BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: Pauldg op 13 March 2008, 14:54:47
-
Misschien een rare vraag, maar heeft een van jullie wel eens messingplaat aangeboden gezien met een ingeëtst plankmotief? Je weet wel: het evergreen-idee, maar dan van metaal?
Ik kan het in ieder geval niet vinden.
Groet, Paul
-
Beste Paul,
Nooit gezien, maar misschien Frits wel. Overigens lijkt me dit de makkelijkste om zelf te etsen. Ook het proberen waard.
mvg,
Ivo
-
kijk eens op de site: www.saemann-aetztechnik.de dan kun je het zelf maken of bestellen.
gr,
Edward
-
Conrad heeft ook van dergelijke zaken.
Grtn,
Huib
-
Paul vroeg en Ivo zei:
Nooit gezien, maar misschien Frits wel
Nou, wat dacht je?
(http://farm3.static.flickr.com/2044/2330728805_d81669ae7a.jpg)
Paul... Toch niet goed genoeg mijn bericht over de 141R gelezen. ;D
Op een van de foto's van het machinistenhuis zie je het "messinghout" liggen. Vanwege de "mooi" heb ik het later door echt hout vervangen.
Even naar beneden scrollen op onderstaande link.
http://spoor0nl.xsbb.nl/viewtopic.php?f=3&t=220543&st=0&sk=t&sd=a&start=30
Vraag: hoeveel heb je nodig en wat ga je er van maken?
-
Dank jullie wel, weer wat wijzer geworden.
Waar wilde ik het voor gebruiken? Het leek mij een mooie basis om zelf goederenwagens zoals de S-CHR in 0 te schratchbuilden. De rest is profieltjeswerk. Maar eerst maar eens verder klussen aan mijn Sik aandrijving.
Vandaag een mooi pakketje binnengekregen van Fohrmann:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/gereedschap_paul.jpg)
Het wordt nu serieus!
-
mooi pakketje!
van links naar rechts....
messing hout, gaat dat wel goed qua schaal - nerf?
-
Naaldvijlen, soldeerbrander, soldeerwater voor messing, soldeerondergrond met pennen, messing klemmen, een klinknagelpersje, een centerpons en een kraspen.
Dit was het modelbouwbudget, goedenavond ;D
-
;D ;D ;D
lekker modelbouwen gaat het lekkerst met een lege maag
-
Vanwege de "mooi" heb ik het later door echt hout vervangen.
Er gaat inderdaad niets boven echt hout te gebruiken in modelbouw :D
(http://home.hetnet.nl/~j.de.reuver1/model/foto's/detail-3.jpg) (http://home.hetnet.nl/~j.de.reuver1/model/foto's/detail-3.jpg)
(http://home.hetnet.nl/~j.de.reuver1/model/foto%20BLM/CRW_4055.jpg) (http://home.hetnet.nl/~j.de.reuver1/model/foto%20BLM/CRW_4055.jpg)
(http://i107.photobucket.com/albums/m317/Blausee-Mitholz/web/CRW_925111_RJ.jpg) (http://i107.photobucket.com/albums/m317/Blausee-Mitholz/web/CRW_925111_RJ.jpg)
Mvg, Johan
-
Naaldvijlen, soldeerbrander, soldeerwater voor messing, soldeerondergrond met pennen, messing klemmen, een klinknagelpersje, een centerpons en een kraspen.
En waar is die muis voor?
-
Die muis zorgt ervoor dat olifanten niet rondlopen in de buurt van die brander. Dat kan immers heel gevaarlijk zijn.
-
Oh, ik dacht al...
-
Allebei mis. Dat is een zg glasvezelmuis. Je haalt hem een paar keer over het te solderen oppervlak en het is brandschoon :D
-
Wauw, de techniek gaat ook steeds verder. ;D