BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Modeltreinproblemen en -vragen => Topic gestart door: Eenerspoor op 20 January 2025, 17:32:45
-
Beste mede-hobbyisten,
Mijn draaischijf Fleischmann 6052 draait verkeerd om. Dat gebeurt bij handbediening met de 6910 en ook bij digitale aansturing met de TT-DEC van Littfinski.
Kan ik dit oplossen door draden te verwisselen? Welke dan, want er zitten 3 draden aan de schijf.
Mvg,
Henk
-
3 draden als een massa, links- en rechtsom? ;)
-
op de motor zitten toch maar 2 draden ? Als je googled op fleischmann 6052 schema dan vind je alle schema's die je nodig hebt
-
De derde draad is voor de ontgrendeling middels de spoel geloof ik?
Verder zit er gewoon een gelijkstroommotortje in, die zal wel verkeerdom gemonteerd/aangesloten zijn
-
3 draden als een massa, links- en rechtsom? ;)
Nope, motor en ontgrendeling hebben een gemeenschappelijke common.
Motor omdraaien in de houder is de oplossing.
Thijs
-
zit daar geen circuit in dat de motor altijd dezelfde kant op draait?
-
Henk,
Als de draden naar de draaischijf origineel zijn dan zijn er een rode, gele en een grijze die zorgen voor het draaien.
Als je de rode en de gele verwisselt dan zal de draairichting omkeren.
Kees Moerman
-
Maar dan ontgrendeld de magneet niet meer...
Thijs
-
schema wel in frans van de marklin die eigenlijk dezelfde is :
https://images.beneluxspoor.net/bnls_2025/Drehscheibe-7286-Beschreibung-678f59310c139.pdf (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2025/Drehscheibe-7286-Beschreibung-678f59310c139.pdf)
-
Inderdaad met de franse slag....... :angel:
-
Google translate
Analoge aansluiting:
Het aansluiten van de rotonde in analoge modus, zoals deze in de doos zit, is vrij eenvoudig.
Je moet drie stukken met elkaar verbinden; de besturing die is aangesloten op de printplaat van de onderlinge verbindingen en deze op zijn beurt via de platte kabel op de rotonde.
Het besturingscommando heeft 5 kabels; twee ervan, bruin en geel, moeten worden aangesloten op de stroom van de 16V analoge transformator die normaal wordt gebruikt voor verlichting of accessoires.
De overige 3 kabels die samen naar buiten komen (zwart, blauw en groen) worden op de printplaat aangesloten op de posities gemarkeerd met 1, 2 en 3, namelijk: zwarte kabel op aansluiting 1, blauwe kabel op aansluiting 2 en de groene draad op aansluiting 3
De interconnectkaart heeft ook nog 3 andere aansluitingen, gemarkeerd als B, O, O.
Aansluiting B moet worden aangesloten op "rood" overeenkomend met de digitale stroom van het spoor of op de centrale rail ("pukos").
De O-verbindingen zijn de digitale aardverbindingen of de "bruine" verbinding, rails.
Voor de analoge aansluiting zonder S88-achtercontacten moeten deze twee O-aansluitingen worden overbrugd, zoals weergegeven in de afbeelding.
Als we S88-feedbackcontacten hadden; een van deze twee aansluitingen zou worden aangesloten op de S88-module om deze te gebruiken als brugbezettingssensor.
Tenslotte sluiten we de platte kabel met het draaigat aan op de "6 pins" connector op de interconnectplaat. Deze connector kan slechts op één positie worden aangesloten.
-
Jaja, Maar dit is dus een beschrijving voor de Märklin variant. En TS heeft een Fleischmann schijf. Dus in hoeverre komt dat overeen en waar wijkt het af? Bij de Märklin moet 16V wisselstroom worden aangesloten (wat anders bij Märklin?). Ik weet toch vrij zeker dat dat bij Fleischmann niet voorkomt.
-
als men de moeite doet te googelen dan vind je zelfs hier de fleischmann bespreking ook en het is fleischmann die de draaischijf voor marklin maakt :) waardoor mss enkel de besturing verschilt maar naar motor toe zitten er toch diodes tussen bij tante M
-
Het plaatje in het document laat echter niet de oorspronkelijke toestand zijn, er zijn namelijk 4 draden te zien vanaf de printplaat.
