BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Modeltreinproblemen en -vragen => Topic gestart door: Donny95 op 07 June 2021, 19:47:44
-
Beste mede forumleden,
Ik heb recent een Roco NS TEE RAm overgenomen, de 4 delige met sound uit de set 63123. De sound bleef af en toe hangen merkte ik (voornamelijk het motorgeluid), en ook het adres was door de vorige eigenaar gewijzigd. Daartoe heb ik geprobeerd met CV8 en waarde 8 de boel te resetten om te kijken of het hielp (stond ook in de handleiding), en het adres weer terug op 3 te zetten. Hij staat inmiddels weer op adres 3, maar nu ben ik een aantal geluiden kwijt. Iemand enig idee wat ik daar aan kan doen? Heb niet heel veel verstand van CV waardes. Mijn besturing is de witte Z21 met multimaus.
Groeten,
Donny
-
Mijn eerste reactie is dat de vorige eigenaar waarschijnlijk m.b.v. Esu lokprogrammer een deel van het geluidsschema heeft vernacheld. Dat zet jke helaas niet terug door CV8 de waarde 8 te geven. Ik ben bang dat het geluid opnieuw in de decoder moet worden geladen. Als je zelf geen lokprogrammer hebt, dan wordt het zoeken naar iemand in de buurt die dat voor je kan en wil doen.
-
Dat zou vervelend zijn...
Ik had voor de reset
F1 motorgeluid
F2 tyfoon 1
F3 tyfoon 2
F4 hoorde ik een klikje in de motorwagen, geen idee
F5 was een bel
F6 rangeersnelheid
En ergens her en der nog de compressor, korte tyfoon, koppeling aan afkoppelen, afblazen etc.
Nu heb ik nog
F1 motorgeluid
F2 tyfoon 1
F6 rangeersnelheid
F16 korte tyfoon
En dat was het wel ???
-
Dat wat je voor de reset had was correct.
Het klikje onder F4 betreft overigens de schakelaar voor de binnenverlichting (voor als die aangebracht is. Het treinstel is voorbereid voor binnenverlichting).
Ik vind het vreemd dat de reset van invloed is op het geluid. Zou normaliter niet zo moeten zijn.
Groet, Bas
-
Beste Bas,
Dat vind ik dus ook vreemd.
Zeker omdat een deel van de sound het nog wel doet. Of ik hem op de telefoon via de router van Roco of de multimaus bedien, maakt geen verschil. Helaas heb ik heen lokprogrammer en geen idee ook hoe ik die soundfile (van Roco?) er weer opnieuw op kan krijgen... er zit voor zover ik kan zien ook geen verlichting in nog.
Groet, Donny
-
Als er echt een ESU decoder in zit, dan kun je het geluidsbestand downloaden van de ESU website (staat er op, net gekeken) en dan is er vast wel iemand op het forum hier bij je in de buurt, die je kan helpen het naar de decoder te uploaden.
Het model komt uit 2007. Weet zo niet welke versie van de decoder er in zit, maar ik gok v3.5 en het geluid daarvoor staat hier: http://www.esu.eu/download/geraeuschdateien/generation-3/loksound-v35/diesel/
-
Beste Donny, heb geen idee waar je woont maar als het in de buurt van Rotterdam is wil ik je wel helpen om met de esu locprogrammer geluid weer in de trein te zetten. Mvg Henk
-
Sven: op het e.t. blad staat idd versie 3.5. dus daar gaan we dan vanuit.
Henk: vergeten erbij te zetten, ik woon in alkmaar... Ik heb echter wel vrij reizen dus even met de trein op en neer zou een optie zijn.
Ik krijg de kap echter bijna niet van het frame af omdat hij op zoveel punten 'geklemd' zit, iemand nog tips daarvoor? Satéprikkers ertussen of iets dergelijks? Wil hem uiteraard niet beschadigen.
Groet,
Donny
-
Beste Donny
Sate prikkers is een mogelijkheid zelf gebruik ik 4 dunne oude pasjes. Mvg Henk
-
De kap moet er niet af om een soundfile weg te schrijven op de decoder.
De loc gewoon op een stuk rail of rollenbank zetten is genoeg.
-
Dat snap ik, maar ik wil hem ook soms even openen voor onderhoud of weet ik het wat. Is wel handig als je dan de boel niet beschadigd.
-
Gaat prima met cocktailprikkers. Niet moeilijker of ingewikkelder dan een doorsneeloc van Roco.
-
... er zit voor zover ik kan zien ook geen verlichting in nog.
Het treinstel werd standaard zonder binnenverlichting geleverd, dus dat klinkt logisch.
Als je de rijtuigen demonteert, dan zie je de bedrading voor de binnenverlichting al zitten. Er een LED-verlichtingsstrip aan vast solderen en klaar is je binnenverlichting.
Normaal gesproken aan en uit te zetten met F4. Het schakelaartje (relais) dat zich laat horen met de "klik", bevindt zich in het motorrijtuig.
Groet, Bas
-
Henk: vergeten erbij te zetten, ik woon in alkmaar... Ik heb echter wel vrij reizen dus even met de trein op en neer zou een optie zijn.
