelspoor), in Leeuwarden ook (http://www.treinenpassage.com/).
Citaat
... 2 rails spoor ... onderstaande baan ... problemen met een keerlus of kans op een kortsluiting?
Nee.
(http://www.ab-treinen.nl/Ontwerp/0330inC/02%20bld40%20M-rail%20artnr.jpg)

Citaat
Wat voor onderplaat gebruiken jullie voor de modelspoorbaan?  Wat soort hout en hoe dik?
10 mm MDF op vuren latten ca 2,5 x 5 cm, ca 60 cm h.o.h., 3 mm hardboard voor hellingen en verticale bogen.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Olav op 25 November 2016, 11:59:12
Ik gebruik verschillende platen. Algemeen wordt er spaanplaat of multiplex (is wel duurder, maar stinkt niet/minder) gebruikt. De dikte hangt ook een beetje samen met de grootte zonder (extra) ondersteuning. En wil je erop kunnen zitten of niet.

Een klimspiraal hoeft niet dik te zijn. Is vaak geen groot gewicht. Voor een viaduct gewoon resthout halen. Krijg je vaak gratis mee. Ook dat draagt niet veel gewicht.

Het is iets persoonlijk. De ene vindt spaanplaat geweldig, de ander multiplex. En je hebt nog mdf liefhebbers. Maar dat moet je echt ondersteunen, anders buigt het door.

Ik gebruik voor een deel 8mm spaanplaat rustend op een frame van "balken". Vroeger had ik een plaat spaanplaat van 18mm. Was lekker sterk en kon erop zitten. Nadeel spaanplaat bij boren kan het brokkelen zijn (met bijbehorende rommel).
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 25 November 2016, 12:11:12
Is dit (https://www.gamma.nl/assortiment/multiplex-hardhout-122x61-cm-5-5-mm/p/B506286?q=fh_location%3d%2f%2fcatalog01%2fnl_NL%2fcategories%3c%7bcatalog01_cathout%7d%2fcategories%3c%7bcatalog01_cathout_cathout_plaatmateriaal%7d%2fcategories%3c%7bcatalog01_cathout_cathout_plaatmateriaal_cathout_plaatmateriaal_multiplex%7d%2ffh_item_type%3e%7bproduct%7d%26fh_lister_pos%3d52%26fh_view_size%3d20%26fh_refview%3dlister%26fh_start_index%3d40%26date_time%3d20161125T000000%26fh_modification%3d%26fh_sort%3d-%2524r8%26fh_secondid%3db_product_b021506286) bijv al dik genoeg om met 2 treintjes overheen te rijden? als viaduct zijnde he niet als onderplaat

Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Rieks op 25 November 2016, 12:13:07
In Hoogeveen Oosterwolde en Veendam zijn ook treinenwinkels.
Voor die in Veendam even op de website (http://https://www.modelbouwveendam.nl/) kijken is niet altijd open.

Mvg Rieks
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Marco EB op 25 November 2016, 12:16:12
goedkoopste Multiplex plaat 9mm minimaal en een frame van vuren houten balkjes 44x18mm
Mdf en spaanplaat, hebben wat meer last van waterschade, zeker bij kinderen.

Nieuwe discussie na het twee of drie rail systeem welk hout.
Voor mijn kinderen had ik toen twee Roco startsets met lokmouse 2 geen keerlus 1 trafo 6 loks konden ze samen rijden, of met een vriendje, want als er maar eentje kan rijden is de lol voor de andere er snel van af.


Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: 72sonett op 25 November 2016, 12:19:26
Citaat
Is dit bijv al dik genoeg om met 2 treintjes overheen te rijden? als viaduct...
Ja, maar ligt een beetje aan de lengte van het viaduct, 1,22 m is te lang...
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 25 November 2016, 12:24:07
1m22 met steunpaaltjes eronder wil toch wel?

Oosterwolde heeft toch alleen van die hele grote modeltreinen?  Veendam nooit geweten dat is ook in de buurt.

Nee hoor aub geen discussie over houtsoorten gaan houden hoor haha.!!! Als de onderplaat maar een mm10 minstens dik is komt het denk ik al wel goed.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Henk spur 0 op 25 November 2016, 12:36:25
Morgen is er een modelspoorbeurs in Assen, misschien een idee.

Grtz. Henk
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 25 November 2016, 12:41:03
Dat is zeker een prima idee !!!!! Ga gelijk even opzoeken waar dat is en kan zoonlief ook even rustig rondkijken.

Even opzoeken waar in Assen het is.

Dank je
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: laurent op 25 November 2016, 12:58:12
Marieke, wil je hem perse op een plaat leggen? Waarom niet lekker op de vloer van de slaapkamer/speelkamer laten spelen met rondjes en aan laten passen naar wens?
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 25 November 2016, 13:31:00
Nou ik wil hem wel op een plaat leggen maar dan gewoon op de grond. Zodat als hij klaar met spelen is hij zo even onder het bed kan worden geschoven. Dus dan ligt de plaat gewoon op de vloer hoor. Maar als ik dan toch een plaat daarvoor wil dan kan ik net zo goed ook gelijk een plaat kopen die eventueel later ook geschikt is als je de baan op bokjes of weet ik veel wat gaat leggen.

Maar voor nu is het het logische dat hij gewoon op de grond speelt, maar plaat is handig kan je alles gewoon in 1x wegschuiven en heb je weer ruimte. Vandaar

Vandaar dus mijn vraag voor een plaat. En ook wat voor dikte plaat voor een viaduct voor de trein dus

En als de plaat niet groot genoeg is kan hij ook gewoon buiten de plaat nog wel doorleggen op de grond hoor maar lijkt me gewoon handig een plaat hup alles erop wegschuiven en je kan er weer langslopen.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Rieks op 25 November 2016, 13:37:00
Beurs is in Assen in gebouw Penta van Dr Nassau .

 zaterdag 26 november 2016
 
van 10:00-15:00 uur in:
     
Gebouw Penta van het Dr. Nassaucollege
Industrieweg 3
9402 NP Assen
 (gewijzigde ingang aan de A.H.G. Fokkerstraat)

Mvg Rieks
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 25 November 2016, 13:39:12
Ja dank je wel ik had het inmiddels ook gevonden inclusief de route. Ik weet in elk geval waar het is. Maar ik kom van de Rolde kant en dan moet ik denk ik afslagen voor de tunnelonderdoorgang want ze zijn daar druk bezig met het nieuwe station is van alles afgesloten dus dan moet ik vanaf de Intratuin rijden denk ik.

Eh ja interssant info voor mensen die 200km verderop wonen hahah
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Rondje_HO op 25 November 2016, 13:41:22
Als je een wat dikkere plaat neemt (bv. multiplex 9 of 12 mm) kun je er ook een paar wieltjes onder schroeven:

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/25_mm_uitleg.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/25_mm_uitleg.jpg)

Deze kun je ook bij de bouwmarkt halen. Zo kun je de plaat zo onder zijn bed rollen als hij er niet mee bezig is. Als je de plaat dan later op poten wil zetten kun je een frame maken of een blad op poten (gewoon een tafelblad op poten van bv. Ikea) en dan die plaat er bovenop leggen.

Als hij nog aan het spelen is zal het niet zoveel uitmaken of je de aansluitdraden ziet, maar wanneer hij serieus gaat bouwen aan zijn baan met huisjes en straten en zo, dan zal hij de draden misschien ook onder het blad willen laten lopen zodat je die niet meer ziet.

