BeneluxSpoor.net forum
Overige spoorzaken => Beurzen => Topic gestart door: Peter H op 28 September 2010, 14:14:13
-
Hallo allen,
Zoals sommige mensen misschien wel weten ga ik 6 november voor het eerst op een beurs staan met mijn micro layout (http://www.amerikaanse-treinen.nl/forum/viewtopic.php?f=11&t=295).
Nu weet ik niet precies wat ik allemaal mee moet nemen qua gereedschap e.d.
Nu zou ik wel van jullie willen weten wat je mee neemt als je een dag op een beurs staat.
''Ik ga op een beurs staan en neem mee...''
Groetjes, Peter
-
Een pak bastogne zul je steevast in mijn tas aantreffen.
Waar is je baantje te bezien?
-
Mijn baan is te zien in Emmen.
Waar: Verzorgingshuis de Bleerinck
Wanneer: 6 nov. 2010
Hoelaat: 10:00 - 15:00 uur
Klik hier voor de site van de club! (http://website.msc-emmen.eu/)
Gr, Peter
-
Tja, dat hangt er vanaf wat je op die beurs gaat doen.
Als je alleen maar naast je spoorbaantje gaat zitten om de bezoekers te woord te staan, dan is een pakje boterhammen en een flesje melk genoeg.
Maar als je op de beurs gaat knutselen aan je baantje dan moet je eens nagaan welk gereedschap je thuis allemaal gebruikt als je er aan bezig bent.
En hoe ga je er naar toe? Als je met een auto gaat, dan zou ik zoveel mogleijk meenemen, ook dingen waarvan je niet zeker bent of je ze wel nodig hebt. Het rijdt gratis mee.
Als je, zoals ik vaak doe, met de trein en de fiets gaat, dan moet je over elk stuk goed nadenken.
PS: ik zie nu dat het in je woonplaats te doen is. Dan kan je makkelijk even terug naar huis als je iets vergeten bent.
-
- soldeerbout met tin
- smeermidddelen treinen
- goed humeur ;)
- schroevendraaier
- lijm
- krokodillenklemmen
Marc
-
Peter, je kunt wel een bult spul meeslepen, maar wat je in nood nodig hebt zul je dan niet bij je hebben.... wet van Mrphy zullen we maar zeggen ;) Gewoon wat basic gereedschap, soldeerbout, afijn wat je thuis ook gebruikt. Niet meer dan wat in een klein gereedschapkoffertje gaat.
Verder goede zin en wat versnaperingen. Koffie krijg je meestal wel aangeboden, net als een lunch.
Kom anders maar naar Eurospoor en kijk maar wie er in de stand van BNLS staat met zijn baantje....
Succes! ;)
-
Een pak bastogne
Goed dat ik dat nu weet.
Gr.Jaap
-
Nu weet Jaap eindelijk wat hij vergeten was mee te nemen ;D 8)
-
Nu weet Jaap eindelijk wat hij vergeten was mee te nemen ;D 8)
Of weet hij waar hij koekjes kan krijgen ;D
-
Een beetje €'s, soms vind je wel wat.
Verlengkabel.
Matheus.
-
Ik ga op de beurs staan en neem mee:
- Auto, da's wel handig om er te komen
- De spullen die ik wil aanbieden
- GEEN vrouw! Eindelijk eens mannendingen doen
- Iets om op te zitten
- Iets om te eten
- Nog iets om te eten
- Drinken
- Nog meer eten
- Een tijdschrift
- Iets tussendoor
- Had ik drinken al gezegd?
- Geld, hoewel ik het liever krijg
- Gereedschappen zoals soldeerbout was al genoemd, maar flux is ook erg handig
- Eten om uit te delen en vrienden te maken (beetje goedkope rommel, zelf het beste bewaren natuurlijk)
- Waardebonnen voor de dichtstbij zijnde McD.
- Waar ga je eigenlijk naar toe?
- Maakt niet uit, als je maar genoeg eten bij je hebt.
- Oh ja, treinen
- Lunchtrommeltje, je wil tenslotte niet zonder eten komen te zitten
Voor de rest weet ik het niet.
-
Kijk aan deze dingen heb ik wat (y)
Ik heb nog een kleine gereedschaps koffer liggen, die ga ik tegen die tijd mooi vullen met dingen die ik het meeste gebruik.