Er zit een modeltreinenclub in Alkmaar. Je zou kunnen proberen of iemand daar een lokprogrammer heeft.
-
Dank voor de reacties.
Bas: dan weet ik dat, ga ik t.z.t. eens kijken naar verlichtingstrips. Nog aanraders?
VAM65: ik ken beide clubs in Alkmaar, ken er ook heel wat mensen (zelf tijd lid van 1 vd 2 geweest), heb al even rond gevraagd, maar ik kwam nog niet heel ver.
Groeten,
Donny
-
Dan heb je niet iedereen gehad ;D
Ik woon in HHW en heb een ESU loc programmer en wil je best helpen als iemand kan uitleggen wat ik moet doen met een decoder met sound file.
Ik heb dat nog niet eerder geup/download. Wel met gewone niet sound decoders.
-
Hoi, gaat eigenlijk precies hetzelfde, alleen klik je dan op het rode knopje ipv groene knopje om ook het geluid er in te persen.
Gewoon het bestand downloaden en openen in de LokProgrammer software, motorwagen op programmeerspoor en het rode knopje klikken en even wachten. Het kan even duren.
Mvg,
Robert
-
Robert, dankjewel. Dat zal dan wel moeten lukken. Ik hoor wel of hij geïnteresseerd is.
-
Hartelijk dank weer voor de reacties, heb MartinH0 even een PB gestuurd.
Groeten,
Donny
-
Nog een klein vraagje, ik weet dat in de 'stuurwagen' het ledprintje met front en sluitseinen mee gaat met de rijrichting en niet aan/uit te zetten is. Echter doet hij het wisselen bij mij alleen correct op analoog bedrijf. Als ik hem op mijn digitale baan zet gebeurd er dit:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG-20210610-225415-60c27d6057394.jpg)
De front en sluitseinen branden dus tegelijk. Klopt dit of is er ook daar iets mis mee? Ik had wel her en der gelezen dat forumleden er een functiedecoder aan hingen om het zelf de boel aan/uit te zetten, maar is dat de enige manier of horen ze ook bij digitaal bedrijf zonder functiedecoder alsnog te wisselen?
Groet,
Donny
-
Bij digitaal bedrijf behoren ze zonder functiedecoder te functioneren. Tussen een draaistel zit een omkeerschakelaartje. Althans bij mijn wisselstroomversie (69123).
Voor de interieurverlichting heb ik 3x DR110G toegepast.
-
Martin, dank voor de uitleg. Het bleek dat het omkeerschakelaartje een halve slag was doorgedraaid, dus hij maakte geen contact meer. Euvel opgelost.
-
Fijn dat het allemaal weer werkt!
-
Bas: dan weet ik dat, ga ik t.z.t. eens kijken naar verlichtingstrips. Nog aanraders?
Het is al dusdanig lang geleden dat ik niet meer weet welke strips ik heb toegepast. Nog uit de tijd dat warmwitte strips een bijzonderheid waren. De mijne heeft dus nog gele leds. Maar ik zou nu gaan voor warmwitte.
Die (kant en klare) strips zijn er te kust en te keur. Je moet in ieder geval een strip zonder decoder kiezen. Een condensator (tegen flakkeren bij spanningsonderbrekingen) is ook overbodig omdat de verlichting vanuit de trein gevoed wordt (met een zeer betrouwbare stroomafname).
Het inbouwen van een decoder in het stuurstandrijtuig valt misschien ook nog te overwegen.
In digitaal bedrijf staan òf de frontseinen òf de sluitseinen altijd aan. De (digitale) spanning is bovendien hoog, dus ze branden ook nog eens te fel (met een risico van doorbranden of te warm worden).
Dat kon toen alleen met een functiedecoder van Lenz vanwege de opbouw van het printplaatje. Die decoders worden echter niet meer geleverd. Met een locdecoder van Lenz lukt het nog steeds, maar de "motoraansluiting" blijven dan ongebruikt. Beetje zonde.
Karst Drenth heeft indertijd het printje aangepast waarbij hij SMD-ledjes heeft omgedraaid. Dan kon er ook een normale functiedecoder (lees: niet specifiek van Lenz) worden toegepast.
Voor mij was dat echter een te riskante operatie.
Een andere forumlid heeft toen aanvullende schemaatje opgesteld waarbij het printje ongewijzigd kon blijven en er toch een normale functiedecoder kon worden gebruikt. Een en ander hierna te lezen. (https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=66076.msg3221679756#msg3221679756)
Groet, Bas
-
Action ledstrips ;D
Maar ik heb makkelijk praten als elektronicus. De aansturing is voor mij geen punt en smd solderen ook niet.
-
Zitten daar de voorschakelweerstanden al op of moet je dan zelf met weerstanden aan de slag?
Groet, Bas
-
Met een locdecoder van Lenz lukt het nog steeds, maar de "motoraansluiting" blijven dan ongebruikt. Beetje zonde.
