BeneluxSpoor.net forum
Wat zijn we aan het bouwen? => Banen of diorama's => Topic gestart door: Timmo op 17 April 2013, 14:50:16
-
Inmiddels ben ik van plannen en meten naar het bouwen gegaan. Het is een jaren plan voor mij dus het gaat niet zo snel( ook een financieel plaatje) Ik wil het uiteindelijk digitaal met de computer laten rijden. hoe ik dat precies ga aanpakken ben ik nog niet uit( tips zijn welkom)
Inmiddels staat er een tafel die de complete zolder in het rond gaat. Ik ben bezig met het leggen van flexibele rails, wat ik niet zo makkelijk vind....
Hier wat foto's:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/20130319_111601.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/20130319_111601.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/20130321_103835.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/20130321_103835.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/20130321_112201.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/20130321_112201.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/20130321_115150.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/20130321_115150.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/20130417_140338.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/20130417_140338.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/20130417_140439_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/20130417_140439_1.jpg)
-
De basis is in elk geval gelegd Timmo. (y)
Gr. Jaap
-
Timmo,
Sluit je baanplaan aan op baanvak "Waldijk"????
Ga dit zeker volgen.
Mvg Maikel
-
Nee, hij sluit niet aan op waldijk, maar het thema is wel zo'n beetje het zelfde.
-
Wat wil je er eigenlijk mee gaan uitbeelden ?
Bepaald tijdperk en bepaald materieel,of gewoon van alles door elkaar zonder thema ?
De basis ziet er in elk geval goed uit geloof ik (y)
-
Hoi Timmo,
Ziet er erg strak uit, direct een lat gelegd boven het trapgat (heel verstandig) (y), maar kan je wel goed bij het dakraam komen, bedoel de ramen moeten ook eens gelapt worden, zoals nu heb ik het dakraam dag en nacht op een kier staan.
Want als je op zolder bezig bent is een beetje frisselucht is ook geen overbodige luxe met al die dampen die wij als modelbouwer produceren.
op naar de volgende update, en net wat Floris ook vroeg ,welk tijdperk en land ga je uitbeelden.
mvgr Evert en Bas.
-
Evert,
Wat voor "dampen" produceer jij op zolder ;) ;D
Timmo,
Een mooie ruimte, en een stevige constructie (y)
Ik blijf dit volgen ;D
gr. Henk
-
Ik blijf dit volgen ;D
Me too! (y)
Mvg,
Matthijs
-
Sluit je baanplaan aan op baanvak "Waldijk"??
;D Misschien gaat er in de toekomst nog wel eens een stoptrein rijden tussen Waldijk en de Kleis ;)
-
Ziet er veelbelovend uit met mooie rijlengtes. Succes met het vervolg.
Groet,
Ruud
-
Net stukje werk. (y)
Blijf ik volgen. En met een beperkter bugget kan je ook een heel eind komen.
-
Ik heb de constructie zo gemaakt dat ik gewoon op de baan kan klimmen als dat nodig is. De kantelramen zijn geen probleem ik kan er nog gemakkelijk bij, ik moet alleen niet TE veel water gebruiken bij lappen.
Wat betreft Financien: Ik ben absoluut niet zielig hoor, alleen mijn baan beslaat de complete zolder zowat, en om alle wissels van motoren te voorzien en decoders, en een intellibox, en tiental terugmeldmodules dan zijn we aardig wat euro's verder. Er is net voor +- €450 rails aangeschaft, dan moet ik weer een maandje wachten :P :P ::) ::)
Wat betreft het Thema:
gelijkstroom/digitaal met roco multimaus(toekomst is computer gestuurd)
Tijdperk:De layout van de rails was geinspireerd door emplacement uitgeest. Het lijkt er misschien niet op, maar het eerste baanplan was zowat een kopie van uitgeest en is steeds verbeterd en aangepast om de baan realistisch te maken en treinen vloeiender door het station te laten komen.Ik wil het een Nederlands landschap maken met een molen en polder. De baan is Tijdperk 4, rond 1980. dus er komt overal bovenleiding.
