BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => (Her)beginners => Topic gestart door: aw op 17 May 2015, 13:30:58
-
Beste Beneluxspoorders,
na een pauze van 20 jaar wil ik graag weer gaan herstarten met modelspoor en wil een H0 baan bouwen naar Duits voorbeeld in tijdperk 3/4. Ik heb hier in de forums, in de encyclopedie en op Duitse forums als Stummiforum al het nodige gelezen. Als kind had ik een Fleischmann baan en ik was dan ook verbaasd om te lezen dat 'mijn merk' Fleischmann eigenlijk niet meer bestaat. Ze zijn overgenomen door Modeleisenbahn Holding, ze hebben inmiddels een minimaal H0 aanbod, produceren niet meer in Nürnberg maar samen met Roco in Slowakije en Roemenie.
Bij andere merken lijkt hetzelfde te spelen, allemaal vanuit het oogpunt van winst maximalisatie een deel of de volledige productie naar Oost Europa of China verplaatst en dat heeft natuurlijk tot kwaliteitsproblemen geleid. Bij Märklin lees ik over wisselmotoren voor C-rails wissels die een groot uitvalpercentage hebben en onderdelen uit China, bij Roco over scheefzittende kappen, afbrekende onderdelen en foute belettering en 100% China merken als ESU lijken het wel heel erg bont te maken, er is geen lok onder de 360 euro te krijgen ondanks de enorme kwaliteisproblemen zoals in dit bericht (http://modellbahn.berghoffs.de/index.php/startseite/modellberichte/china-news/187-esu-die-wunderdroge-des-modellbahners-oder-nur-eine-streckung-des-gehabten) door een Duitser beschreven.
Mijn vraag is nu, welk merk kun je nog wel gerust kopen? Ik neig zelf naar Piko, ik lees weinig over kwaliteisproblemen en een lok die ik in ieder geval wil gaan aanschaffen, een V200 kost bij Piko maar rond de 100 euro. Ze produceren ook deels nog in Duitsland. En als rails eventueel Peco, Piko of Rocoline. Of eventueel Märklin omdat ze de productie deels weer naar Duitsland terug willen halen zodat het hopelijk weer beter zal worden met de kwaliteit. De 100% China merken als ESU, Brawa of Liliput wil ik in ieder geval links laten liggen ook al ziet het er vaak wel mooi uit.
Groeten,
aw
-
Als ik je verhaal zo lees, zou ik er helemaal niet aan beginnen.
Je hebt maar weinig vertrouwen in allerlei merken, en neemt
delen uit discussies aan voor dagelijkse realiteit. Zou bijna denken
dat je een familielid bent van iemand hier uit het forum.
Er is genoeg goeds te koop, zowel van de bekende merken als
kleinserie. En dan ook nog eens voor onder de 360€....
-
Ook een optie: tweedehands kopen. Volgens mij is het gros van het roco spul dat ik boven heb staan nog netjes in Oostenrijk gemaakt :)
Reinout
-
En dan maar hopen dat het kunststof niet bros is geworden. :)
Ik heb eigenlijk geen enkel merk op een zwarte lijst staan. Ik heb wel een ranglijst, maar dat heeft weinig met de plaats van productie te maken. Bedenk dat de eisen van hobbyïsten een stuk hoger zijn geworden. Op fora kom je meer te weten dan vroeger ooit mogelijk was en daarbij zitten de pluspunten en de minpunten. Op die manier kan je per model oordelen. Wat nu een bedrukkingsfout wordt genoemd, kwam je 20 jaar geleden helemaal niet te weten en werd ook niet erg van belang geacht.
Niks mis met Piko trouwens. Vrij degelijk, soms wat eenvoudig maar lang niet altijd, goede onderdelenservice. De beroerde, eigenlijk niet bestaande, onderdelenservice van LSmodels en sommige andere merken, is voor mij reden om bij voorkeur geen locs van die merken te kopen. Bij rijtuigen boeit dat minder en ik ga echt niet zonder die fraaie ICR rijtuigen van LSmodels doen.
-
Ik kan maar 1 ding adviseren: lees niets meer op forums als je een objectieve mening wil zien en vergeet alles wat je al gehoord hebt. Ga vervolgens naar de eerstvolgende beurs in Houten, pak alles beet wat je aanstaat en vorm eerst een oordeel voor je vraagt welk merk het is ;D
-
Eens met Besselspoor. Bedenk wel dat over een negatieve ervaring, al of niet terecht, bladzijden vol worden geschreven vanuit teleurstelling. De tevreden mensen zijn veel te druk met genieten van hun aankopen om lappen tekst op internet te knallen.
-
Het lastige is een beetje dat elk merk goede en slechte locs heeft. Zo heb ik van Trix enkele prachtig rijdende locs terwijl ik er ook wel eens een heb gehad die voor geen meter reed. Hetzelfde met Fleischmann en Roco, ook daar heb ik hele mooie (nieuwe) locs terwijl ik ook wel eens een veel mindere ertussen had zitten. Zelf ben ik erg gecharmeerd van LS-models en ACME, hoewel die meer moderne locs hebben en niet echt in de prijsklasse van Piko zitten. Wellicht zou je met Piko kunnen beginnen, je kunt dan altijd later nog overstappen op duurdere merken.
-
Heren,
bedankt voor de reacties zover. Het valt dus blijkbaar wel mee met de kwaliteit van modeltreinen. Ook ben ik me er van bewust dat de negatieve ervaringen van een product uitvergroot worden op internet en over sommige merken zoals Piko heb ik, afgezien van het gebrek aan detail van sommige modellen, vrij weinig negatiefs gelezen. Ik ben vorige maand op Intermodellbau geweest en op een lokale modelspoorbeurs dit jaar maar gezien de toch best wel hoge prijzen van modeltreinen ben ik niet spontaan tot een aanschaf overgegaan zonder me eerst goed te willen informeren. Wat tweedehands betreft, ik vind het lastig te beoordelen wat goed is.
Het blijft zonde dat een stukje Duitse speelgoedgeschiedenis verdwenen is. Het is net zoiets als dat de Zwitserse horloge- en zakmesfabrikanten hun productie maar even naar China zouden verplaatsen. Zijn er nog modelspoorfabrikanten of toebehorenleveranciers die nog wel volledig in Duitsland produceren? Vollmer dacht ik wel, is een keer een documentaire van op Duitse televisie geweest, maar die zijn er inmiddels mee gestopt.