PS als je die wieltjes gebruikt dan niet alleen op de vier hoeken maar ook een paar in het midden, anders gaat de plaat doorzakken  :)
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 25 November 2016, 13:49:28
Dat is ook handige oplossing inderdaad de wieltjes maar ja ik weet niet of hij over de plaat gaat kruipen haha.  Maar voor het opruimen zeker veel handiger !!!!
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: shipgert op 25 November 2016, 14:39:29
Goedemiddag Marieke,

Als kind had ik ook een plaat van 18mm multiplex, eronder een raamwerk van latjes 22mm dik. Wieltjes eronder en dan reed ik het spul zo onder mn bed. Het was zo stevig dat als ik naar de andere kant wilde er gewoon overheen kon lopen ::)
Dit was echt een mooie oplossing. Ik had nog wel een stuk plastic erover leggen zodat het met stof op de baan allemaal wat meeviel.

Veel succes
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Sven op 25 November 2016, 14:47:31
In het westen wonen is een probleem, het noorden niet.
;D LOL Da's een mooie en helemaal waar.

Zelf gebruik ik 9mm multiplex plaat die weer op een tafel ligt. Dat is perfect. Maar een twee meter brede plaat die op poten moet staan zou ik 12 mm multiplex kiezen, want 9mm is net iets te dun daarvoor en gaat licht doorhangen.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 25 November 2016, 15:00:17
Okey dikker is beter in dit geval hahah. 12mm lijkt me ook inderdaad behoorlijk stevig. Zal ook eens kijken dan met de zwenkwielen eronder.

Maar wat voor hout moet ik nou gebruiken voor een viaductje waar de treinen over kunnen rijden? 3mm , 4mm of moet dat ook dit zijn.

Dus gewoon lat hout van 15cm breed en dan 8cm boven de plaat ofzo waar ik af en toe even een balkje onder zet voor steun.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Sven op 25 November 2016, 15:04:15
Marieke, waarom probeer je het niet gewoon. Je leert juist van het proberen. Da's ook leuk. Een 10 jarige (vind ik) moet juist zelf zijn oplossingen gaan vinden. Ik zou wat Lego gepakt hebben om een viaduct te maken. Of blokken. Of aanmaakhout uit de open haard. Of oude cornflakes dozen, met karton een brug maken. Ik bedoel maar.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 25 November 2016, 15:17:14
Tuurlijk moet hij het ook zelf proberen en uitvinden, daar draait het om he. Daar laat ik hem ook lekker vrij in

Maar zal even duidelijker zijn: Met de modelspoor zelf heb ik niet zoveel, maar het lijkt me wel leuk om wat dingetjes te gaan knutselen. Ik knutsel best wel veel en het lijkt mezelf wel leuk om dan wat voor de baan te gaan knutselen zoals bijv dan een viaduct met winkeltjes eronder.  Dus als me dat lukt en het lijkt leuk dan wil ik wel dat er wat treintjes over kunnen rijden als zoonlief dat ook leuk vind. Vandaar eigenlijk beetje mijn vraag maar dat heb ik niet vermeld dat dat voor mezelf is heb ik gemerkt nu ik alles beetje teruglees. Excuses
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Sven op 25 November 2016, 15:21:19
Dat is goed om te horen. We gaan dus straks nog een bouwdraadje van je zien.  :) Pak een oude cornflakesdoos en bouw daar een huis van. Maak een wand van een huis met de ramen eruit gesneden en nog een tweede laag, waarbij de ramen iets kleiner worden uitgesneden, zodat er kozijnen ontstaan. Ribbelkarton met horizontale lijntjes insnijden als dak. Zo krijg je goedkoop en heel leuk een mooi huisje. Kijk maar even in mijn draadje (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,71346.0.html), zo ga ik ook een beetje te werk.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: 72sonett op 25 November 2016, 15:22:40
Verkijk je niet op de afmetingen, voor een eenvoudig ovaaltje in H0 ben je zo 1 x 1,5-2 m nodig.
Ik zou ook niet meteen nieuw spul kopen, over een paar jaar heeft een 10-jarige hele andere interesses en dan verdwijnt alles zo voor jaren naar de zolder...
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Sven op 25 November 2016, 15:27:27
Wat dan? Oude, niet lekker rijdende treinen. Analoge treinen? Zo'n startset is helemaal niet duur en je rijdt gelijk digitaal. De voordelen van moderne modeltreinen maken de hobby juist langer interessant voor een kind. Marieke heeft al aangegeven dat hij de boel via de computer wil gaan aansturen.

En als hij na de "dark ages" weer terug is in de treinen, heeft ie nog wat dat nog goed mee kan.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 25 November 2016, 15:30:45
Ja ik weet dat je veel ruimte kwijt bent en 1m bij 1,5m lijkt niet zo groot tot je het in werkelijkheid ziet haha. Nou ja startersetje ga ik wel kopen maar daarna zien we wel hoe dingen gaan. Ga ook echt niet gelijk huisjes kopen enz enz. Ik snap ook wel dat het een periode kan zijn maar moet zeggen hij heeft zich tot nu to altijd wel voor treinen geinteresseerd.

Misschien krijgen jullie hier wel een bouwberichtje van me op korte termijn als ik ergens aan ben begonnen. Lijkt me wel leuk om te doen eigenlijk.  Behalve als ik heel slecht ben en het mislukt laat me niet uitlachen he haha. Dat doe ik zelf wel hihi

Kan je dit spul ook gebruiken voor huisjes en gebouwen of is 1mm alweer te dik met knippen / snijden?

https://www.modelbouwkrikke.nl/modelbouw/contents/nl/p9915_me-poly-ispol-polysterol-plaat-wit-25x50-cm.html
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: rjr op 25 November 2016, 15:35:06
Verkijk je niet op de afmetingen, voor een eenvoudig ovaaltje in H0 ben je zo 1 x 1,5-2 m nodig.
Ik zou ook niet meteen nieuw spul kopen, over een paar jaar heeft een 10-jarige hele andere interesses en dan verdwijnt alles zo voor jaren naar de zolder...

Wat zijn we toch allemaal erg positief over kinderen. Natuurgetrouw hoeft niet, schans in de baan en robuust is het belangrijkste, en koop oud spul, waarbij verschillende mensen met dit advies toevallig zelf nog wat heeft liggen.
En na een beurs maar weer klagen dat er zo weinig kinderen met de hobby bezig zijn.
Als we nu eens zelf beginnen om de kinderen die met de hobby bezig zijn, of willen gaan, als serieus te zien.
Zeker ook de leeftijd meenemen. Een kind van 3 geef je een oud model die pappa of opa niet meer gebruikt zodat ze niets kunnen vernielen.
Maar een kind van 10 kun je echt wel serieus nemen, en met goed, nieuw materiaal is de kans groter dat hij over jaren er nog altijd mee bezig is. Niet iedereen stop er na enkele jaren mee om er pas als Opa weer mee te beginnen, er zijn er die vanaf hun 6de met de hobby bezig blijven zonder stop.

Groet,
Roelco



Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Rondje_HO op 25 November 2016, 16:06:59
.... en met goed, nieuw materiaal is de kans groter dat hij over jaren er nog altijd mee bezig is....

Mee eens  :)



Marieke heeft al aangegeven dat hij de boel via de computer wil gaan aansturen


Mocht er trouwens gekeken worden naar een startset met een z21 erin, dan is het handig om dit draadje nog eens door te lezen (is gelukkig maar 2 pagina's   ;)  )
http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,70968.0.html
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 25 November 2016, 16:32:33
Okey leesvoer dat ga ik later even doen !! maar ga het wel even lezen

Leuk
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: charp op 25 November 2016, 16:47:54
Mocht je voor Roco kiezen dan heb ik nog twee ovaaltjes rails voor je klaar liggen. De rails is hagelnieuw uit de doos. Het betreft twee startsets, waarvan ik de rails toch niet zal gebruiken. Die ovaaltjes doneer ik dan, omdat ik het van belang vind dat de nieuwe generatie wordt gestimuleerd om kennis te maken met onze hobby.

