BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: GerardH op 30 April 2024, 13:47:11
-
na de update van de z21 app kan de YD 7001 NIET meer bedient worden , of je moet
voor 19,99 een full version kopen .
betreft versie 1.4.9 van 29-4-2024
-
Dus als je de app al hebt geinstalleerd en je telefoon besluit voor jou om die te updaten dan ben je het haasje? Ik heb mijn phone noch wlan maus ooit werkend kunnen krijgen op mijn DR5000, dat ding spoort helaas niet en ga hem niet updaten.
Volgens mij kan je engine driver throttle gebruiken voor een YD7001.
Ik lees ook in de app, dat je hem wel gratis kan blijven gebruiken voor Roco's eigen z/Z21s. Ze doen dit specifiek voor 3rd party centrales.
Mvg,
Bas
-
na de update van de z21 app kan de YD 7001 NIET meer bedient worden , of je moet
voor 19,99 een full version kopen .
betreft versie 1.4.9 van 29-4-2024
Incorrecte/onvolledige info !!
De App laat nog steeds bediening toe. Echter kan er alleen nog maar gereden worden met de eerste active Loc uit de Loc-Lijst.
Meerdere locs bedienen gaat dus wel, je moet dan alleen een andere loc uit de lijst actief maken.
Groet,
Karst
-
Geldt dat ook voor de Z21 i.t.t. de z21?
Ik gebruik deze zonder extra centrale YD7001. Wat is daarvan de toegevoegde waarde?
-
Wat is dan het verschil met de huidige app?
Groeten,
Rogier
-
ik kan alleen de eerste loc selecteren, rest kom ik niet meer bij 😡
(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/IMG-6225-6631004617a8b.png) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/IMG-6225-6631004617a8b.png)
-
ik kan alleen de eerste loc selecteren, rest kom ik niet meer bij 😡
lezen:
...Echter kan er alleen nog maar gereden worden met de eerste active Loc uit de Loc-Lijst.
Meerdere locs bedienen gaat dus wel, je moet dan alleen een andere loc uit de lijst actief maken....
Alleen... 20 Euro voor zo'n fraai stukje software vind ik echt een koopje.... Zoiets (laten) ontwikkelen kost al snel richting een ton of twee... :-X
-
ook is de eventuele aankoop aan een account gekoppeld , dus als je 2 apple ipads hebt met verschillende accounts ben je 2x de klos
-
Karst, ik kom niet meer in de lijst , ik kan niet een andere loc selecteren , ieder keer komt het scherm weer
-
Zoiets (laten) ontwikkelen kost al snel richting een ton of twee... :-X
Je bent al begonnen Karst ;D de YaMoRC App, nooit meer geklooi met Apps van anderen, nu voor €9,99 (y)
-
Meerdere locs bedienen gaat dus wel, je moet dan alleen een andere loc uit de lijst actief maken.
Ik heb ook even gekeken in de app, maar het is wel erg omslachtig werken. Ff snel van lok wisselen doe je zo niet meer. Dus technisch: ja het kan, maar praktisch: eigenlijk niet echt meer :-X.
Dus het wordt of dokken of overstappen naar 'engine driver throttle'. Zijn er nog meer gratis en doch degelijke apps die met de YD7001 werken?
Mvg,
Bas
-
Begrijp ik het goed dat wanneer je de hele bende alleen met Roco aanstuurt alles ok is?
-
Typische trucs. ;D Mijn printer moet ik ook niet updaten dan accepteert het apparaat geen aftermarket toner meer.
-
Heb misschien nog wel even tijd om het vanavond uit te proberen Huup (heb Z21 + Z21 booster voor de aansturing).
-
Mmm…. ben al mijn in de z21 app kwijt na de update ???
-
ben al mijn..... ? mijn wat?
Wat ben je nu precies kwijt? Je zou toch mogen verwachten, gezien de melding, dat de app met Roco spul wel gewoon blijft werken.
Of ze hebben de check te streng gemaakt?
-
Te snel maar stond tussendoor het eten te maken….. ben mijn instellingen kwijt ( loc adressen) na de update.
Maar bedenk me net dat ze op deze iPad mischien niet ingesteld stonden… zo even op de andere iPad kijken 🫣
-
Opzich geen gekke prijs, ik snap wel dat ze dat doen, er zijn een aantal centrales die dat ondersteunen en die liften mooi mee op het werk van Roco. Ze willen ook een stukje van die taart, niet onredelijk.
Ik vraag me wel af hoe ze het detecteren, het Z21 protocol is open en dus makkelijk te emuleren. Misschien hebben ze een undocumented command toegevoegd om het te testen, al heeft de Z21 dan ook een firmware update nodig. Met WireShark moet wel te achterhalen zijn wat er precies allemaal opgevraagd wordt. In Traintastic heb ik ook Z21 emulatie voor WLanMaus en Z21app, die zal ook wel niet door de controle komen.