Wat betreft mijn keuzes voor rails: Peco, Piko of Rocoline, is daar nog iets op aan te merken? Of eventueel K-rails als het toch Märklin zou worden?
-
Piko laat tegenwoordig ook alles uit China komen toch? Ze hebben in ieder geval een fabriek gebouwd daar en zijn als een van de weinige nog niet bezig met het terughalen van productie.
-
Peco, Roco-Line (geen Geo-Line) en Tillig zijn mijn persoonlijke favorieten.
-
Ik neig zelf naar Piko, ik lees weinig over kwaliteisproblemen ..........................De 100% China merken als ESU, Brawa of Liliput wil ik in ieder geval links laten liggen ook al ziet het er vaak wel mooi uit.
Piko laat tegenwoordig ook alles uit China komen toch? Ze hebben in ieder geval een fabriek gebouwd daar en zijn als een van de weinige nog niet bezig met het terughalen van productie.
Waarmee de TS zichzelf dus tegenspreekt ;)
Zoals al gezegd, het meeste is gewoon goed, en je moet niet alles geloven wat op internet geschreven staat :)
-
@Ronald inderdaad. Overigens lijkt het mij ook niet zo relevant door wie het gemaakt heeft, zolang de kwaliteit maar goed is. Ik heb zelf genoeg spul staan wat in China geproduceerd is en er prima uit ziet. Het enige wat ik erg jammer vind is dat er tegenwoordig flinke kwaliteit verschillen zijn tussen producten. De ene Roco 1254 is perfect terwijl een andere allerlei vage lak beschadigingen heeft bijv. Hier hebben tegenwoordig erg veel modellen van diverse merken (Roco, Artitec, LS Models, ACME enz) last van.
-
Wat betreft mijn keuzes voor rails: Peco, Piko of Rocoline, is daar nog iets op aan te merken? Of eventueel K-rails als het toch Märklin zou worden?
Hallo anoniempje,
In de naam van alles wat heilig is: Neem gelijkstroom!
Meer keus in materieel, geen rare nokjes tussen de rails en vaak goedkoper ook.
Succes!
(Gaat zich even schuilhouden en toekijken hoe de discussie zich ontwikkelt)
-
@Arjan, je was me net voor ;D!
Erik, die nu ook wegduikt. ;)
-
Hallo Grote onbekende,
Het valt dus blijkbaar wel mee met de kwaliteit van modeltreinen. Ook ben ik me er van bewust dat de negatieve ervaringen van een product uitvergroot worden op internet en over sommige merken zoals Piko heb ik, afgezien van het gebrek aan detail van sommige modellen, vrij weinig negatiefs gelezen.
Wauw... Jij bent makkelijk om te praten een paar reacties en dan .... En wat de rest ook al aangeeft: Lees dan geen fora of andere media meer. Dat geeft dan een heel raar beeld van de hobby. :) Even serieus: Er zijn geen slechte treinen meer te krijgen. Voor de klinknageltellers misschien maar voor de gewone hobby-man/vrouw is er veel leuks te krijgen. Het is hoe hoog je je eigen lat legt. En ja door het internet is het gemakkelijker om te klagen en dat doen mensen nou eenmaal heel graag. :)
Ik ben vorige maand op Intermodellbau geweest en op een lokale modelspoorbeurs dit jaar maar gezien de toch best wel hoge prijzen van modeltreinen ben ik niet spontaan tot een aanschaf overgegaan zonder me eerst goed te willen informeren. Wat tweedehands betreft, ik vind het lastig te beoordelen wat goed is.
Wat is een hoge prijs? Je hebt het er voor over of niet. Meer keuze is er niet. Over tweedehands: Veelal worden er soms hoofdprijzen gevraagd voor spul van 30 - 40 jaar oud. En dan vooral voor het "witte dozen-merk". Dat is op zich niet erg als je het er voor over hebt. Over het door jou geprezen Piko: Het oude spul komt nog uit DDR-tijdperk, dat is niet van al te beste kwaliteit soms. En het is gewoon ervaren.
Het blijft zonde dat een stukje Duitse speelgoedgeschiedenis verdwenen is.
Ooit les in economie gehad? Puur economisch. En dan zit jij nu al te klagen over hoge prijzen?
Wat betreft mijn keuzes voor rails: Peco, Piko of Rocoline, is daar nog iets op aan te merken? Of eventueel K-rails als het toch Märklin zou worden?
Met K-rails zit je aan Märklin, het 3-rail / witte dozen-merk vast. Niet echt erg als het een bewuste keuze is. Of het beter is? Dat durf ik niet te zeggen.
Wat ik je wel mee wil geven: Denk na of je digitaal of analoog wil gaan rijden. En ook waarom. Digitaal is eigenlijk naar verhouding de betere optie heden ten dage. Gemakkelijker meer treinen tegelijk, verlichting die altijd kan branden en schakelbaar is, geluidfuncties e.d. Koop een (digitale) beginnersset van Piko of Roco / Fleischmann, dan kan je meteen beginnen. Dan weet je ook zeker dat alles moet werken zonder dat je eerst alles moet uitzoeken of het allemaal bij elkaar past.
Groet Ronald.
-
Overigens is er zoveel geproduceerd in de afgelopen jaren door alle fabrikanten wat wel goed is, dat als je dat gaat verzamelen je de komende jaren (eeuwen) vooruit kan. Dus koop gewoon wat je mooi vind. Handig daarbij kan zijn, neem een idee van een omgeving en bedenk welke tijd je gaat uitbeelden. In die categorie is er waarschijnlijk al genoeg te verzamelen (land, streek, stoom/diesel/electrisch/alle drie, hoofdzakelijk goederen/reizigers). Daarmee kan je echt goed uit de voeten. En inderdaad, laat rails met pukkels en loc's met ski's links liggen, dat ziet er toch werkelijk niet uit. Succes!
-
Ik zou er helemaal niet aan beginnen. Van een hobby hoor je blij te worden, lekker rommelen met treinen, draadjes gras, rails leggen etcetera. En aan het einde van de avond denk je met een grote glimlach'dat hebben we weer mooi voor elkaar'.