En natuurlijk FOOD ;D ;D
-
Handig draadje Peter (y)
Binnenkort ook mijn eerste beurs.
-
Gereedschap kun je net zo goed thuis laten. Dat wat je nodig hebt, heb je volgens een bepaalde wetmatigheid toch niet bij je. Dus toch maar de hele kist meenemen. Zelf vind ik een behoorlijk voorraad drinken (flessen Cola) altijd wel waardevol. Door het gelul krijg je altijd te vroeg een droge strot en als je pech hebt staat de koffie net iets te ver weg. Als je geluk hebt kom je er in om. Verder zijn chocolade paaseitjes altijd wel lekker vor je publiek. Pepernoten doen het ook altijd goed en zijn in deze tijd van het jaar iets beter verkrijgbaar. Die kun je in het buitenland altijd nog aanbieden als hondenbrokjes.
-
Dit lijkt misschien heel flauw, maar je hebt nu al de gouden tips van minstens 6 beursgangers te pakken. De rode draad heb ik al ontdekt. ;D
-
Een lunchtromeltje? Toch niet met treintjes erop hoopik.
-
Deze. ;D ;D
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/images_3.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/images_3.jpg)
Jos.
-
Ik neem van de belangrijkste dingen altijd 1 reserve mee. Dus reserve trafo, wisselmotor, extra materieel want er valt altijd wel iets uit. Verder bierfiltjes als je een scheve beursvloer heb om je baan op af te stellen. Extra schroeven en vleugelmoeren zijn altijd wel handig want deze verdwijnen erg snel met op en afbouwen. Verlengsnoeren zijn handig en een klein bureaulampje als je iets moet prutsen onder je baan.
Het belangrijkste: suiker. Bij mijn laatste beurs hebben we bij de buurman een kopje suiker moeten halen, want anders smaakt de senseo nergens naar. O ja, eigen koffiezetapparaat dus.
Groeten, Mark
-
Een kopje suiker leen je toch bij de buurVROUW.
-
Dit lijkt misschien heel flauw, maar je hebt nu al de gouden tips van minstens 6 beursgangers te pakken. De rode draad heb ik al ontdekt. ;D
eten dus...
misschien moet je wat snoepgoed meenemen voor de kleine mensjes
-
Een kopje suiker leen je toch bij de buurVROUW.
Eh, vrouwen zijn toch in de minderheid op beurzen......
Maar Duitsers koken kennelijk in hun eigens stand, want in Dortmund zag ik onze overbuurman aan een campingtafel zitten met een pan met eten. Klokslag 6 uur ::)
-
Tja,een Duitser houd nu eenmaal niet van half werk. ;D ;D
Jos.
-
De afgelopen keer heb ik een hoop attributen meegenomen en vergeten ;)
- Goed humeur is altijd een must!
- Voldoende drinkerij.
- De eterij was geregeld maar desondanks wat koekjes etc, is nooit weg.
- Een barkruk! (in eerste instantie nooit aan gedacht)
- Een 2e persoon die koffie kan halen (helaas ontbrak deze)
- Gereedschappen, soldeerbout, tin, bedrading, tangetjes, schroevendraaiers.
- Smeermiddelen, schoonmaakmiddelen voor materieel.
- Rijdend materieel.
- Alsmede de gebouwen.
- Verlengsnoeren, voor de buren want die zat zonder..... ::)
Tja en alles wat ik nog vergeet, het is net camperen, wanneer je in zuid Frankrijk zit ben je meestal
ook wel de helft vergeten ;D
Gr.
Robbert Jan.
-
....het is net camperen, wanneer je in zuid Frankrijk zit ben je meestal
ook wel de helft vergeten ;D
Lijstje maken. Ik gebruik al 10 jaar dezelfde kampeerlijst. Als je op de fiets gaat wil je niet te veel meenemen, maar je moet essentiële dingen niet vergeten. De praktijk is dat er van die lijst alleen maar geschrapt wordt. Van dingen die je 5 jaar hebt meegesjouwd maar nooit gebruikt moet je je afvragen of het nog zin heeft.
Voor demo's op beurzen heb ik ook zo'n lijst gehad. Maar die is niet voor iedereen bruikbaar. Zoals ik al eerder zei, het hangt er erg vanaf wat je op zo'n beurs gaat doen.