Weer eens wat anders dan dat "gamen" achter de computer  :D.


Peter
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 25 November 2016, 16:53:01
Dank je voor het aanbod. Zal het zeker onthouden!!! Heel erg lief.

Ja het is tegenwoordig alleen maar gamen en chatten he en tv kijken natuurlijk. Hoewel dat niet helemaal eerlijk is want er zijn ook genoeg kids die veel sporten hoor, maar als ze niet sporten is dit hun bezigheid. Tja of het goed is weet ik niet, iedere generatie heeft iets he
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Arvidus op 25 November 2016, 17:01:35
Dat "gamen" is anders erg leuk hoor, en prima te doen naast de modelbaan, doe ik ook  ;D

Ik ben het wel eens met de stelling om gewoon goed spul aan te schaffen. Dat motiveert enorm en daar heb je echt een grote kans mee dat de hobby blijft plakken!

Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: charp op 25 November 2016, 18:10:28
Arvid,

Ik moet vrezen dat jij voor mij ook al tot een nieuwe generatie behoort, ook al schelen wij slechts 26 jaar  ;D.


Peter
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Stainz op 25 November 2016, 20:09:19
Leuk draadje, ik hoop dat je zoon er heel veel plezier aan beleeft!

Wat ik van mijzelf herken van vroeger, van zowel de spoorbaan als de racebanen (Faller, Scalextric): Je hebt NOOIT genoeg rails/baanstukken!
Mijn fantasie was altijd VEEL groter dan het aantal rails / baanstukken dat ik had.

Geef 'm genoeg rails. Plenty rails. Dat is echt fantastisch voor een kind!
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: charp op 25 November 2016, 23:13:13

Met de modelspoor zelf heb ik niet zoveel,..



Heel erg lief.

Beide zinnen zijn beslist uniek op ons Forum ! In het tienjarige bestaan van BNLS heeft nog nimmer iemand dit ooit durven schrijven. Hoe het verder ook loopt, dat kun je alvast op jouw conto schrijven  (y).


Peter
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Menno op 25 November 2016, 23:56:39
Wat ik een beetje mis in dit verhaal is de wens van kindlief.

Ik begrijp best dat kindlief al helemaal door de bomen het bos niet meer ziet, want het aanbod is groot, maar wat wil hij eigenlijk voor materiaal?

Ik weet nog goed dat ik voor sinterklaas 1993  een 'Nederlandse' loc kreeg die sterk leek op de 1300 en mijn tweelingbroer een model van de SNCF, een BB-type waar onze 1600 van afgekeken is.

Je raadt het al: mijn loc had toch meer verbinding met dat wat in de echte wereld te vinden was dan de loc die m'n broer had (en dat was niet altijd leuk), dus we wisselden nog wel eens om (dat was wél leuk, want zijn loc was veeel krachtiger dan de mijne)
Moet je nagaan dat ik toen net 5 of 6 was.

Ik zou dan ook zeker kijken of je iets kan vinden met een trein die hij (mogelijk) kent, tenzij het hem niet uitmaakt natuurlijk ;)
Ik denk echter dat hij al snel iets Nederlands op z'n wensenlijstje heeft staan. Of dat betaalbaar is, is natuurlijk een tweede.

Wat betreft baan-opbouw: mijn vader heeft in zijn jonge jaren een modelbaan gehad die over zijn bed heenklapte en met 2 pootjes op de grond steunde. In ongebruikte toestand werd 'ie tegen de muur opgeklapt.
Dat principe is hier ook jaren toegepast geweest: de ruimte was (is!) gewoon schaars, dus dan moet je iets verzinnen.
Hoewel de constructie complexer is en je mogelijk een handje moet helpen met het uitklappen, biedt het wel de voordelen van een baan die op enige hoogte staat.

Als hij meer interesse krijgt, kun je altijd kijken dat je de baan op enige afstand van de muur opklapt.
Dan kan hij ook nog wat boompjes, huisjes en eventueel lantaarns kwijt.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: laurent op 26 November 2016, 00:36:49
Ik zag trekduw treinen rijden. Dus hop, gingen mijn metalen TEE Märklinrijtuigen voor de TEE 112 uit, i.p.v. erachter. ;D en zelfs de BR 23 ging achter zijn donderbussen aan, i.p.v. trekkend. ::) ::)
Wat ik van mijzelf herken van vroeger, van zowel de spoorbaan als de racebanen (Faller, Scalextric): Je hebt NOOIT genoeg rails/baanstukken!
Mijn fantasie was altijd VEEL groter dan het aantal rails / baanstukken dat ik had.
Daarom ook mijn advies om het gewoon lekker op de grond te leggen. Een plaatje hout is al snel te klein. En het aanbod van Peter even heel goed in overweging nemen. ;) Zeg ik ondanks het feit dat ik mij van inhoudelijk richting een merk sturend advies probeer te onthouden.

Is er niet iemand die in dit topic gereageerd heeft en in het Noorden woont, zodat Marieke en zoonlief eens langs kunnen gaan en eens kunnen kijken?
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Sven op 26 November 2016, 08:26:56
De zoon wil rijbanen met de computer maken.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: GD op 26 November 2016, 11:27:34
Om een idee te krijgen. Voor mijn oudste zoon, die toen ook een jaar of 10 zal zijn geweest, heb ik een jaar of zes gelden een baantje voor onder zijn bed gebouwd. Afmetingen 195 x 95 cm.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0361_3.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0361_3.jpg)

Foto is niet helemaal scherp, ik moest even snel zijn.

Groeten,
Gerard
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Olav op 26 November 2016, 11:41:38
Nou ik wil hem wel op een plaat leggen maar dan gewoon op de grond. Zodat als hij klaar met spelen is hij zo even onder het bed kan worden geschoven.

TIP VAN DE DAG  :)

Als je dit doet Marieke, zorg dan dat er geen stof op kan komen. Onder het bed kan het behoorlijk stoffig zijn, afhankelijk van de bed constructie. Niets frustrerender voor een kind is als de trein niet wilt rijden vanwege het stof.

Voor afdekken kan je meerdere dingen bedenken, als je er maar geen "stoffen" afdekking op doet.

Ik heb zelf ook vroeger een baan onder mijn bed gehad. Dus weet waar het over gaat.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Rondje_HO op 26 November 2016, 12:31:57
Dus boodschappenlijstje voor de bouwmarkt:
- 1 multiplex plaat van 0,95 x 1,95 (wel ff meten of die onder het bed past  ;) )
- 6 a 8 zwenkwieltjes
- afdekzeil (dun, vaak te krijgen in 2 x 3 meter)

Verder nog iets?    :)
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Teun60 op 26 November 2016, 13:00:13
Nog een tip  ;)

Voor het geval de plaat naar boven moet: kijk even of ie door het trapgat past.

Ik kocht ooit een tafelblad van 1 x 2 meter bij een Zweedse warenhuis, en kon vervolgens de draai omhoog niet maken. Uiteindelijk buitenom wel gelukt maar dat betekende touwen en hijsen en buurman...
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: 72sonett op 26 November 2016, 23:03:42
Citaat van: laurent
...Is er niet iemand die in dit topic gereageerd heeft en in het Noorden woont, zodat Marieke en zoonlief eens langs kunnen gaan en eens kunnen kijken?
Ik woon 's zomers in het Noorden, maar daar zonder modelbaan. Ze kan ook naar Nienoord in Leek (http://www.landgoednienoord.nl/treinen/miniatuurwereld/),  is wel  wat groter dan 1 x 2 m...