-
Ik vraag me wel af hoe ze het detecteren, het Z21 protocol is open en dus makkelijk te emuleren.
Ja, ik ook ;)
Misschien hebben ze een undocumented command toegevoegd om het te testen, al heeft de Z21 dan ook een firmware update nodig.
Nope... :P
Met WireShark moet wel te achterhalen zijn wat er precies allemaal opgevraagd wordt.
:-X :-X :-X
In Traintastic heb ik ook Z21 emulatie voor WLanMaus en Z21app, die zal ook wel niet door de controle komen.
Hangt er van af. Graag een PB daarvoor ;)
Grtzz,
Karst
-
We geven honderden euros uit aan locs, tientallen euros aan kitjes, kunnen niet gelukkig worden zonder een zak sculptamold en kunnen alleen gras strooien als we een Grassmaster Turbo GTI bezitten. Om van alle andere onmisbare hebbedingetjes maar te zwijgen.
Maar 2 tientjes voor een App en de wereld is te klein. Raar hoor.
Albert
-
Ik ben geheel onbekend met deze problematiek. :angel:
-
@Albert.
De problematiek is dat het gratis was.
Mensen geld vragen voor iets dat gratis was is psychologisch een grotere stap dan een prijsverhoging op iets dat niet gratis was.
De stap van 0 naar 5 euro is groter dan van 5 naar 10.
Daarom kiezen sommige bedrijven er ook voor om soms ietys voor een belachelijk laag bedrag te verkopen in plaats van gratis weggeven. Dat geeft ze de mogelijkheid om er later meer voor te vragen.
-
Wat ook wel een factor is. Als jij dagelijks met die app rijdt, is het gewoon vet irritant als je van de een op de andere dag een bericht voor je neus krijgt die zegt dat je app niet meer werkt totdat je €20 lapt.
Denk je in alle rust even lekker treintje te rijden, moet je eerst ff een rekening betalen :o
Bas
-
Voor mij is het nog niet duidelijk. Wordt er geld gevraagd om de app compatible te houden met aanstuurproducten van andere aanbieders dan Roco?
-
ja, als je rijdt met z21 heb je geen problemen, maar iets anders dat kan geld kosten. Ik ben benieuwd of iTrain nu ook problemen gaat geven.
-
Dit is een leuke diskussie met een aantal interessante punten.
Laten we even wel wezen, De software is van Roco en zijn hebben het recht om er mee te doen wat ze willen. Zij hebben de investering gedaan om het te maken en hebben het eerst gratis ter beschiking gesteld.
Schijnbaar zijn ze er bij Roco achter gekomen dat er concurrenten van hun product (z21 centrale) ook gebruik maken van de handige app die bedoeld was voor hun z21 centralen (=verkooppunt). Dat geeft dus omzetverlies. Zoals Karst al aangaf is €20 voor een app die je elke dag gebruikt (volgens Bert) zeer schappelijk.
Je kunt ook de bal neerleggen bij de producenten van de concurrerende centrales waarom zij geen "gratis" app hebben gemaakt.
Het aanhalen van Wireshark vind ik opmerkelijk. Dat is een tool voor het monitoren van netwerkverkeer. In dit geval wordt het gebruikt om de beveiliging van Roco te kraken. Ik twijfel eraan of dat wettelijk mag (hint,hint).
Ik kan me niet voorstellen dat een producent zijn naam te grabbel gooit door dit soort praktijken uit te voeren.
Let wel, het gebruik van software die niet voldoet aan de gebruiksvoorwaarden is illegaal. Er is geen verschil tussen dit en het stelen van een z21 centrale uit een winkel.
Een verandering die opgelost kan worden door €20, is in mijn ogen geen probleem.
mvg spock
-
(y)
-
Hoi,
Op het Duitse Stummis is het officieele Roco Standpunt geplaatst:
Hab gerade Antwort auf meine Anfrage zum Thema von Roco-Support bekommen:
1. Welche Fremdzentralen wird die Nutzung offiziell unterstützt? Aktuell sind hierzu keinerlei Informationen (Positiv/Negativliste) zu finden, somit sind auch Selbstbauprojekte wie die z21pg nicht ausgenommen.
• Antwort: Es werden derzeit ausnahmslos keine Fremdzentralen unterstützt. Wenn anhand der Identifizierung keine Zentrale der Z21-Produktfamilie erkannt wird, dann wird das angeschlossene Gerät als Fremdzentrale eingestuft und die uneingeschränkte Nutzung unser Z21 App ist gebührenpflichtig.
2. Wie sehen die Supportwege aus?
• Antwort: Es wird kein Support für Fremdprodukte gegeben, die mit unserer Z21 App betrieben werden. Unsere Z21 App wurde ausschließlich für unsere eigenen Produkte entwickelt.
3. Wo kann man die konkreten Lizenzbedingungen zur Z21-App einsehen?
• Antwort: Grundsätzlich gilt: Wer bei uns eine Zentrale der Z21-Produktfamilie erwirbt, der kann nach wie vor die Z21 App lizenz- und gebührenfrei uneingeschränkt verwenden.
