BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: luuk55 op 29 April 2021, 09:35:56
-
Goedendag allemaal,
Ik heb de volgende vragen.
Heb onlangs een gebruikte Märklin Mobile Station 2 gekocht in eerste instantie voor mijn kleinzoon maar mogelijk hou ik hem zelf.
Mijn eerste vraag, hoe sluit je deze aan op m rails?
2e vraag, is deze ms2 ook bij 2-rail te gebruiken?
Ik ben er namelijk nog niet uit of ik 2-rail of 3-rail ga rijden.
Gr. Luuk
-
Een MS2 sluit je aan op de rails door middel van de Gleisbox (aansluitkastje waar je de MS2 op aansluit mogelijk heeft u deze al) 60113 (grijs) of 60116 (zwart) enige verschil is de kleur werking is hetzelfde. Uit de Gleisbox komen 2 draden een rode en een bruine deze kleuren hanteert M-rail ook. Wel zorgen dat er in de M-rail baan geen aansluitrail met ingebouwde ontstoring meer zit dat verstoort het digitale signaal.
Een MS2 kan je ook rustig op een 2-rail baan gebruiken de protocollen welke de MS2 kan zijn MM, DCC en Mfx. Trix heeft ook een eigen versie van de MS2 met als enig verschil de kleuren en het logo. Werking is verder gelijk.
-
Dat van die gleissbox weet ik maar op de c-rails zitten van die schuif dingetjes waar je de schuifschoentjes op schuift en die heb je niet bij m-rails..
Dus hoe kan ik dan die gleissbox op m-rails aansluiten?
Gr. Luuk
-
De stekkertjes niet gebruiken maar de draden aan de rails verbinden met bijvoorbeeld een kroonsteen. Wat ik nog wel is doe is een stukje elektradraad door de stekkers heen steken en in elkaar draaien zodat het goed contact maakt en die dan vastzetten in de kroonsteen. Dan hoef je niet direct de hele stekkers eraf te halen.
[edit]Aanvulling heb ik nu iets meer tijd voor.
De stekker is als je tegen de onderkant aankijkt als volgt 0_0 . Van onderaf gezien steek ik bij het eerste rondje de elektradraad erin dan paar centimeter langer dan steek ik de lengte die erboven uit steekt via het tweede rondje weer terug naar beneden. Beneden aangekomen draai ik dan de stukjes elektradraad in elkaar. Jammer dat ik nu even geen foto ervan kan maken.
[/edit]
-
Dank je voor de snelle reacties em de hulp.
Luuk