BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Modeltreinproblemen en -vragen => Topic gestart door: gerhards op 14 August 2021, 14:27:24

Titel: Piko hondekop, hoe te openen?
Bericht door: gerhards op 14 August 2021, 14:27:24
Hallo mede spoorders  ik heb een vraag  over een piko hondekop hoe krijg ik  de motor wagen open  dit (ivm ) hij loopt niet
ik heb de loc 4 jaar geleden gekocht en er een uhlenbrock  76425 decoder in laten zetten liep toen gewoon een paar rondjes  gereden in daarna in in de vitrine geplaat tot  vorige week aan de baan ben begonnen   maar tot mijn verbazing niets  deed ook geen licht of gebrom helemaal  niets  hoe moet ik verder gaan zoeken  zodat ik hem weer aan de praat krijg
  groetjes Andrè
Titel: Re: piko hondekop
Bericht door: Remunj op 14 August 2021, 14:46:23
Staat toch gewoon in de meegeleverde handleiding.  ::)
Paar schroefjes aan de onderkant. Waarvan twee onder de schortplaat aan de voorzijde. Die eerst verwijderen en je ziet de schroefjes zitten.
Titel: Re: piko hondekop
Bericht door: zuylen op 14 August 2021, 16:04:18
Ik vind het nogal typisch dat je ervan uitgaat dat er altijd een handleiding bij zit. De persoon kan het treinstel wel tweede hands hebben gekocht. En dan zit niet altijd alles meer in de doos. En dan kan ik me zijn vraag toch wel goed voorstellen. 
Titel: Re: piko hondekop
Bericht door: ArjanB op 14 August 2021, 16:21:29
De handleiding is ook bij de Piko webshop te vinden

https://www.piko-shop.de/is.php?id=4001

Of hier als pdf

https://images.beneluxspoor.net/bnls/4173-montage-57521-321-6117d08dc1c5b.pdf (https://images.beneluxspoor.net/bnls/4173-montage-57521-321-6117d08dc1c5b.pdf)

Arjan
Titel: Re: piko hondekop
Bericht door: Klaas Zondervan op 14 August 2021, 16:34:00
Ik vind het nogal typisch dat je ervan uitgaat dat er altijd een handleiding bij zit.
Ik vind het helemaal niet zo typisch. Ik vind het juist typisch dat iemand een treinstel verkoopt zonder de originele papieren omdat hij die toevallig heeft zoekgemaakt.
Titel: Re: piko hondekop
Bericht door: bekie op 14 August 2021, 18:40:18
Krijgt hij wel stroom? Misschien zijn de wielen en of sleper een beetjevervuild.
Titel: Re: piko hondekop
Bericht door: 008200 op 14 August 2021, 20:04:59
decoderreset (cv8=8) en dan op adres 3 proberen aan te sturen.....
François
Titel: Re: piko hondekop
Bericht door: Benelux795 op 14 August 2021, 20:58:17
Paar schroefjes aan de onderkant. Waarvan twee onder de schortplaat aan de voorzijde. Die eerst verwijderen en je ziet de schroefjes zitten.

De eerste serie was inderdaad schroefjes los en kap eraf trekken, maar de Benelux niet! Daar zitten extra nokjes aan de binnenzijde thv de lengte van de schorten; nokjes waar je heel lang op kan vloeken.. (staat ook in verslag Beneluxhondekop op Groterdam; dat vloeken niet). Uiteindelijk een hobbymes met haaks, recht uiteinde in kier gezet en per nog open gewrikt; als je dat voorzichtig doet, gaat het prima en zie je er niets van
Titel: Re: Piko hondekop, hoe te openen?
Bericht door: phdirk op 14 August 2021, 21:02:10
Hallo André,

Bij de Nederlandse Hondekop zal het losdraaien van de schroefjes voldoende zijn om de kap te kunnen afnemen. Die komt mooi los als de schroefjes eruit zijn. Houd er wel rekening mee dat de schroefgaten in het plastic makkelijk uitlubberen. Als ik de schroeven er weer in zet doe ik er altijd een beetje plasticplamuur aan, zodat het gat mooi strak blijft.

Bij het Beneluxstel moet je ook nog met cocktailprikkers aan de gang. De kap zit namelijk ook geklikt. De schroefjes zitten er ook en die moeten er dus ook uit, maar daarna de kap voorzichtig uitbuigen met cocktailprikkers.

Opmerking: Benelux795 was me net voor, alleen werk ik nooit met een hobbymes bij die acties, maar met cocktailprikkers. Dan kan er met het treinstel en je vingers aanzienlijk minder mis gaan.
Titel: Re: Piko hondekop, hoe te openen?
Bericht door: Benelux795 op 14 August 2021, 21:16:39
De coctailprikkers ook geprobeerd, maar dat lukte niet; het is het ADE-patent, waarbij de rand van de kap op zijn plek wordt gehouden door nokjes in gaten in het onderstel, en de kap met haken, zie onder. Maar er valt veel voor te zeggen om eerst met tandenstokers te proberen...  :angel:

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/kap-61181663c6696.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/kap-61181663c6696.jpg)
Titel: Re: Piko hondekop, hoe te openen?
Bericht door: VAM65 op 14 August 2021, 22:18:15
Met stroken geknipt uit een oude bankpas wil het ook wel lukken.
Titel: Re: Piko hondekop, hoe te openen?
Bericht door: phdirk op 15 August 2021, 17:21:56
Hi All,

Het is inderdaad best lastig. Je moet de tandenstokers precies op de juiste plek steken, net naast de nokken. Dan komt de zaak wel los. Meestal zitten die nokjes er niet en dan komt het inprikken van de tandenstokers minder kritisch.
Titel: Re: Piko hondekop, hoe te openen?
Bericht door: Benelux795 op 15 August 2021, 17:34:42
Voor zover ik weet hebben alleen de bebeluxkoppen de nokken in de rand. Maar wellicht laatste productiebatches eerdere 2tjes ook ..?
Titel: Re: Piko hondekop, hoe te openen?
Bericht door: 008200 op 15 August 2021, 19:47:14
Tandenstokers zijn te zacht en breken, je moet cocktailprikkers of barbecue-spiesen hebben want die zijn uit een hardere houtsoort gesneden.
De snelste manier voor de Benelux (zo blijkt uit de praktijk bij het tientallen keren openen van Beneluxen) is echter met een heel spits pincet de buitenkap wat opwippen, ter hoogte van de voorste wielen van de achterste draaistellen.
Dan twee oude bankpassen erlangs naar voren wurmen, terwijl je de kap met de ene pincetpoot iets omhoog wringt.
En dan komt één kant los. Daarna de ander zijde.
Toch breken er soms nokjes af, maar dat blijkt geen enkel probleem: de bak sluit net zo strak met een missende nok!
Bij de groene en gele varianten ontbreken die nokken: die gaan gewoon open na het lossen van de 5 parkers.
Een heel enkele keer kwam ik een hondekop tegen waar, na inlijmen van de ruitenstrips in de Piko-productielijn, de lijm blijkbaar nog niet droog was bij het sluiten van de bak. Dat is pas echt wurmen om de kap dan weer los te krijgen... :-X.
François