BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Modeltreinproblemen en -vragen => Topic gestart door: Gerke op 22 January 2009, 20:01:40
-
Hallo allemaal
Wie heeft deze set ook -543701- en heeft op de ketelwagen aan de remmerhuis zijde ook een scheve revisiedatum staan? :(
En misschien sla ik nu een beetje door, maar staat er boven het raster "Ges MBG 3-97"?
Volgens mijn leverancier is dat op de hele serie het geval en heeft omruilen geen zin. (hij deed even navraag)
Nu is het minder erg als het de hele tranche betreft, maar toch...
Dus: heb je deze set, kijk eens naar de rivisiedatum en laat je bevinding hier achter.
Wel jammer dat het uitgerekend op deze wagen uit dit aller aardigste setje moet zitten... :'(
Voor de duidelijkheid een foto:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC00262_2.jpg)
grotere foto (klik op de foto):
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC00262_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC00262_2.jpg)
Grt,
Ger.
-
De gegevens zijn klakkeloos overgenomen van de in 1997 gereviseerde wagen die rijdt bij de MBS Haaksbergen.
mvg,
Sander
-
Hoi,
Dat snap ik, maar nu ik het nog eens goed bekijk staat er boven de revisiedatum HBG, dat zal Haaksbergen zijn. Dus die vraag heb ik zelf al beantwoord. Beter lezen... :-[
Maar waar het dus om gaat is de scheve druk. Ik durf gerust te beweren dat het er in Haaksbergen recht op staat.
Grt,
Ger
-
mamamia waar praten we hierover..........
een scheef opdrukje wat je niet eens ziet zonder dat wagonnetje onder de microscoop te leggen, je kan ook 'te ver doorslaan' hoor zoals je eigenlijk zelf al zegt ;)
ps ; waarom word fleischmann hier toch altijd met 5 sterretjes geschreven ??
-
Ger, ik zie het eigenlijk niet eens, eerlijk niet.
Mooir artikel trouwens in RM.
-
ps ; waarom word fleischmann hier toch altijd met 5 sterretjes geschreven ??
Omdat het veel te koud is voor eisch. Brrrrr....
-
Dat vatte ik ook niet, dus aangepast.
-
Omdat het veel te koud is voor eisch. Brrrrr....
Hihi.. terecht ;D
-
Ik heb de set alweer een paar weken in huis en ik vond het heel mooie wagentjes. Eigenlijk was ik er best wel gelukkig mee. :D
Maar na deze opmerkingen van Ger ben ik ook de ketelwagen eens met een loupe gaan bekijken en inderdaad, ook bij mij blijkt die opdruk scheef te staan. :(
Tja, nu kan ik er dus nooit meer naar kijken zonder te weten dat er iets niet klopt. Het wagentje is opeens helemaal niet zo leuk meer. Eigenlijk zonde van mijn geld. :'(
Nou, bedankt hoor.
Ton
-
Tja, ik heb het setje nog niet, maar ik ga ze toch nog wel aanschaffen.
Jammer van de bedrukking maar ja, het zal mij eigenlijk "worst" wezen.
Dan moet je bij elke wagen in de winkel zeker eerst even de revisie datum gaan
bekijken en dan zeggen dat ie niet in je tijdperk past vanwege een bedrukking.
Terwijl het model juist wel uit je tijdperk stamt.
Dat zal net zo krom zijn als dat ze straks een groene plan v uitbrengen met nummer 419
met daarop de huidige revisiedatum van de 419. Dan laat toch ook niemand hem liggen ??
-
TonM : Pilletje al genomen ? 8)
-
Zucht...
(Robbert)
Voor de duidelijkheid dan maar: Het gaat niet om de inhoudelijke tekst van de opdruk. Ik snap dat het hier om de museumversie gaat en dat daar een recente datum bij hoort. Maar vrees niet, bij mij zal je 'm achter stoomloc's zien hangen die eigenlijk 50 jaar eerder reden.
Het gaat echter om de kwaliteit van de opdruk. Daar draait het om. Ik weet dat Roco in het recente verleden ook eens een foutje gemaakt heeft. Bovendien lees ik in ELKE test hoe goed en geweldig een opdruk is; neem bijvoorbeeld de Artitecs: : het lijkt op een wit streepje boven het raam , maar met een loep erbij staat er echt niet roken" of woorden van gelijke strekking. Daar lees ik géén mamamia's (ReneW) of soortgelijke kreten. Bij deze opdruk heb je niet eens een loep nodig.
En Ton, ik neem aan dat ik je bijdrage met een dosis humor moet zien?