(http://www.landgoednienoord.nl/files/thumbnails/minitatuurwereld.291x243x1.jpg)
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 28 November 2016, 13:03:31
Zo inmiddels naar de treinbeurs geweest en zoontje was dolenthousiast van alles wat er te zien en te beleven was had alles wel willen kopen. Vooral de duitse locs of een goederen locomotiefje spreken hem heel erg aan. Ook toevallig in contact gekomen met een overbuurman die volgens hem zijn zoon nog wel een modelrails had met een treintje zodat hij het kon proberen. Nog geen uitsluitsel van gekregen of hij dat inderdaad nog heeft en weg wil doen.

Ik zal er zeker een soort van dekkleed over heen moeten gaan doen ivm de stof. Gelukkig hoeft de plaat niet naar boven door een trapgat heen dat is altijd weer wurgen en meten inderdaad.

Heb verder nog niets gekocht op de beurs maar heb wel door dat je voor bijv boompjes en huisjes enz beter op de beurs kan gaan kopen dan zijn ze misschien niet 100% gaaf, maar 5 euro voor een stadshuisje ipv 40 tot 50 euro voor een nieuwe.

Groetjes
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Olav op 29 November 2016, 08:06:51
Marieke,

Doe dan iets van plastic, maar zeker niet van stoffen materialen.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 29 November 2016, 16:46:42
nee stof trekt stof aan dat is een feit.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marcel op 29 November 2016, 17:30:08
Heeej,

Leuk topic.

Heb zojuist voor mijn twee zoontjes hetzelfde gehad met dit onderwerp.
Materiaal was ik zo uit, moest twee rail zijn, het liefst digitaal.
(Waarom? simpel, ik heb alles tweerail digitaal, dus kunnen ze ook eens op de grote baan, of ik bij hun op de baan om samen te spelen)

Dus ik ben Marktplaats opgegaan en heb daar van iemand een grondplaat overgenomen met wat wisseltjes en passeer mogelijkheden, dus speelruimte, van Roco Geoline.
En digitale bediening in de vorm een roco "Mulitmaus"
Ikzelf heb nog wat lokjes en wagentjes voor ze liggen.
Deze krijgen ze met sinterklaas, tis alleen wat last inpakken... ::) plaat is ca 250x100 cm  ;D

Verder ben ik op marktplaats tegen een Roco startset aangelopen, die nagenoeg ongebruikt is, waar een tweetal treinen in zitten met inhaalspoortje, digitaal met roco "multimaus" en de z21 startbox.
Dit is voor de kerst.
En ik zelf geef ze dan gewoon, omdat het leuk is (ook voor papa  ;D), de router er gewoon bij, dan heb ik teminste ook wifi in de garage en kunnen ze ook met de tablet/smartphone besturen.

Verder als ze nog wat willen dan wordt het zelfbouw of sparen. (bijv. beurs in Houten)
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 01 December 2016, 14:26:21
Nou het gaat hier ook een sinterklaaskadootje worden. Nou ja kadootje zeg maar gerust Kado want is toch wel een behoorlijke uitgave natuurlijk. Ik ga zoontje nog even voor moeilijke beslissing zetten en me even laten aanwijzen welke locs zijn voorkeur hebben en dan baseer ik daar de keuze op voor een starterspakket.

Zal ik ook zo'n grote kado van de sint krijgen haha
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Esufreak op 01 December 2016, 14:55:42
Hangt ervan af of je lief bent geweest.

Gr, Arie
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 01 December 2016, 14:58:59
Haha nou ja zeg !!! Natuurlijk ben ik ik ontzettend lief geweest, daar twijfel je toch niet aan
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Sven op 01 December 2016, 15:22:38
Duidelijk wel als je zoveel moeite doet voor zijn kado.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 01 December 2016, 15:28:15
haha, nou ja zeg voor je kind heb je toch alles over?
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Sven op 01 December 2016, 15:30:33
Nou... Die van mij houdt niet van modeltreinen. Dan wordt "alles" wel wat minder.  ;)
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 01 December 2016, 15:33:38
Ja een zoon die niet van modeltreinen houdt dat is zeker niet aanvaardbaar !!!!  Ik zou hem omruilen haha
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 06 December 2016, 10:07:15
Zo inmiddels heeft zoontje van de verre buurman een klein rondje gekregen met een oud treintje en wat wagonnetjes maar mijn mannetje is er wild enthousiast over en er bijna niet bij weg te slaan. Inmiddels ook een soort van legostadje in de maak en wat siku autootjes haha. ( rijd met een oude transformer zoiets maar dan groen :http://www.roco.cc/en/productsearch/0-0-0-0-0-0-0-004005/products.html )

Het spoor wat we gekregen hebben is Roco R spoor dus gewoon het simpelste spoor.  vraagjes hierover + zie linkje

http://www.roco.cc/en/product/22661-0-0-2-1-0-0-005003/products.html ( dit soort spoor dus )

1) deze bocht van roco de R3 daar kunnen toch de meeste locs en lange treinen wel over rijden toch of is de radius nog te klein? radius 42cm
2) Kan je dit spoor ook digitaal maken? Of moet je dan naar het G gleis van Roco? Kan je R Gleis aansluiten of het G gleis?

Dan had ik nog wat knutselvraagjes voor mezelf maar misschien moet dat in een ander forum:

1) Als je een spoor wil opvullen met Das Klei hoe ga je dan te werk? Op de plaats waar je het wil opvullen gaan lijmen en dan de klei uitsmeren en op maat maken?  minstens 1mm aan de binnenkant van de rails vrijhouden voor de wielen lijkt me of 2 mm

2) Heeft iemand ervaring met het onderstaande materiaal?
https://www.modelbouwkrikke.nl/modelbouw/contents/nl/p9915_me-poly-ispol-polysterol-plaat-wit-25x50-cm.html

kan je dit makkelijk snijden? kan je het verven? Ik zie ook evergreen plaatjes die veel kleiner zijn en ook veel duurder dus er zit verschil in het materiaal maar dit is in verhouding veel goedkoper dus er moet wel wat bij zijn

Bedankt alvast weer iedereen,

wie weet hebben jullie nog een leuke modelspoor kado gekregen van Sinterklaas
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Arbhin op 06 December 2016, 11:55:14
Zoals ik hier geleerd heb (zie mijn ander draadje over modulebouw) is dakplaat (roofmate) beter.
Wat ook mogelijk is: een mulitplex/spaanplaat/MDF plaat als onderlaag met ondervloer materiaal erover (dat blauwe spul, niet de witte rollen).

Stukken goedkoper dan speciaal gefabriceerd materiaal.
Hoe duurder je materiaal hoe minder gemakkelijk je er ook in gaat werken, want oei als ik toch mis snij. Tenminste dit heb ik bij mijzelf. Ik voel gelijk de euromunten van het materiaal afglijden als ik er in werk, wat met goedkoper materiaal veel minder is.

Succes
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Ronald Halma op 06 December 2016, 12:45:53

Het spoor wat we gekregen hebben is Roco R spoor dus gewoon het simpelste spoor.  vraagjes hierover + zie linkje

http://www.roco.cc/en/product/22661-0-0-2-1-0-0-005003/products.html ( dit soort spoor dus )

1) deze bocht van roco de R3 daar kunnen toch de meeste locs en lange treinen wel over rijden toch of is de radius nog te klein? radius 42cm
2) Kan je dit spoor ook digitaal maken? Of moet je dan naar het G gleis van Roco? Kan je R Gleis aansluiten of het G gleis?