Wie das ganze juristisch zu bewerten ist (Kostenpflichtige Nutzung mit Fremdzentralen ohne das solche unterstützt werden -> Geld für eine Leistung die es offiziell gar nicht gibt, "Es werden derzeit ausnahmslos keine Fremdzentralen unterstützt") sollten mal Fachleute klären..
Door DEEPL vertaald:
Ik heb zojuist antwoord gekregen van Roco support op mijn vraag over dit onderwerp:
1. welke centrales van derden worden officieel ondersteund voor gebruik? Er is momenteel geen informatie over (positieve/negatieve lijst), dus zelfbouwprojecten zoals de z21pg zijn niet uitgesloten.
- Antwoord: Momenteel worden er zonder uitzondering geen bedieningspanelen van derden ondersteund. Als er geen bedieningspaneel van de Z21 productfamilie wordt herkend door de identificatie, wordt het aangesloten apparaat geclassificeerd als een bedieningspaneel van derden en is het onbeperkte gebruik van onze Z21 app onderworpen aan een vergoeding.
2. wat zijn de ondersteuningskanalen?
- Antwoord: Er wordt geen ondersteuning geboden voor producten van derden die worden bediend met onze Z21 app. Onze Z21 app is uitsluitend ontwikkeld voor onze eigen producten.
3. waar kan ik de specifieke licentievoorwaarden voor de Z21 app bekijken?
- Antwoord: In principe kan iedereen die een controlepaneel van ons koopt uit de Z21 productfamilie de Z21 app gebruiken zonder licentiekosten en beperkingen.
Hoe het geheel juridisch moet worden beoordeeld (betaald gebruik met controlepanelen van derden zonder dat deze worden ondersteund -> geld voor een dienst die officieel niet bestaat, "Er worden momenteel geen controlepanelen van derden ondersteund zonder uitzondering") moet door deskundigen worden opgehelderd.
Hier na te lezen: https://www.stummiforum.de/t224781f7-Z-App-jetzt-mit-kostenpflichtiger-Freischaltung-fuer-Fremdzentralen-4.html#msg2678275
Grtzz,
Karst, die er het zijne ervan denkt.... ::)
-
Och, als je een bus lucht koopt....
Vreemd vind ik dat het met terugwerkende kracht gebeurt. Zo heb je t spul niet aangeschaft.
Maar dat is iets voor juristen om te bekijken.
-
... dat ding spoort helaas niet en ga hem niet updaten.
Mvg,
Bas
Dit is wel essentieel voor onze hobby. ;D
-
Och, als je een bus lucht koopt....
Vreemd vind ik dat het met terugwerkende kracht gebeurt. Zo heb je t spul niet aangeschaft.
Maar dat is iets voor juristen om te bekijken.
Als jij het spul aangeschaft hebt is er toch ook geen probleem?
Want dan heb je een z21 aangeschaft, en zit bij die prijs in ook de kosten voor de app.
Als jij die app dan gebruikt voor producten van een ander dan heb je helemaal niets aangescharft. Dus ook geen recht om dat te gebruiken.
Beetje jammer van de ontwikkelaars dat ze dit niet direct zagen aankomen en vanaf versie 1 die check er ingebouwd hebben.
Maar ja, ervaring leert dat je als programmeur meestal niet uitgaat van het slechte van je gebruikers, en hier achteraf pas mee geconfronteerd word.
Dus wel heel begrijpelijk dat ze dit nu achteraf als nog doen.
Fout moet je meer zoeken bij de fabrikanten van die andere centrales. Hebben die met Roco overleg gehad dat hun centrale ook via de app bediend kon en mocht worden? Of hebben ze dat stilzwijgend aangenomen?
En hebben die dus eigenlijk een leugen verkondigd door aan te geven richting hun klanten dat die app wel gebruikt kan worden. Zonder afspraken, en dus zonder enige garantie dat het blijft werken.
(PS, heb niet voor al die fabrikanten gekeken wat ze gecommuniceerd hebben. Dus bestaat natuurlijk een kans dat ze het heel netjes hebben aangegeven dat deze werking niet ondersteund is of niet gegarandeerd kan worden )
Misschien moeten die fabrikanten nu met Roco om de tafel gaan zitten en een deel van hun winst aan roco overdragen zodat Roco ook die centrales weer kan ondersteunen. Dan kunnen er ook afspraken gemaakt worden over de te gebruiken protocollen zodat ook garantie kan worden gegeven dat het blijft werken. En dan maken die fabrikanten zich ook sterk voor hun klanten kring. En plaats van naar Roco te wijzen omdat ze hun eigen producten beschermen.
Groet,
Roelco
-
.....geen recht om dat te gebruiken.
......het slechte van je gebruikers.......,
......een leugen verkondigd.....
Maak het nou niet gekker Roelco.....