Om de cultuurpessimist of politieke activist uit te hangen hoef je helemaal niets aan te schaffen of te doen. Heel eenvoudig en heel goedkoop. Bovendien wordt alles toch sowieso minder. En duurder. En oh ja, de teloorgang van Fleischmann, dat is vast de schuld van de PvdA ;D
PdG
-
;D Neem een Lego trein. Dat is een aanfluiting van de realiteit, lekker abstract, dus goed. Of die uit China komt, geen idee.
Als je alles leest, wat er is te vinden, dan zou je helemaal leip worden. Fabrikanten-imago's zijn gebakken lucht geworden. Vrijwel alles komt uit China of van Shapeways. Er zijn nog wat messing loks uit Korea, Taiwan en Japan, maar die werden altijd al uitsluitend voor intekenaars gemaakt, dus daarvan zijn er weinig, mooi gedetailleerd, maar niet zelden alleen voor vitrines gemaakt (dus niet om mee te spelen, laat staan rijden -een andere motor erin is wel het minimum).
Pak gewoon eens een lok vast en kijk hoeveel details er op dat moment afbreken. Je weet dan meteen of je wilt gaan voor de kwaliteit speelgoed of de kwaliteit model.
Kies voor een land en een tijdperk. En leg je niet vast op een merk.
Je railkeus is goed, maar kies meteen ook voor een railcode. Code100 in h0 heeft inmiddels wel zo'n beetje afgedaan, en daarmee Marklin k-rails en Piko rails b.v.
Met Rocoline of Tillig scoor je niet slecht. Maak die keus eerst.
Of je er wel of niet pukkeltjes tussen wilt, moet je zelf weten. Bijna alles kan.
Maar als oud Fleischmann rijder zul je dat niet gauw zien zitten. Waarom ook?
En dan kom je al gauw uit op de vraag analoog of DCC ...
-
Chinezen of Koreanen willen ook graag werken om te overleven, net als wij. Niks mis mee. Ook niet met de kwaliteit, als er tenminste een expert een oogje in het zeil houdt. Bekijk deze video van Kiss Modellbahnen, over de productie van hun spoor 1 modellen. Je kunt zien dat de Koreanen niet zomaar zitten te prutsen, da's echt vakmanschap.
https://www.youtube.com/watch?v=a7s4D4VAlug
Ga gewoon eens naar de beurs in Houten en kijk eens lekker rond.
-
haha, ik lees ook fora, maar agrarisch eigenwijs als ik ben rijd en bouw ik met fleischmann profi, heb flmn profi koppelingen op de treinen en alles wat de fora verguizen. wat ik er mee doe? trek lekker een lange neus en geniet van mijn hobby.
mvg aad
-
Ik ben het eens met Aad. Ik gebruik Geoline en oude Roco en Lima code 100 rails, omdat dat mij goed uitkomt. Het funktioneert goed en als ik er samen met de kinderen mee op de vloer speel en er gaat iets kapot, dan is er niet zoveel aan de hand. Dus waar wil je het voor gebruiken, is de vraag. En hoe pietluttig ben je?
Overigens heb ik ook een oude DDR Piko lok. Toegegeven niet zoveel ...... Okay .... Bijna geen details, maar beresterk. Trekt de spoorstaven uit de bielzen, wanneer je hem tegenhoudt. Ideaal voor de kinderen, die de bakwagentjes erachter vullen met Lego, autootjes en ander speelgoed. En voor de jongste heb ik een tweedehands Mehano lok gekocht. Ouderwets gedegen spul van achter het Ijzeren Gordijn.
Dit is om maar eens een ander geluid te laten horen. Er zijn veel verschillende manieren om deze hobby uit te oefenen. De overgrote meerderheid van wat je kunt lezen op de verschillende fora, schetst een nogal serieus beeld van de hobby (met overigens vaak fantastisch mooie resultaten), maar is dat wat jij wil? Dat moet jij zelf bepalen.
Mvg, Jaco
-
Het blijft zonde dat een stukje Duitse speelgoedgeschiedenis verdwenen is.
Zijn er nog modelspoorfabrikanten of toebehorenleveranciers die nog wel volledig in Duitsland produceren? Vollmer dacht ik wel, is een keer een documentaire van op Duitse televisie geweest, maar die zijn er inmiddels mee gestopt.
Hallo anoniempje.
Omdat Fleischmann ook in China (en wie weet waar nog meer) laat produceren is een stukje Duitse speelgoedgeschiedenis verdwenen. Rare redenatie ??? Producten worden gewoon hier in Europa ontwikkeld. Dat de productie elders plaatsvind is gewoon een economische rekensom zodat jij nog voor een dubbeltje op de eerste rang kunt zitten.
Maak voor de gein eens een rondje door je huis en zet alles op straat wat uit China of een ander Aziatisch land komt. Denk dat je in een vrij kaal huis woont.
-
Al het chinese spul zijn huis uit? Dan wordt het hier rustig in het draadje :) De computer zal voor ruim 90% uit China en omstreken komen.
Reinout
-
(Naam van anoniempje bij systeembeheer bekend. ;) )
Bij andere merken lijkt hetzelfde te spelen, allemaal vanuit het oogpunt van winst maximalisatie een deel of de volledige productie naar Oost Europa of China verplaatst en dat heeft natuurlijk tot kwaliteitsproblemen geleid.
"Natuurlijk"? Lekker kort door de bocht.
Mijn mooiste modellen zijn allemaal in China geproduceerd. Hoe ze rijden kan ik niet zeggen, omdat ik ze alleen maar in een vitrine zet. Maar het verschil van een merk als LS Models of ACME (respectievelijk Belgisch en Italiaans, laten allebei in China produceren) aan de ene kant en Heris/Sachsenmodelle (geen idee waar die produceren) aan de andere kant is er een van dag en nacht.
In het model van LS Models van de SNCF BB 7003 zie je bijvoorbeeld een heel kleine brandblusser in de cabine hangen. Kom daar maar eens bij Märklin bij aan. En als je denkt dat dat onzin is omdat je het toch niet kunt zien, leg dan eens een NS ICR van Märklin (met 264 mm veel te kort) naast eentje van LS Models (303 mm, de juiste lengte). Bij de LS Models zie je de gele stangen bij de deuren en de kunst aan de wand.