Bij de originele schijf zijn dat er maar 3, zoals op dit forum te vinden is (met dank aan Tomasso)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Aandrijving_bovenkant.jpg)
Van https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=51491.0 (https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=51491.0)
Ik heb de schijf ooit zelf gehad, ik vermoed dat de motorrichting om te wisselen is door de zwarte en blauwe te verwisselen qua aansluiting op de print onder de brug.
Dan zou de spoel nog steeds moeten werken, er komt dan nog steeds een puls vanaf 1 van de motordraden? Maar kan dat niet meer testen, maar draadjes heb je zo weer terug gesoldeerd.
Alternatief zonder solderen is de motor omdraaien, maar daarvoor moet de hele aandrijfunit uit elkaar gehaald worden, en ook weer in elkaar gezet worden. Dat is meer werk dan 2 draadjes andersom solderen...
-
Het doet er allemaal niet toe. Als de motor de verkeerde kant op draait wissel je de motordraden om. En dat doe je hier en nergens anders:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Aandrijving_bovenkant.jpg)
-
(y)
-
Motor omdraaien in de houder is de oplossing.
Bij mij heeft het meer dan 10 jaar geduurd voordat ik doorhad dat ik met die simpele ingreep mijn oudste twee locjes in gelijke richting kon laten lopen ;D
Eerste locje was de T3 uit een Minitrix startset, 1972... mijn tweede was in hetzelfde jaar het rode dieseltje 7218 van Fleischmann... en die liep andersom.
Als kind wist je dan niet beter dan dat dat nu eenmaal zo was... niets aan te doen, gewoon ofwel het ene locje ofwel het andere locje laten rijden ;)
Later ga je je dan afvragen waarom dat ene locje de enige uitzondering blijft... tot je een keer toevallig het motortje omdraait ;D
Groet, Victor
-
Maar dan ontgrendeld de magneet niet meer...
Dat klopt, dan draait de schijf niet. Het moet dus anders.
-
(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2025/Draaischijf-aansluitingen-6790f528f0485.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2025/Draaischijf-aansluitingen-6790f528f0485.jpg)
Zo ziet het eruit in mijn draaischijf. De blauwe draden zijn links op 2 aparte koperen klemmen aangesloten. De gele en zwarte draad bedienen zo te zien de magneet.
Als ik die blauwe draden omwissel, zou de draaischijf dus de andere kant op gaan draaien? Dat kan ik dan het handigste doen op de strips die naar de sleepringen gaan, denk ik.
Mvg,
Henk
-
De blauwe draden zitten aan de spoelkant hetzelfde koperen stukje.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2025/knipje-6790f9548d41c.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2025/knipje-6790f9548d41c.jpg)
Of je bedoelt wat anders maar omwisselen zal hier niet het verschil maken
-
Heb je misschien iets aan dit aansluitschema?:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2025/Screenshot-20250122-154313-Drive-679104a531edb.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2025/Screenshot-20250122-154313-Drive-679104a531edb.jpg)
Bron: Fleischmann.de Technik-Info (https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&opi=89978449&url=https://www.fleischmann.de/uploads/Unternehmen/2/Relaunch_Website/Technik-Info_Drehscheibe-Anschluss.pdf&ved=2ahUKEwjW2MaDyYmLAxV2-wIHHT3NIFgQFnoECBoQAQ&usg=AOvVaw1RXfPIXJkKZAV70KwnSz1Z) (PDF-download)
Kijk eens goed hoe de zwarte en de (enkele) blauwe draad aangesloten zijn.
De zwarte draad heeft volgens mij twee functies:
[1] Sturing van de magneet, samen met de gele draad.
[2] Voeding van de motor, samen met de blauwe draad.
-
Als ik die laatste foto bekijk (van montanbahn)en dan dat schema,dan moeten zowiezo die 2 blauwe draden niet aan 1 kant(op beeld links) bij elkaar gesoldeerd zitten.
1 v/d 2 zal naar de aansluiting bovenin moeten ,de foto(van eenerspoor) laat namelijk 2 locaties zien die exact hetzelfde eruit zien.