-
Beetje jammer van de ontwikkelaars dat ze dit niet direct zagen aankomen en vanaf versie 1 die check er ingebouwd hebben.
Roco heeft zelf hun eigen LAN protocol online (https://www.google.com/search?q=Z21+LAN+Protocol%0D%0ASpecification&client=firefox-b-d&sca_esv=5f0b2fde22dc3a3d&sxsrf=ADLYWIJMm7uU_iOW0_eFlQ3xMCwx6SOB4g%3A1714995257967&ei=OcA4ZsHMOvLji-gPyaae-AU&ved=0ahUKEwiBzZGZ9_iFAxXy8QIHHUmTB18Q4dUDCBA&uact=5&oq=Z21+LAN+Protocol%0D%0ASpecification&gs_lp=Egxnd3Mtd2l6LXNlcnAiHloyMSBMQU4gUHJvdG9jb2wKU3BlY2lmaWNhdGlvbjIKEAAYsAMY1gQYRzIKEAAYsAMY1gQYRzIKEAAYsAMY1gQYRzIKEAAYsAMY1gQYRzIKEAAYsAMY1gQYRzIKEAAYsAMY1gQYR0jqCFDGA1jGA3ABeACQAQCYAT2gAT2qAQExuAEDyAEA-AEC-AEBmAIBoAIHmAMAiAYBkAYGkgcBMaAHogM&sclient=gws-wiz-serp) gezet.
Fout moet je meer zoeken bij de fabrikanten van die andere centrales.
Dus dat de makers van iTrain, rocrail, digikeijs, yamorc en wat nog meer... ondersteuning voor die app hebben ingebouwd, zitten zij fout?
Weet jij hoeveel meer WLAN mausen er verkocht zijn door Roco omdat iedereen hun protocol heeft ingebakken? Ik heb er voor onze MSV drie gekocht om via iTrain Marklin central station 3s mee te bedienen. En dat dankzij Roco en dankzij mr Berkhout.
Misschien moeten die fabrikanten nu met Roco om de tafel gaan zitten en een deel van hun winst aan roco overdragen zodat Roco ook die centrales weer kan ondersteunen.
Dus omdat Roco een bepaalde keuze maakt, moeten andere fabrikanten maar lijden? En dat zodat jij die €20,- niet meer hoef te lappen?
En hebben die dus eigenlijk een leugen verkondigd door aan te geven richting hun klanten dat die app wel gebruikt kan worden.
Hoezo een leugen???, Die app werkt toch nog steeds met z/Z21s? De app was gratis, ben je een klant als je een gratis app installeert? Je kan ook een gegeven paard niet in de bek kijken en ook niet raar opkijken als je volgende paard niet meer gratis is. Roco gaf gratis paard weg en nu kost paard geld, so be it.
Is je treinbaan al af?
Bas
-
Hoi Roelco,
Vaak ben ik het met je eens, maar hier:
Fout moet je meer zoeken bij de fabrikanten van die andere centrales. Hebben die met Roco overleg gehad dat hun centrale ook via de app bediend kon en mocht worden? Of hebben ze dat stilzwijgend aangenomen?
En hebben die dus eigenlijk een leugen verkondigd door aan te geven richting hun klanten dat die app wel gebruikt kan worden. Zonder afspraken, en dus zonder enige garantie dat het blijft werken.
... sla je de plank naar mijn mening volledig mis. :'(
Roco heeft destijds het Z21 protocol volledig open gepubliceerd ( en doet dat nog steeds ), zonder de beperking te noemen, dat het protocol niet door een 3e partij als server geimplementeerd zou mogen worden.
Dit heeft ESU b.v. dus wel gedaan. Dat staat expliciet in de protocol dokumenten !
Sterker, ik heb destijds het protocol geimplementeerd op veler verzoek vanuit de klantenkring, die graag de WLANmaus wilden gebruiken met de DR5000. Dit heeft Roco beslist geen windeieren gelegd.
Ze hebben, in ieder geval in Nederland, een veelvoud aan WLANmuasen verkocht als dat dat het geval geweest zou zijn, zonder dat de DR5000 het Z21 protocol zou kunnen spreken.
Van de Z21 App was in eerste instantie nog helemaal geen sprake... Het gebruik daarvan heeft pas later een grote vlucht genomen. Initiatief: De gebruiker, niet de fabrikant ! Ook niet bij YaMoRC. We vermelden slechts enkel en alleen dat de centrales het Z21 protocol ondersteunen. En iemand van liegen beschuldigen is natuurlijk niet netjes :(
Misschien moeten die fabrikanten nu met Roco om de tafel gaan zitten en een deel van hun winst aan roco overdragen zodat Roco ook die centrales weer kan ondersteunen. Dan kunnen er ook afspraken gemaakt worden over de te gebruiken protocollen zodat ook garantie kan worden gegeven dat het blijft werken. En dan maken die fabrikanten zich ook sterk voor hun klanten kring. En plaats van naar Roco te wijzen omdat ze hun eigen producten beschermen.