-
Naast een verlengsnoer is in mijn ervaring vooral een stekkerverdeeldoos noodzakelijk, want anders moet je vechten om een stopcontact. Zo kun je je recht op stroom claimen. Uit mijn beurservaring meenemen:
-Stekkerverdeeldoos (dus)
-Plakband (voor papier, maar evt ook steviger plakband)
-Leeg A4 papier en zwarte stift
-Een vriend, kun je zelf nog even rondlopen (geen vrouw, die wil niet dat je haar alleen laat)
-
@Klaas: Herkenbaar :D Mijn fietsvakantiechecklist is in de loop der jaren door de komst van vriendin (>vrouw) en kind wel wat veranderd maar ik gebruik hem nog steeds.
Ik ga dan ook maar eens beginnen aan een beurslijstje... 23 oktober de eerste.
-
...
-Een vriend, kun je zelf nog even rondlopen (geen vrouw, die wil niet dat je haar alleen laat)
Oh ja? Die van jou misschien, de mijne vindt het best hoor als ik even een half uurtje rond ren..... ;D ;)
-
Wat dan ook weer best voor te stellen is ;D
-
ik ga ook gerust chagrijnig naar een beurs, de meligheid daar is vaak aanstekelijk genoeg. Ligt er ook aan met wie je daar staat. Dat is dus meteen een goed idee, zelfs al sta je met een klein baantje, neem iemand mee, dan kan ie je ff aflossen met rijden af en toe en zie je zelf nog wat van de tentoonstelling.
verder het gebruikelijke wat grotendeels al genoemd is: soldeerbout en soldeer, stukken draad, reserve-wisselaandrijving, stukkies metaaldraad en dat soort troep om dingen ff gauw mee te fixen, secondenlijm met activator voor hetzelfde doel (als er een railstaaf op de rand van je module losschiet en je moet die terugplakken met alleen secondenlijm is dat een eindeloos gezeik, activator dr bij en hop, hij zit meteen, setjes secondenlijm plus activator zijn te koop bij de bouwmarkt) en verder wat punttangetjes en dat soort werk. Reserveschakelaars voor je bedieningspaneel kan ook geen kwaad, net als railspijkertjes en meer van dat klein grut, weinig moeite om mee te slepen in zo'n plastic bakkie met allemaal vakjes en je duvelt t hele zaakje gewoon in je gereedschapskist. Dan natuurlijk reserveschroeven en moeren voor je baan, een railgum (heel belangrijk) en wat locreparatiespul, zoals kleine schroevendraaiers en een pincet om er viezigheid uit te plukken. Ook wat olie en wasbenzine om te poetsen. Een paar potjes verf met vieze kleurtjes om beschadigingen aan je scenery te verdoezelen kunnen nooit kwaad. Verder is een pleerol altijd erg handig, of je nou je koffie om laat pleuren of de wielen van je loc wilt poetsen met wasbenzine en je kan er ook nog je neus mee snuiten. Om een loc te poetsen is het ook handig om iets te hebben waar je een loc ondersteboven in kan leggen en een trafo met een paar draden die je ergens langs de wielen kunt steken zodat die gaan draaien en je lekker lui kunt poetsen.
Dan natuurlijk nog gewoon basisgereedschap, accutol, boortjes, waterpomptang, combinatietang, hamer en alles wat je dan nog vergeten bent, zoals een of meer reservelampen/tl's voor de uitlichting van je baan en natuurlijk standaard veelteveel verlengsnoeren. ga gewoon naar de bouwmarkt en haal zo'n lang blok met veel contacten en een schakelaar, dan kun je je hele baan ineens uitzetten, en een aantal kleinere blokkies naargelang de grootte van je baan (spotjes bovenop de baan hebben altijd een net te kort snoer om ineens alles op 1 stekkerblok aan te sluiten). Verder is een haspeltje met 20 meter ofzo echt ideaal als het stroompunt weer es te ver weg zit, dat is namelijk altijd zo. Markeer vooral je verlengsnoeren flink met een watervaste stift, met je naam, doodskoppen, bommen en kreten als "jatten = sterven" en "wie dit aanraakt speelt met zn tanden". Zo kun je er ook nog es mede-exposanten gelukkig mee maken als je ze zelf niet nodig hebt en je krijgt ze na de tentoonstelling waarschijnlijk nog terug ook. (afbreken is altijd een chaos, iedereen is moe dus de kans dat er wat vergeten wordt of beschadigd raakt is dan het grootst)
Verder kan bij een meerdaagse tentoonstelling een oud laken oid wel handig zijn om je baan 's nachts mee af te dekken, dat verkleint ook de kans dat er dingen vanaf gejat worden als je er niet bij bent. het scheelt ook stof op je baan.