Er zitten voor mij ook Amerikaanse modellen aan te komen; ook die zijn in China geproduceerd. Die zijn voorzien van een echt laagje metaal om zo de roestvrijstalen kleur uit te laten komen.
Als je per se in Europa geproduceerde modellen wil hebben, koop dan Vitrains. Alleen heb je dan een bijzonder klein assortiment.
- Peter
-
Ik had er misschien bij moeten zetten dat ik de afgelopen jaren veel aan r/c modelbouw heb gedaan waar de Duitse producenten als Graupner en Robbe inmiddels verdrongen zijn door Aziatische producenten en waar je vaak niet eens meer iets goeds kan kopen ook al ben je bereid er voor te betalen (met uitzondering van een paar kleine Duitse producenten die nog over zijn). Op internet en op beurzen zoals intermodellbau wordt je overspoeld met China drones, tanks en boten waar levensduur niet de prioriteit lijkt te zijn.
Lego is een voorbeeld dat een Europese producent het wel goed kan doen met veel productie nog in Denemarken. Overigens heeft Märklin de productie deels ook weer terug naar Duitsland gehaald volgens het filmje over de Nürnberger Spielwarenmesse 2015 (http://www.swr.de/eisenbahn-romantik/nuernberger-spielwarenmesse-2015-teil-1/-/id=98578/nid=13831034/did=15073366/rql7o/index.html). En die in Duitsland geproduceerde G5/5 waar de Märklin manager het over heeft kost met 400 euro ook helemaal niet meer dan een stoomlok van een China producent. Piko produceert volgens mij ook nog in Sonneberg.
-
Ik heb precies één Märklin (Trix) model en daar blijft het waarschijnlijk ook bij: de net iets te korte ICE-3M. Lengteschaal 1:88,7 of zoiets in plaats van 1:87. Geen idee waar het ding geproduceerd is en het interesseert me eerlijk gezegd ook niet zoveel. Märklin en Fleischmann zijn eigenlijk lompe merken als je ze vergelijkt met LS Models, Artitec, ACME of zelfs Roco in bepaalde gevallen.
Maar goed, ik krijg je indruk dat je niet zit te wachten op meningen die je eigen (voor)oordeel niet bevestigen.
- Peter
-
Misschein is het een idee om de discussie waar iets geproduceerd word te laten voor wat het is en te focussen op de vraag welk merk je gerust kunt kopen.
Mijn eigen ervaring is dat je de meeste merken wel kunt kopen. Ik heb althans nog geen problemen ervaren met LS Models, Roco, Piko etc....
Kijk gewoon wat je mooi vind en ga daar mee aan de slag. Koop 2e hands als je wilt proberen, doe daar ervarring mee op en kijk van daaruit verder wat je wilt en bouw verder uit.
Gr.
Edsko
-
Als je zo bang bent voor de huidige producten kun je er voor kiezen je degelijke geliefde oude Fleischmann dingen 2e hands aan te schaffen, en een 'vintage' baan op te zetten ;-)
-
Ik vraag me af waarom de vraagsteller niet als onderwerp heeft gekozen "welk merk wordt nog in europa gemaakt".
Hij begint in alle drie zijn/haar posts met het afkraken van alles wat van buiten Europa komt, en vraagt zich vervolgens af of hij/zij nog aan deze hobby kan beginnen.
Nu maakt het mij niet uit of het in Nederland, Duitsland, China of op de maan is gemaakt, als de kwaliteitscontrole maar goed is. De poster AB heeft blijkbaar een hekel aan chinese makelij, en is nu de weg kwijt.
Ik heb een goed alternatief voor AB : Ga geraniums kweken (uit eigen tuin, dus NEDERLANDS fabrikaat) en ga daarachter zitten.
-
Niet zo lomp asjeblieft.
Vergeleken met de overzichtelijke 'goede oude' tijd, toen je bij Fl* kon kiezen tussen 20 locs (allemaal met dezelfde pannenkoek-motor) en 20 rijtuigen (allemaal geproduceerd in de Bondsrepubliek) is er nu wel een hoop veranderd. Meer modellen, andere aandrijfconcepten, hogere detaillering, minder voorraad, meer communicatie ( dus meer kennis van problemen) en prijzen die onder druk staan hebben tot een heel andere beleving geleid. Ik vind het niet zo raar dat de ts dat ook aan de productie in het verre oosten wijt. Maar ja, zo zit de wereld nu even inelkaar.
En als je na 20 jaar de draad een beetje kwijt bent mag je best vragen stellen. Dat het wat negatief verwoord is, is onderdeel van de lichte wanhoop.
Dus; wees ruimdenkend en help de persoon wat dit betreft op de rails ipv achter de geraniums.
-
IK zie het probleem niet zo.
Tenminste niet specifiek met modeltreinen.
Merken als Philips, etc. zijn ook niet meer wat ze geweest zijn, als je sommigen moet geloven.
Aan de andere kant is ook weer niet alles wat de Chinezen en Koreanen maken, troep.
20 jaar geleden zou immers niemand geloven dat je een LG TV of een Huawei GSM zou kopen...
En tegenwoordig ben je als consument behoorlijk goed beschermd bij slechte aankopen (de meeste consumenten weten dit niet, en/of maken geen gebruik van hun rechten).
En als je op zeker wilt spelen: koop 2e hands materiaal van ca. 20 jaar geleden.
Maakt niet uit of het Flm of Mkln of wat dan ook is. Het werkt altijd!
-
Wat ons "nationale trots" Philips betreft *kuch-kuck* weet ik uit betrouwbare bron dat er binnen NL alleen nog een
productie lijn in Drachten is alwaar met de Senseo's weer maakt omdat die krengen zich niet probleemloos in Spanje
lieten produceren. Voorheen werden er ook nog de scheerapparaten gemaakt maar ook die worden inmiddels door
chinezen in elkaar gestampt.
Verder kwamen er nog Philips spaarlampen uit Polen maar ik weet niet of dat nog zo is. Ik koop ze nooit van tante
Flips omdat ze me te duur zijn.
Verder wil ik de productie methodes in China niet goed praten (mensen rechten en zo) maar zolang er een europeaan
op de kwaliteit blijft letten zijn de chinezen in een hoop gevallen bang hun werk te verliezen. Dus zolang wij de normen
stellen zie ik technisch niet zo veel problemen als het in goedkope lonen landen gemaakt wordt.