De gedachte dat het ene railsysteem wel en het andere niet digitaal kan moet je loslaten. Alle railsoorten die nu verkocht worden zijn voor analoog als ook digitaal geschikt.

Voor de duidelijkheid in dit draadje is het beter het R gleis maar gewoon Rocoline te noemen en het G gleis Geoline. Dan begrijpt iedereen wat je bedoelt ;) Door elkaar gebruiken van beide is praktisch gezien wat onhandig vanwege het hoogteverschil (bedding en geen bedding) maar zou wel kunnen.

Ja, op 42 cm boogstraal rijdt het meeste spul prima, daar houden de fabrikanten rekening mee.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Ronaldk op 06 December 2016, 13:18:06
1) deze bocht van roco de R3 daar kunnen toch de meeste locs en lange treinen wel over rijden toch of is de radius nog te klein? radius 42cm

Geen probleem. Lange treinen rijden daar goed over.

2) Kan je dit spoor ook digitaal maken? Of moet je dan naar het G gleis van Roco? Kan je R Gleis aansluiten of het G gleis?

Wat Ronald H. al aangaf. Digitaal heeft niets te maken met welk spoor je gebruikt. Hoe de trein bestuurt maakt niets uit. Zie het maar als een weg. Het maakt voor de weg uit of je nu benzine, diesel of elektrisch auto rijdt. Je kan er er gewoon over heen. Er zijn geen aparte wegen voor benzine, diesel of elektrische auto's. Dat geldt ook voor modeltreinen. Je kan ieder type rails gebruiken om analoog of digitaal mee te rijden.

Dan had ik nog wat knutselvraagjes voor mezelf maar misschien moet dat in een ander forum:

Nope, dat hoeft niet :)

1) Als je een spoor wil opvullen met Das Klei hoe ga je dan te werk? Op de plaats waar je het wil opvullen gaan lijmen en dan de klei uitsmeren en op maat maken?  minstens 1mm aan de binnenkant van de rails vrijhouden voor de wielen lijkt me of 2 mm


Zie even in de Encyclopedie. Daar staat veel informatie in:  onder andere dit artikel  Straatspoor in model (http://encyclopedie.beneluxspoor.net/index.php/Straatspoor_in_model). Er zijn nog meer methodes.

2) Heeft iemand ervaring met het onderstaande materiaal?
https://www.modelbouwkrikke.nl/modelbouw/contents/nl/p9915_me-poly-ispol-polysterol-plaat-wit-25x50-cm.html

Ik zou even naar de bouwmarkt gaan voor een heel (groot) pak. Dat is een stukkie goedkoper. Je kan het gewoon snijden met een piepschuimsnijder (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,62523.msg3221530242.html#msg3221530242). Eventueel kan je ook overstappen op "roofmate" of gelijkaardig spul kopen. Dat is harder en gewoon met messen, raspen en ander houtbewerkingsgereedschap te bewerken.

Succes!

Groeten Ronald.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 06 December 2016, 13:27:09
Okey sorry dat ik onduidelijk was dan in de soorten spoor. Al het spoor kan dus digitaal dat is duidelijk !!!! Dank dank

Tjee dat Roofmate is wel heel erg prijzig. jullie bedoelen dit ondervloer plaat?

https://www.gamma.nl/assortiment/firstfloor-blueline-ondervloerplaat-blauw-7-m/p/B456654?q=fh_location%3d%2f%2fcatalog01%2fnl_NL%2f%24s%3dondervloer%2ffh_item_type%3e%7bproduct%7d%26fh_lister_pos%3d6%26fh_start_index%3d0%26fh_refview%3dsearch%26fh_view_size%3d20%26date_time%3d20161206T000000%26fh_modification%3d%26fh_sort%3d-_match_rate%252C-%2524r1%26fh_secondid%3db_product_b021456654

Maar is het onderstaande wel geschikt voor het maken van huisjes bijv: Dat lijkt mezelf nog wel leuk een paar geveltjes te maken voor hem en ook leuk om zelf te doen. Hou wel van knutselen dus

https://www.modelbouwkrikke.nl/modelbouw/contents/nl/p9915_me-poly-ispol-polysterol-plaat-wit-25x50-cm.html

Ronald Koerts: ik zal even in de encyclopedie gaan kijken hoor
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Ronaldk op 06 December 2016, 14:01:14
Hoi,

Tjee dat Roofmate is wel heel erg prijzig. jullie bedoelen dit ondervloer plaat?

Ik heb het even verkeerd gelezen. Je wilt het voor huisjes gaan gebruiken  ::) Je kan roofmate (XPS-plaat (https://www.gamma.nl/assortiment/isolatieplaat-polystyreen-xps-120x60x2-cm-10-stuks/p/B133543)) gebruiken voor het maken van het landschap. Bergen en hoogteverschillen. Als dat iets te duur is kan je uitwijken naar gewoon piepschuim: isolatieplaat polystyreen 100x50x5 cm 5 platen (https://www.gamma.nl/assortiment/gamma-isolatieplaat-polystyreen-100x50x5-cm-5-platen/p/B134087?q=fh_location%3d%2f%2fcatalog01%2fnl_NL%2fcategories<%7bcatalog01_catbouwmaterialen%7d%2fcategories<%7bcatalog01_catbouwmaterialen_catbouwmaterialen_isolatie%7d%2fcategories<%7bcatalog01_catbouwmaterialen_catbouwmaterialen_isolatie_catbouwmaterialen_isolatie_polystyreen%7d%2ffh_item_type>%7bproduct%7d%26fh_view_size%3d20%26fh_start_index%3d0%26fh_lister_pos%3d16%26fh_refview%3dlister%26date_time%3d20161206T000000%26fh_modification%3d%26fh_sort%3d-%2524r8%26fh_secondid%3db_product_b021134087) dat is goedkoper.

Maar is het onderstaande wel geschikt voor het maken van huisjes bijv: Dat lijkt mezelf nog wel leuk een paar geveltjes te maken voor hem en ook leuk om zelf te doen. Hou wel van knutselen dus https://www.modelbouwkrikke.nl/modelbouw/contents/nl/p9915_me-poly-ispol-polysterol-plaat-wit-25x50-cm.html

Ondervloerplaten kan je ook gebruiken voor gevels / huisjes maar echt stevig wordt het niet. Ik vond het niets. Het ging mij iets te snel stuk. Voor gevels kan je inderdaad wat je aangeeft gebruiken. Zie ook eens  Artikel over Styreen (http://encyclopedie.beneluxspoor.net/index.php/Zelfbouw_plasticard_of_polystyreen) in de Encyclopedie. Dat gaat wel goed. Op het forum worden heelveel gebouwen van styreen gebouwd. Er staan heelveel draadjes daar over :) Je kan ook eventueel karton gebruiken, zie  Werken met papier en karton (http://encyclopedie.beneluxspoor.net/index.php/Werken_met_papier_en_karton).

Groeten Ronald.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 06 December 2016, 14:07:03
Hey hey

Ja ik weet dat veel mensen huisjes maken van Styreen, maar kwam deze platen tegen en die waren mijn inziens niet al te duur. Maar polysterol plaat is eigenlijk hetzelfde ongeveer als Styreen?