Roco geeft aan in haar antwoord, dat dat niet de boedoeling is: Exclusief worden Roco producten ondersteund. Ik moet toegeven, dat de gedachte wel door mijn hoofd heeft gespeeld. Maar heb na het lezen van hun antwoord daar toch van af gezien.
Verder, ik vind het volkomen normaal, dat er voor Apps betaald moet worden. Daarmee heb ik persoonlijk geen enkel probleem. De prijs vind ik persoonlijk wat aan de ruime kant, zeker omdat je er geen support voor terugkrijgt.
Grtzz,
Karst
-
Dus omdat Roco een bepaalde keuze maakt, moeten andere fabrikanten maar lijden? En dat zodat jij die €20,- niet meer hoef te lappen?
Ik hoef niets te betalen, ik gebruik geen roco app. En nee die fabrikanten moeten ook niet lijden. Die zullen hun kosten ook gewoon doorberekenen naar hun klanten. Zo werkt dat nu eenmaal in het bedrijfsleven. Gratis bestaat niet. Er moet altijd op 1 of andere manier voor betaald worden.
. En iemand van liegen beschuldigen is natuurlijk niet netjes :(
Grtzz,
Karst
Karst,
Sorry, daar heb je natuurlijk gelijk in en had ik zo niet moeten doen.
Echter, vraag ik me af of Roco hier echt iets fout doet.
Werken de roco muizen nu ook niet meer? Of is het Z21 protocol eigenlijk helemaal niet veranderd?
Maar werkt de app niet via dit protocol, maar via een eigen, iets aangepast protocol?
Als ze het protocol aanpassen, wat ze communiceren dan is dat niet netjes van ze.
Als ze een app maken voor hun eigen product, daarbij in eerste instantie makkelijk gebruik maken van een bestaand protocol, en dan zien ze dat deze dus ook voor vele andere systemen wordt gebruikt kunnen ze de app aanpassen om niet meer via deze standaard te werken.
Dan hou je het protocol nog altijd gelijk, en alles blijft werken. Dus nog altijd niets verkeerd aan wat gecommuniceerd is.
Alleen een programma dat je zelf uitleverd werkt niet meer volgens dat protocol
Maar hebben ze ooit gecommuniceerd dat de app ook via dat protocol zou werken?
Ik heb inderdaad de info over hun protocol gevonden, maar kan niets vinden over een toezegging dat de app via dat protocol werkt.
Het document lijkt vooral aan te geven hoe je een eigen client kunt maken die met de Z21 kan werken.
En in dat geval breekt er dus helemaal niets.
En dan kun je als app gebruiker gaan klagen over Roco, maar daar ben ik het dan mee oneens.
Een klein bedrag betalen voor het gebruik van software is helemaal niet verkeerd. Het kost handen met geld om iets te ontwikkelen en onderhouden.
Roco geeft aan dat ze op dit moment geen andere centrales ondersteunen. En dat snap ik heel goed. Aangezien ze onmogelijk all die centrales kunnen gaan testen, en dus weet je nooit of het wel of niet werkt en blijft werken. Daar zal de fabrikant van z'n product toch zelf een stap naar roco moeten zetten om die officiele ondersteuning wel te krijgen. (weet natuurlijk niet of roco dat ook zou willen, al zie ik in hun statement daar wel een open deur )
Op zich is het dan al netjes van roco om wel de mogelijkheid te krijgen voor volledig gebruik van de app, maar dan dus op eigen risico, en tegen betaling.
Dus naar mijn idee moet je als app gebruiker met een andere centrale of gewoon betalen en op eigen risico de app blijven gebruiken, of bij je leverancier van je centrale aan kloppen en vragen wat die kan betekenen om die centrale wel officiaal ondersteund te krijgen. En dan is het ook aan die leverancier om dat "gratis" dan wel betaald te doen.
Roelco
-
Sterker, ik heb destijds het protocol geimplementeerd op veler verzoek vanuit de klantenkring, die graag de WLANmaus wilden gebruiken met de DR5000. Dit heeft Roco beslist geen windeieren gelegd.
Ze hebben, in ieder geval in Nederland, een veelvoud aan WLANmuasen verkocht als dat dat het geval geweest zou zijn, zonder dat de DR5000 het Z21 protocol zou kunnen spreken.
Ík denk dat hier dus het hele punt is samen gevat!
Op de WLANmaus wordt geld verdient door Roco. Iedere gebruiker van een gratis app op een centrale van een ander is een verloren klant voor Roco!
Waarom een Maus kopen als het ook gratis kan met je telefoon?
-
ik dacht dat het draadje wel klaar was, maar er komen steeds meer appels,peren en multimuizen bij die er niet toe doen.
Ik verbaas me nog steeds over het wijzen naar Roco en de onredelijke eisen naar Roco.
Hoe stel je voor dat Roco ondersteuning moet/kan geven op alle niet Roco centrales. Er zijn best goede centrales, maar hoe moet Roco de problemen oplossen van een prutser programmeur die een centrale in elkaar heeft geflanst.
