BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Gerco van Beelen op 26 April 2021, 17:49:58
-
Ik heb de Piko Benelux gedigitaliseerd met de Piko 56122. Nu wil ik met deze stellen samengesteld rijden en daarvoor moet ik zowel de sluitverlichting en de frontverlichting van beide stellen apart kunnen uit-, en inschakelen. Heeft iemand hier suggesties voor hoe ik dit kan bereiken.
-
Er vanuitgaande dat je geen binnenverlichting erin wilt, hoef je iig geen extra draad in de stroomvoerende koppeling te solderen. Je kunt dan volstaan met een decoder met 2 functieuitgangen extra, voor het gemak een groene en paarse draad. Die sluit je aan op de respectievelijk de gele en witte draad die van de stuurstand komt.
-
O wacht. Dat gaat met die Piko niet lukken. Daar zitten maar 7 draden aan. Zie https://forum.3rail.nl/index.php?topic=44760.0
-
Beste Gerso
De piko 56122 is een uhlenbrock 76320 , helaas zit er geen aux1 en 2 op voor de verlichting en binnen verlichting, ik denk dat de volgende oplossing wat zou wezen, een andere decoder met een aux Port voor de binnen verlichting ( uhlenbrock 74120 of 74125),in de motorloze wagen een functie decoder (uhlenbrock 76900) de verbinding tussen beide rijtuigen gebruiken voor de baanspanning.
Alles is nu per treinstel te schakelen
Vriendelijke groeten
Gerard