Nou zo verkeerd heb je het niet gelezen hoor. Ik wilde huisjes maken, maar ik wilde ook kijken hoe ik het spoor kon opvullen.  Heb inmiddels een linkje gekregen hoe je een spoor kan gaan opvullen met das Klei. Heel mooi gedaan is dat maar of ik dat zelf kan weet ik niet, had zelf gedacht aan een stripje karton of weet ik veel wat tussen het spoor en die aankleden meet van die wegen van Faller die je kan kopen en plakken. Maar dat Klei lijkt wel veel mooier

Die 5cm platen in je Linkje Ronald zijn ook zeker interessant als je bergen wil maken of iets wil gaan verhogen. !! Dank je wel. Het is wel spul wat volgens mij vreselijks rommel teweegbrent als je erin moet gaan snijden
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: gsoonius op 06 December 2016, 15:24:22
Hoi..., U zou ook hier eens kunnen kijken....( https://www.youtube.com/user/thebige61/playlists (https://www.youtube.com/user/thebige61/playlists) )
,vind ik persoonlijk een makkelijke manier van landschap maken. (y)
(Ik weet natuurlijk niet hoe U bent met de Engelse taal)
Maar door te kijken leer je een hoop en kan Uw zoontje ook meedenken over wat hij wil voor scenery.
groetjes en veel succes,
  Gerard
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 06 December 2016, 15:29:39
Heel interessant Youtube linkje. Mijn engels is wel aardig. Red me ermee dus dat komt wel goed. Lijken me interessant filmpjes ! Mijn dank daarvoor

Trix treinen passen dus ook op het Roco spoor heb ik begrepen. Maar hebben de treinen van Trix ook weer een aparte koppeling of passen de wagonnetjes van Trix achter een Roco trein en andersom of moet je ook hier de koppelingen wisselen?
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 10 December 2016, 11:52:24
Even een wiskundig vraagje:

Het baantje van mijn zoontje is nu wat klein dus ga het sowieso uitbreiden. Nu heeft hij dus 30graden bochten in de variant R2 ( Rocoline , radius 420mm ) nu wil ik kijken om voor kerst wat spoor bij te gaan kopen zodat hij dus dubbelspoor krijgt ipv enkelspoor.

Wat moet ik nu gaan kopen voor de buitenbocht? Moet ik gewoon R3 ( Rocoline gaan kopen met een radius van 480mm ) of gewoon het R2 Rocoline 420mm kopen en dan de bocht wat later beginnen en eventueel met korte tussenstukjes werken?

als het even doorrekent 2x420 mm is 840mm dus 84cm en de andere komt op 96cm ik vind het verschil nogal groot van 12cm dan

Ik mocht vrouwen niet te kort doen maar het wiskundig inzicht is vaak niet goed haha
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Fritsprt op 10 December 2016, 12:01:36
het verschil voor de hele boog is inderdaad 12cm. Maar dat betekent dat de sporen dus 6cm van elkaar afliggen en dat is een standaard maat zodat de rijtuigen niet botsen in de bochten. Als je treintafel breed genoeg is zou ik altijd de R3 bochten kopen.

succes Frits
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 10 December 2016, 13:32:22
Okey het eenvoudigste is dan dus de R3 Rocoline te gaan nemen. Dat is inderdaad 6cm verschil tussen de sporen maar is de standaard afmeting voor het verschil tussen de sporen niet 6,5cm van middelpunt spoor naar middelpunt spoor? Wat dus inhoudt dat er ongeveer 3cm ruimte zitten tussen de sporen?

Marieke
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Fritsprt op 10 December 2016, 13:49:23
Omdat plaatjes meer zeggen dan 1000 woorden

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Geometrie_ROCO_LINE_01.jpg)

Overigens is wat jij R2 noemt eigenlijk R3  :) Je zou er dus R4 bij moeten kopen. Of als je weinig ruimte hebt R2. Dan kan je een binnenbocht maken. Let wel op dat als je in detoekomst met lange wagons (30cm) wil gaan rijden dat sommige ypen niet of niet goed door een R2 bocht kunnen. Daarnaast is een R2 bocht zo krap dat het erg onrealistisch is maar het is persoonlijk of je je daar druk om maakt.

gr. Frits
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: santerdam op 10 December 2016, 13:55:03
Marieke,

Rocoline heeft veel verschillende railsstukken, recht, boog, wissel, enzovoort. De ontwerpers van Rocoline hadden daarbij een bepaald idee. Dat noemen ze de geometrie van de rails. Zie dat maar als een soort plan hoe de diverse railsstukken op elkaar aansluiten.

Uitgangspunt is een soort rasterpatroon, waarbij de railsaansluitingen tegenover elkaar komen te liggen. Door de juiste combinaties te kiezen past dan alles perfect op elkaar.

De geometrie wordt beschreven in
Zie http://www.ewmb.de/media/products/Roco_LINE_Gleisgeometrie.pdf

In de kleine blauwe tekeningen zie je precies hoe dat patroon kan worden aangehouden en je kunt precies zien welke railsnummers op elkaar aansluiten.

Sander
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 15 December 2016, 13:23:39
Hey idereen weer,

Nou mijn zoontje is nog steeds druk in de weer met zijn baantje. Dus denk dat het geen opwelling is geweest.

Nu had ik nog even een bouwkundig vraagje:

Ik wil een 12mm mdf plaat als ondergrond voor hem gaan kopen zoals hier is geadviseerd. Hij speelt nu op een plaatje van 4mm dik. Zolang die op de grond ligt is er geen probleem. Maar mrtje heeft inmiddels wat blokken gevonden en deze onder de plaat gedaan zodat hij er met autootjes onder kan door rijden en dan buigt de plaat dus ( redelijk ) wat door.

Aangezien het verhogen van een 12mm plaat heel wat kracht kost dacht ik als ik nou de 12 mm plaat ga kopen en deze ga verhogen met:

DIT (https://www.gamma.nl/assortiment/gamma-isolatieplaat-polystyreen-100x50x4-cm-6-platen/p/B134079?q=fh_location%3d%2f%2fcatalog01%2fnl_NL%2fcategories%3c%7bcatalog01_catbouwmaterialen%7d%2fcategories%3c%7bcatalog01_catbouwmaterialen_catbouwmaterialen_isolatie%7d%2fcategories%3c%7bcatalog01_catbouwmaterialen_catbouwmaterialen_isolatie_catbouwmaterialen_isolatie_polystyreen%7d%2ffh_item_type%3e%7bproduct%7d%26fh_view_size%3d20%26fh_start_index%3d0%26fh_lister_pos%3d6%26fh_refview%3dlister%26date_time%3d20161215T000000%26fh_modification%3d%26fh_sort%3d-online_status%252C-%2524r1%26fh_secondid%3db_product_b021134079)

 Dus deze isolatieplaten ( wat  afsnijden van de kant zodat hij daar met autootje kan rijden ) van 4cm dik op de 12 mm plaat plakken of leggen en daar weer de plaat van 4mm mdf op ga leggen dan hoeft de baan niet worden afgebroken en kan hij aan de kant met wat autootjes rijden .

Maar zijn deze isolatieplaten wel stevig genoeg of vallen deze met een beetje druk zo uitelkaar en verzakt alles?
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Arbhin op 15 December 2016, 14:25:49
Persoonlijk ben ik niet zo gecharmeerd van MDF. Het is een makkelijke en goedkope plaat, maar persoonlijk vind ik ze te zwaar en de buitenzijden van de plaat zijn stevig en hard, maar de binnenkant is zacht.
Mijn advies is om de 4mm mdf plaat op maat van de rails te 'ver'zagen en een Multiplex plaat van 8mm te halen voor daaronder.
Dan kan je zoon de rails op de 4mm MDF leggen en daar blokken onder stoppen, zodat hij een viaduct heeft voor de auto's (ik snap het wel ik heb daar op 8 jarige leeftijd zelf ook mee geëxperimenteerd.
Het mooist is dan de 4mm plaat opzagen in dunnere delen van ongeveer 'rail' formaat, zodat hij een soort van verplicht de juiste afstand moet hebben voor het maken van een overbrugging.