Roco heeft het recht om met de app te doen wat ze maar willen. Als er veel gedoe en/of rechtzaken komen omtrend verplichte ondersteuning dan kan Roco deze app gewoon verwijderen. Dan zijn alle problemen voor Roco voorbij en de andere producenten staan dan met lege (app) handen. Roco heeft nooit beloofd dat de niet Roco centrales worden ondersteund.
De con-collega's van Roco hebben de makkelijke route gekozen door geen eigen app te maken en daardoor hun product voor een lagere prijs kunnen aanbieden. Een begrijpelijke keuze, maar het maakt ze wel afhankelijk. Het is nu aan die producenten om de keuze van Roco te accepteren en te ondersteunen of dat ze het alsnog zelf ter hand gaan nemen om te bewijzen dat ze het beter kunnen.
mvg spock
PS: Ik ben geen Roco fanboy. Ik baal ook van bepaalde keuzes die Roco maakt, maar ik dit geval vind ik het wel begrijpelijk.
-
De con-collega's van Roco hebben de makkelijke route gekozen door geen eigen app te maken en daardoor hun product voor een lagere prijs kunnen aanbieden. Een begrijpelijke keuze, maar het maakt ze wel afhankelijk. Het is nu aan die producenten om de keuze van Roco te accepteren en te ondersteunen of dat ze het alsnog zelf ter hand gaan nemen om te bewijzen dat ze het beter kunnen.
Nogmaals.... NEE, nee en nog eens NEE ( althans niet bij ons !! ) Wij waren de eersten die het Z21 Protocol iun een centrale hebben geimplementeerd. Heeft en Had HELEMAAL NIETS met die App te maken. En ook niet met de prijs.
Teminste onze centrales hebben tich meer bedieningsmogelijkheden dan die verrekte App. En allemaal kosten ze wel het een of ander. Alleen die van Roco was gratis.... Let wel, het zijn de EINDGEBRUIKERS die klagen, niet de andere fabrikanten !!
Sorry, moest er even uit. Even op z'n duits: "Es geht mir auf den Sack !!" ;D ;D ;D
Grtzz,
Karst
-
Mooi verhaal ;D
-
Kan op zich wel begrijpen dat ze er iets voor vragen als je de app wilt gebruiken zonder een van de z21 centrales. De app was uiteindelijk een van de features om hun centrales te promoten ( en voor mij destijds ook reden om op de Z21 over te stappen).
Denk dat Roco destijds ook niet voorzien heeft dat er ook derde-partij centrales op de markt zouden komen die hun z21 protocol ondersteunen. Als ze dan merken dat ze daardoor een ups (unique selling point) voor hun productlijn verliezen is de genomen stap te begrijpen.
En ik kan, en wil in niemands portemonnee kijken maar wat is nu eenmalig € 20,00 in vergelijking tot wat de rest van deze hobby gemiddeld kost ? :angel:
-
En ik kan, en wil in niemands portemonnee kijken maar wat is nu eenmalig € 20,00 in vergelijking tot wat de rest van deze hobby gemiddeld kost ? :angel:
Snel Frank, zoek dekking!!!! Pak je helm!!
-
Teminste onze centrales hebben tich meer bedieningsmogelijkheden dan die verrekte App.
En precies hier zit het probleem. Hoewel die 20€ wel stevig zijn is het hoofdprobleem het feit dat je niet weet wat je krijgt voor je geld. De app is ontwikkeld voor de z21, en niet voor andere centrales die al veel verder (kunnen) zijn kwa ontwikkeling. En dan kun je je afvragen of het zinvol is geld hier aan uit te geven.
Bart
-
Het voordeel als iets geld gaat kosten is dat je dan goede afweging gaat maken wat gebruik je liever.
Een app of een echter handregelaar zoals de Daisy van Uhlenbrock of de kloon van Piko, de Maus van Roco etc.
Wil je graag de app dan weet je dat je moet betalen.
Voor niets gaat de zon (nog) op.
-
Wauw 3 pagina's over 20 euro..... is de duurste conversatie ooit.
Ik blijf me verbazen dat we honderden euro's uitgeven aan mooie modellen, maar voor software of diensten niet willen betalen. Terwijl we wel verwachten support en ondersteuning te krijgen. Aan de andere kant moet er ook een schoorsteen roken..
We willen allemaal graag dat de modelspoor proffesioneler word om ook in de toekomst mee te kunnen. Daar hoor commerciële proffesionaliteit ook bij. Anders worden we minder interessant als segment voor bedrijven om in te investeren.
Maar los daarvan:
De DR5000/YD7001 heeft je hooguit max 250 euro gekost.
De Z21 kost 509 euro....
Dat je dan voor gebruik van de DR/YD twee tientjes moet betalen valt nog steeds in het niet bij het prijsverschil met de Z21.