Materieel: Alles wat NS is of wat in nederland gereden heeft of rijd. over het algemeen zijn dat bij mij de diesel locs en E locs van de NS alles vrijwel in geel grijze kleuren. meerdere treinstellen zoals Mat 54/64/ICM/ddirm/mddm/darr enz enz.
Ik zou in de toekomst ook graag een mooie nederlandse stoomloc hebben rijden zoals bijv de artitec 3737. Maar dan als soort museum trein.
Rails: opstelsporen en sporen buiten beeld ligt fleischmann profirails( puur omdat ik daar al heel veel van had liggen)
In het zicht gebruik ik Peco streamline Code 100, Waarom code 100 zie ik je denken. Omdat ik niet weet of al mijn assen over een laag spoor profiel zouden passen. en ik geen zin heb in ombouw van draaistellen. Ik denk dat code 100 mij niet echt gaat storen.
Ben ik nog dingen vergeten te vermelden? Vraag maar raak hoor! ik vind de interesse enorm leuk!
hier het baanplan:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Baanplan_idee_5_peco_wissels_jpg.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Baanplan_idee_5_peco_wissels_jpg.jpg)
-
De Kleis: ik vermoedde al iets Uitgeesterigs!
Waarom maak je dan niet de echte aftakking Zaandam en Aftakking Heemskerk? De Heemskerk tak kent een bijzonder fraaie verkanting di ook in model goed kan komen+ gelijk een fraaie spoordijk voor modellen!
http://goo.gl/maps/dTH8d
-
De aftakking heemskerk ligt er zegmaar, ik heb de richting zaandam weg gelaten want dat zou er niet realistisch uit zien. de boog komt met verkanting en een stukje spoordijk.
-
Ah dat begrijp ik dat is dus in de tek rechtsboven.
Pas de volgende volgende truc toe: laat richting Zaandam incl wissels etc wel zien en leidt de 2 sporen naar de muur toe( waar ze uiteraard dood lopen. Verberg de twee sporen achter een rij populieren ( zoals in het echie) en monteer p de muur een spiegel zodat t lijkt of de sporen heel ver doorlopen. Uiteraard maak je de wissels zo dat je treinen nooit richting zaandam kunnen.
Je staat dus vanuit de Skelterbaan positie naar het spoor te kijken toch?
-
Evert,
Wat voor "dampen" produceer jij op zolder
gr. Henk
lijmdampen Henk, en roken doe ik al 32 jaar niet meer.
mvgr Evert
-
Han,
Ik heb dat idee wel overwogen.maar vind het nu wat rustiger op de baan. Ben anders bang dat het zo hokkerig word.
-
Als ik dat plan zo zie dan ben je voorlopig wel even zoet ;D
Ik blijf al dan niet stilzwijgend dit maar is even volgen (y)
-
Hier nog een foto van het spoor, goed te zien dat het in een flauwe boog loopt. Ook even een proefstukje met de motorpost gereden.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/20130419_115500.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/20130419_115500.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/20130419_124743_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/20130419_124743_1.jpg)
-
Mooie opzet ga je plan volgen
Ben benieuwd naar de updates
-
Op dit moment ben ik bezig om de onderlaag voor de ballast te plakken. Het project gaat de laatste tijd niet snel omdat het wat beter weer word en ik dan niet graag op zolder ben.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/20130514_164258.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/20130514_164258.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/20130514_164303.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/20130514_164303.jpg)
-
Er komt een extra familielid bij het voorjaar, dus ik heb besloten wat compacter te gaan werken, het schaduwstation komt onder de baan en ik ben 2 klim spiralen aan het bouwen, aardig klusje is dat.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/20130924_163648.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/20130924_163648.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/20130924_163658.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/20130924_163658.jpg)
-
Gefeliciteerd met de komende uitbreiding! ;) (y)
Wat betreft je spiralen ziet er goed uit! Keep up the good work..
-
Zo, we zijn weer een poosje verder. inmiddels zijn de klimspiralen af en rijden er treinen proef. het verdere plan is om alles digitaal met de computer aan te sturen. Dit zal enige tijd in beslag nemen.
Hier een overzichtplaatje van de baan zoals hij nu ligt.
(http://i58.tinypic.com/2ed2ivo.jpg)
-
Das gaaf zelfs de baan in het midden loopt een beetje halfrond weg ;D ;) (y)