Ik hoop dat je iets met deze info kunt.

Groet,
Arbhin
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 15 December 2016, 14:40:27
zeker kan ik wel wat met die info !!!! Dank je wel

Tja als meisje speelde ik met poppen haha maar als jij zegt dat je het herkent wat mijn zoontje doet zal het wel goed komen haha. geintje
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Sven op 15 December 2016, 14:43:51
Nee, ik zou ook niet voor MDF gaan omdat het inderdaad loodzwaar is. Dan eerder multiplex. Maar ik vind het idee om een schuimplaat onder de huidige plaat te doen wel een goed idee. Piepschuim zou zelfs kunnen werken, alleen is dat niet zo slijtvast als geperst schuimplaat.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Arbhin op 15 December 2016, 15:26:17
Met poppen spelen is ook een vorm van modelbouw.
In ieder geval het groot in het klein.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 15 December 2016, 16:04:39
Okey multiplex dus en maakt het dan nog wat uit of het multiplex hardhout is of multiplex berken? 12mm is wel genoeg toch of moet je 18mm hebben als je later wel op balkjes wil zetten?
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Reinier Z. op 15 December 2016, 17:59:59
Ik zou geen hardhout nemen. Dat is zwaarder en er komen ellendige harde splinters vanaf, die heel diep in je vingers kunnen dringen.  Berken of populieren multiplex vind ik geschikter.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Ronaldk op 15 December 2016, 18:14:16
Hoi,

12mm is meer dan genoeg.... 18mm is wat overdreven. Hardhout? Kan maar is niet nodig. Berken of populieren multiplex is goed zat.

Groeten Ronald.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 16 December 2016, 09:48:50
Okey 12 mm is genoeg.  Mannen lijken hier niet zo onzeker over de lengte en dikte hihi en komen resoluut met 12mm

Nog even een totaal andere vraag ( wat nog niet aan de orde is maar wat ik me afvroeg ):

Ik vind de startersetjes van bijv Roco een leuke prijs hebben  als je kijkt wat je ervoor krijgt. : trein, spoor wagonnetjes multimaus z21start
De vraag is nu: Als je nu 2 van die startsetjes koopt kan je dan ook beide multimausen  + z21 gaan gebruiken? De ene bijv voor de binnenbaan de andere voor de buitenbaan ( bijvoorbeeld he !! )

Kan dat of komen de Multimausen en de z21 met elkaar in de war omdat ze niet weten met welke ze moeten communiceren. Dus dat multimaus die je wil gebruiken voor de binnenbaan ook dan contact kan gaan maken met de z21 van de buitenbaan

Eh is de vraag duidelijk? hoop het haha
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Sven op 16 December 2016, 10:01:37
Je sluit twee multimauzen op één z21 aan. Een stroomvoorziening en digitale hersens dus, twee controllers. Maar als je de z21 zonder start neemt, of de upgrade koopt naar WiFi, kun je een multimaus en een telefoon gebruiken om de baan te besturen. Ik meen dat we het daar in het begin over gehad hebben. Hoef je maar één startset te kopen.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: santerdam op 16 December 2016, 10:04:14
De eerste z21 is zinvol, aan die z21 kun je meerdere multimausen koppelen. De tweede z21 kun je niet gebruiken. De eerste z21 kan tegelijk zowel de binnenbaan als de buitenbaan van spanning voorzien.

Je heb dan dus 1x z21 en 2x multimaus.

De startsets zijn inderdaad goedkoop. Vaak willen winkeliers de startset verkopen zonder die tweede z21 - die verkopen ze dan zelf alsnog los aan iemand anders.

Sander
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 16 December 2016, 10:33:42
Mijn vraag stelde ik namelijk voor het volgende:

als je nou een trein wilt laten rijden gewoon op de plaat ( begane grond ) daarvoor heb je dan dus de z21 + de multimaus, maar als je nou ook een trein 20cm hoger wilt laten rijden op een berg hoe ga je deze dan bedienen? Dus een losse spoor op de onderplaat en een losse spoor op 20cm hoogte.

Dan sluit je dus de z21 aan op het spoor op de grondplaat, maar hoe ga je de trein op 20cm bedienen? Of werk je dan met draden van het ene spoor naar het andere om contact te maken?
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: santerdam op 16 December 2016, 10:40:57
Ja, dat klopt. De draden van de grondplaat en de draden van het boven spoor gaan beiden naar dezelfde z21. Zonder extra toevoegingen kan de z21 tot 4 treinen tegelijk aan.

Sander
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Sven op 16 December 2016, 10:44:02
Sander, dat moet je even anders zeggen, anders denkt Marieke dat ze een tweede z21 nodig heeft als ze meer dan vier treinen hebben: Je kunt honderden treinen aansturen met één z21. Alleen niet allemaal tegelijk, want dat kan de centrale qua kracht niet aan. Maar daar hoeft Marieke zich nog niet druk over te maken met twee rondjes.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 16 December 2016, 10:51:08
Hihi sorry voor de vele vragen hoor maar soms schiet me dan wat te binnen. Mijn zoontje doet het maar het houdt mij bezig.

Nou 4 treinen dat wordt eerst al heel wat en zeker als je die ook nog tegelijk in de gaten wil houden. Wil je meer dan 4 treinen dan ben je volgens mij een booster nodig die je er tussen kan plaatsen als ik me niet vergis. Dan kan je met meer treinen volgens mij toch gaan rijden toch? Of is een booster er alleen voor als je teveel meters spoor hebt en dus meer stroom oppervlakte wil bereiken?

Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: santerdam op 16 December 2016, 10:59:02
Ja, kopt helemaal - zodra je meer treinen tegelijk wilt laten rijden sluit je op de z21 een booster aan. Dan heb je weer extra elektrisch vermogen toegevoegd.

In de praktijk valt het wel mee. Het is heel knap als je in je eentje 3 treinen tegelijk kunt besturen.

De lengte van de rails is niet belangrijk, het gaat alleen om het aantal treinen tegelijk. Stilstaande treinen zonder verlichting tellen niet mee.

Sander
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: 72sonett op 16 December 2016, 11:00:52
Citaat
... als je nou ook een trein 20cm hoger wilt laten rijden op een berg hoe ga je deze dan bedienen? Dus een losse spoor op de onderplaat en een losse spoor op 20cm hoogte.
Nee, je hebt het principe van digitale besturing (http://encyclopedie.beneluxspoor.net/index.php/Uitleg_Digitaal) nog niet goed voor ogen. :-(  Iedere trein (loc) heeft een uniek nummer, met de centrale kun je iedere loc kiezen en besturen. Het besturingssignaal gaat via de versterker door de rails naar de loc, alle sporen moeten met de versterker verbonden zijn, eventueel ook met elkaar, maar als je aparte sporen maakt, gebruik je maar een deel van de mogelijkheden.

Naast de besturing heb je ook nog de beveiliging, dat staat in principe los van elkaar. Met digitale besturing zonder beveiliging kun je heel goed twee treinen laten botsen...

Wanneer gaat je zoontje zelf vragen stellen op dit forum?
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Sven op 16 December 2016, 11:01:43
Je hebt goed opgelet, Marieke. Straks kun je op de Beneluxspoorstand op Eurospoor gaan staan.