Dat het ooit gratis was, en nu niet meer is te danken aan de toenemende populariteit van de YD. Als fabrikant is dit compleet begrijpelijk dat je de marktverlies van je eigen product wilt beperken.
Roco is dan nog schappelijk dat ze er een klein bedrag voor vragen. Andere fabrikanten bouwen hem gewoon dicht en dan kan je de app niet meer gebruiken.
Dus even andersom gedacht, Bedankt Roco dat je de app niet afschermt maar beschikbaar laat voor derden. Uiteraard is een bedrag dan verantwoord.
Kortom, accepteren, en genieten van wat wel kan.
-
Amen! ;D ;) (y)
-
Ik had dan wel 21 euro gevraagd, het is de Z21 tenslotte ;)
-
Hahahaha das inderdaad een goede recentie (y)
-
Wij waren de eersten die het Z21 Protocol in een centrale hebben geïmplementeerd. Heeft en Had HELEMAAL NIETS met die App te maken. En ook niet met de prijs.
Teminste onze centrales hebben tich meer bedieningsmogelijkheden dan die verrekte App. En allemaal kosten ze wel het een of ander. Alleen die van Roco was gratis.... Let wel, het zijn de EINDGEBRUIKERS die klagen, niet de andere fabrikanten !!
Kunnen jullie dan zelf geen GRATIS app aanbieden als vervanger van de Z21 App ?
-
Waarom ? :o
-
Waarom niet ?
-
Omdat dat veel tijd en of geld kost. Maar eh de engine driver throttle app is toch gratis?
-
Waarom niet ?
Er moet voor YaMoRC een zakelijke reden zijn omdat te doen en die is er niet: ze gaan er niet meer hardware door verkopen.
-
Omdat dat veel tijd en of geld kost. Maar eh de engine driver throttle app is toch gratis?
Check (y) het is en/en ipv en/of ;)
Er moet voor YaMoRC een zakelijke reden zijn omdat te doen en die is er niet: ze gaan er niet meer hardware door verkopen.
Check (y)
We gaan onze energie stoppen in het bedienen via het webinterface... heb je geen Apps nodig ;)
Grtzz,
Karst
-
En waarom gratis? 😳
-
En waarom gratis? 😳
Omdat iedereen vindt dat aan de hobby van een ander geld verdienen uit den boze is. :police:
-
Inderdaad.
Een beetje als die oude FBTO reklame: "Wat ik niet gebruik betaal ik ook niet voor."
Als je een onbetaalde App hebt, betalen impliciet alle kopers van jouw hardware mee aan de ontwikkel- en onderhoudskosten van de App.
Mijn schatting is, dat van de maximaal 15.500 DR5000/YD7001 gebruikers 1/4 de App gebruikt.... ==> Niet eerlijk want het moet uit de lengte of de breedte komen: De kosten van de App zullen dus op de producten die je met de App bedienen kunt, omgeslagen gaan worden.
En waarom gratis? 😳
Omdat iedereen vindt dat aan de hobby van een ander geld verdienen uit den boze is. :police:
Precies Wim, in Duitsland noemen ze dat "Geiz is Geil" ... ::)
Grtzz,
Karst
-
Inderdaad.
Een beetje als die oude FBTO reklame: "Wat ik niet gebruik betaal ik ook niet voor."
Als je een onbetaalde App hebt, betalen impliciet alle kopers van jouw hardware mee aan de ontwikkel- en onderhoudskosten van de App.
We gaan onze energie stoppen in het bedienen via het webinterface... heb je geen Apps nodig ;)
En die kun je ontwikkelen zonder ontwikkel en onderhoudskosten?
Volgens mij geld voor deze interface dezelfde argumenten als je in je reactie over de app zegt. Ook dit moet ontwikkeld/getest/onderhouden worden. En die moet je dan of tegen meer prijs aanbieden, of elke koper van de hardware betaald hier ook voor of ze het nu wel of niet gebruiken.
Roelco
-
Het ontwikkelen van een App is 1 ding, het deployen een ander.
In een vroeger leven heb ik een aantal Apps gedaan. Voor bv Apple moet je „certified“ developer zijn. Dat alleen al kost 299€ / jaar. Daar komt nog e.e.a aan „Store“ kosten bij voor elke release die je uitbrengt. Al met al zo maar een paar duizend € / jaar.
Verder heb je natuurlijk gelijk dat ook het webinterface bouwen tijd en dus geld kost.
Uit eigen ervaring kan ik zeggen, dat dat maximaal 1/4 van de prijs van een App ( eigenlijk 2 ;) ) kost.
Langetermijnvisie hier is het vervangen van onze Windows software. Maar voordat dat zover is, is er veel water door de IJsel gestroomd ;)
Eerst maar eens het portfolio compleet maken :)
Grtzz,
Karst
-
Wauw 3 pagina's over 20 euro..... is de duurste conversatie ooit.