Niet helemaal correct. Je kunt de decoder ook instellen als functie-decoder, zodat de uitgangen voor de motoraansturing (grijs en oranje) ook als functie-uitgang gebruikt kunnen worden. Zodat je de andere uitgangen ook nog kunt gebruiken voor andere dingen.
Voor details: zie de handleiding van Lenz.
-
Ja, Lenz heeft een jaar of wat geleden de productie van de aparte functiedecoder beëindigd en ook de goedkoopste Standard v2 locdecoder geschikt gemaakt als functiedecoder. Juist de motoraansluitingen kunnen dan worden gebruikt als ompoolbare functieaansluutingen. Ook als gewone functieaansluitingen dacht ik.
-
Zitten daar de voorschakelweerstanden al op of moet je dan zelf met weerstanden aan de slag?
Groet, Bas
Hallo Bas, er zijn diverse ledstrips in omloop, zie foto.
De bovenste ledstrip heeft de weerstand niet op de strip maar in het batterijbakje. De onderste ledstrip heeft per 3 leds een weerstand van 120 ohm op de strip zelf. Je kunt de strips verkorten en draadjes aan solderen. Met een klein boutpuntje en decoderdraad en alle plussen en minnen met elkaar doorverbinden, kun je allerlei lichtafdelingen maken per wagon/bak.
Ik wil me niet mengen in alle (on)zinnige opmerkingen over leds maar dit is wat ik doe.
Ik schat in welke weerstand er nodig is om de leds niet meteen op te blazen. Ik ga uit van een paar mA en zeker geen 20 mA per led. Daar kun je de krant bij lezen. Ik sluit het geheel aan op een regelbare voeding en regel de spanning op tot een mooie maximale licht intensiteit. Dan is het een kwestie van de spanning aflezen, een weerstand uitrekenen en inbouwen en aansluiten op een decoder. Een lagere intensiteit is later met het PWM signaal van de decoder uitgang te maken.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/led-strip-voorbeeld-60c4a38416321.png) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/led-strip-voorbeeld-60c4a38416321.png)
-
Mocht je 2 draden tussen motorwagen en stuurwagen gebruiken, daar staat indien actief (AUX1) de DCC baanspanning op. Dan is dus een gelijkrichter en condensator noodzakelijk.
Die digirail strips hebben al een kleine SMD condensator ingebouwd die genoeg zou moeten zijn.
-
De bedrading voor de binnenverlichting is standaard reeds aanwezig.
Die wordt gevoed vanuit de motorwagen onder F4.
Gelijkrichter en condensator lijken mij dus niet aan de orde (als je gebruik maakt van de voorbereidende bedrading)
Het printje voor de front- en sluitseinen van de stuurstand wordt rechtstreeks gevoed met de baanspanning.
Railspanning van stuurstand en motorrijtuig zijn overigens elkaar verbonden.
@Martin,
Dank voor je toelichting.
@Veroniek / Henk
Leuk om te weten.
Groet, Bas
-
De bedrading die is voorbereid is aangesloten op de baanspanning aan 1 pool en via een mono-stabiel relais aan de andere pool. Met een jumper kan je OF via dat relais de 2e pool schakelen OF je sluit hem direct aan op de baanspanning. Het relais wordt geschakeld blauw (+) tussen groen (AUX1).
Dus nog steeds, er staat GEEN gestabiliseerde gelijkspanning op de voorbereide draden, maar DCC baanspanning.
-
Heel logisch verhaal, Sander.
Ik heb me nooit gerealiseerd dat er baanspanning op de voorbereide draden staat.
Ik meen nu ook wel te begrijpen waarom.
Als ze op een decoderuitgang waren aangesloten, dan zou de decoder het kunnen begeven bij te hoog stroomverbruik van de verlichting.
Het risico van (onterechte) schadeclaims heeft de fabrikant niet willen lopen.
.... Dan is dus een gelijkrichter en condensator noodzakelijk....
Voor de goede orde nog even waarom?
- Een gelijkrichter tegen voortdurend flakkeren en om de levensduur van de leds te verhogen (omdat leds niet van wisselspanning houden)?
- Een condensator tegen uitval bij stroomonderbrekingen? (Lijkt mij met de solide stroomafname van dit treinstel wat overdone)
Groet, Bas
-
Een gelijkrichter is nodig, omdat LED's maar een zeer lage tegenspanning kunnen hebben (daarom voorweerstand en vaak anti-paralel een diode)
Een condensator is nodig, daar de baanspanning gepulst wordt op hoge frequentie (DCC). De meegeleverde condensator op een kant en klare LED strip is vaak al groot genoeg. Wil je hem groter dan kan dat ook.
Overigens :
De stroomafname valt een beetje tegen, want het motortreinstel heeft 4 slipbanden, dus neemt van 4 assen ongehinderd stroom af (2 extra met banden) en de stuurwagen neemt maar van 3 assen stroom af, daar de 4e gebruikt wordt door de sleepschakelaar. De tussenrijtuigen doen niks.
-
Vanavond even bij Martin op bezoek geweest om de decoder na te kijken, het geluidsbestand is er opnieuw opgezet en met succes!
Dank voor alle hulp, adviezen en uitleg.
Groeten,
Donny