BeneluxSpoor.net forum
Wat zijn we aan het bouwen? => Baanplannen => Topic gestart door: nscargo op 28 August 2006, 16:35:17
-
http://img.photobucket.com/albums/v722/NSCargo/BaanplanOpsolder.jpg
Dit is het definitieve ontwerp van project Opsolder. het is een dubbelspoorsbaan waarvan het rode gedeelte een schaduwstation is en dus niet zichtbaar.De rails is van Piko A gleis. dat houd in dat het puntstuk van de wissels niet gepolariseerd kunnen worden maar na een vraag hier op deze site zal dat geen problemen opleveren. Zelfs een sik kan met lage snelheid over een wissel kunnen rijden.De wissels worden aangedreven door Conrad wisselaandrijvingen. De treinen zullen zowel links als rechtsom rijden,natuurlijk niet op hetzelfde spoor :o
Later zal nog een klein station in het groene gedeelte rechtsonder geplaatst worden. Dat zal een kopstation worden waar de groene plan V, de Hondekop en een Mat '46 zullen aankomen en vertrekken.De andere treinen zoals een IRM, koploper en een 8 delige Piko ICE zullen in het schaduwstation aankomen en vertrekken. De ICE kan op het eerste opstelspoor in het schaduwstaion en op de beide opstelsporen in het zichtbare gedeelte gestalt worden, de sporen zijn daar lang genoeg.
Ik zou graag willen weten wat jullie er van vinden.
Harm
-
Sjocht dr goed úút hjer!!
Greetz:Menno
-
Harm,
Overall ziet het er goed uit, maar één ding sprong direct in het oog: treinen die tegen de klok in rijden (bij rechtsrijdend verkeer) kunnen slechts van twee sporen in het schaduwstation gebruik maken, namelijk de "hoofd-"sporen voor zover je daarvan kunt spreken. Met de klok mee zijn dat er vier (het "hoofdspoor" in de betreffende richting en de drie "passeersporen"). Ik zou dan ook voorstellen om de overloopwissels aan de linkerzijde van het schaduwstation te verplaatsen naar voorbij het wissel waar de "passeersporen" op de hoofdlijn aantakken, desnoods om de hoek.
Wesley
-
Wesley
Je bedoelt van die meegebogen wissels?
Ik kan die ene wissel linksboven niet verder naar links verplaatsen omdat het achterste opstelspoor dan niet uitkomt.
Ik moet rekening houden met die zwarte blokjes. dat zijn dakbalken en die kan ik niet weghalen.
inderdaad zouden die meegebogen wissels iets kunnen doen maar ik weet niet of ze passen. De binnenste straal is R2 en de buitenste straal is R3
Harm
-
Ik heb even gepast of ik de wissels linksboven ook in hun geheel kon verplaatsen naar links om de hoek, maar dat paste niet :-[
Inderdaad kan een trein op het buitenste spoor die tegen de klok inrijd niet op de opstelsporen in het schaduwstation komen :'(
Dat is een probleem. Weet iemand een oplossing?
Dat van die gebogen wissels weet ik niet of die ook van r2 naar r3 gaan.
Harm
-
Engels wissel een optie? Zie ASCII-art ;D:
____________
____\_______
\______
i.p.v.
____________
____\_______
\__
Scheelt bij definitie wat ruimte... zou het ook genoeg zijn?
-
Het zou inderdaad een oplossing zijn, maar ik houd niet zo van die wissels. Ze veroorzaken nogal wat storingen. Daar moet ik nog eens rustig over nadenken. Wat ook een optie kan zijn is dat de buitenste baan tegen de klok in en de binnenste baan met de klok mee gereden wordt. Dan kan je wel overal komen. Wordt dat in nederland ook niet zo gereden?
Alleen kom je dan van de buitenste baan op de binnenbaan terecht en kan je pas aan het einde van de paradebaan weer terug.Dus zo geweldig is mijn oplossing ook weer niet >:(
Harm
-
Is een baan op 2 niveaus een goed idee???
Op het bovenste niveau het station en het niveau er onder het schaduwstation.
mvg,
Matthijs
-
Hallo Matthijs.
Ik heb daar wel aan gedacht maar het past helaas niet. Onder de baan liggen nogal wat dingen opgeslagen. Welliswaar heb ik dat zo gedaan dat ik wel overal bij kan, maar ruimte om een tweede niveau te maken is er helaas niet.
Ik ben bang dat alleen die engelse wissel een oplossing is. Jammer want die wilde ik eigenlijk niet gebruiken vanwege storinggevoeligheid.
Dus als iemand anders nog iets weet of op en aanmerkingen heeft?
Harm
-
Heeft Piko A gleis geen kruisingen?
Want die zouden wel eens waar minder rijmogelijkheden hebben maar ook minder storingsgevoelig zijn!
Met vriendelijke groet,
Mark
-
Wat ook een optie kan zijn is dat de buitenste baan tegen de klok in en de binnenste baan met de klok mee gereden wordt. Dan kan je wel overal komen. Wordt dat in nederland ook niet zo gereden?
In Nederland wordt inderdaad ook rechts gereden. Binnenkomen is ook niet het probleem, maar...
