BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: Donny95 op 03 July 2021, 12:15:36
-
Beste forumleden,
Ik ben opzoek naar wat meer informatie over het tramstation wat ooit in Denekamp lag, van de Nederlands Westfaalsche Stoomtram Maatschappij. Ik heb eventueel een idee om dit deels na te bouwen op een modulebaan, maar ik kom niet veel verder dan 2 historische foto's en een klein beetje informatie daarbij. Ik heb het boek Lokaalspoorwegen Twente en Achterhoek ook al even doorgebladerd en op internet gezocht op meerdere termen, maar ook daar kom ik niet veel tegen over tramhalte Denekamp. Is er iemand hier die er eventueel meer informatie en misschien zelfs een sporenplan van toen heeft?
Groeten,
Donny
-
Ken je www.topotijdreis.nl al? Misschien kom je daar een stukje verder mee voor een eerste indruk. Vaak staan tramlijnen wel aangegeven op de kaarten. Mocht je verder in detail willen, dan is de site wel ontoereikend ben ik bang.
-
Heeft volgens mij ooit een artikel in Railmagazine over gestaan volgens mij. Heb zelf geen jaar/nummer paraat.
-
Volgens mij heeft iemand dat emplacement nagebouwd, of is er mee bezig, in spoor 0. Probeer eens het spoornulforum.
-
In het boek : Spoorwegen in Winterswijk & omstreken staat een foto van het emplacement van Denekamp kort na de opening in 1903 met lokaalspoormaterieel. blz 149. Verder in het boek : Locomotiefloodsen en tractieterreinen op blz 183 het sporenplan in 1903, Tenslotte lijkt er een boekje te bestaan met de titel :Trammend door Twente : de Nederlandsch Westfaalsche Stoomtram Maatschappij, Denekamp - Oldenzaal - Losser - Gronau, 1903-1936 van Ferrée, Guus; Graaf, Gerard de, uit 1983.
-
Ah, nu weet ik weer waar ik de naam van ken. Het stationsgebouwtje is een paar jaar geleden gerestaureerd. Daarom was er toen een artikel over gemaakt denk ik. Dus RM of in de RH.
Google levert ook op dat er 3D-kits van te krijgen zijn: https://3dscaleworks.nl/product/denekamp-tramstation/, maar dat had je dan zelf al gevonden denk ik.
Wel een leuk stationnetje met alles erop-en-eraan om na te maken.
-
Volgens een inhoudsopgave stond er een artikel genaamd : Het station Denekamp. Modelbouwer 2007 en een artikel in Rail hobby 1983/4/8
Ik heb de bladen zelf niet dus kan daar niet mee helpen.
-
Het gebouwtje staat er nog steeds:
https://goo.gl/maps/j7hM3oQfDbdzfS6i9 (https://goo.gl/maps/j7hM3oQfDbdzfS6i9)
Nog wat info:
https://www.heemkundeweerselo.nl/rossum/stoomtram/ (https://www.heemkundeweerselo.nl/rossum/stoomtram/)
Er staat ook nog enige info in het boek "op Twentse rails" van Martin Meijerink (ISBN 90-71742-07-5)
Er is ook het boekje Op en om een klein stationnetje....van de Stichting Historische Kring Losser over het spoor in Losser. Meer iets voor bekijken in de bieb. Ook hier weer enige informatie.
https://www.ootmarsum-dinkelland.nl/wat-doen/kunst-cultuur/architectuur-monumenten/1243-spoorhuuske/ (https://www.ootmarsum-dinkelland.nl/wat-doen/kunst-cultuur/architectuur-monumenten/1243-spoorhuuske/)
Er zijn ook wat rails teruggeplaatst. gee idee of dit lijkt op het originele sporenplan.
https://twitter.com/schuttekay/status/1006264860932440067?lang=gl (https://twitter.com/schuttekay/status/1006264860932440067?lang=gl)
http://www.railromantiek.nl/p-ns-nwsm-1.htm (http://www.railromantiek.nl/p-ns-nwsm-1.htm)
http://www.stationsinfo.nl/Denekamp.htm (http://www.stationsinfo.nl/Denekamp.htm)
-
Op nvbs.com is ook het een en ander te vinden over Denekamp etc.
-
Nog een : https://mijnstadmijndorp.nl/app/hkl/verhalen/het-spoor-in-losser
-
Ik heb wel een kaartje van de route Oldenzaal Denekamp, maar daar heb je verder niet zo veel aan. Ben overigens zelf bezig met (de gebouwtjes van) station Losser.
-
Misschien onderstaande links:
http://www.railromantiek.nl/p-ns-nwsm-1.htm (http://www.railromantiek.nl/p-ns-nwsm-1.htm)
https://nl.wikipedia.org/wiki/Tramlijn_Oldenzaal_-_Denekamp (https://nl.wikipedia.org/wiki/Tramlijn_Oldenzaal_-_Denekamp)
het Utrechts archief en historische kring Losser op facebook(helaas gekraakt gezien de arabische teksten), De facebooksite zelf niet, maar de foto van het restant van het bruggetje wel
-
Net even op die facebooksite gekeken omdat ik hem ook ken. Niets te zien van iets Arabisch.
-
Dat is al heel wat informatie en links, hartelijk dank allen! Ik ga aan de slag op de tekentafel!