Goed, lekker onsamenhangend verhaal geworden, heb maar gewoon alles opgereuteld wat me zo gauw te binnen schoot qua beurservaring enzo, maar geheid haal je dr wat puntjes uit. Veel dingen zijn al beschreven hier maar nou en.
-
Aha.... was jij dat niet die met een vrachtwagen met spul die baan Marxwolde op stond te bouwen? Die overigens volgens mij zo ongeveer 3 ton woog....... ;D ;D ;)
Wat dan ook weer best voor te stellen is ;D
Ja, ja, mannetje...... ja, ja...... ;D ;)
-
Kortom, wat je bent vergeten kun je bij Floris lenen alleen zal die wel niet in Emmen staan.
-
bij marxwolde hadden we een stuk meer extra troep bij ons dan ik hier beschreven heb, Bart kwakte gewoon al zn gereedschapskoffers in de aanhanger, zo stond alles meteen mooi klem. Spijt hebben we daar nooit van gehad. Die appelkratjes in plaats van barkrukken waren wel ideaal, konden evt ook kinderen op staan en naat t eind van de tentoonstelling pleur je ze vol met zooi en heb je dr ook lol van.
-
...heb maar gewoon alles opgereuteld wat me zo gauw te binnen schoot qua beurservaring enzo, ..
Floor, je bent nog iets vergeten: diodes. ;D
-
Bij sommige banen is he gewoon handig om je hele hobbyruimte mee te nemen zodat je tijdens een beurs vrolijk kunt verder bouwen. Een stukje testspoor/rollenbank/programmeerspoor kan wel eens handig zijn.
-
Vandaag een lijstje samengesteld voor onze coördinator welke locs/wagons die ik wil meenemen naar Eurospoor.
Marc
-
Een rollenbank, dat is zeker geen overbodige luxe.
Ik ga zelf ook maar eens een lijst maken na aanleiding van dit topic.
Gr.
Robbert Jan.
-
Vergeet nou na al deze tips je treinbaantje niet mee te nemen.
Mvg.
Matheus.
-
Zoals Sven al eerder noemde is een bloknote en een pen ook altijd handig, want veel bezoekers vragen vaak naar merknamen, internetadressen en natuurlijk je mailadres. Of je moet een eigen visitekaartje maken.
Groeten, Mark
-
Da's de verantwoordelijkheid van de vrager toch?
-
een verantwoordelijkheid die echter grootschalig en op grove wijze wordt veronachtzaamd.
-
Boeie... :D
-
Hetgene wat ik nou elke keer vergeet en telkes weer mis:
- EEN AFVAL BAK.
Niks is zo irritant als aan het eind van een beurs al je rotzooi te moeten opruimen en geen afvalbak te hebben om iets in te doen. Drie dagen op een beurs levert een hele zooi dingen op die ik niet noodzakelijkerwijs weer wil meenemen naar huis:
- Koffie bekertjes
- Servetjes van de taart (Chris!)
- Bakkjes van de pattat, broodjes Unox etc etc
- Restanten van verpakkingen van ingebouwde decoders ...
en zo voort en zo voort.
Jan-Peter
-
Niet zoveel eten Jan-Peter. ;D ;D
Jos.
-
Een vuilniszak is inderdaad handig. Er is altijd wel een schroefje oid waar je zo'n ding aan kunt ophangen, een complete vuilnisbak meezeulen is ook zo'n gedoe.
-
- EEN AFVAL BAK.
Niks is zo irritant als aan het eind van een beurs al je rotzooi te moeten opruimen en geen afvalbak te hebben om iets in te doen. Drie dagen op een beurs levert een hele zooi dingen op die ik niet noodzakelijkerwijs weer wil meenemen naar huis:
- Koffie bekertjes
- Servetjes van de taart (Chris!)
- Bakkjes van de pattat, broodjes Unox etc etc
- Restanten van verpakkingen van ingebouwde decoders ...
Jan-Peter
Ow ??? ik gooi het altijd onder de tafel...!!probleem verlegt naar een ander... ;)
eric