Op de onderste zitten nu 2 blauwe draden samen gesoldeerd,de bovenste locatie zit niks op ,qua draad,dat klopt dus niet.
-
Die 2 blauwe draden zitten linksonder op 2 verschillende koperen klemmen gesoldeerd.
In het schema van Fleischmann Technik-Info zie ik dat de blauwe en zwarte draad op ontstoorspoelen zijn aangesloten en die zitten niet in mijn draaischijf.
Mvg,
Henk
-
Alstie verkeerdom draait, is de motor 180 gedraaid gemonteerd.'
AJB niets aan de bedrading veranderen, daar zit namelijk ook de spoel aan. als je de bedrading omkeert, gaat ook de spoel niet meer aan.
Grtzz,
Karst
-
Bedoel je draden van motor los solderen, motor 180 graden draaien en draden vast solderen?
Als dat zo is, bereik ik toch hetzelfde door de 2 blauwe draden linksonder om te wisselen? De aansturing van de magneet verandert daardoor niet.
Mvg,
Henk
-
Nee, hij bedoelt de motor 180 draaien en de draden allemaal laten zitten. Als de plus van de motor ook de magneet bekrachtigt krijg je anders inderdaad gekke dingen
-
Werd in #4 reeds gemeld…
-
Ik zie het! Zo gaat het vaak: de eerst met de oplossing is een stille stem in het gekrakeel. Hopelijk is het nu opgelost
-
De motorunit is niet meer origineel, als eerder gemeld. Dat zorgt voor de verwarring. Niet wat jij noemt "het gekrakeel" want reageerders proberen te helpen met de beste bedoelingen.
-
Heel benieuwd waar ik dat laatste precies bestrijd....
Tsja, als het niet meer origineel is (overheen gelezen) dan verwacht ik dat schema's en handleidingen ook niet echt helpen
-
(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2025/knipje-6790f9548d41c.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2025/knipje-6790f9548d41c.jpg)
Ongetwijfeld is de enige juiste oplossing de motor draaien. Met de ombouw van de mijne met een SB setje ging dat uiteraard ook eerst fout. Wat mij echter verbaast (of het is een onduidelijke foto, en dus vergrootte uitsnede hieruit) waarom de blauwe draden (1 had dus volgens de tekening van Fleischman zwart moeten zijn) er ogenschijnlijk één klont soldeer met 2 draden zit. Is dit daadwerkelijk op gescheiden?
-
Lijkt me een vertekend beeld, als de motor wel draait zullen ze toch ieder op een lipje moeten zitten
Het zijn twee lipjes die normaal gesproken vlak boven elkaar zitten, met een ontstoorcondensator er tussen (die hier ontbreekt)
-
Er zijn inderdaad 2 koperen lipjes, zie mijn post van 22 januari 2025, 14:45:24. En er zit ook een zwarte draad, zie de eerdere foto.
De condensator ontbreekt, evenals de 2 smoorspoeltjes. Ik heb de schijf 2e-hands gekocht en blijkbaar heeft de vorige eigenaar er het een en ander aan veranderd.
Ik zie alleen niet in hoe het omkeren van de motor over 180 graden de draairichting van de schijf gaat veranderen. Die motor blijft in dezelfde richting draaien, lijkt mij en die moet toch andersom gaan draaien?
Mvg,
Henk
-
Heeft iemand al laten zien hoe de motor is aangesloten? Als die stroom krijgt via twee contactlipjes, dan wordt de polariteit vanzelf gewisseld als je de motor andersom legt.
-
.
Ik zie alleen niet in hoe het omkeren van de motor over 180 graden de draairichting van de schijf gaat veranderen. Die motor blijft in dezelfde richting draaien, lijkt mij en die moet toch andersom gaan draaien?
Precies. Hang de klok op de kop en hij geeft gewoon de juiste tijd aan. Hij draait nog steeds met de klok mee.
-
Ja, maar hang hem achterstevoren en hij loopt achteruit en das ook een 180 graden draai.
Enfin, ik hoop dat iemand dit uitvogelt.
