BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Modeltreinproblemen en -vragen => Topic gestart door: Falcon10 op 05 July 2021, 07:26:10
-
Iemand enig idee, de gekende rode stroomlijnlok :
(https://images.hattons.co.uk/products/L100523_1.JPG)
Had dat ding in het echt reeds rode sluitverlichting ? Of heeft ie enkel met witte lichten voor en achterop gereden ?
Heb al wat zitten googelen, en niets over te vinden. Ik zou denken dat ie enkel wit heeft.
-
Zal wel gegaan zijn als bij de meeste stoomlocs. Als de loc achteraan reed werd er een rood glas voor de witte lampen geplaatst.
-
Het lijkt me trouwens niet erg waarschijnlijk dat deze locs ergens 'achterop' reden...
Ze waren bedoeld om hard te gaan, vooruit, aan de voorzijde van de trein...
Groet,
Ronald
-
Als een loc alleen rijdt, dan rijdt hij zowel voorop als achterop. En zal hij toch rode sluitseinen voeren.
-
Das inderdaad ook nog zo ja... :-[
Ik zat alleen in samenstelling te denken. Niet als losse loc... ;)
Groet,
Ronald
-
Denk eerder aan een metalen sluitschijf. Kan me niet voorstellen dat deze locs een rood peertje hadden in het lamphuis, elektrische sluitverlichting is onwaarschijnlijk.
-
Voor zover ik kan constateren van wat ik kan zien aan de afbeeldingen in het boek van de
baureihe 05 van EK-Verlag hadden deze locs zowel aan de voorzijde als de achterzijde
electrische driepuntsverlichting.
Hoe dit werkte met de sluitseinen geeft bovengenoemd boek geen uitsluitels.
-
Ik den dat Klaas gelijk heeft:
https://de.wikipedia.org/wiki/Lokomotivlampe: [qoute]Die frühen Lokomotivlampen konnten mit Farbeinsätzen auch als rote Schlussleuchten dienen.[/unquote]
-
Denk eerder aan een metalen sluitschijf. Kan me niet voorstellen dat deze locs een rood peertje hadden in het lamphuis, elektrische sluitverlichting is onwaarschijnlijk.
Rood peertje is nergens voor nodig. Gewoon een rood glas voor de lamp schuiven en klaar. Net als in NL.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Treinlamp-60e5b434c7025.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Treinlamp-60e5b434c7025.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Treinlamp-sluitsein-60e5b4c9462b3.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Treinlamp-sluitsein-60e5b4c9462b3.jpg)
-
ooit nog gedaan op de reeks 55 diesel in belgie toen die nog maar enkele lampen had.
-
Het gaat nog makkelijker. Als sinds de Einheitslaterne 1925 van de DRG zat er een rood glaasje in de lampen die dmv een hendel voor de lamp kon worden geklapt. Zie de lamp (dit is een 1950 versie, maar de 1925 was eender) en de hendel aan de rechterkant (voor de kijker) hier (https://lh3.googleusercontent.com/proxy/fjRLRPug5YPPy6n30bFqXG7Cc9Z1lwwJ1_95M0STSbXq4XQxbuLMUj1QpFnzuiNjlDtXly3w3a-NjJJQJoGAGLS-c8PBvxlZFLqneCm_rZQISxFaOVMtV-t1-XbXsdylM-vg2A)
Dus in het geval van de 05 was dit zonder extra lampen, losse glazen of sluitseinen al geregeld.
dirkjan
-
Dank voor de verduidelijking heren.
-
Dit kwam onlangs nog aan de orde in een draadje over verlichting van stoom-pendeltreinen.
https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=98257.msg3222218607#msg3222218607
Groet, Victor