Alleen kom je dan van de buitenste baan op de binnenbaan terecht en kan je pas aan het einde van de paradebaan weer terug.Dus zo geweldig is mijn oplossing ook weer niet >:(
... uitrijden wel ;)
Dit misschien een oploskoffie? ;D (Te klein? Klik hier (http://img142.imageshack.us/img142/8448/baanplanopsolderse1.jpg))
(http://img142.imageshack.us/img142/8448/baanplanopsolderse1.jpg)
Enige nadeel: van rijrichting wisselen kan alleen in het station, niet in het schaduwstation.
-
Harm,
ik weet dat het in H0 moeilijk is om een goed sporenplan te maken op zo'n formaat "tafel".
Echter valt het me op dat het straks langs de randen is. Iets wat ik jammer vind.
mvg,
Sander
-
Ik heb nergens maten zien staan .Of zie ik er overheen????
-
Inside information Richard ;D ;)
Ik ken sommige personen kwa voorkeur en weet door het vele reageren hier van een aantal personen of ze H0, N of een andere schaal rijden.
Vandaar dat ik nu kan aangeven dat het H0 is.
mvg,
Sander
-
Oeps, ja dat had ik er bij moeten vermelden. Het is inderdaad in H0 zoals Sander al aangaf, waarvoor mijn dank ;D.
De baan ligt "in het echt"iets verder van de rand, maar het schaduwstation ligt tegen de wand aan, evenals de rechterbocht. Ook de paradebaan ligt vanaf links bekeken nog ongeveer een meter tegen de wand. Alleen de laatste 4 meter van het paradevak is vrij. Als ik te veel ruimte zou laten tussen de wanden en het spoor dan zou ik daar een loze ruimte krijgen waar ik niets mee kan. Om je een idee te geven. Het buitenste spoor van het schaduwstation ligt 8 cm van de wand, het paradevak ligt 7,5 cm van de rand en de rechterbocht ligt 10 cm van de wand af.Omdat ik het midden van de baan open heb gemaakt kan ik overal goed bij.
Nog wat maten, de tafel is 5.05 meter lang, op het smalle gedeelte 140 breed, en op het bredere gedeelte 2, 05 meter.
Harm
-
Wesley
bedankt voor je verandering in het baanplan, maar nu kan ik helemaal niet meer van het ene spoor op het andere komen.
Ik ga dit weekend nog eens gezellig liggen puzzelen en wellicht ergens een kruising plaatsen om het uitrijdprobleem op te lossen. Ideeën blijven echter zeer welkom.
Harm
-
Harm,
waarom bouw je er geen groot schaduwstation onder?
Je kan dan namelijk ook je vrij rechthoekige baanplan wat meer geslingerd door de ruimte/over de plaat laten lopen.
Geeft mijns inziens een mooier idee voor een modelbaan.
Om de ruimte hoef je het niet te laten, die heb je genoeg.
mvg,
Sander
-
Is een baan op 2 niveaus een goed idee???
Op het bovenste niveau het station en het niveau er onder het schaduwstation.
...
...het past helaas niet. Onder de baan liggen nogal wat dingen opgeslagen....maar ruimte om een tweede niveau te maken is er helaas niet....
Helaas Sander...
-
Overheen gelezen excuses.
Toch ben ik van mening dat als je niet naar beneden kan je dan maar verdieping erbij op moet maken.
zo...heb ik me er toch nog een beetje uitge***d. ;D
mvg,
Sander
-
Wesley
bedankt voor je verandering in het baanplan, maar nu kan ik helemaal niet meer van het ene spoor op het andere komen.
Precies, dat was het nadeel dat ik aangaf ;).
-
Geeft niet sander ;D.
Ik ben al lang blij dat jullie met me mee denken.
Een slinger in de baan maken heb ik al eens gehad bij mijn vorige baan, maar ik vond het niet mooi.
Maar bij deze nieuwe baan blijft alleen het blauwe gedeelte zichtbaar. Het rode gedeelte is het schaduwstation.
De bedoeling is dat je de treinen niet aan de achterzijde kan zien en dat er telkens een andere trein tevoorschijn komt dan die net de tunnel is ingereden. Op het paradevlak zie je dus de treinen voorbij rijden.
In de hoek rechtsonder komt een klein kopstation en/of een klein rangeergedeelte. Daar is dus straks ook wat te doen.
En over de rest van de baan komt een groot "deksel".
Daar bouw ik mn stad op.
Ik heb nog een vaag plannetje om op die "deksel"ook een enkel pendel spoortje te maken waar twee treinen gewoon heen en weer rijden, en achter een gebouw verdwijnen om na een ingestelde tijd weer tevoorschijn te komen ( om en om) Dat moet dan de museumlijn zijn. Die treinen blijven dan gewoon boven rijden en zijn ook niet digitaal.
In die baan kan ik wel een slinger maken.
Maar zoals al gezegd, dat is nog heel vaag want ik wil op die deksel ook het Faller carsystem plaatsen waardoor de auto's door de stad rijden.
Planne genoeg en redelijk veel tijd, maar het moet ook allemaal gefinancierd worden. Gelukkig hoeft het allemaal niet dit jaar af (en de eerstvolgende jaren ook niet)
Harm