Zodra de chinezen zelf iets beginnen te klonen en in eigen beheer gaan produceren is het soms/vaak de vraag hoe
de kwaliteit is maar daar is de prijs dan vaak ook naar.
In sommige landen is er zelfs sprake van kinder arbeid en zelfs dat kun je van 2 kanten bekijken.
Nog niet zo heel lang geleden heette de herfstvakantie hier ook nog aardappelrooiersvakantie zodat de arme gezinnen
via de kinderen wat bij konden verdienen, al was het maar de aardappelvoorraad voor de winter.
M.a.w. zolang het voor kinderen goed te doen is kan dat het verschil maken tussen elke dag eten of honger voor het
hele gezin. Dat kinderen per definitie op school horen te zitten is een gedachte die voort komt uit welvaart en is niet
van de ene op de andere dag in te voeren in een arm land wat aan die welvaart probeert te werken.
Ik kan nog wel 3 pagina's met dit soort politiek vol typen maar het is zo al meer dan genoeg denk ik.
-
Totaal off topic, maar bovenstaande betrouwbare bron is dus niet juist geïnformeerd en behoeft correctie.
..... Voorheen werden er ook nog de scheerapparaten gemaakt maar ook die worden inmiddels door
chinezen in elkaar gestampt. ......
Voorheen??????? Alweer terug (https://www.youtube.com/watch?v=atRNj-iG2cs).
Eerst beter informeren dan "roeptoeteren".
Allie
-
Ok, ik zal het na vragen, heb een interne bron.
*EDIT*
Navraag leert dat ik achter liep en dat de scheerapparaten ook weer terug zijn in Drachten.
-
Gewoon kitjes zelf in elkaar plakken/solderen? ???
Alleen heb ik geen idee waar de onderdelen voor die kitjes dan weer worden vervaardigd... ::)
-
Wel, die onderdelen kunnen ook uit China komen...
Mijn eigen ervaring met iets laten maken in China is dat je er continu bovenop moet zitten, wil het goed komen.
Dus altijd controle door Europeanen, dag in dag uit.
Maar dat geldt ook voor productie in sommige oost-europese landen. Merken als Mehano zijn daar een positieve uitzondering.
En wat te denken van Italië. Is ook niet altijd alles. ACME natuurlijk wel, maar echt niet iedereen wil in een Alfa of een Fiat rijden... ;)
-
Vroeger, toen alles nog in West Europa (Duitsland meestal) gemaakt werd, ging er ook geregeld wat fout. Zinkpest, krom trekkende plastic kappen enz. Alleen nu hebben we internet waar alles gelijk openbaar wordt. Koop gewoon wat je mooi vindt.
-
En wat te denken van Italië. Is ook niet altijd alles. ACME natuurlijk wel, maar echt niet iedereen wil in een Alfa of een Fiat rijden... ;)
Ferrari daarentegen...
ACME laat gewoon in China produceren. Het is Vitrains dat trots meldt dat het in Italië vervaardigd wordt.
- Peter
-
Dan is Vtrains dus gewoon verkeerd bezig.
Bij eerlijke handel hoort immers gewoon de werkelijke herkomst vermelden...
-
Hoezo?
Vitrains maakt zijn spullen toch in Italië? Of heb je bronnen waaruit blijkt dat dat niet zo is?
Uiteindelijk maakt het niets uit waar iets gemaakt is, maatr gaat het er om hoe het gemaakt is. Ik heb niet de indruk dat modeltreinen 20 of 30 jaar geleden veel degelijker gemaakt werden dan nu. De detaillering is wel heel veel beter geworden (y)
Groet,
Tjalling
-
Het adres van ACME is in een blok flats in een lommerrijke straat in Milaan. Het adres van ViTrains is een fabriekshal met een vorkheftruck voor de deur, aan een raar smal weggetje ergens in Noord-Italië.
- Peter
-
Ferrari daarentegen...
Meh, ordinaire pauperbak....
-
Ik, pauper, zonder schaamrood op welke kaak dan ook...
-
Doe mij deze maar:
http://www.lauritzlauritzen.com/img/merc3.jpg
Is van een oud vrouwtje gew.... ehm, nee... Is van Richard Heydrich geweest, heeft er maar een keer in gereden.... ;D
Staat nu te koop in DK.
Eelco
-
Ik begrijp de hele redenatie mbt Producten uit Duitsland niet. Anno 2015.
De auto's met de minste problemen komen volgens de onderzoeken uit het verre oosten. Die zijn kwa prijs/kwaliteit verhouding beter.
Inderdaad toen wij jong waren. Was spul uit China troep. Tegenwoordig komen laten alle grote bedrijven producten/onderdelen maken in China. Inclusief Apple, die design en kwaliteit in hoofdletters hebben staan.
Voor een keuze fabrikant zou ik niet gaan. Bachmann heeft bijv 3 lijnen. Duurkoop / betaalbaar en prachtig. Kies wat je wil voor de bijbehorende prijs. Ook andere merken hebben dit kwaliteit / prijs verschil. Ook Duitse en Oostenrijkse merken.
Ga naar Houten en ga snuffelen, kijken en voelen. Soms heb je dan een prachtding van merk x, soms rommel van dat merk x. Hetzelfde voor merk y en z.
Ga je dcc rijden dan kun je tevens bijna uit alle merken kiezen. Dan kies je dus een model dat je aanstaat (prijs/kwaliteit/detail/...) en geen merk!
Succes
Vincent
-
Duitsland staat (nog steeds) voor hoge kwaliteit en deugdelijkheid.
-
Dat wordt meer en meer een misvatting heb ik de indruk, ongeacht het product / soort apparaat.
-
AW is er in ieder geval erg stil van geworden.... :-[
-
Duitsland staat (nog steeds) voor hoge kwaliteit en deugdelijkheid.
Ehm, bij wat...
-
Niet bij termen als TSi en DSG kan ik je uit ervaring vertellen ;D maar inmiddels gaat dit draadje meer over politiek en marktwerking dan treintjes: ik blijf erbij dat de topic starter gewoon de eerstvolgende grote beurs maar eens wat dingen in het echt moet gaan bekijken en daarmee zijn verwachtingen kan bijstellen naar de realiteit van vandaag.