Het lijkt wel alsof je wél met een kritisch oog mag kijken, maar als er dan een minpuntje ontdekt wordt mag dat niet besproken worden. Ik krijg hier een beetje kippenvel van.
Dus: gooi d'r maar een slotje op.
-
Ik vergeet Henk nog te bedanken. Dus bij deze:
Henk bedankt voor je compliment en fijn dat jij in ieder geval niet te zwaar aan de scheve opdruk tilt. Doe ik ook niet...
Grt,
Ger.
-
Eigenlijk zonde van mijn geld. :'(
Nou, bedankt hoor.
Ton
zal je een pm sturen met mijn adres, ken je ze aan mij kwijt ;D ;D
eric
-
Dergelijke reacties zijn te verwachten natuurlijk. De een stoort het, de ander stoort het dat het dat de ene stoort... ;D
-
Hoi,
De tekst is: "GES HBG 3-1997" en daaronder in het raster "Rev. HBG. 15.1.1997"
Er moet dus niet staan MBS...
@ Sander, dit model is niet klakkeloos overgenomen. ;D Fleischmann (Hobbytime) heeft de MBS keurig gevraagd om te controleren of alles klopt (voor de productie van de wagen.
De teksten zijn allemaal correct overgenomen van het origineel. Het bewustte raster en de tekst erboven staat alleen niet op de juiste plek. Dit staat op het origineel onder/achter de opstaptree naar het remmeshuisje. Om productietechnische redenen is die niet gebeurt. (anders zou het model een heel ander prijsje gehad hebben.)
Ik zal me ook ff voorstellen: Ik ben dus Frank Noordink en actief vrijwilliger bij de MBS.
Ik ben ook degene die deze teksten gecontroleerd heeft, net als de Zoutindustrie wagen die een aantal jaren terug is uitgebracht. Fleischmann heeft de keuzes gemaakt om zowel de Pakhuismeesteren- als de Zoutindustriewagen uit te brengen in de MBS-versie.
Hier zijn we natuurlijk zeer verheugd mee. Dat er enkele connecties gedaan moeten worden, lijkt me dan logisch.
Zelf heb ik meerdere van Pakhuis-wagens en inderdaad zijn ze alle ietsje scheef gedrukt bij het raster.... lekker belangrijk. :-X
Groet,
Frank Noordink
-
Geen stoorzender hoor Jos, gewoon iemand die het model goed bekijkt en bewonderd. ;D Doet me deugd is me werk niet voor niets geweest. haha
Frank
-
TonM : Pilletje al genomen ? 8)
De hele pot. ;)
En Ton, ik neem aan dat ik je bijdrage met een dosis humor moet zien?
Het lijkt wel alsof je wél met een kritisch oog mag kijken, maar als er dan een minpuntje ontdekt wordt mag dat niet besproken worden. Ik krijg hier een beetje kippenvel van.
Ger,
Het moet niet, maar het was wel zo bedoeld.
Toch maar even een serieuze reactie dan.
Natuurlijk mag jij met een kritisch oog kijken en een minpuntje bespreken. Dat is jouw goed recht. En ik mag er ook iets van vinden en die mening naar voren brengen.
We praten hier over een Duits model ketelwagen die door Flm is "ver-Nederlandst." Op een aantal (grote) punten klopt de wagen duidelijk niet en dat wisten we als kritische modelspoorders van tevoren, of we konden het van tevoren weten. Als je de wagen vergelijkt met foto's van de echte MBS wagen, dan zie je bijvoorbeeld dat de trap op het model aan de verkeerde kant van de vulopening staat en dat het opschrift "Pakhuismeesteren" in het echt op een bord staat dat tegen de ketel is gemonteerd, terwijl het op het model een opdruk op de ketel is. Dat zijn grote, duidelijke afwijkingen van het origineel.
Die afwijkingen kennende. begrijp ik niet dat we dan vallen over een afwijking die alleen onder een loupe zichtbaar is. Terwijl ik toch zelf best kritisch ben over de kwaliteit van mijn modellen en ik ook nog wel eens een model in de winkel laat liggen als er details niet kloppen.
En overigens vind ik het nog steeds een leuke wagen en ben ik er blij mee.
Groeten,
Ton
-
KNIP KNIP
... Op een aantal (grote) punten klopt de wagen duidelijk niet en dat wisten we als kritische modelspoorders van tevoren, of we konden het van tevoren weten. Als je de wagen vergelijkt met foto's van de echte MBS wagen, dan zie je bijvoorbeeld dat de trap op het model aan de verkeerde kant van de vulopening staat en dat het opschrift "Pakhuismeesteren" in het echt op een bord staat dat tegen de ketel is gemonteerd, terwijl het op het model een opdruk op de ketel is. Dat zijn grote, duidelijke afwijkingen van het origineel.
