BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Modeltreinproblemen en -vragen => Topic gestart door: Bierwagen op 06 August 2021, 11:43:47
-
Hallo allemaal:
Ik heb weer eens zin om wat stoom op de baan te zetten. Nu kom ik in mijn verzameling een Fleischmann BR 24 tegen met de oer rondmotor uit mijn beginperiode. Toendertijd goedkope decoders gebruikt ( nu alleen maar ESU ). En in die 24 heb ik een Lenz gezet. Standaard rijdt die combinatie voor geen meter, schokkerig, enfin het bekende beeld. ( analoog prima ) Ik ben al aan het experimenteren geweest met de CV'S 50 t/m 58 en 113/114. Iets verbetering maar toch nog lang niet goed. Kortom; wie kan mij helpen aan de juiste CV instellingen, als die er al zijn. Een ESU is natuurlijk de weg van de minste weerstand, maar de Lenz is verder goed. Ik rijd tweerail met de z21 complete uitvoering, waarvan ik de track-out gesplitst heb om zodoende ook een apart programmeerspoor te hebben. ( drukknopje aan/uit ). Graag uw gewaardeerde hulp. Dank
vriendelijke groet,
Marius
-
Welke Lenz decoder heb je gebruikt ?
-
Beste Veroniek:
Die decoder vertoont ook kuren bij het uitlezen. De waarde bij CV7, welke ik eruit heb uiteindelijk is 55, welke versie dat ook moge wezen. Is het misschien mogelijk dat je wat waardes heb voor de basic en/of Silver als je die toevallig hebt? Gold kan het i.i.g. nooit zijn geweest. Schrijven gaat met wat vijven en zessen nog net wel. In een oud bericht van Klaas, verwijst hij naar instelling in CV9 ??
Bedankt alvast
Marius
-
Ouwetjes reageren kennelijk wat trager, want nu geeft hij bij CV 7 spontaan ( 2x ) waarde 10 aan. Kun je er wat mee?
Marius
-
Hoe oud moet die lenz zijn dan?
-
a/ CV7 kan geen 10 zijn.
b/ in een handleiding uit 2002 (!) vind ik CV7 = 54. Dus 55 zal wel een totaal verouderde decoder zijn.
c/ gezien het rare gedrag bij uitlezen heb ik nog maar 1 advies: geen tijd meer aan besteden en weggooien
d/ wat ik me afvraag: heeft die loc dan vroeger wel enigszins fatsoenlijk gereden met deze decoder ?
-
De 24 heeft waarschijnlijk nooit lekker gereden. Het is ook al tijden geleden dat hij op de baan is geweest, dus ik weet het niet meer. Ik heb nou eenmaal een ruime keuze uit tracties., maar die Lenz had ik nu toevallig eens heel netjes ingebouwd; dus als ik hem nou eens kon laten zitten.
Maar je hebt wel gelijk. Besteed er verder maar geen aandacht aan.
Bedankt.
-
Wat vaak helpt met Fleischmann rondmotoren in combinatie met een willekeurige decoder is om het anker is grondig te reinigen met wasbenzine. Schraap daarna met een cocktailprikker de kieren tussen de lamellen van het anker schoon zodat er door achtergebleven koolstof van het anker geen elektrisch contact meer kan ontstaan. Dan bestaat er de kans dat je locomotief beter gaat rijden. Ik had dat probleem ook veelvuldig met oudere Fleischmann locs met rondmotoren. Vooral de hele oude Fleischmann's hadden die problemen die ik zoals beschreven heb opgelost. Ik heb zo meerdere gedigitaliseerde locs weer op de been ehm wielen, geholpen!
-
Ik zou niet wat Veroniek suggereerde, de decoder weggooien. Die kun je altijd nog gebruiken als functiedecoder.
-
Om over enige tijd weer met vragen te komen, die niet meer te beantwoorden zijn ? Dat moet je niet willen. Maar dat is eigen keus.
Overigens excuus: niet weggooien, maar bij de electronica-inzameling inleveren. Milieu en zo.
-
Welnee, die dingen kun je in een rijtuig prakken, en dan kun je er binnen- en sluitverlichting met schakelen.
-
Bedankt allemaal: Als "functie decoder" zat bij mij ook al in mijn achterhoofd. De suggestie van Zuylen ga ik nog even toepassen. Gebeurt er een wonder, dan meld ik dat nog even.
groet ,
Marius