-
Er zijn inderdaad 2 koperen lipjes, zie mijn post van 22 januari 2025, 14:45:24. En er zit ook een zwarte draad, zie de eerdere foto.
De condensator ontbreekt, evenals de 2 smoorspoeltjes. Ik heb de schijf 2e-hands gekocht en blijkbaar heeft de vorige eigenaar er het een en ander aan veranderd.
Ik zie alleen niet in hoe het omkeren van de motor over 180 graden de draairichting van de schijf gaat veranderen. Die motor blijft in dezelfde richting draaien, lijkt mij en die moet toch andersom gaan draaien?
Mvg,
Henk
Laatste poging….
Door het omdraaien van de motor wisselt de polariteit en gaat deze dus de juiste richting opdraaien.
Zou zeggen probeer het eens!
Thijs
-
er zit een DC motortje in en daar bepaal je dus met polariteit welke richting de motor draait.Hoe zou anders de schijf in 2 richtingen kunnen draaien als je niet ompoolt ?
-
Dat is allemaal wel duidelijk over die polariteit, maar het advies is halfbakken.
Als de motor stroom krijgt vanuit 2 vaste koper strips -> motor omdraaien (op de kop leggen)
Als de motor stroom krijgt vanuit 2 draden -> draden verwisselen, maar motor laten zitten. Anders gaat het dubbelop en per saldo gebeurd er dan niets.
Motor 180 graden is natuurlijk onzin omdat de as er maar aan 1 kant uitkomt. En als er al aan beide kanten een as uitkomt en de motor is symmetrisch dan zit de bedrading nog steeds aan 1 kant en moet voor de meest korte aansluiting gekozen worden.
Meer is het niet.
-
180⁰ draaien kan ook om de lengteas :)
En dan klopt het verhaal met de contactlippen en de omkering van de draairichting weer.
-
bedrading motor zit een contact aan elke zijde van de motor en draden verwisselen gaat niet omdat er een gemeenschappelijke is voor de ontgrendelspoel en de motor. Simpelste is gewoon aansluiten zoals in de schema's en de verprutste versie draden weghalen.Al het gezever rond de motor is nutteloos als je de foto's bekijkt zie je genoeg
-
Als je de draaischijf aansluit zoals in de schema's, maar de motor zit verkeerdom, dan draait de schijf nog steeds de verkeerde kant op.
Als de spoel nu correct ontgrendelt dan moet je vooral niet aan de aansluitdraden gaan manipuleren
-
Dat hoeft ook niet, de spoel is apart aangesloten via geel en zwart. De beide blauwe draden voeden de motor.
-
Inderdaad, het lijkt erop dat er een extra blauwe draad is toegevoegd om de motor niet meer gemeenschappelijk met de spoel aan te sluiten.
Ik zou dan eerst proberen de blauwe draden om te draaien, is toch zo gepiept en dan weet je of het helpt.
Stephan.
-
Ik heb de blauwe draden omgewisseld op de contactstrips van de sleepringen. De zwarte en de gele draad heb ik laten zitten.
De brug van de schijf draait nu de goede kant op. (y) :laugh:
Mvg,
Henk
-
(y) (y)
-
(y)
Goed punt van het zwarte draadje :-[
-
Ik zie alleen niet in hoe het omkeren van de motor over 180 graden de draairichting van de schijf gaat veranderen. Die motor blijft in dezelfde richting draaien, lijkt mij en die moet toch andersom gaan draaien?
Tja... dan houdt het op ;) ( is namelijk basale elektrotechniek voor gelijkstroom motoren ::) )
Grtzz,
Karst
-
Dat is iets te kort door de bocht Karst. Voor een leek is het heel simpel. er zitten twee draadjes aan een motor en of je dat ding er nu recht in legt of op zijn kop, die draadjes blijven hetzelfde en het motortje draait dezelfde kant op. Jij weet dat dat motortje tegen contact platen aan ligt waardoor bij het draaien de polariteit ook wordt gewisseld. Dat moet je een leek eerst vertellen, die weet dat namelijk niet.
-
Kijk, dat laatste vermoedde ik al de hele tijd, maar is nog niet eerder zo duidelijk uitgesproken.