Die afwijkingen kennende. begrijp ik niet dat we dan vallen over een afwijking die alleen onder een loupe zichtbaar is. Terwijl ik toch zelf best kritisch ben over de kwaliteit van mijn modellen en ik ook nog wel eens een model in de winkel laat liggen als er details niet kloppen.
En overigens vind ik het nog steeds een leuke wagen en ben ik er blij mee.
Groeten,
Ton
Dan is helemaal grappig dat de echte afwijkingen worden gemist door de poststarter en een minuscul streepje op een balk welke zooooo
klein is juist word opgeblazen tot 'watergate' proportie's.
-
Goed, een laatste reactie dan maar,
Dit draadje gaat over het scheef gedrukte rastertje. Niets meer of minder. Een productiefoutje, een kleintje, pietsie klein.
Dat er een aantal andere dingen niet kloppen wist ik niet eens. Het enige dat ik wél wist is dat er eigenlijk een bord op de tank hoort te zitten waar "Pakhuismeesteren" op hoort te staan. Zie RM 260. Ik lees de nodige tijdschriften en ook ben ik regelmatig op dit forum te vinden en daardoor is het me ook duidelijk dat men blij kan zijn met een vernederlanst model. Dat staat als een paal boven water. Ik heb die "tekortkomingen" ook niet in dit draadje aan de kaak gesteld. Het uitgangspunt van dit draadje was puur de misdruk. Het zou dus ook niet aangehaald hoeven worden. Ik waardeer ieders inbreng over wat er wél en niet op de wagon staat en of het op de juiste plek staat, laat dat wel duidelijk zijn. Waar ik alleen een beetje van baal is de reactie van sommige mensen. Helaas word daar niet inhoudelijk op gereageerd, ook niet in samenhang met de door mij aangehaalde reacties op de Artitec plan E's. Maar dat zou ook off-topic zijn.
Het valt me eerlijk gezegd nog mee dat er niemand is die Fleischmann op de brandstapel zet zoals dat destijds wél met Roco gebeurde met de -uit mijn hoofd- 521.
En wat ik ook niet helemaal begrijp is dat ik "een reactie kan verwachten". Waar is dat op gebaseerd? Het raakt kant nog wal en draagt inhoudelijk helemaal niet bij aan de inhoud van dit draadje. Net als het stoorzendergrapje woehahahahahaha!!
Tot slot: blijkbaar staat de misdruk op elke wagen, mijn vraag is beantwoord. Iedereen bedankt en heren moderators: het slotje mag echt van mij.
Ger.
-
Rene:
Wie blaast hier nu wat op???? Lees mijn openingsblokje eens goed, laat dat tot je doordringen, heroverweeg, denk nog eens na en reageer dan. Er is er hier maar één die de boel opblaast en dat ben jij. Die afwijkingen waar jij het over hebt heb ik niet gemist; ik heb ze niet eens aangehaald. Dat doe jij.
Goed ik zal het voorzeggen: Er is een verschil tussen en model op "natuurgetrouwheid" te beoordelen en op productiekwaliteit. Daar zit het 'm in. Blijkbaar zie jij dat niet. En dat is jammer.
-
Ik zie niet in waarom er een slotje moet komen.
Zal wel even de veegmachine los laten.
-
Laat inderdaad maar even, kan ik stoomafblazen..... >:( >:( >:(
-
Je leert elkaar wel lekker kennen zo...
En wat ik ook niet helemaal begrijp is dat ik "een reactie kan verwachten". Waar is dat op gebaseerd?
Mwoaa, paar jaar ervaring met dit forum... ;D
-
Hallo allemaal
Wie heeft deze set ook -543701- en heeft op de ketelwagen aan de remmerhuis zijde ook een scheve revisiedatum staan? :(
En misschien sla ik nu een beetje door, maar staat er boven het raster "Ges MBG 3-97"?
Volgens mijn leverancier is dat op de hele serie het geval en heeft omruilen geen zin. (hij deed even navraag)
Nu is het minder erg als het de hele tranche betreft, maar toch...
Dus: heb je deze set, kijk eens naar de rivisiedatum en laat je bevinding hier achter.
Wel jammer dat het uitgerekend op deze wagen uit dit aller aardigste setje moet zitten... :'(
Dus wie begint erover ik niet én wie gaat er zelfs terug naar de winkel ik niet om te klagen over een scheef stukje tekst [nogmaals] zo klein dat je het niet eens ziet zonder dat je het model tegen je ogen aandrukt.