Ik vind het nog steeds leuk om drie treinen op één ovaal te laten rijden en kijken of je ze allemaal even hard kunt laten gaan. Urenlang speelplezier.  ;)
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Sven op 16 December 2016, 11:03:09
@72Sonett: haar zoontje is niet aan het daten.  ;)
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: 72sonett op 16 December 2016, 11:06:07
Volgens mij lees jij tussen de regels door meer dan ik...  ???
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 16 December 2016, 11:10:14
Ja lijkt me ook lastig veel treinen te besturen in je eentje, maar goed als je zoals in mijn voorbeeld bijv een dubbele spoor op de bodemplaat hebt en dubbele spoor op een berg dan heb je eigenlijk al 4 sporen en kan je op elke wel 1 laten rijden zonder ze in het oog te moeten houden natuurlijk. En als je dan redelijke grote baan zal hebben kan je natuurlijk ook gewoon 2 achter elkaar laten rijden , dan zou je al op 8 treinen kunnen zitten. Maar goed persoonlijk lijkt me dat niet te doen want ik neem aan dat de ene trein vaak net iets harder rijdt dan de ander zodat ze heel langzaam op elkaar in lopen.

Maar is ook niet aan de orde verder. Tegen die tijd is zoontje zelf wel wat groter en meer verstand ervan ( als hij meer treinen wil besturen ) , dan kan moeder voetjes omhoog doen op de bank en hoeft ze niet alles uitzoeken ( maar goed dat wil moeders zelf ook , want die wil graag dingetjes weten haha ).

Marieke

Dus zo zou het eruit zien wat ik als voorbeeld noemde en jullie als antwoord gaven

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/1_1724.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/1_1724.jpg)

Heeft de z21 aansluiting voor 2 verschillende ( los van elkaar ) sporen of nog meer?
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Sven op 16 December 2016, 11:10:33
Nee hoor, ik volg het draadje gewoon al vanaf het begin:

http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,71716.msg3221702783.html#msg3221702783
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Sven op 16 December 2016, 11:12:42
Ja, zo heb je het goed gezien. Dmv een kroonstekker kun je de vier aansluitdraadjes (2x2) combineren en dan aan de andere kant van de kroonstekker twee draadjes naar de z21.

Edit: Het maakt niet uit welk draadje dat van de sporen komt op draadje van het andere spoor aansluit.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Sven op 16 December 2016, 11:16:18
Zoiets dus. Dan links de twee draadjes naar de z21.

http://s636.photobucket.com/user/dolphin1967/media/stadsbahn205.jpg.html
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 16 December 2016, 11:23:32
Duidelijk !!!! thanks again boys

Die z21 hoeft toch niet op internet aangesloten te worden ? Dat is toch alleen als je de baan wil gaan besturen met je smartphone / tablet / pc ?

Eh voor de duidelijkheid ik zoek geen date hoor haha
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Sven op 16 December 2016, 11:25:11
Internet en WiFi (draadloos netwerk) is niet hetzelfde. Ja, je kunt zonder een draadloos netwerk de z21 gebruiken met de multimuis.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 16 December 2016, 11:30:25
Je kunt zonder een draadloos netwerk de z21 gebruiken zeg jij !! dus bedraad?

Maar mijn vraag is moet je verbinding hebben met internet ? Of dat nou draadloos is of bedraad dat maakt me niet uit verder.

Dus kan je gewoon de z21 en de multimaus gebruiken zonder internet.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Sven op 16 December 2016, 11:38:35
Dat is het hele punt van de z21 start. Die heeft niet eens een draadloze mogelijkheid (kan later wel toegevoegd worden), maar puur voor het gebruik icm de multimuizen.

Verbinding met Internet is niet nodig. Waarom zou je dat nodig hebben? Ik vind het handig als ik met mijn telefoon de trein bedien, dan plaatjes voor de locs kan zoeken op Google en in de database plakken. Of even snel mijn Mail checken. Ik denk dat de meeste mensen hun z21 of Z21 niet eens op het Internet hebben aangesloten, maar de meegeleverde router gebruiken om draadloos te verbinden. Juist omdat het problemen geeft als je de meegeleverde router op het reeds bestaande draadloze netwerk aansluit (beter gezegd, het kan wel, maar daar moet je wel weten wat je doet).

Voor als je het wilt weten: Ik heb twee Apple Airport Expressen (draadloze routers), eentje op Internet, de tweede met hetzelfde netwerk verbonden met de eerste en dus op de tweede mijn z21 aangesloten. Dat was wel plug-and-play.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: marieke4444 op 16 December 2016, 11:41:04
Nou ja ik weet niet waarom internetverbinding nodig zou zijn. Er zijn zoveel apparaten die niet functioneren als ze geen contact met internet hebben dat ik het me afvroeg het leek me ook al sterk.\

Maar internet dus niet nodig !!!! Duidelijk haha

Zo jullie zijn weer even van me af hoor want ga even aan het werk . Pfff ik hoor hier jullie opluchting helemaal na de vele vragen weer !! Dank dank

Marieke
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: dh3201 op 16 December 2016, 13:19:38
Hoe de praktijk werkt met een multimaus in combinatie met de witte z21 (niet de start-versie, maar die oudere) zou ik ook wel willen weten.
Hoe sluit je het aan, en wat moet je verder nog instellen?
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Ronaldk op 16 December 2016, 13:33:37
@Niels: Gewoon stekker van de draad van de multimaus in de Z21 stoppen en rijden maar.... Geen instellingen e.d.  Je kan maximaal 30 multimausen aansluiten. Staat ook allemaal in de handleiding en op de webzijde van Roco Z21:  Z21 FAQ (http://www.z21.eu/FAQ-Support/FAQ)

Groeten Ronald.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Sven op 16 December 2016, 14:02:15
Ronald, die FAQ lijst is voor een beginner afschrikwekkend lang. En niet in het NLs.

Dus even voor de duidelijkheid: aan de voorkant van de z21 zitten rechts twee aansluitingen, waaronder X-Bus staat. In elke kun je een multimuis steken. De Z21 heeft nog zo'n aansluiting op de achterkant voor bijv. een derde muis.

Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Ronaldk op 16 December 2016, 14:12:39
@Sven:
Ronald, die FAQ lijst is voor een beginner afschrikwekkend lang. En niet in het NLs.

Je mag blij zijn dat het zo'n lange FAQ-lijst is. Je moet alleen wel willen lezen. En dat is meestal meer een probleem. ;) En in een andere taal... Is dat tegenwoordig überhaupt nog een probleem? De jeugd van tegenwoordig weet nauwelijks nog Nederlandse woorden voor bepaalde zaken omdat alles hip en modern in het Engels moet worden gezegd. Iedereen in Nederland krijgt op de middelbare school (en soms al op de lagere school) minstens één verplichte buitenlandse taal op school en dat is Engels. Duits en Frans zijn keuzevakken.

Even verder op de webzijde is deze PDF te downloaden: z21 wit aansluitingen (http://www.z21.eu/content/download/1547/15910/file/Z21_white_EN.pdf) met daarin alle aansluitingen met plaatjes.  ;D

Groeten Ronald.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Sven op 16 December 2016, 14:17:09
Je kan er niet van uit gaan dat iedereen hetzelfde is. Er zijn nog genoeg mensen die niet zo goed zijn in buitenlandse talen. Maar daar gaat het niet om. Er is niets mis met een link naar de FAQ, altijd leuk als je het niet weet, was ook geen verwijt. Maar er is ook niks mis met een direct en compleet antwoord.
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Arbhin op 16 December 2016, 15:47:04
Misschien tijd voor een 'ervarings-deskundigen-draadje' voor dit systeem hier op BNLS?
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Sven op 16 December 2016, 15:49:49
Je bedoelt de encyclopedie?  :angel:
Titel: Re: Baan voor mijn zoontje
Bericht door: Arbhin op 19 December 2016, 08:17:30
Mogelijk. Ik ben zelf niet bekend met digitaal rijden en zal dit soort links links laten liggen, dus ik ben ook niet bekend hoeveel er in de encyclopedie staat.