Ik blijf me verbazen dat we honderden euro's uitgeven aan mooie modellen, maar voor software of diensten niet willen betalen. Terwijl we wel verwachten support en ondersteuning te krijgen. Aan de andere kant moet er ook een schoorsteen roken..
We willen allemaal graag dat de modelspoor proffesioneler word om ook in de toekomst mee te kunnen. Daar hoor commerciële proffesionaliteit ook bij. Anders worden we minder interessant als segment voor bedrijven om in te investeren.
Maar los daarvan:
De DR5000/YD7001 heeft je hooguit max 250 euro gekost.
De Z21 kost 509 euro....
Dat je dan voor gebruik van de DR/YD twee tientjes moet betalen valt nog steeds in het niet bij het prijsverschil met de Z21.
Dat het ooit gratis was, en nu niet meer is te danken aan de toenemende populariteit van de YD. Als fabrikant is dit compleet begrijpelijk dat je de marktverlies van je eigen product wilt beperken.
Roco is dan nog schappelijk dat ze er een klein bedrag voor vragen. Andere fabrikanten bouwen hem gewoon dicht en dan kan je de app niet meer gebruiken.
Dus even andersom gedacht, Bedankt Roco dat je de app niet afschermt maar beschikbaar laat voor derden. Uiteraard is een bedrag dan verantwoord.
Kortom, accepteren, en genieten van wat wel kan.
Zeer goed verwoord!
Ik heb zelf een (zwarte) Z21 centrale en diverse andere Roco apparatuur icm Yamorc. Ik ben zo’n gek die zelfs met deze Roco apparatuur nog 20 euro zou willen betalen voor de app, vind het een super toevoeging. (Zelfs voor een nieuwe Z21 maintenance tool voor Apple Mac zou ik een klein bedrag over hebben
, maar dat zal wel nooit ontwikkeld worden denk ik)
Ik betaal bv ook aan Flitsmeister een maandelijks bedrag; niet voor de pro functies, maar vooral ter ondersteuning aan de fabrikant. Heeft me al veel geld opgeleverd 
Software wordt echt ondergewaardeerd over het algemeen! Fijn dat Roco de andere centrales blijft ondersteunen.
-
Ik zie het probleem niet.
Externe fabrikanten hebben niet meebetaalt aan de ontwikkeling van de Z21, maar bieden wel deze device aan.
Ik vind het een zeer terechte actie van Modelleisenbahnen GmBh.
Persoonlijk vind ik zelfs dat ze er erg laat mee komen.
Jos.
-
Ik heb de oude app nog op een tablet staan. Mocht een update nodig zijn, dan zou ik €20 wel over hebben voor een goed werkende app.
Gratis is natuurlijk altijd het mooist, maar niet realistisch
Gisteren was ik bij een modelspoorwinkel en geef dan ook geld uit aan rails en verder een bedrag van rond de €20 voor iets wat ik ws minder vaak zou gebruiken dan een app
Lees dan wel dat Roco de app niet ondersteunt bij andere centrales, daar vind ik wel wat van.
Ik denk dat een product verkopen ook verplichtingen geeft naar de klant, daar hoort ook (een vorm) ondersteuning bij.
Zeker omdat mensen met een niet Roco centrale moeten betalen voor gebruik van de app.
-
Hoe stel je voor dat Roco ondersteuning moet/kan geven op alle niet Roco centrales. Er zijn best goede centrales, maar hoe moet Roco de problemen oplossen van een prutser programmeur die een centrale in elkaar heeft geflanst.
Laten we even realitisch zijn, de modelspoor blinkt niet uit in professionalisme. Dingen als SLA en ISO met een nummer erachter, ik zie het weinig.
Veel producenten zijn enthousisaste mensen, maar zijn veelal kleine bedrijven met ieder hun eigen cultuur.
Als je zo graag ondersteuning wil hebben van Roco, kies dan voor een Roco centrale.
Als je wilt weten of jouw specifieke centrale werkt met de Roco App, informeer dan bij die leverancier. Bij een probeem met de app zal die producent het probleem kunnen oplossen, niet Roco.
Een probleem met de app zal meestal komen door een een verkeerde implementatie van het Roco protocol in de centrale. Dat kan niet door Roco opgelost worden.
mvg spock
-
Verder, ik vind het volkomen normaal, dat er voor Apps betaald moet worden. Daarmee heb ik persoonlijk geen enkel probleem. De prijs vind ik persoonlijk wat aan de ruime kant, zeker omdat je er geen support voor terugkrijgt.
Je hebt nooit gezien wat de inmiddels van de markt gehaalde Märklin apps gekost hebben? Geloof dat de mobile station app op 10 euro zat en de main station op 15... Ja, je had 2 apps... En inmiddels alweer enkele jaren van de markt.
Als ik dit dan vergelijk met mijn MirZ21 kastje (CAN bus voor de CS2/3 aan Z21 protocol gekoppeld), die was iets van 55 euro zelfbouw, of de MS2WLAN, 185 euro, is dit niet al teveel geld.