Als je het niet had gestoort had je geen bericht geplaatst hier,
had je niet terug gegaan naar de winkel,
en had je nu geen stoom hoeven afblazen.
-
René, ik stop ermee,, beste kerel. Het heeft geen zin...
-
Kan niks geks aan de eerste post ontdekken.
Ger wil liever geen scheve opdruk en wil dus weten of dat bij de hele productie zo is. Niet meer en niet minder. Hij vraagt niet of andere mensen het ook zo erg vinden. Hij zegt al helemaal nergens dat het vreemd is dat andere mensen dat niet erg vinden.
Lees het artikel over de Beels in RM eens. Het verfwerk en de opschriften zijn uitzonderlijk strak en dat komt ook omdat Ger bij dat soort dingen nu eenmaal grote zorgvuldigheid, zo niet pietluttigheid, aan de dag legt.
In ieder geval is het bij de hele productie zo Ger. Kan me er niet over opwinden. ;D
Je maakt zeker geen Beels meer? :-X
-
René, ik stop ermee,, beste kerel. Het heeft geen zin...
Is goed prettige dag ondanks de regen ;)
-
Probeer het draadje nog eens zo objectief mogelijk door te nemen Rene.
De eerste wanklank ontstaat pas hier.
mamamia waar praten we hierover..........
een scheef opdrukje wat je niet eens ziet zonder dat wagonnetje onder de microscoop te leggen, je kan ook 'te ver doorslaan' hoor zoals je eigenlijk zelf al zegt ;)
Is geen antwoord op de vraag.
Wat kan jou het schelen dat Ger dat soort dingen wel belangrijk vindt?
-
Henk,
U slaat de spijker op zijn kop. Meer zag ik er niet meer over.
Wat de Beelen betreft: ik heb nog iemand waar ik er twee voor moet (af)bouwen, dus eigenlijk een beetje wel, ja. Maar dat is off topic!! :P
Zonder gekheid: Ik heb er inmiddels enkele gebouwd, en het blijft een leuke loc om te bouwen, die ook nog eens goed rijdt. Hoezo vraagt u dat? Doe maar een PM!
Grt,
Ger.
-
Heren modelbouw perfectionisten, het lijkt mij wel toepasselijk om jullie als goed geklede mannen, doorgaans goed gefatsoeneerd een lesje ontspanning te geven.
Om te kunnen ontspannen is een juiste manier van ademhalen noodzakelijk. De beste manier is de buikademhaling. Oefen deze dagelijks, liefst meerdere malen per dag. Laat de ontspanningsoefeningen altijd voorafgaan door enkele ademhalingsoefeningen. Dit zal op de lange termijn het transferwerk ten goede komen. En een nogal emotioneel moddergooien in de toekomst beperken cq tegengaan.
Ga zo gemakkelijk mogelijk liggen.
Sluit uw ogen.
Leg uw handen op uw buik; zo kunt u goed voelen hoe uw buik op en neer gaat.
Adem in door uw buik uit te zetten. Bij sommigen van jullie is dit al het geval.
Adem uit en voel met uw handen dat uw buik weer platter wordt. (eindelijk!! En dat wel zonder te sporten!!)
Adem in en tel in gedachten (eenentwintig, twee-en-twintig, enzovoort).
Adem uit, en tel in gedachten even ver als bij het inademen.
Neem een pauze die even lang duurt als het in- of uitademen; tel in gedachten.
Begin dan weer met inademen en tellen; herhaal de oefening enige keren.
-
Ja, whatever...
-
Waar je je al niet druk over kunt maken ::) Gelukkig is het schaal 1:1 model wel altijd perfect maar niet heus dus waar maken we ons uiteindelijk druk om.
Mvg
Wim.
-
Ja, leuk! Doe ook nog maar even een duit in het zakje.
-
Geachte heren van de MBS,
Zoals u wellicht weet wordt er een schaalmodel, in de schaal 1:87, van een in uw bezit zijnde ketelwagen door een modelspoorfabrikant op de Nederlandse markt aangeboden.
De in uw bezit zijnde ketelwagen wijkt echter af van dit model. Wij vragen u dan ook beleefd doch dringend om de noodzakelijke acties te ondernemen om deze wagen in overeenstemming te brengen met het model.
Wij rekenen op uw volledige medewerking hierin.
-
Zo kan het ook, gewoon het 1:1 model aanpassen. ;D ;D ;D
Jos.