-
Doe mij deze maar:
http://www.lauritzlauritzen.com/img/merc3.jpg
Is van een oud vrouwtje gew.... ehm, nee... Is van Richard Heydrich geweest, heeft er maar een keer in gereden.... ;D
Staat nu te koop in DK.
Eelco
Haha. Tsja, aan de ene kant kan de auto er niks aan doen wie er in rijdt, maar ik zou hem niet willen hebben, word misselijk van die vent. Doe mij maar een andere oldtimert... Overigens goed gerestaureerd, de laatst bekende foto zag er wat minder florisant uit...
Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk
-
Maak er maar Reinhard Heydrich van, hij was niet met de auto van z'n vader op pad ;) .
-
Ik zie 'kijk eens rond in Houten' vaak genoemd worden. Het is voor mij 160 km enkele reis dus dat gaat het waarschijnlijk niet worden en ik ben ook al op Intermodellbau geweest. Ik zal binnenkort maar eens iets bestellen. Bedankt voor de reacties zover.
Dit oudere topic gaat trouwens over hetzelfde onderwerp zie ik: Kwaliteit uit China? (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,54505.msg3221382581.html#msg3221382581)
-
ach, 160km enkele reis voor een beurs als houten is niets.. zeker niet als je het aanbod vergelijkt met andere beurzen. 160km is anderhalf uur rijden, het is niet aan de andere kant van Europa ;)
-
Precies, voor mij 110. Goed te doen hoor ;)
-
Voor sommige mensen is 160km een wereldreis .... Ik kan het door mijn thuissituatie helaas ook schudden.
-
Dan is 53 km voor mij eigenlijk een traktatie. ;)
Maar inderdaad: "Houten" is toch wel een van de betere plaatsen om je te orienteren.
-
Maak er maar Reinhard Heydrich van, hij was niet met de auto van z'n vader op pad ;) .
Chips, maak ik me daar even een blunder...
https://www.youtube.com/watch?v=p6CDYxMQ_dM
-
Ik zie 'kijk eens rond in Houten' vaak genoemd worden. Het is voor mij 160 km enkele reis dus dat gaat het waarschijnlijk niet worden en ik ben ook al op Intermodellbau geweest. Ik zal binnenkort maar eens iets bestellen. Bedankt voor de reacties zover.
Dit oudere topic gaat trouwens over hetzelfde onderwerp zie ik: Kwaliteit uit China? (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,54505.msg3221382581.html#msg3221382581)
Heb je een voorkeur voor tijdperk en/of land?
Zo ja, klik dan eens op de link hieronder:
https://www.roco.cc/en/productsearch/0-0-0-1-4-0-0-001001_101/products.html
Zo nee, klik dan eens op de link hierboven. ;)
Op deze manier wordt je eventuele keuze voor een set hopelijk een stuk makkelijker gemaakt, waarbij het ook nog wel eens wil helpen om "Roco" + het betreffende artikelnummer in te typen bij Google om zo wat prijzen te vergelijken.
Tip: Loop ook niet direct te hard van stapel, de hobby is al duur genoeg. Eventuele digitale componenten worden met regelmaat los aangeboden, bijvoorbeeld op Houten. De reis is de moeite waard!
-
Aardig eind op de fiets, 160km ;D
-
Het is op de fiets niks verder dan lopend hoor (of was het nou andersom ?)
-
Ik zie 'kijk eens rond in Houten' vaak genoemd worden. Het is voor mij 160 km enkele reis dus dat gaat het waarschijnlijk niet worden en ik ben ook al op Intermodellbau geweest. Ik zal binnenkort maar eens iets bestellen. Bedankt voor de reacties zover.
[/url]
Och, dat kan je Daewoo best aan hoor ;D
-
Ik zei Houten omdat heg centraal ligt. Als je even gaat zoeken dan is er ook bij jou in de buurt zeker een (kleinere) beurs. En ik blijf erbij er is niets zo goed als even een model in je hand houden en bekijken en bevoelen.
(Niet dubbelzinnig bedoeld dat laatste)
-
Inmiddels een Märklin digitale startset gekocht om een enkelspoor baan met keerlus te bouwen en een paar gelijkstroom loks en wagons voor m'n oude Fleischmann baan. Het rijdt allemaal prima, ziet er goed uit en op de kwaliteit tot nu toe niets aan te merken. Ik blijf toch maar bij de oude vertrouwde merken zoals Märklin en Fleischmann. Dan binnenkort beginnen met het plannen van een baan.
-
Märklin... Waar is de barst in tranen uit emoticon? Vreselijk dat ze nog spullen aan modelspoorders verkopen... Maar goed, ski's en pukkels, wie wil ze nu niet...
-
Zullen we het Märklin bashen, gebaseerd op one-liners, maar weer achterwege laten...
Met dank, gr,
Bert
-
Ik vind Märklin prima rijden, de lok met een metalen kap maakt een hoogwaardigere indruk dan de plastic modellen van andere merken, het is makkelijker om een enkelspoorbaan met 2 keerlussen te maken en het voordeel is dat alle loks inmiddels digitaal zijn, in tegenstelling tot loks van gelijkstroom fabrikanten waar je meestal nog een decoder in moet bouwen. Ik zie mezelf dat op dit moment niet doen dus Märklin lijkt me prima. Bovendien produceren ze (deels) nog in Duitsland :).
De gelijkstroom loks rijden verder ook erg goed maar in mijn ervaring tot nu toe rijdt Märklin niet minder.
-
Uitstekende keuze aw! Daar zal je niet snel spijt van hebben!
Toch hoef je je wat rollend materiaal betreft niet te beperken tot Marklin, de 3rail lokomotieven van bijvoorbeeld Roco en Piko (door de fabriek al voorzien van een decoder) zijn doorgaans ook uitstekend. Daar kan je bij de buren (3railforum) ook een boel over lezen!
Vrgr
Frank
-
AW, even een paar puntjes uit waar ik toch een mening over heb.
Dat Märklin goed rijdt mag je van een top merk (qua prijs) ook verwachten, zeker met zo'n enorme sleper er onder.
Die sleper zorgt er van de andere kant inderdaad voor dat keerlussen een makkie zijn t.o.v. 2 rail.
Verder ben je nogal gebonden aan de Märklin rails en daar is in 2 rail meer keuze zodat je minder gebonden bent
bij je baan ontwerp. M.a.w. keuzes .....
En decoders in laten bouwen is ook altijd nog een optie. Zo ben je vrijer in de keuze, je kan zelfs Märklin protocol
rijden op 2 rail als het echt moet. En als je naar andere merken kijkt die ook 3 rail modellen leveren dan zit daar ook
vaak ongeveer de decoder + sleper prijsverschil in.
De metalen kap zegt mij overigens niks over de kwaliteit van een loc. Vaak is het zelfs zo dat in plastic de details
subtieler kunnen. Kijk maar naar de Fleischmann modellen, die hebben vooral een stap gemaakt toen ze over gingen
naar plastic !
En produceren in Duitsland betekent vooral (ook) hogere loonkosten, het is maar net waar je je geld aan uit wilt geven.
Ik heb er geen problemen mee als het niet uit Duitsland komt zolang de kwaliteitscontrole maar op peil is.
Voorbeeld: Mercedes is ook al zo'n 25 jaar bij lange na niet meer wat het ooit was ..... En ook een nieuwe Opel wordt
niet meer zo oud als de mijne (al ziet die er na 30 jaar niet meer uit).
@ Tomasso: Via google vond ik ....
(http://i835.photobucket.com/albums/zz272/BEACH-CATAMARANS/Animation/big-cry.gif) (http://media.photobucket.com/user/BEACH-CATAMARANS/media/Animation/big-cry.gif.html)
Kun je er wat mee ;D
-
Hoe kun jij nu al vertellen dat een nieuwe Opel over 30 jaar niet meer rijd..knap hoor !!
-
Conserveren en na 30 jaar uitpakken is wat anders dan 30 jaar trouwe dienst.
Daarbij werden de auto's 30 jaar geleden voor een langer leven gebouwd dan heden ten dage, ongeacht het merk.
En dan wil ik het nog helemaal niet over de eco (ge)bakjes hebben waarbij er onmogelijk veel vermogen uit een
modelbouw motortje gepeuterd moet worden i.v.m. gewicht.
Het lijkt mij dat 1 en 1 optellen dan niet zo heel erg lastig meer is.
-
Staaf je je nu op feiten of ...kan je wat dat betreft uit een droom helpen..de gemiddelde in 1985 geproduceerde auto is gerecycled..
-
En de levenduur van een nieuwe auto wordt tegenwoordig eigenlijk heel wat hoger ingeschat dan 30 jaar geleden. Roest, wat was dat ook weer? Olie peilen, waar heb dat voor nodig?
Voordat we verder off topic gaan. Zoek even op gemiddelde levensduur auto's of gemiddelde leeftijd sloopauto's Ronald. Het CBS houdt het allemaal keurig bij. In 2000 was een sloopauto gemiddeld ruim 13 jaar oud. In 2014 was dat ruim 18 jaar. Dat is een enorm verschil in vrij korte tijd. Ook de leeftijd van de geëxporteerde auto's is evenredig hoger geworden. De trend is al heel lang naar een steeds langere levenduur en ook minder onderhoud, omdat auto's steeds beter worden gebouwd.
Treintjes van 50 jaar geleden zijn bij normaal gebruik daarentegen vrijwel onverwoestbaar, ongeacht het merk. De rijeigenschappen lijken dan weer nergens naar.
-
@ auto's : Het lijkt me gezien de strekking van dit forum beter dat ik het dekseltje terug doe op dit "blik wormen".
-
[worm blikje open] ....en omdat we in een crisis zaten Henk, dan gaan auto's (en overigens alles) langer mee ;D. [\worm blikje dicht]
-
Voordat meer mensen het blikje openen en iets in het wilde weg roepen, even rekenen met Statline. Je vind daar ook hoe het met de economie ging, zodat je naar hartelust verbanden kan berekenen. Het CBS zelf houdt het op betere auto's. ;D
http://statline.cbs.nl/Statweb/publication/?DM=SLNL&PA=80357ned&D1=a&D2=a&D3=a&D4=a&HDR=G3,G2,G1&STB=T&VW=T (http://statline.cbs.nl/Statweb/publication/?DM=SLNL&PA=80357ned&D1=a&D2=a&D3=a&D4=a&HDR=G3,G2,G1&STB=T&VW=T)
-
Sorry hoor, maar ik blijf deze hele discussie maar bull**** vinden.... ja, die ouwe zooi is zeker onverwoestbaar maar heeft met modeltreinen hedendaags niets meer van doen. Heb zelf een BR24 van Fleischmann die ooit van mijn pa is geweest die het ding eind jaren 50 gekocht heeft. Ziet er gewoon niet uit als je de huidige modellen ziet.
Heb een flinke stapel China locs en die rijden prima. Als ze kapot zouden gaan zijn ze met weinig middelen en kosten gewoon weer gangbaar te maken. Het feit dat we met die dingen gewoon dagenlang op shows rondrijden bewijst voor mij dat er met de huidige treintjes die in lage-lonen landen geproduceerd (zouden) zijn vrij weinig mis is.
Het vergelijken met oud en nieuw blijft appel-peren ;D
Just my 2 cents ;)
-
Ben benieuwd of een Opel Ampera over 30 jaar nog rijdt (accu pakket vervangen?)
Afijn, er gaat niets boven een Trix loc uit 1935, alleen heb ik die zelf nog niet ;D
-
Sorry dat ik het zeg maar wat een butt antwoord.
Waarom vraag je uberhaupt om advies.
De Marklin "voordelen" heeft Tomasso prima verwoord (y)
Ik vind Märklin prima rijden, de lok met een metalen kap maakt een hoogwaardigere indruk dan de plastic modellen van andere merken....
Heb ik een verrassing voor je. Had je dus net zo goed voor Trix kunnen gaan. Die komen ook uit de Marklin stal en hebben veelal een metalen kap.
En een hoogwaardigere indruk ??? Zeker nog nooit een LS Models of Vitrains model gezien (en de vele andere merken die er bestaan). Die zijn in kunststof spuittechniek en gespoten. Nou zie doen echt niet onder voor een Marklin.
.. het is makkelijker om een enkelspoorbaan met 2 keerlussen te maken ...
Ja bij Marklin is het ween kwestie van rails in elkaar prikken en rijden maar.
Maar die keerlus discussie is al zo vaak gevoerd.
In de afgelopen 20-25 jaar zijn er prima oplossingen bedacht voor keerlussen bij 2 rail bedrijf. Zowel analoog als digitaal. Is even iets meer werk maar dat is eenmalig. Eigenlijk niet eens de moeite waard om er een "probleem" van te maken.
.... en het voordeel is dat alle loks inmiddels digitaal zijn, in tegenstelling tot loks van gelijkstroom fabrikanten waar je meestal nog een decoder in moet bouwen. Ik zie mezelf dat op dit moment niet doen dus Märklin lijkt me prima. .
Veel gelijkstroommodellen zijn tegenwoordig ook van een decoder voorzien. En is dat niet het geval dan is het (bij recentere voorbereide locs) een kwestie van de kap loshalen, brugsteker verwijderen, decoder inprikken, kap erop en klaar. is dat niet het geval dan zul je moeten sleutelen, maar dat geldt ook voor Marklin.
Bovendien produceren ze (deels) nog in Duitsland :).
Even uit nieuwsgierigheid, waar in Duitsland woon je ::) misschien kun je bij Marklin gaan werken.
Oftewel, lekker kort door de bocht en kortzichtig.
Zoals al eerder in dit draadje aangegeven wordt er in China ook prima kwaliteit geproduceerd. Dat fabrikanten hun productie terughalen naar Europa heeft echt niet alleen te maken met kwaliteit.
Sorry, moest er even uit.
-
Eric niet iedereen heeft dezelfde smaak, wensen en noodzaak aan/oog voor detail.
Gelukkig maar!
Mee eens, dat produceren in Duitsland verhaal is idd erg kort van bocht en blikveld.
Ben persoonlijk toch wel gecharmeerd van de globale markt en heel blij dat we niet slechts "Nederlandsche waar" mogen en vooral kunnen kopen. Wat een bekrompen armoe was dat!
Ga gauw weer wat onzinnigs bestellen via Ebay in HongKong (y)
O nee eerst mijn fietsbanden nog monteren die ik zojuist via een in de VS opgerichte en door de Duitse post overgenomen koerier heb mogen ontvangen. De bandjes zijn door een bekend Italiaans bedrijf Thailand gemaakt. Ik heb ze maar via t internet bij een Duitse ondernemer betrokken omdat ze in Nederland te duur zijn, de levertermijn langer is en de verzendkosten toch hetzelfde zijn. :P
-
Best leuk leesvoer voor als je op vakantie bent, maar als je voordat je begint al zoveel problemen hebt met kwaliteit en merken, zou ik niet aan deze hobby beginnen.
De volgende vragen zie ik al aankomen:
Zijn trafo's nog betrouwbaar?
Zijn Preisertjes levensecht?
Is dat digitale gedoe wel te vertrouwen?
Groet Jaap
-
Zijn Preisertjes levensecht?
:D Niet, dan? (y)
Verder Jajo ben ik het voledig met je eens.
Voor mij is het uiteindelijk gewoon speelgoed en het moet niet 100 jaren mee en het mag en kan kapot gaan (okee ik heb ook nog een 7jarige in de buurt). Hoofdzaak men heeft/had er plezier aan. Repareren, restaureren en herinneringen zijn delen van de hobby. Je eerste zelf gebouwde huisje met scheve wand staat dan ook trots op de baan.
En ik hoop dat ik nog dit jaar mijn eerste zelf gebouwde wagen ernaast kan zetten.
Een ding is zeker, echte kwaliteit is herkenbaar aan het product zelf , heeft niets met merk of productie land te doen en kan alleen goed beoordeelt worden als je er daadwerkelijk verstand van hebt. En zelfs dan kan je ernaast grijpen. Als je dat risiko te groot is, zoek liever een risikoloze hobby. Of je denkt als een kind en gaat voor wat je altijd al wilde hebben en gooit alle beleggingsideen over boord. En geniet van de hobby zo als hij oorspronkelijk bedoelt was.
Gr Joke
-
Als tweerail-bezitter ("rijder" zou ik het niet willen noemen) vind ik dat er nogal hard tegen Märklin wordt ingegaan - en tegen diegene die het waagt om dat merk aan te schaffen.
Er kunnen verschillende redenen zijn om het ene of het andere merk aan te schaffen en die verschillen per persoon. Die redenen kunnen dus zomaar op Märklin uitkomen. Het is immers ook niet zo dat het een slecht merk is of zo.
Wat ik wel denk is dat 'AW' al veel eerder besloten had wat hij wilde en dat hij alleen zijn mening door ons bevestigd wilde zien.
- Peter
-
Mij interesseert het merk M totaal niet en daar is het mij persoonlijk helemaal niet om te doen. Ieder zijn ding, alleen zoals ik al eerder aangaf is het appels met peren vergelijken wat de TS doet.
En ja, zijn beslissing is genomen, eind goed al goed misschien? ;)
-
Ik vind reactie #78 de mening van de meesten hier redelijk omschrijven.
Verder hierop:
- Wil je 2e hands locs kopen, dan kom je op oudere modellen. Ook dan zal er bij M vaak geen decoder in zitten.
- Nieuwe modellen worden vaak aangeboden 1) zonder decoder of 2) met keuze uit enkele typen decoder, simpel tot uitgebreid. De keus aan jezelf welke decoder je erin wilt hebben / zetten / laten zetten. En dat inzetten is echt niet moeilijker dan een videorecorder programmeren.
- Detaillering van de locs en wagons is zo mooi als je portemonnaie diep is.
- Of je een sleper wilt, met de bijbehorende puko op de baan is een persoonlijke keuze, heb ik wel een mening over maar dat is in dit verhaal niet echt relevant.
- Keuze. Mijn grootste bezwaar tegen M, is dat je toch (behoorlijk / voornamelijk) vastzit aan een fabrikant. Wil je een specifiek model, dan zul je zien dat die niet door deze ene fabrikant gemaakt is. Naar mijn idee zijn er meer fabrikanten, modellen, uitvoeringen in 2rail. Een beetje Video2000 om in videorecorder termen te blijven. ;)
Het advies van ieder hierboven is toch wel "ga kijken en voelen". Ik heb gemerkt dat dat zo belangrijk is en zoveel inzicht geeft. Maar toch, veel plezier met deze hobby.